[Παλιό Σύστημα] Μάθημα επιλογής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
είναι σίγουρο αυτό?
εγώ πήρα ελεύθερο σχέδιο γιατί νόμιζα πως δεν εξετάζεται και δεν μετράει η βαθμολογία, αλλά τώρα θα πάρω γερμανικά ή πληροφορική....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap

Νεοφερμένος

Ο pap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
θα εκανα ελεύθερο σχέδιο αλλα κατι εγινε και δεν ηρθε καθηγητής και πρεπει να διαλεξω βιολογια η αστρονομία...πλιιιιζ....βοηθεια:what::what:
-----------------------------------------
οκ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Και τα δύο μθμ έχοθν πολύ ενδιαφέρον....εγώ προτίμησα βιολογία και δεν το μετάνιωσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
βιολογια?!?!?!?!
αυτη ειναι υποχρεωτικη δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Υπαρχει και βιολογια επιλογης στη Β Λυκειου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
απο ποτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και οταν πηγαινα εγω Β Λυκειου υπηρχε! Μαλιστα ειχε γινει και τμημα 3 ατομων στο σχολειο μου! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εγω δεν θυμαμαι κατι τετοιο...
τεσπα αστρονομια επελεξα και καναμε φοβερο χαβαλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω ειχα επιλεξει πληροφορικη και καναμε χαβαλε και μαλιστα ανευ εξετασης τον Ιουνιο! :p Σημαντικη διαφορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εγω στην τριτη και στη δευτερα
:P
ου και σοβαρο διαγωνισμα που γραψαμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Απο ολα τα μαθηματα που μπορουμε να επιλεξουμε μονο η πληροφορικη δεν εξεταζεται γραπτως κ ο βαθμος δεν μετραει στο μεσο ορο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
μονο η πληροφορικη δεν εξεταζεται αλλα οπως ειπαν ΠΡΟΣΟΧΗ.αν παρετε πληροφορικη στην δευτερα ΔΕΝ μπορειται να τη παρετε στην τριτη...αρα προτεινω να παρετε καποιο αλλο επιλογης ή να παρετε πληροφορικη στη δευτερα και μετα πολυμεσα στην τριτη που επισης δεν εξεταζονται..

βεβαια,αν ακολουθησετε το δευτερο φροντιστε να ειστε αρκετοι στο σχολειο σας που θα διαλεξετε πληροφορικη και μετα πολυμεσα ετσι ωστε να γινει τμημα πολυμεσων στην τριτη...μη βρεθειτε δηλαδη προ εκπληξεως και χρειαστει στη τριτη να διαλεξετε επιλογενο που εξεταζεται επειδη τα πολυμεσα δεν σχηματιζουν τμημα

σε μας εγιναν τμηματα : πληροφορικης,ελευθερου σχεδιου,αστρονομιας,αρχων περιβαλλοντικων επιστημων (ετσι νομιζω λεγεται)..εγω πηρα αστρονομια αν και ο καθηγητης που θα μας παρει ειναι τελειως ακυρος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joannito

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ναι μπορεις να παρεις αλλα πρεπει να παρεις στην τριτη το εκτο μαθημα (αρχες οικονομιας) καθως και για μαθημα επιλογης τα μαθηματικα εσυ αποφασιζεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εγώ τελικά πήρα πληροφορική γιατί του χρόνου θα πάρω το οικονομικό...αστρονομία σε μας δημιουργήθηκε τμήμα και κάνει ένας μαθηματικός, πολύ άκυρος και ελεύθερο σχέδιο έχει 3 τμήματα και μόνο μια καθηγήτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos137

Νεοφερμένος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
thanks!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
προτεινω να παρετε καποιο αλλο επιλογης ή να παρετε πληροφορικη στη δευτερα και μετα πολυμεσα στην τριτη που επισης δεν εξεταζονται..
καταρχην να πω πως στο σχολειο μας τα τελευταια χρονια δεν σχηματιζεται τμήμα πολυμέσων.... οχι τπτ αλλο αλλα δν δηλωνουν τα παιδια... Φετος το ιδιο εγινε και με τα γερμανικα (στη Β) που δηλωσαν 3 παιδια και αναγκαστηκαν να αλλαξουν.. Επισης το "εξεταζομενο" δεν ταυτιζεται με το "δυσκολο" και το "μη εξεταζόμενο" με το "ευκολο"......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
εγω κανω διαχειριση φυσικων πορων γιατι ο καθηγητης μας ειπε οτι η υλη στις εξετασεις θα ειναι πολυ λιγη και ερωτησεις που θα γνωριζουμε. Δεν ηξερα ομως οτι οι Εφαρμογες Υπολογιστων δεν εξεταζονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Εγώ έχω διαλέξει Βιολογία Επιλογής και είναι πάρα πολύ ωραία! Στο σχολείο μας, τα μαθήματα Επιλογής που γινόντουσαν είναι: Α' Λυκείου: Σχέδιο, Πληροφορική.
Β' Λυκείου : Σχέδιο, Πληροφορική.
Γ' Λυκείου : Σχέδιο, Πληροφορική, Αρχές Οικονομικής Θεωρίας.

Τα κλασικά δηλαδή...
Φέτος όμως άλλαξαν τα δεδομένα και το σχολείο μου ζει... ιστορικές στιγμές, αφού μας δίνουν τη δυνατότητα να επιλέξουμε μεταξύ κι άλλων μαθημάτων (πέρα των κλασικών που ανέφερα παραπάνω), όπως, για παράδειγμα, Βιολογία Επιλογής και Στοιχεία Αστρονομίας και Διαστημικής! :happy:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Λοιπόν, η Βιολογία Επιλογής, είναι η καλύτερη Βιολογία που έχω διδαχτεί έως τώρα! Την προτείνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

single

Νεοφερμένος

Η single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Λοιπον θα διαλεγα βιολογια στη θεση σου1!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Η επιλογή αυτού του είδους μαθημάτων θα πρέπει, κατά τη γνώμη μου, να συμβαδίζει με τη σχολή ή έστω με την κατεύθυνση.Δηλαδή, η Αστρονομία είναι μία ακπληκτική επιστήμη. Θα σου χρειαστεί όμως περισσότερο από τη Βιολογία? Ή μήπως η Βιολογία σου είναι πιό απαραίτητη?

Βέβαια, αν απο εκεί και πέρα θες να επιλέξεις με βάση τις γενικές γνώσεις που θα αποκτήσεις, δε μπορώ να σε βοηθήσω.Είναι πλέον καθαρά δική σου υπόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top