Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Νταξει και γω ξερω να παιζω μιση μελωδια στο βιολι και να φυσαω τη φυσαρμονικα χωρις παραφωνιες, αυτο δεν σημαινει οτι τα ξερω κι ολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Αυτό ήταν μπιχτή ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Πήγαινα ωδείο 5 και κάτι χρόνια παίζοντας κλασσική. Μόνο κάτι νότες έβγαζα σε αυτό το διάστημα και μερικά κλασσικά τραγούδια που μου άρεσαν. Επειδή γενικώς πίεση δεν είχα ούτε από το σπίτι ούτε από το ωδείο, μήτε έμαθα τίποτε σοβαρό μήτε θεωρία μήτε... τίποτα!
Κυρίως ο λόγος ήταν ότι άλλα τραγούδια ήθελα να παίξω και άλλα μάθαινα. Anyway, λόγω του ότι χαλάρωνα έστω και μια ώρα την εβδομάδα εκεί πέρα αποφάσισα να συνεχίσω και δεν το μετανοιώνω. Έμαθα κάποια βασικά και από 'κει και πέρα ήταν δικό μου θέμα αν θα τα εκμεταλλευόμουν ή αν αυτά τα πέντε χρόνια θα πήγαιναν τελείως στράφι.
Τελικά, όταν κατά τον Οκτώβρη-Νοέμβρη μία μπάντα από την πόλη μας πήγε στο Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης και γνώρισα τα παιδιά (ο frontman ήταν αδερφός ενός πολύ καλού φίλου) και τους πήρα συνέντευξη για τα χρέη μιας εφημερίδας κι ενός site, επέστρεψε ξανά η επιθυμία να μάθω τα τραγούδια που ποτέ δεν έμαθα (παρεμπιπτόντως τα παιδιά κατάφεραν και έφτασαν στη δεύτερη θέση και αυτό αν μη τι άλλο ήταν κατασταλτικός παράγοντας!). Χριστούγεννα ο μπαμπάς μου με πήρε ακόμη μία κιθάρα δώρο, αυτή τη φορά ηλεκτρακουστική Ibanez. Τολμώ να πω πως στην αρχή απογοητεύτηκα με το λανθασμένο strumming και το μπαρέ που δε μου έβγαινε στη Φα μείζονα, αλλά η συνέχεια και το ότι δεν τα παράτησα με επιβράβευσε υπέρ του δέοντως. Μέσα στον πρώτο μήνα έμαθα κουτσά στραβά το αγαπημένο μου τραγούδι και μέσα σε δύο μήνες έμαθα άλλα δέκα. Πλέον γουστάρω τρελά και συνεχίζω να εξασκούμαι ιδιαίτερα όταν θέλω να ξεσκάσω από τα μαθήματα, έχω μάθει γύρω στα τριάντα με σαράντα τραγούδια που εγώ προσωπικά γουστάρω και συνεχίζω απτόητος!
Ένα σας λέω, το συναίσθημα να τραγουδάς και να παίζεις κιθάρα στην παραλία με καλή παρέα, δεν τ ανταλλάσσω με τίποτα στον κόσμο. Δόξα τω Θεώ, έχω και κατιτοίς καλή φωνή οπότε δεν τους παίρνω εντελώς τα αυτιά!
Αν μη τι άλλο, ευχαριστώ τους δικούς μου που με έστειλαν στο ωδείο και το μυαλό μου που πήρε ανάποδες στροφές! Δεν έχω βλέψεις να συνεχίσω επαγγελματικά, αλλά το θεωρώ ως μία από τις καλύτερες επενδύσεις για τη ζωή μου και ο στόχος μου είναι συνεχώς να βελτιώνομαι ώστε να συνεχίσει να μου αρέσει όπως και τώρα και είμαι πεπεισμένος πως αυτός ο έρωτας θα κρατήσει για καιρό ακόμη..!!

Υ.Γ. Η κιθάρα μου... :inlove:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gorthaur

Νεοφερμένος

Ο Καλλίδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παίζω Τρομπέτα, Κρουστά, Πιάνο, Σάζι και μαθαίνω Κιθάρα, Ούτι & Κανονάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
παίζω 6 χρόνια φλάουτο και μικρή έκανα και μάθηματα πιάνου για 4 χρόνια αλλά δεν θυμάμαι τίποτα.... η μεγάλη μου αγάπη όμως είναι το σαξόφωνο και θέλω όπωσδήποτε να μάθω κάποια στιγμη... δεν νομίζω να μου είναι και πολύ δύσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παίζω drums. Φαίνεται δύσκολο, αλλά αν εξασκηθείς πολύ, στο τέλος μπορείς και παίζεις κανονικά τέμπο!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Παίζω Τρομπέτα, Κρουστά, Πιάνο, Σάζι και μαθαίνω Κιθάρα, Ούτι & Κανονάκι.

:what:Τι 'ναι τουτο;

Το κανονακι και το ουτι εχουν πολυ γλυκο ηχο.. :no1: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Νταξει και γω ξερω να παιζω μιση μελωδια στο βιολι και να φυσαω τη φυσαρμονικα χωρις παραφωνιες, αυτο δεν σημαινει οτι τα ξερω κι ολας.
Πες τα Rania,πες τα!!

Λοιπόν εγώ πηγαίνω σε Μουσικό Σχολείο και όντως όπως γράφει και ο Halvas το να παίζεις εσύ μουσική είναι πολύ διαφορετικό και πολύ πολύ καλύτερο από το να ακούς απλά..Είναι κάτι μαγικό!Σε ταξιδεύει!
Εγώ παίζω 6 χρόνια πιάνο,4 χρόνια φλάουτο και 5 χρόνια τρομπέτα και τζένις στη φιλαρμονική.Έχω κάνει και 3 χρόνια ταμπουρά ως υποχρεωτικό όργανο στο σχολείο αλλά δεν με ξετρέλανε και τόσο.Επίσης μπουζούκι που έμαθα από μόνη μου για να μπω στο μάτι του αδερφού μου!!:lol: Τώρα έχω αρχίσει να μαθαίνω σαξόφωνο!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_molko

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγω έκανα 4 χρόνια αρμόνιο και 6 κιθάρα!φέτος θα αρχίσω ηλεκτρική κιθάρα μιας και ξεμπέρδεψα με το σχολείο!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
:what:Τι 'ναι τουτο;

Το κανονακι και το ουτι εχουν πολυ γλυκο ηχο.. :no1: :D
Eίναι νυκτό όργανο σαν το μπουζούκι ας πούμε σε σχήμα που βγάζει ωραία μόρια(καλά άστο αυτό:P)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Εγω παιζω πιανο και παω για πτυχιο!!Κανεις αλλος για πτυχιο σε καποιο οργανο??Επισης εκανα αρμονια και αντιστιξη.Α παιζω και κιθαρα αλλα ερασιτεχνικα και βασικα θελω να μαθω ηλεκτρικη κιθαρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Κιθάρα και η χρόνιά που μας έρχεται θα είναι η 5η!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Ηλεκτρικη κιθαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

armonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
2,5 χρόνια αρμόνιο κ τον ιούνη άρχισα πιάνο κ 9α δωσω κατωτέρα τον οκτώμβρη.
άργησα να 3εκινήσω αλλά προχωράω γρήγορα.
επίσης κάνω 9εωρία κ σολφέζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*eirhnh*

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
εγώ κάνω 8 χρόνια πιάνο... και φέτος θα πάρω πτυχείο αρμονίας!!!

επίσης κάνω σαντούρι εδώ και τρία χρόνια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aphana

Νεοφερμένος

Η aphana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εγω παιζω πιανο και παω για πτυχιο!!Κανεις αλλος για πτυχιο σε καποιο οργανο??Επισης εκανα αρμονια και αντιστιξη.Α παιζω και κιθαρα αλλα ερασιτεχνικα και βασικα θελω να μαθω ηλεκτρικη κιθαρα!!

και γω θελω να παρω παρα πολυ πτυχιο στο πιανο!!τοσα χρονια κι ουτε μια εγγυηση βρε αδελφε..!δεν παει αλλο!τωρα ειμαι 1η ανωτερα...τι κομματια επαιξες??εγω λεω να παιξω και την επαναστατικη του chopin...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εγω παιζω πιανο και παω για πτυχιο!!Κανεις αλλος για πτυχιο σε καποιο οργανο??Επισης εκανα αρμονια και αντιστιξη.Α παιζω και κιθαρα αλλα ερασιτεχνικα και βασικα θελω να μαθω ηλεκτρικη κιθαρα!!



Εγώ δε θέλω να πάρω το πτυχίο στο πιάνο, αν και μου μένουν 2 χρόνια μόνο, δε με νοιάζει, μου αρκεί που παίζω. Θέλω να πάρω οπωσδήποτε το πτυχίο της αρμονίας, που και αυτό κοντεύει.

Θέλω να μάθω βιολί πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
και γω θελω να παρω παρα πολυ πτυχιο στο πιανο!!τοσα χρονια κι ουτε μια εγγυηση βρε αδελφε..!δεν παει αλλο!τωρα ειμαι 1η ανωτερα...τι κομματια επαιξες??εγω λεω να παιξω και την επαναστατικη του chopin...
μεχρι και στην μουσικη εχουμε καταντησει να παιρνουμε πτυχια και πιστοποιησεις.
υποτιθεται οτι το κανεις για τον εαυτο σου,οχι για να κορνιζοσεις το πτυχιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Εγω παιζω πιανο και παω για πτυχιο!!Κανεις αλλος για πτυχιο σε καποιο οργανο??Επισης εκανα αρμονια και αντιστιξη.Α παιζω και κιθαρα αλλα ερασιτεχνικα και βασικα θελω να μαθω ηλεκτρικη κιθαρα!!
Εγω ειμαι δευτερη ανωτερα στο πιανο και λογικα θα συνεχισω για πτυχιο στο πανεπιστημιο..
Εγώ δε θέλω να πάρω το πτυχίο στο πιάνο, αν και μου μένουν 2 χρόνια μόνο, δε με νοιάζει, μου αρκεί που παίζω. Θέλω να πάρω οπωσδήποτε το πτυχίο της αρμονίας, που και αυτό κοντεύει.

Θέλω να μάθω βιολί πάντως
:!:Αντε! Καλα, ποτε προλαβες ρε συ; Δηλαδη εχεις τελειωσει την ανωτερα και εχεις μονο τα δυο χρονια του πτυχιου ακομα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αν εδινε κατατακτηριες καθε χρονο και ειναι καλη σε αυτο που κανει μια χαρα προλαβαινει :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top