Παιδαγωγικό vs ψυχολογία

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Άμα προτιμάς την εύκολη λύση πήγαινε παιδαγωγικό ,αλλά για μένα στην επιστήμη δεν υπάρχει τέτοια φράση.Δεύτερον, τι σημαίνει σίγουρη δουλειά;
Όλα έτοιμα θα τα βρίσκουμε ας ψάξουμε και λίγο.Με αυτό το τρόπο βρίσκεις και κάτι που σου ταιριάζει απόλυτα.ΤΕΣΠΑ διάλεξε ο τι θες, αλλά με βάση τί σου αρέσει περισσότερο,όχι τι σε βολεύει περισσότερο.Σε αυτή τη χώρα μάθαμε να είμαστε μόνο του βολέματος...


δεν ειναι ακριβωσ αυτο που λεσ..8εμα βολεματοσ...αλλα κ οικονομικησ καταστασησ..με το παιδαγωγικο στα22 8α ειμαι ανεξαρτητη απο τουσ δικουσ μου, μην σ πω απο την σχολη κιολασ 8α μπορω να παραδιδω μ8μ..ενω στην ψυχολογια ειναι και το μεταπτυχιακο στην μεση και παλι δεν ξερω αν 8 εχω δουλεια...καταλαβεσ΄΄....δεν ειναι ακριβωσ κριτιριο το οτι μ αρεσει........:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
α...και οι σπουδες δεν ειναι τρομαχτικες στην ψυχολογια....μια φιλη μου που εχει κολλημα με αυτο το αντικειμενο ειχε παρει τα βιβλια και τα διαβαζε για χομπι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ενα θα σου πω γλυκεια μου φρωσουλα. να σπουδασεις ψυχολογια. απο τη στιγμη που ειναι αυτο που σου αρεσει να ξερεις οτι ποτε δεν θα μεινεις ανεργη!!!:iagree::iagree::iagree: σιγουρα η αποκατασταση των φοιτητων του παιδαγωγικου ειναι αμεση, φανταζεσαι ομως να γινομασταν ολοι δασκαλοι?? και εγω πιανω παιδαγωγικο στη ροδο ομως μου αρεσει παρα πολυ το μεταφραστικο και εκει ελπιζω να περασω. εκτος αυτου να ξερεις πως και η ψυχολογια ειναι απο τις καλυτερες σχολες και με αποκατασταση. εγω σου δινω μια συμβουλη,απο εκει και περα εσυ εισαι που αποφασιζεις!!! οπου σου λεει η καρδουλα σου να πας!!! εγω τουλαχιστον αυτης της γνωμης ειμαι:D:no1::D. α και συγχαρητηρια για την επιτυχια σου!!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:


συγχαρητηρια και σε σενα ρε κοπελιτσα κ ευχαριστω για τισ συμβουλεσ...απλα το παιδαγωγικο ειναι ενασ μεγααααλοσ πειρασμοσ
-----------------------------------------
ελεος με τα παιδαγωγικα!!εχω δει σημερα...
νομικη η παιδαγωγικα?
φιλολογια η παιδαγωγικα?
ψυχολογια η παιδαγωγικα?
κι εγω παιδαγωγικα θα παω!αλλα εγω το θελωωω!!
κηνυγησε το ονειρο σου@η ψυχολογια ειναι γαματη σχολη και ποιος σου πε οτι δν εχει αποκατασταση!ειδικα αμα ανοιξεις τη γραφιαρα σου αλλο κυρος!
απλα βαρεθηκα να βλεπουν τα παιδαγωγικα σαν ευκολη λυση και να παραγκωνιζονται τα αλλα επαγγελματα!ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΘΑ ΚΟΡΕΣΤΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΑ!


εσυ το 8εσ το παιδαγωγικο...εγω δεν τρελαινομαι αλλα 8α το εκανα χαλαρα....λεσ 8α ανοιξεισ και την γραφιαρα σου....δεν εχουμε ολοι αυτην την οικονομικη δυνατοτητα...ειδικα αν επιστρεψω στον τοπο μου μετα τισ σχολεσ σιγα μην εχω δουλεια...και αν παω α8ηνα η 8εσαλον παλι ειναι λιγεσ οι πι8ανοτητεσ να πετυχω γιατι εκει υπαρχει πλη8ωρα....σε νοσοκομεια και κιλινικεσ 8α 8ελα να δουλεψω αλλα ποιοσ μου εγγυαται πωσ οταν τελειωσωτην σχολη 8α με προσλαβει...ενω αν βγω απ παιιδαγωγικο ολα 8 ναι πιο ευκολα...δεν βλρεπισ πωσ διοριζονται οι δασκαλοι΄΄΄;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
α...και οι σπουδες δεν ειναι τρομαχτικες στην ψυχολογια....μια φιλη μου που εχει κολλημα με αυτο το αντικειμενο ειχε παρει τα βιβλια και τα διαβαζε για χομπι.
Άλλα τα βιβλία του εμπορίου και άλλα τα βιβλία πάνω στα οποία εξετάζεσαι σε πανεπιστημιακό επίπεδο.Τα περισσότερα του εμπορίου είναι εκλαϊκευμένα, χωρίς τους επιστημονικούς όρους.Γενικά, είπαμε είναι δύσκολη επιστήμη, αλλά οχι και ακατόρθωτη μη φθάνουμε στα άκρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
δυσκολη!δυσκολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Άλλα τα βιβλία του εμπορίου και άλλα τα βιβλία πάνω στα οποία εξετάζεσαι σε πανεπιστημιακό επίπεδο.Τα περισσότερα του εμπορίου είναι εκλαϊκευμένα, χωρίς τους επιστημονικούς όρους.Γενικά, είπαμε είναι δύσκολη επιστήμη, αλλά οχι και ακατόρθωτη μη φθάνουμε στα άκρα.
σορυ....δεν το διευκρινισα....ειχε παρει βιβλια πανεπιστημιου και διαβαζε...απο την ξαδερφη της που ειχε τελειωσει...!οκ....πηγαινε παδαγωγικο,η ευκολη λυση..το θεμα ειναι αν θα φτασεις καποτε σε ενα σημειο που θα ηθελες και κατι παραπανω...να εκπληρωσεις ενα ονειρο σου....γιατι η μητερα μου ειναι 25 χρονια δασκαλα!απ τα 22 της...καταφερε να αντεξει επειδη το λατρευε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εγώ πάντως που σπουδάζω ψυχολογία δεν έχω το άγχος της αποκατάστασης και γενικά επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα με ένα καλό μεταπτυχιακό πιστεύω θα βρώ εύκολα δουλειά.Πάντως να ξέρεις οτι δεν είναι ευρέως γνωστό που εργάζονται οι ψυχολόγοι.Όλοι έχουν στο μυαλό τους ένα γραφείο με ένα ντιβάνι ή ένα νοσοκομείο.Αν ψάξεις καλά θα δείς οτι εργάζονται σε πολλούς άλλους τομείς που προφανώς δεν τους γνωρίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
το μονο που γνωριζουμε ειναι τα παιδαγωικα...υπαρχει πληρη αγνοια στον ελληνα μαθητη για οτιδηποτε αλλο!ελα παιδι μου...δασκαλιτσα με ετοιμη δουλιτσα και το μεσημερι σπιτι σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
το μονο που γνωριζουμε ειναι τα παιδαγωικα...υπαρχει πληρη αγνοια στον ελληνα μαθητη για οτιδηποτε αλλο!ελα παιδι μου...δασκαλιτσα με ετοιμη δουλιτσα και το μεσημερι σπιτι σου!
Τώρα μίλησες σωστά.:jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ πάντως που σπουδάζω ψυχολογία δεν έχω το άγχος της αποκατάστασης και γενικά επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα με ένα καλό μεταπτυχιακό πιστεύω θα βρώ εύκολα δουλειά.Πάντως να ξέρεις οτι δεν είναι ευρέως γνωστό που εργάζονται οι ψυχολόγοι.Όλοι έχουν στο μυαλό τους ένα γραφείο με ένα ντιβάνι ή ένα νοσοκομείο.Αν ψάξεις καλά θα δείς οτι εργάζονται σε πολλούς άλλους τομείς που προφανώς δεν τους γνωρίζεις.[/qu

να σε ρωτησω ..αν 8εσ μ απαντασ κρητη α8ηνα η 8εσαλονικη σπουδαζεισ΄΄:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
το μονο που γνωριζουμε ειναι τα παιδαγωικα...υπαρχει πληρη αγνοια στον ελληνα μαθητη για οτιδηποτε αλλο!ελα παιδι μου...δασκαλιτσα με ετοιμη δουλιτσα και το μεσημερι σπιτι σου!

τα χεισ μπερδεψει μου φαινεται...μπορει ετσι να το βλεπουν οι περισσοτεροι..εγω οχι απλα ψαχνομαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Με το τρόπο που ψάχνεις δε θα βρείς τίποτα και αυτό γιατί βάζεις μέσα μεταβλητές όπως η αποκατάσταση που δε σου επιτρέπουν να βγάλεις μια άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εισαι ευχαριστημενοσ απο την ορεγανωση στο παντειο΄εχω ακουσει οτι μαλλιν σαν πανεπιστημειο βρισκεται στην παρακμη του σε σχεση με το παρελ8ον΄΄...τα μα8ηματα πωσ σ φαινονται;;βασικα τι κανετε ΄΄;; οι κα8ηγητεσ;;;και τι παιζει με το μεταπτυχιακο;;;ειναι πολλα τα εξοδα γ αυτο΄΄;;; ποιοσ κλαδοσ εχει προοπτικεσ;; εαν μπορεισ δωσε μ τα φωτα σ(...χαχα...)ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
εισαι ευχαριστημενοσ απο την ορεγανωση στο παντειο΄εχω ακουσει οτι μαλλιν σαν πανεπιστημειο βρισκεται στην παρακμη του σε σχεση με το παρελ8ον΄΄...τα μα8ηματα πωσ σ φαινονται;;βασικα τι κανετε ΄΄;; οι κα8ηγητεσ;;;και τι παιζει με το μεταπτυχιακο;;;ειναι πολλα τα εξοδα γ αυτο΄΄;;; ποιοσ κλαδοσ εχει προοπτικεσ;; εαν μπορεισ δωσε μ τα φωτα σ(...χαχα...)ευχαριστω
:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy: Περιμένεις απάντηση.???
-----------------------------------------
Σπούδασε φιλολογικό τί να σου πώ, δε μπορώ να πω κάτι άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
δεν το ελεγα για σενα...σορυ κι ολας!απλα ειδα πολλα σημερα και στεναχωριεμαι.τεσπα....το καλυτερο ειναι να συλλεξεις πληροφοριες οπως λες!και να εμπιστευτεις το ενστικτο σου!και συ αδιαφθορε!διαφωισε λιγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
xristina γιατί στεναχωρήθηκες.??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Άμα προτιμάς την εύκολη λύση πήγαινε παιδαγωγικό ,αλλά για μένα στην επιστήμη δεν υπάρχει τέτοια φράση.Δεύτερον, τι σημαίνει σίγουρη δουλειά;
Όλα έτοιμα θα τα βρίσκουμε ας ψάξουμε και λίγο.Με αυτό το τρόπο βρίσκεις και κάτι που σου ταιριάζει απόλυτα.ΤΕΣΠΑ διάλεξε ο τι θες, αλλά με βάση τί σου αρέσει περισσότερο,όχι τι σε βολεύει περισσότερο.Σε αυτή τη χώρα μάθαμε να είμαστε μόνο του βολέματος...
-----------------------------------------

Ποιά ψυχολογία εφαρμόζεις ρε φίλε, μας κοροιδεύεις μόνο ένα μικρό τμήμα της ψυχολογίας διδάσκεται στα παιδαγωγικά τμήματα, αυτό που αφορά στη μάθηση(Piaget,thorndike,watson κ.λ.π) και αυτό για να οργανώνεται σωστά η διδασκαλία.

Οπως ειπα ... ο δασκαλος πρακτικα ασκει την ψυχολογια για να επιτελεσει σωστα το εργο του . Θυμασαι μηπως τι ηταν ο δασκαλος για σενα καποτε εκτος απο βαθμολογητης ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Οπως ειπα ... ο δασκαλος πρακτικα ασκει την ψυχολογια για να επιτελεσει σωστα το εργο του . Θυμασαι μηπως τι ηταν ο δασκαλος για σενα καποτε εκτος απο βαθμολογητης ?[/quot

εεε....τιποτα..ειμαι λιγο καπωσ με το8εμα δασκαλου-κα8ηγητη..γιατι μου συνεβησαν καποια περιστατικα και με απογοητευσαν κα8ηγητεσ που ειχα σ εκτιμηση τρια χρονια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
απλα ειδα πολλα παιδια να γουσταρουν κατι,να το σκεφτονται και να το ψαχνουν ολη τη χρονια και τσουπ!μολις ερχεται η ωρα της κρισης τους πιανουν οι μικροαστικες φοβιες(δεν λεω φια σενα φροσω).....αχ...........................τι να πεις σε αυτην την κωλοχωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top