Παιδαγωγικό vs ψυχολογία

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
αλλα ακουσα και κατι αλλο....εκτοξευση των βασεων εως και 700 μορια!υπερπληθερα αριστουχων!παιδαγωγικο αθηνας στο 19000..
:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
-----------------------------------------
Τί έγινε ρε παιδιά όλοι διάνοιες γίνατε, εσείς ανεβάζετε τις βάσεις, δεν ανεβαίνουν μόνες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
-----------------------------------------
Τί έγινε ρε παιδιά όλοι διάνοιες γίνατε, εσείς ανεβάζετε τις βάσεις, δεν ανεβαίνουν μόνες τους.

τις βασεις δεν τις ανεβαζουμε μονο εμεις αλλα και τα ευκολα θεματα!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
το διλιμα ειναι γνωστο...αυτο που σου αρεσει απο την μια(ψυχολογια)και σιγουρη αποκασταση και πιο ευκολη σχολη απο την αλλη(παιδαγωγικο)...

εχω μπερδευτει παααρα πολυ ... ασ σημειω8ει οτι ψυχολογια πιανω α8ηνα 8εσαλονικη κ ρε8υμνο ενω παιδαγωγικο γιανενα αλεξανρουπολη φλωρινα ροδο και ρε8υμνο.....(εμενα πο ολεσ αυτεσ μονο 8εσαλονικη κ αλεξανδουπολη μ αρεσει, φλωρινα ροδο χαλιαααα..//)

εσεισ τι λετε΄;;

δεν ειναι οτι το παιδαγωγικο το σιχαινομαι, 8α την εκανα ανετα αυτην την δουλεια...αλλα παντα η8ελα ψυχολογια..απλα τωρα σκεφτομαι την αποκασταση και το ποσο διαβασμα 8α κανω στην σχολη...
παιδαγωγικα!
αλλωστε καποια μαθηματα των εξαμηνων ειναι ψυχολογια...
ρε μην κολλας!
ψυχολογια ειναι δυσκολη και αβεβαιη η αποκατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
18.250 εβγαλα!!!
-----------------------------------------
τις βασεις δεν τις ανεβαζουμε μονο εμεις αλλα και τα ευκολα θεματα!:mad:


φετοσ τα 8εματα ηταν πολυ ευκολα...τουλαχιστον εμενα ευκολα μου φανηκαν...μονο τα λατινικα ηταν λιγαααακι τσιμπημενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
18.250 εβγαλα!!!
Mε φαγες κακουργα:P:P!! Με περνας για 22 ολοκληρα μορια:P... Τελικα ποια πολη θα δηλωσεις πρωτα (απο αυτες που πιανουμε)??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Mε φαγες κακουργα:P:P!! Με περνας για 22 ολοκληρα μορια:P... Τελικα ποια πολη θα δηλωσεις πρωτα (απο αυτες που πιανουμε)??



ααα...περιμενε..18250 μου τα εβγαλαν στο φροντηστηριο , στο σχολειο 18227 ..δεν ξερω πωσ εγινε αυτο!!! ψυχολογια 8εσαλονικησ 8α δηλωσω...!!!και μετα κρητησ/// εσυ΄΄΄΄:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
το διλιμα ειναι γνωστο...αυτο που σου αρεσει απο την μια(ψυχολογια)και σιγουρη αποκασταση και πιο ευκολη σχολη απο την αλλη(παιδαγωγικο)...

εχω μπερδευτει παααρα πολυ ... ασ σημειω8ει οτι ψυχολογια πιανω α8ηνα 8εσαλονικη κ ρε8υμνο ενω παιδαγωγικο γιανενα αλεξανρουπολη φλωρινα ροδο και ρε8υμνο.....(εμενα πο ολεσ αυτεσ μονο 8εσαλονικη κ αλεξανδουπολη μ αρεσει, φλωρινα ροδο χαλιαααα..//)

εσεισ τι λετε΄;;

δεν ειναι οτι το παιδαγωγικο το σιχαινομαι, 8α την εκανα ανετα αυτην την δουλεια...αλλα παντα η8ελα ψυχολογια..απλα τωρα σκεφτομαι την αποκασταση και το ποσο διαβασμα 8α κανω στην σχολη...

ευχαριστω..
εγω θα σου ελεγα να κανεις αυτο που σου αρεσει γιατι ποιος σου λεει οτι τα παδ/κα θα εχουνε δουλεια σε 5 χρονια που θα τελειωσεις?
ψυχολογια να πας να κανεις κανενα καλο μεταπτυχιακο και θα βρεις δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
ααα...περιμενε..18250 μου τα εβγαλαν στο φροντηστηριο , στο σχολειο 18227 ..δεν ξερω πωσ εγινε αυτο!!! ψυχολογια 8εσαλονικησ 8α δηλωσω...!!!και μετα κρητησ/// εσυ΄΄΄΄:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::lol::lol::lol:
Eγω θα βαλω πρωτα τα παιδαγωγικα!! Βεβαια εχω βαλει και τις ψυχολογιες, αλλα μετα απο αυτα... Κοιτα, για να εισαι σιγουρη ποσο εβγαλες, μπορεις να τα υπολογισεις μονη σου στον υπολογιστη μοριων του ischool!! Παντως αν εβγαλες 18227 εχουμε ακριβως τον ιδιο βαθμο:D... Εγω εβγαλα 18228!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Καλυτερα να σκεφτεστε αν ειστε ΙΚΑΝΟΙ να διδαξετε σε παιδια ΟΛΑ τα μαθηματα που διδασκονται στο παιδαγωγικο κ να μη σκεφτεστε μονο τον εαυτουλη σας.
Πηγαινε ψυχολογια καλυτερα, αφου σου αρεσει περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καλυτερα να σκεφτεστε αν ειστε ΙΚΑΝΟΙ να διδαξετε σε παιδια ΟΛΑ τα μαθηματα που διδασκονται στο παιδαγωγικο κ να μη σκεφτεστε μονο τον εαυτουλη σας.
Πηγαινε ψυχολογια καλυτερα, αφου σου αρεσει περισσοτερο.
+1000:no1:!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos23

Νεοφερμένος

Ο stefanos23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω, αν και αποφοιτος ψυχολογιας ειμαι της αποψης ότι καλύτερα η σιγουρια του παιδαγωγικου για αρχη και κατόπιν σπουδες ψυχολογιας. Τη χρονια μου μάλιστα είχαμε 2 δασκάλους στο τμήμα, οι οποίοι ήταν μάλιστα οι πλέον διαβόητοι αντιγραφείς(lol)...

όσο τώρα για το μετα το πτυχίο ψυχολογίας τί, η απάντηση είναι σίγουρα μεταπτυχιακό. Ως επιστήμη προσφέρει πολλές διεξόδους, από το κλασσικό κομμάτι της κλινικής ψυχολογιας μέχρι αυτό της οικονομικής κι οργανωτικής, ωστόσο χρειάζεται συνεχές διάβασμα κι επαφή με την επιστήμη(αυτό μεταφράζεται στο ότι η ανέλιξη αρχίζει συνήθως απ τα 27 και μετα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
αχχχχχχ αυτή η επαγγελματική αποκατάσταση έχει κάψει ζωές μου φένεται

κάνε ότι γουστάρεις, εφόσον σου αρέσει η ψυχολογία σπούδασέ την και πίστεψέ με δε θα το μετανιώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλυτερα να σκεφτεστε αν ειστε ΙΚΑΝΟΙ να διδαξετε σε παιδια ΟΛΑ τα μαθηματα που διδασκονται στο παιδαγωγικο κ να μη σκεφτεστε μονο τον εαυτουλη σας.
Πηγαινε ψυχολογια καλυτερα, αφου σου αρεσει περισσοτερο.


για να μπαινω στην διαδικασια να σκεφτω ολα αυτα παει να πει πωσ δεν σκεφτομαι μονο τον εαυτουλη μου...αν το εκανα αυτο 8α πηγαινα εξ αρχησ στην ευκολη λυση...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
για να μπαινω στην διαδικασια να σκεφτω ολα αυτα παει να πει πωσ δεν σκεφτομαι μονο τον εαυτουλη μου...αν το εκανα αυτο 8α πηγαινα εξ αρχησ στην ευκολη λυση...:bye:

Δεν αναφερομαι σε εσενα μιας και δε σε ξερω, ηταν ενα γενικοτερο σχολιο για αυτους που θελουν σχολες οπως παιδαγωγικα και ψυχολογια, γιατι εχεις συγκεκριμενες ευθυνες προς τους αλλους. Εσυ μπορει να νοιαζεσαι αλλα δεν ειναι ολοι ετσι κ γι'αυτο βρισκουμε και ανευθυνους εκπαιδευτικους και ψυχολογους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δεν αναφερομαι σε εσενα μιας και δε σε ξερω, ηταν ενα γενικοτερο σχολιο για αυτους που θελουν σχολες οπως παιδαγωγικα και ψυχολογια, γιατι εχεις συγκεκριμενες ευθυνες προς τους αλλους. Εσυ μπορει να νοιαζεσαι αλλα δεν ειναι ολοι ετσι κ γι'αυτο βρισκουμε και ανευθυνους εκπαιδευτικους και ψυχολογους.

ναι και εγω αυτο πιστευω , γι αυτο και απεκλεισα το παιδαγωγικο ..γιατι δεν νομιζω οτι μπορω να ανταπεξελ8ω ......δλδ 8ελει μεγαλη υπομονη να ασχολεισαι με παιδια και δεν την εχουν ολοι , κα8ωσ και ευαισ8ησια που παλι δνε την εχουν ολοι...:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soterman

Νεοφερμένος

Ο soterman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τελείωσε πρώτα το Παιδαγωγικό,διορίσου και μετα με 10% ή με κατατακτήριες μπές ψυχολογια.Έτσι και λεφτά θα βγάζεις και στο τέλος θα έχεις 2 πτυχία που αυτό μεταφράζεται σε πολλές περισσότερες ευκαιρίες ανέλιξης!!!
-----------------------------------------
Ααα!Αν δε σου αρέσει καθόλου το παιδαγωγικό απλά ΜΗ ΤΟ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.Θα έχεις να κάνεις με παιδιά-ψυχές ,οχι με πράγματα.Αν το κάνεις, έστω και μετέπειτα θα πρέπει να το αγαπήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
αχχχχχχ αυτή η επαγγελματική αποκατάσταση έχει κάψει ζωές μου φένεται

κάνε ότι γουστάρεις, εφόσον σου αρέσει η ψυχολογία σπούδασέ την και πίστεψέ με δε θα το μετανιώσεις


Μπορεί και να το μετανίωνει όταν δε θα χει δουλεια...Εγω θα σου προτεινα παιδαγωγικο και ένα καλο μεταπτυχιακο στην παιδοψυχολογία και τα χεις όλα μετα...και δουλεια και σπουδες στο αντικειμενο που θέλεις...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
τωρα οτι και να λεμε.... το μηχανογραφικο εχει κατατε8ει....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Εγώ πάντως που σπουδάζω ψυχολογία δεν έχω το άγχος της αποκατάστασης και γενικά επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα με ένα καλό μεταπτυχιακό πιστεύω θα βρώ εύκολα δουλειά.Πάντως να ξέρεις οτι δεν είναι ευρέως γνωστό που εργάζονται οι ψυχολόγοι.Όλοι έχουν στο μυαλό τους ένα γραφείο με ένα ντιβάνι ή ένα νοσοκομείο.Αν ψάξεις καλά θα δείς οτι εργάζονται σε πολλούς άλλους τομείς που προφανώς δεν τους γνωρίζεις.


εχει καιρο βλεπω η συζητηση αλλα θα πω την αποψη μου...συμφωνω απολυτα..στο εξωτερικο ειναι το επαγγελμα που εχει παντα δουλεια αφου ολοενα αυξανονται οι τομεις που εχουν αναγκη την ψυχολογια...κ συμφωνω με εσενα..ψυχολογο ζητανε ακομη κ διαφημιστικες εταιρειες για την αναγκη να εχουν ανταποκριση στην ψυχολογια του καταναλωτη..σε πολλουσ τομεις μπορεις να εργαστεις..κ εγω ειχα ακριβως αυτο το διλημμα..παιδαγωγικο η ψυχολογια γιατι πιανω κ τα δυο με μεγαλη ανεση..αλλα οταν φανταστηκα τον εαυτο μου για 40 χρονια με μικρα παιδια καθε μερα φρικαρα..κ στην ατακα του θειου μου(που ειναι καθηγητης):δες που πηγε κ χαραμισε τοσα μορια (αναφερομενος στην επιλογη μου) μου ηρθε να τον βρισω..ολοι πανε παιδαγωγικο..που ξερουμε εμεις πως θα ειναι σε 4 χρονια? τεσπα παραμιλησα..κανε ατο που σοθ αρεσει κ τιποτα αλλο//
-----------------------------------------
Καλυτερα να σκεφτεστε αν ειστε ΙΚΑΝΟΙ να διδαξετε σε παιδια ΟΛΑ τα μαθηματα που διδασκονται στο παιδαγωγικο κ να μη σκεφτεστε μονο τον εαυτουλη σας.
Πηγαινε ψυχολογια καλυτερα, αφου σου αρεσει περισσοτερο.


συμφωνω 1000000000000000000000000% ..ειναι πολυ σημαντικο το να εισαι δασκαλος κ οχι μονο για το χιλιαρικο του μηνα///
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στελλα 398

Νεοφερμένος

Η Στελλα 398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αν βγούμε απο παιδαγωγικό και κάνουμε μεταπτυχιακό στην παιδοψυχολογια μπορούμε να εργαστούμε ως παιδοψυχολογοι? Η αυτό παει αποκλειστικά απο την ψυχολογία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top