[Παλιό Σύστημα] Μάθημα επιλογής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Eleni Kv

Νεοφερμένος

Η Eleni Kv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μπα,συνηθως στο σχολειο μου βαζουν αναπληρωτες για αυτα τα μαθηματα....Τωρα οσον αφορα τις εκδρομουλες που λες στη Ζακυνθο δεν υπαρχει κατι που θα μπορουσαμε να επισκευτουμε! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μαθήματα Επιλογής Β Λυκείου Τα μαθήματα επιλογής της Β΄Λυκείου είναι κοινά και για τις 3 κατευθύνσεις. Ο κάθε μαθητής θα πρέπει να επιλέξει ένα. Όλα τα μαθήματα επιλογής διδάσκονται 2 ώρες την εβδομάδα.

Τα 14 μαθήματα επιλογής της Β΄Λυκείου είναι τα εξής:















Νομίζω ότι η πληροφορική δεν εξετάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenaki_arxaia

Νεοφερμένος

Η lenaki_arxaia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδιά πάω πρωτη λυκειου...φετοϛ πήρα μάθημα επιλογής ψυχολογία...του χρόνου μπορώ να μην το παρω; τι αλλα μαθηματα επιλογιϛ θα εχω; θα πάω θεωρητική... please help!!!!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μαθήματα Επιλογής
Τα μαθήματα επιλογής της Β’ Λυκείου είναι κοινά και για τις 3 κατευθύνσεις. Ο κάθε μαθητής θα πρέπει να επιλέξει ένα. Όλα τα μαθήματα επιλογής διδάσκονται 2 ώρες την εβδομάδα. Τα 14 μαθήματα επιλογής της Β’ Λυκείου είναι τα εξής:
Κοινωνική & Πολ. Οργ. στην Αρχ. Ελλάδα
Αρχές Περιβαλλοντικών Επιστημών
Νεότερη Ευρ. Λογοτεχνία: Ιστορία & Κείμενα
Β' Ξένη Γλώσσα
Στοιχεία Αστρονομίας & Διαστημικής
Γραμμικό Σχέδιο
Ελεύθερο Σχέδιο
Ιστορία Κοινωνικών Επιστημών
Θέματα Ιστορίας
Εφαρμογές Υπολογιστών
Βιολογία
Διαχείριση Φυσικών Πόρων
Χημεία
Τεχνικό Σχέδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίσταρχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Παίδες κι εγώ αστρονομία επέλεξα φέτος!
Ητανε που ήτανε το μάθημα τέλειο είχαμε και πολύ αλάνι καθηγητή (μαθηματικό).
Πέρασα απ-λά τέλεια φέτος!
Το καλύτερο μάθημα eeeeeeeeeeeeeeeever!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XriStiNa_94

Νεοφερμένος

Η XriStiNa_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
είχα πάρει αστρονομία..!!!δεν ήθελε πάρα πολύ διάβασμα αν πρόσεχες στην παράδοση...!!!αν μπορούσα να γυρήσω το χρόνο πίσω όμως θα έπαιρνα σχέδιο...!!δεν έχει καθόλου διάβασμα κ στις εξετάσεις δεν πρόκειται να πέσεις κάτω από το 15 με τίποτα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Στην αίτηση έβαλα τα:

  1. Νεότερη Ευρωπαϊκή Λογοτεχνία: Ιστορία και Κείμενα
  2. Ιστορία Κοινωνικών Επιστημών
  3. Θέματα Ιστορίας
αλλά όπως τα βλέπω τα πράγματα, θα ξανακάνω αίτηση... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σε μας δεν υπήρχαν αυτά πάντως, για δεύτερη αίτηση θα πήγαινε κάποιος εδώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αστρονομία είχα διαλέξει... boy χαβαλές που γινόταν :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Στην αίτηση έβαλα τα:

  1. Νεότερη Ευρωπαϊκή Λογοτεχνία: Ιστορία και Κείμενα
  2. Ιστορία Κοινωνικών Επιστημών
  3. Θέματα Ιστορίας
αλλά όπως τα βλέπω τα πράγματα, θα ξανακάνω αίτηση... :confused:
Ναι ρε συ και εγώ αρχικά το 1 ήθελα... αλλά δεν έγινε ποτέ τμήμα!!!!!!!!!!!:/:
και τελικά πήρα σχέδιο:P ωραία ήταν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Χημεία, αν έχετε καλό χημείο και ορεξάτο χημικό, μπορείτε να κάνετε πολύ ωραία πράγματα!
Από κει και πέρα ξέρω ότι και στη βιολογία είναι ωραία αν σας αρέσει το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Εγώ Βιολογία πήρα. Πολύ ωραίο μάθημα κάναμε κάποια πράγματα από το βιβλίο αλλά τις περισσότερες ώρες συζυτούσαμε για θέματα υγείας, βλέπαμε ντοκυμαντέρ... Τυχαία σχηματίστηκε τμήμα επειδή είχε ώρες η βιολόγος. Πάντως αν γινόταν χημεία θα ήθελα να την πάρω ως μάθημα επιλογής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Η Βιολογία ωραία και ενδιαφέρουσα είναι αλλά το βιβλίο είναι αρκετά δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Η Βιολογία ωραία και ενδιαφέρουσα είναι αλλά το βιβλίο είναι αρκετά δύσκολο.
Όντως περιέχει πολύ εξειδικευμένες γνώσεις και δύσκολη ορολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ε, μάθημα επιλογής είναι, δε νομίζω να βγάζουν μεγάλη ύλη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
παιδιά αστρονομία με καλό καθηγητή γίνεται πολύ ωραίο μάθημα, σκεφτείτε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
ευρωπαικη λογοτεχνια/
αν και δεν ειμαι σιγουρη αν γινει τμημα ελπιζω ναι
ειμαι πολυ ενδιαφερον μαθημα!

ειναι*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Georgia951

Νεοφερμένος

Η Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ τον σεπτέμβρη θα πάω β' λυκείου και θεωρητική κατεύθυνση. Δεν ξέρω όμως τι μάθημα επιλογής να διαλέξω.. Βιολογία ή Πληροφορική? Αν και είναι νωρίς ακόμα, στην γ' θα δώσω βιολογία στις πανελλαδικές.. Υπάρχει στην γ' πάλι η βιολογία και σαν μάθημα επιλογής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
πληροφορική , τσάμπα 20αράκι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia951

Νεοφερμένος

Η Georgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ναι, αλλά μετά στην γ' υπάρχει μάθημα επιλογής βιολογία? Αν όχι, σκέφτομαι να κρατήσω την πληροφορική για την γ' μιας και είναι πανεύκολο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top