Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Βιολογικό από Τεχνολογική

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fafoula1234

Νεοφερμένος

Η fafoula1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ειμαι στην τεχνολογική γιατί δυσκολεύομαι με την χημεία, αλλα θέλω να περάσω βιολογία... Θα επιλέξω μάθημα επιλογής την βιολογία... Θα μπορέσω να περάσω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν θα έχεις απώλεια μορίων απλά θα πάρεις μαθήματα βαρύτητας μαθηματικά-φυσική.Η βιολογία είναι και στο 2ο πεδίο οπότε δεν χρειάζεται να δώσεις βιολογία γενικής εκτός αν το θες.Πάντως στη σχολή θα κάνεις χημεία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fafoula1234

Νεοφερμένος

Η fafoula1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το είδα για την χημεία... Όμως φέτος δεν έδωσα πολύ σημασία στα μαθήματα και τα πήγα χαλια και τώρα φοβάμαι μην δεν περάσω... :'( Αλλα φέτος θα στρωθώ στο διάβασμα.... :) Στη βιολογία είμαι καλή, γι' αυτό θέλω να την πάρω επιλογής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Ειμαι στην τεχνολογική γιατί δυσκολεύομαι με την χημεία, αλλα θέλω να περάσω βιολογία... Θα επιλέξω μάθημα επιλογής την βιολογία... Θα μπορέσω να περάσω??

Μπορείς καθώς τα τμήματα βιολογίας (με εξαίρεση το τμήμα "Μοριακής βιολογίας και γεννετικής" το οποίο ανήκει μόνο στο 3ο πεδίο) ανήκουν και στο 2ο και στο 3ο πεδίο και έτσι από τεχνολογική κατεύθυνση μπορείς να τα δηλώσεις από το 2ο πεδίο χωρίς μείωση μορίων. Όμως θα συναντήσεις προβλήματα σε σχέση με τους υποψηφίους της θετικής κατεύθυνσης καθώς θα υστερείς πολύ σε γνωστικό υπόβαθρο. Το ότι θα επιλέξεις την βιολογία ως μάθημα γενικής παιδείας είναι καλό και θα περιορίσει το κενό των γνώσεων στη βιολογία και θα μικρύνει την διαφορά με τους υποψηφίους της θετικής κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

expert_biologist

Νεοφερμένος

Η expert_biologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γλυκιά μου, μπορείς να περάσεις! Αν την αγαπάς την βιολογία να πας. Απλά έχε υπόψη σου ότι η επαγγελματική αποκατάσταση στην Ελλάδα είναι πολύ δύσκολη, σου το λέω γιατί το βρίσκω τώρα μπροστά μου, οπότε αν θες να κυνηγήσεις το όνειρο σου στο εξωτερικό, να πας! Αξίζει! Όσο για την χημεία, στο τμήμα βιολογίας ΑΠΘ υπάρχουν μόνο 2 μαθήματα με χημείες, η Βιοχημεία και λίγο η φυσικοχημεία, οπότε μην ανησυχεις!
Ελπίζω να σε βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
ναι αλλα οσο να ειναι βρε παιδια οι θετικες επιστημες πανε λιγο πακετο
ας πουμε πες οτι παιρνεις τη θεση του κλασσικου <<δουλευταρα(καθηγητη)>> του δημοσιου!
πρεπει να κανεις και φυσικη και χημεια και βιολογια...αν δεν ξερεις το ενα θα νιωθεις κατωτεροτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Στο λύκειο νομίζω πως οι βιολόγοι κάνουν μόνο βιολόγοι κάνουν μόνο βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
οχι δυστυχως. εμενα α λυκειου φυσικοχημεια μου εκανε βιολογος και β λυκειου παλι βιολογος μου εκανε χημεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni91

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Οι βιολόγοι κάνουν μόνο βιολογία στις πόλεις. Από εκεί και πέρα σε άλλα μέρη βιολογία μπορούν να διδάσκουν και χημικοί ή και φυσικοί (μας το είχε πεί ο χημικός μας που αναγκάστηκε να κάνει Βιολογία κατ. και μετά διόρθωσε και γραπτά πανελληνιών και δυσκολεύτηκε αρκετά όπως είπε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@my_07

Νεοφερμένος

Η @my_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εμενα α λυκειου χημεια μου εκανε βιολογος στο σχολειο κ ο βιολογος μου που εκανα μαθημα μαζι του εκανε σε α λυκειου σε σχολειο χημεια αλλα και φυσικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Οι βιολόγοι κάνουν μόνο βιολογία στις πόλεις. Από εκεί και πέρα σε άλλα μέρη βιολογία μπορούν να διδάσκουν και χημικοί ή και φυσικοί (μας το είχε πεί ο χημικός μας που αναγκάστηκε να κάνει Βιολογία κατ. και μετά διόρθωσε και γραπτά πανελληνιών και δυσκολεύτηκε αρκετά όπως είπε)

σε πολη τελειωσα, μεγαλυτερη των 150.000 κατοικων...
απλως, επιτρεπεται ο βιολογος να διδαξει και αλλα μαθηματα. οπως ο χημικος διδασκει και φυσικη και γεωγραφια καμια φορα, οπως ο γεωλογος διδασκει βιολογια ετσι και ο βιολογος διδασκει φυσικοχημεια. βλακεια , το ξερω αλλα ετσι γινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Στο λύκειο νομίζω πως οι βιολόγοι κάνουν μόνο βιολόγοι κάνουν μόνο βιολογία.
η βιολογος μου μου κανει βιολογια και χημεια γενικης στο σχολειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
E μάλλον στο Ηράκλει είμαστε αναβαθμισμένοι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μπορείς αλλά δεν είναι η καλύτερη επιλογή καθώς θα έχεις κάποια κενά στη βιολογία και στη χημεία. Επειδή τα τμήματα βιολογίας ανήκουν και στο 2ο και στο 3ο πεδίο μπορείς να τα δηλώσεις από το 2ο πεδίο χωρίς να υποστείς μείωση των μορίων σου. Μόνο το τμήμα μοριακής βιολογίας και γεννετικής ανήκει στο 3ο πεδίο και μπορείς να το δηλώσεις με μειωμένα μόρια από τεχνολογική κατεύθυνση αν επιλέξεις ως μάθημα γενικής παιδείας την βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top