Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Βοήθεια/Απορίες στις AOΔE

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Καταρχην ευχαριστω για την απαντηση, αλλα εγω το εχω ξεκινησει και ηδη εχω βγαλει το 1.2 . Συμφωνω με την αποψη σου για τα μαθηματικα και τη φυσικη αλλα προσπαθησω να βγαλω σχεδον ολη την υλη μεσα στο καλοκαιρι για να μην ζοριζομαι μεσα στην χρονια.;)
Μην κανεις αυτο το λαθος,ασε το αοδε για μετα που θα αρχισουν τα σχολεια,δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ζοριστεις.
Αν διαβαζεις 2-3 ωρες το πολυ την εβδομαδα θα το βγαλεις τελεια σε σημειο που θα το λες αντι για προσευχη πριν πας για υπνο!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Μην κανεις αυτο το λαθος,ασε το αοδε για μετα που θα αρχισουν τα σχολεια,δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ζοριστεις.
Αν διαβαζεις 2-3 ωρες το πολυ την εβδομαδα θα το βγαλεις τελεια σε σημειο που θα το λες αντι για προσευχη πριν πας για υπνο!!:P

Σωστο και αυτο. Οσο για το 2ο που ειπες αντι για το Πατερ Ημων θα λεω τον ορισμο της επιχειρησης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna.b94

Νεοφερμένος

Η anna.b94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Έτσι έλεγα και γω και τελικά έκλαιγα τις ώρες που έχασα μέσα στο καλοκαίρι, γιατί κατά τα χριστούγεννα διαπίστωσα ότι τα περισσότερα από το πρώτο δεν τα θυμόμουν ενώ τα είχα μάθει ΤΕΛΕΙΑ τότε! Αν είσαι από τους τύπους που θα τα διαβάσουν μια φορα καλά και θα τα θυμούνται, ξέρω γω κάνε αυτό που λες.Είναι όμως προτιμότερο μέσα στο πάσχα να κάτσεις να τελειοποιήσεις το αοδε με δεδομένο ότι το έχεις τελειώσει ( βγαίνει μέχρι πολύ άνετα αν ξεκινήσεις απο Σεπτέμβριο ) , παρά να τρέχεις να κάνεις ασκήσεις σε μαθηματικά και φυσική.Γι' αύτο κάτσε καλύτερα μες στο καλοκαίρι να ασχοληθείς όσο το δυνατόν περισσότερο με μαθηματικα και φυσική και άσε το αοδε προτίνω εγώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Έτσι έλεγα και γω και τελικά έκλαιγα τις ώρες που έχασα μέσα στο καλοκαίρι, γιατί κατά τα χριστούγεννα διαπίστωσα ότι τα περισσότερα από το πρώτο δεν τα θυμόμουν ενώ τα είχα μάθει ΤΕΛΕΙΑ τότε! Αν είσαι από τους τύπους που θα τα διαβάσουν μια φορα καλά και θα τα θυμούνται, ξέρω γω κάνε αυτό που λες.Είναι όμως προτιμότερο μέσα στο πάσχα να κάτσεις να τελειοποιήσεις το αοδε με δεδομένο ότι το έχεις τελειώσει ( βγαίνει μέχρι πολύ άνετα αν ξεκινήσεις απο Σεπτέμβριο ) , παρά να τρέχεις να κάνεις ασκήσεις σε μαθηματικά και φυσική.Γι' αύτο κάτσε καλύτερα μες στο καλοκαίρι να ασχοληθείς όσο το δυνατόν περισσότερο με μαθηματικα και φυσική και άσε το αοδε προτίνω εγώ! :)

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα το εχω ξεκινισει ηδη και κανω συνεχεις επαναληψεις σε οτι μαθαινω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παντως αν θες οπωσδηποτε να το ξεκινησεις,καντο ενα καλο περασμα,συγκρατησε οτι μπορεις,αλλα οχι σε βαρος μαθηματικων κατευθυνσης και βαρυτητας.Παντως μεχρι και την τελευταια στιγμη πριν δωσεις πρεπει να το κανεις επαναληψη.
Τωρα πλεον δεν θυμαμαι γραμμη,θα το παραδεχτω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Σωστο και αυτο. Οσο για το 2ο που ειπες αντι για το Πατερ Ημων θα λεω τον ορισμο της επιχειρησης :P
«Επιχειρησις ημών η εν τω χρηματιστηριο,αγιασθήτω το management Σου,ελθέτω η κερδοφορία σου,γενηθήτω το προιον σουως εν διαφημιση και επί της τραπέζης.Την αποδοτικότηταν ημών την επιούσια δος ημίν σήμερον,και άφες ημίν τα αυταρχικά πρότυπα ημών,ως και ημείς αφίεμεν τοις βλακείες υφισταμένων ημών.Και μη εισενέγκης ημάς εις ζημίαν,αλλά ρύσαι ημάς από την κακήν επικοινωνίαν». Αμήν

Παντως αν θες οπωσδηποτε να το ξεκινησεις,καντο ενα καλο περασμα,συγκρατησε οτι μπορεις,αλλα οχι σε βαρος μαθηματικων κατευθυνσης και βαρυτητας.Παντως μεχρι και την τελευταια στιγμη πριν δωσεις πρεπει να το κανεις επαναληψη.
Τωρα πλεον δεν θυμαμαι γραμμη,θα το παραδεχτω.:P

Εγώ θυμάμαι τις σελίδες οπτικά, όχι τι λένε μέσα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εγω δεν θυμαμαι τιποτα αν και εγραψα 20αρι,να σας ρωτησω μονο σε μενα φανηκε περιεργο πριν παρω τα θεματα οτι δεν θυμομουν τιποτα εκεινη την ωρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι γω τιποτα δεν θυμομουν μεχρι να παρω τα θεματα(τα οποια τα πηραμε υστερα απο 45 λεπτα αναμονη).
Αλλα με το που τα πηρα και ειδα τις ερωτησεις αναπτυξης,έκανα παρτυ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ έγραψα 19.2 αλλά δεν πρέπει να παραπονιέμαι, μόνο δυο μήνες διάβασα. Ήταν ένα μάθημα που δεν το συμπαθούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε μας ειχαμε το δικο μου το εικοσαρι,ενα ακομα εικοσαρι,ενα 19.9,ενα 19.5 και μετα...το χαος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Λοιπον παιδες θα ηθελα την βοηθεια σας οσον αφορα το μαθημα ΑΟΔΕ... Σκεφτομαι να ξεκινησω απο τωρα το διαβασμα για την Γ' Λυκειου αλλα δεν ξερω ακριβως την εξεταστεα Υλη!!! Απο οτι κοιταξα στο διαδικτυο βρηκα ενα ειδος υλης....
Κεφάλαιο 1: Επιχειρήσεις και Οργανισμοί
1.2 Η Επιχείρηση (σ. 25-29)
1.3 Λειτουργίες της Επιχείρησης (σ. 30-34)
1.4 Η Επιχείρηση και το Περιβάλλον της (σ. 34-37)
1.5 Η Αποτελεσματικότητα των Επιχειρήσεων (σ. 37-43)
Κεφάλαιο 2: Η Επιστήμη της Διοίκησης των Επιχειρήσεων
2.1 Εισαγωγικές Έννοιες (σ. 55)
2.2 Οργάνωση και Διοίκηση (σ. 56-63)
Κεφάλαιο 3: Διοικητικές Λειτουργίες
3.3. Διεύθυνση (σ. 123-156) (σ.σ. Προστέθηκαν σελίδες σε σχέση με το έτος 2010-2011)
3.3.1 Ηγεσία – Βασικές έννοιες
3.3.2 Παρακίνηση
3.3.3. Δυναμική Ομάδων
3.3.4 Επικοινωνία


Τελικά αυτή είναι η ύλη ή έχω κάνει κάποιο λάθος ; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ναι αυτη ειναι η υλη,τωρα που ξερεις μπορει και να αλλαξει σε σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Οταν λες να αλλαξει δηλαδη;;; Το πολυ πολυ να αλλαξουν λιγα πραγματα, οχι ολα! Εγω τωρα τι να κανω δηλαδη να διαβασω αυτα; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κάτσε κάνε κανένα όριο ή καμιά ταλάντωση καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Οταν λες να αλλαξει δηλαδη;;; Το πολυ πολυ να αλλαξουν λιγα πραγματα, οχι ολα! Εγω τωρα τι να κανω δηλαδη να διαβασω αυτα; :)

Μην το λες μπορει να μπει παλι το 2ο κεφαλαιο και να βγει ενα μεγαλ μερος απο το 3ο οπως εγινε το 2010.
Εσυ διαβασε αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ρε φιλε σε παρακαλω βοηθησε με....Τι να κανω λες; Να διαβασω την υλη αυτη; Παντως θελω να βγαλω οπωσδηποτε το ΑΟΔΕ τωρα το καλοκαιρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Τελικα ποτε θα μαθουμε την ακριβη υλη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αυτη διαβασε,δεν μπορεις να κανεις και διαφορετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Διάβασε την δική μας ύλη. Επειδή πέρυσι έγινε η αλλαγή ενός κομματιού της ύλης φέτος μάλλον θα παραμείνει η ίδια.

Ρώτα τον Sourotiri που είναι καθηγητής ΑΟΔΕ να σου πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
διαβασε αυτη,ετσι και αλλιως οταν βγει η υλη δεν θα θυμασε ουτε μια σελιδα απο αοδε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top