Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Αυτά τα μαθήματα τι μας κάνουν :(
Πάντως εγώ κατά περιόδους ψιλοβαριέμαι το ωδείο κι όλα αυτά, ενώ άλλες που πορώνομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
A!κι εγω το παθαινα αυτο.Με την θεωρια παντα γιατι οταν ειχα πιανο παντα ειχα ορεξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Με τη θεωρία το ξεφτιλίζουν λίγο. Σε κάνουν να τη μισήσεις, ενώ είναι χρήσιμη.

Εγώ όταν ξεκίνησα μουσική, έκανα 40 λεπτά κιθάρα και 2 ώρες θεωρία, οι οποίες έγιναν 3 μετά από 2-3 χρόνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Πφ κι εγώ έχω τελειώσει και την αρμονία αν και την βαριόμουν απίστευτα. Η θεωρία μου φαινόταν λίγο πιο διασκεδαστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos!

Νεοφερμένος

Ο Aggelos! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εγω παίζω λίγο ακουστική και ηλεκτρική κιθάρα . Με ενδιαφέρει να μάθω λίγο απο όλα τα όργανα αν βρώ χρόνο αλλα στα ΗΜΜΥ που πήγα και χώθηκα δύσκολο το κόβω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Εγώ ως το γυμνάσιο πήγαινα στο ωδείο και μάθαινα αρμόνιο, αλλά λόγω μαθημάτων το σταμάτησα. Λέω μόλις τελειώσω να μάθω (ακουστική) κιθάρα, μιας και μου αρέσει πολύ και μάλιστα όχι σε ωδείο, αλλά με καθηγητή στο σπίτι...Νομίζω ότι ποτέ δεν είναι αργά,ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
αυτη θα παραγγειλω!σας αρεσει?

https://www.thomann.de/gr/fender_gdo_200_om_tg.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
εγω μετά απο πολλά χρόνια αποφάσισα επιτελους να παρω κιθαρα :D:D:xixi:
θελω να παιζω κλασσικα ροκ κομματια κυριως, και ειπα να παρω μια ακουστικη

και μαλιστα σκεφτομαι σοβαρα να παραγειλω αυτη την κουκλα :)

https://www.thomann.de/gr/fender_cd60_ce_sb.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
αυτη θα παραγγειλω!σας αρεσει?

https://www.thomann.de/gr/fender_gdo_200_om_tg.htm

εγω μετά απο πολλά χρόνια αποφάσισα επιτελους να παρω κιθαρα :D:D:xixi:
θελω να παιζω κλασσικα ροκ κομματια κυριως, και ειπα να παρω μια ακουστικη

και μαλιστα σκεφτομαι σοβαρα να παραγειλω αυτη την κουκλα :)

https://www.thomann.de/gr/fender_cd60_ce_sb.htm

Πολύ ωραίες και οι 2!!! Άντε καλή αρχή!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mad1kas

Νεοφερμένος

Ο Mad1kas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
παιδια αυτα που λετε περι θεωριων κτλ ειναι αηδιες..
η μουσικη δεν μπορει να γραφτει σε βιβλιο κι ουτε την μαθαινει καποιος απο το τεφτερι με σημειωσεις...η μουσικη ειναι να την ακους ολη μερα κι να πιανεις καθε νοτα ξεχωριστα..
να καταλαβαινεις ΜΟΥΣΙΚΗ
αυτο που ακουγεται "θα παω στο ωδειο να μαθω καλη κιθαρα" αι παρατα μας...καλη κιθαρα θα μαθεις μονος σου αν δεν περιοριζεσαι σε νοτες κι σε πενταγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν ισχύει αυτό που λες.
Για να καταλάβεις και να συνθέσεις μουσική πρέπει να ξέρεις την θεωρία απο πίσω. Η γνώση αυτή θα αναμειχθεί αργότερα με το συναίσθημα και θα παράγει κάτι ευχάριστο για το αυτί και το πνεύμα.
Πέρα απο αυτό, πρέπει να μάθεις κιόλας να παίζεις με σωστή τεχνική για να μην πάθεις καμία σοβαρή ζημιά (τενοντίτιδα κτλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
εγω μετά απο πολλά χρόνια αποφάσισα επιτελους να παρω κιθαρα :D:D:xixi:
θελω να παιζω κλασσικα ροκ κομματια κυριως, και ειπα να παρω μια ακουστικη

και μαλιστα σκεφτομαι σοβαρα να παραγειλω αυτη την κουκλα :)

https://www.thomann.de/gr/fender_cd60_ce_sb.htm

Πραγματικά κούκλα:D Κι εγώ μια τέτοια θέλω...

παιδια αυτα που λετε περι θεωριων κτλ ειναι αηδιες..
η μουσικη δεν μπορει να γραφτει σε βιβλιο κι ουτε την μαθαινει καποιος απο το τεφτερι με σημειωσεις...η μουσικη ειναι να την ακους ολη μερα κι να πιανεις καθε νοτα ξεχωριστα..
να καταλαβαινεις ΜΟΥΣΙΚΗ
αυτο που ακουγεται "θα παω στο ωδειο να μαθω καλη κιθαρα" αι παρατα μας...καλη κιθαρα θα μαθεις μονος σου αν δεν περιοριζεσαι σε νοτες κι σε πενταγραμμα.

Διαφωνώ. Η θεωρία σε πάει πολύ μπροστά. Απλά πολλοί τη μισούν, αλλά είναι χρήσιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
εγω εκανα για ενα χρονο κλασικη κιθαρα με ιδιαιτερα αλλα θελω να αρχισω ηλεκτρικη κιθαρα σε ωδειο....αυτο που τρελαινομαι να κανω ομως ειναι να βγαζω κομματια που μου αρεσουν στην κιθαρα.......και ας μην ειναι με συγχωρδιες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
παιδια αυτα που λετε περι θεωριων κτλ ειναι αηδιες..
η μουσικη δεν μπορει να γραφτει σε βιβλιο κι ουτε την μαθαινει καποιος απο το τεφτερι με σημειωσεις...η μουσικη ειναι να την ακους ολη μερα κι να πιανεις καθε νοτα ξεχωριστα..
να καταλαβαινεις ΜΟΥΣΙΚΗ
αυτο που ακουγεται "θα παω στο ωδειο να μαθω καλη κιθαρα" αι παρατα μας...καλη κιθαρα θα μαθεις μονος σου αν δεν περιοριζεσαι σε νοτες κι σε πενταγραμμα.

Δεν είναι αηδίες. Η μουσική είναι μια ευρύτατη έννοια. Μουσική δεν είναι μόνο τα τραγουδάκια, είναι όλο το φάσμα της τονικής μουσικής καθως επίσης και της ατονικής!
Για να παίξεις λοιπόν κλασσικά κομμάτια πρέπει να ξέρεις θεωρία και μετά απο κάποιο επίπεδο αρμονία. Αν τώρα μιλάς για συγχορδίες, όχι δε χρειάζεσαι μαθήματα.

On topic τώρα: Κάνω 6 χρόνια κλασική κιθάρα και ταυτόχρονα παίζω μόνη μου λίγο ηλεκτρική, βλακειούλες όμως, δε ξέρω να παίζω καλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Κάτσε μάθε αυτό χωρίς νότες και πεντάγραμμο Mad1kas...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=oqSulR9Fymg[/ame]


...



Παίζω πιάνο, κιθάρα και λίγο μπουζούκι :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Ή αυτό :

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=tQ0iww5u6_I[/ame]


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
το δευτερο παντως μου αρεσε πολυ περισσοτερο!!...μα παιζεις πιάνο, κιθάρα και λίγο μπουζούκι???....ουαου!!!! τελειοοοο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Δεν είναι αηδίες. Η μουσική είναι μια ευρύτατη έννοια. Μουσική δεν είναι μόνο τα τραγουδάκια, είναι όλο το φάσμα της τονικής μουσικής καθως επίσης και της ατονικής!
Για να παίξεις λοιπόν κλασσικά κομμάτια πρέπει να ξέρεις θεωρία και μετά απο κάποιο επίπεδο αρμονία. Αν τώρα μιλάς για συγχορδίες, όχι δε χρειάζεσαι μαθήματα.

On topic τώρα: Κάνω 6 χρόνια κλασική κιθάρα και ταυτόχρονα παίζω μόνη μου λίγο ηλεκτρική, βλακειούλες όμως, δε ξέρω να παίζω καλά :P

Το Recital του Μπουντούνη κάνεις;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
το Recital το εκανα κι εγω αλλα αυτο που κολλαει?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
το Recital το εκανα κι εγω αλλα αυτο που κολλαει?...

Μία ερώτηση έκανα, που είναι το πρόβλημα; Δεν είμαι offtopic, σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top