[Παλιό Σύστημα] Σημειώσεις στα Αρχαία Γενικής Παιδείας

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

sagon

Νεοφερμένος

Ο sagon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια, θελω τις μεταφρασεις απο αρχαια γενικης, οποιος μπορει ας τις βαλει. Θελω παραγραφους 34,35,36,37,39,40. Ευχαριστω προκαταβολικα παιδια,αν μπορειτε σημερα κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris0705

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Έχω μόνο το 36.View attachment arxaia 36.rar
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sagon

Νεοφερμένος

Ο sagon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
παιδια τα βρηκα σε παλια ποστ ολα εκτος απο το 34 και το 35. οποιος τα εχει ας τα παραθεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
παιδια τα βρηκα σε παλια ποστ ολα εκτος απο το 34 και το 35. οποιος τα εχει ας τα παραθεσει.
Από ό,τι βλέπω με το βιβλίο δεν υπήρξε οπτική επαφή όλη τη χρονιά...:P Τα 34 και 35 είναι μεταφρασμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
εγώ πάντως θυμάμαι ότι μας έβαλε ένα που λέει για τους προγόνους !έτυχε να το δω σήμερα γιατί γράφαν σε ένα σχολείο και ήρθαν να βγάλουν τις μεταφράσεις σκονάκι σε φωτοτυπία !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raziel

Νεοφερμένος

Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Τα πραγματα ειναι πολυ απλα!
Χωνεται παραγραφος 37 και απο μεταφραση παραγραφος 35.Τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris344

Νεοφερμένος

Ο dimitris344 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
sagon μήπως μπορείς να μου πείς σε ποια post βρήκες τις μεταφράσεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
υπαρχουν ατομα που διαβαζουν αρχαια γενικης Γ λυκειου? χαρας στο κουραγιο τους...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sor33

Νεοφερμένος

Ο Sor33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά, μήπως μπορεί κάποιος να ποστάρει ένα link για τη μετάφραση του 40?
επειδή δν έχω βιβλίο, μήπως υπάρχει κάπου και το αρχαίο κείμενο 40?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
https://users.sch.gr/symfo/sholio/arhea/epitafios_mtfr.htm

εχει και τα αλλα για οποιον τα θελει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Απο οτι βλεπω ολοι ειμαστε οικολογοι γι αυτο ανακυκλωνουμε τα βιβλια.Εγω παλι ψαχνω τα θρησκευτικα 2 μερες αλλα δεν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Τα πραγματα ειναι πολυ απλα!
Χωνεται παραγραφος 37 και απο μεταφραση παραγραφος 35.Τελος
Κοντά έπεσες.Σ εμάς έβαλαν από το πρωτότυπο την 37 και από μετάφραση την 38.
Άλλα 7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
εμας μας εβαλαν απο μεταφραση την 36 και απο εισαγωγη εκει π λεει για τις διαφορες του επιταφιου του περικλη απο τους υπολοιπους και ηταν ψιλογελοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
εμας μας εβαλαν απο μεταφραση την 36 και απο εισαγωγη εκει π λεει για τις διαφορες του επιταφιου του περικλη απο τους υπολοιπους και ηταν ψιλογελοια...

Εμεις πρεπει να πηγαινουμε στο ιδιο σχολειο και να μην το εχουμε καταλαβει :lol: Ιδια θεματα ακριβως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το "φιλοσοφουμεν ανευ μαλακιας" θα πεσει, μην το κουραζετε... :P
υπαρχουν ατομα που διαβαζουν αρχαια γενικης Γ λυκειου? χαρας στο κουραγιο τους...:P
Εγω ολη τη χρονια ουτε στο μαθημα δεν παταγα, αλλα στις ενδοσχολικες εκατσα και παπαγαλισα ολες τις μεταφρασεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Το "φιλοσοφουμεν ανευ μαλακιας" θα πεσει, μην το κουραζετε... :P

Εγω ολη τη χρονια ουτε στο μαθημα δεν παταγα, αλλα στις ενδοσχολικες εκατσα και παπαγαλισα ολες τις μεταφρασεις. :P

Πες μου ότι κάνεις πλάκα και δεν υπάρχει τέτοιο κείμενο. :P

Και γαμώ τους τίτλους πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Σε εμας επεσε το 37 πρωτοτυπο και απο μεταφραση το 35 . . .
Απο το δημοτικο εχω να γραψω τοσο καλα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Πες μου ότι κάνεις πλάκα και δεν υπάρχει τέτοιο κείμενο. :P

Και γαμώ τους τίτλους πάντως.
Δεν ειναι τιτλος, ειναι φραση μεσα στο κειμενο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Κρίμα :( :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Φιλοκαλούμεν τε γαρ μετ ευτελειας και φιλοσοφούμεν ανευ μαλακίας.Αγαπάμε το ωραίο με απλότητα και καλλιεργούμε το πνεύμα μας χωρίς νωθρότητα.Είναι το 40 .Κρις δεν ήταν στην ύλη μας,αν ήταν αυτο θα έπεφτε.Είναι ένα κομμάτι πλήρες αντιθέσεων που συμπυκνώνει τον τρόπο ζωής των Αθηναίων.Τζιμμάκο υπομονή καμάρι μου.Και στο κείμενο 42(που επίσης δεν είναι στην ύλη)υπάρχει η λέξη "εμαλακίσθη" που σημαίνει έδειξε δειλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top