Πίσω στα σχολεία

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Εγώ χωρίς πλάκα την έχω δει σοβαρά τη φάση με όλα τα μαθήματα και διαβάζω.
Αφού σκέφτομαι ότι τώρα που ασχολούμαι με τον Η/Υ έπρεπε να διαβάζω και ας έχω κάνει όλα τα ιδιαίτερα (Αγγλικά, Γερμανικά μέχρι το Σάββατο) και όλα τα μαθήματα του σχολείου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Φυσική,φυσική,φυσική :xtipao::kill::kill:

Από τώρα εκδρομή; :confused:

Εμάς μας ανακοίνωσαν ότι η φετινή εκδρομή στο εξωτερικό (κάθε χρόνο το σχολείο μου παίρνει μέρος σε ένα ευρωπαϊκό πρόγραμμα και όλο και κάπου πηγαίνουμε...) θα είναι στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::yahoo:Βέβαια όλοι γκρινιάζαμε για Παρίσι αλλά και Βερολίνο καλά είναι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Φυσική,φυσική,φυσική :xtipao::kill::kill:



Εμάς μας ανακοίνωσαν ότι η φετινή εκδρομή στο εξωτερικό (κάθε χρόνο το σχολείο μου παίρνει μέρος σε ένα ευρωπαϊκό πρόγραμμα και όλο και κάπου πηγαίνουμε...) θα είναι στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::yahoo:Βέβαια όλοι γκρινιάζαμε για Παρίσι αλλά και Βερολίνο καλά είναι.:)

:'( :'( :'( νομίζω πως αλλάζω σχολείο :'( :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Φυσική,φυσική,φυσική :xtipao::kill::kill:
Αλλάζουμε πρόγραμμα!!!! :mad: :mad:


Εμάς μας ανακοίνωσαν ότι η φετινή εκδρομή στο εξωτερικό (κάθε χρόνο το σχολείο μου παίρνει μέρος σε ένα ευρωπαϊκό πρόγραμμα και όλο και κάπου πηγαίνουμε...) θα είναι στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::yahoo:Βέβαια όλοι γκρινιάζαμε για Παρίσι αλλά και Βερολίνο καλά είναι.:)
Λέω να αλλάξουμε και σχολείο!!!!!!!!! :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Αλλάζουμε πρόγραμμα!!!! :mad: :mad:



Λέω να αλλάξουμε και σχολείο!!!!!!!!! :mad: :mad:
Κάπως έτσι είναι κάθε χρόνο, συνεχείς αλλαγές του προγράμματος που τελειώνουν όσο πλησιάζει ο Νοέμβριος και μετά μια unexpected αλλαγή τον Μάρτιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εμάς μας ανακοίνωσαν ότι η φετινή εκδρομή στο εξωτερικό (κάθε χρόνο το σχολείο μου παίρνει μέρος σε ένα ευρωπαϊκό πρόγραμμα και όλο και κάπου πηγαίνουμε...) θα είναι στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::yahoo:Βέβαια όλοι γκρινιάζαμε για Παρίσι αλλά και Βερολίνο καλά είναι.:)
Όσο ωραίο και αν ακούγεται σχολείο δεν αλλάζω :p δε πάει να πάτε όπου θέλετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Όποιος θέλει να έρθει στην εκδρομή,μόλις βγει η τελική απόφαση (τπτ δεν είναι σίγουρο ακόμα αλλά κάθε χρόνο έτσι λένε και μετά μας το λένε λίγο πριν τα Χριστούγεννα:whistle:...) θα σας ειδοποιήσω,όποιος θέλει μετακομίζει για λίγους μήνες!!!:yes:

Η μόνη προϋπόθεση είναι να μπορείτε να ανεχτείτε τον Τόλη το τσίρκουλο (ναι ναι,για τον κύκνο της Αριστοτέλους μιλάω,η Ντόιτς λογικά το θυμάται + ακόμα μερικούς ανώμαλους καθ + τη ζωή σε ένα χωριουδάκι της Μακεδονίας... (για όσους θα έρθουν από Αθήνα το λέω)!!!!:D

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όποιος θέλει να έρθει στην εκδρομή,μόλις βγει η τελική απόφαση (τπτ δεν είναι σίγουρο ακόμα αλλά κάθε χρόνο έτσι λένε και μετά μας το λένε λίγο πριν τα Χριστούγεννα:whistle:...) θα σας ειδοποιήσω,όποιος θέλει μετακομίζει για λίγους μήνες!!!:yes:

Η μόνη προϋπόθεση είναι να μπορείτε να ανεχτείτε τον Τόλη το τσίρκουλο (ναι ναι,για τον κύκνο της Αριστοτέλους μιλάω,η Ντόιτς λογικά το θυμάται + ακόμα μερικούς ανώμαλους καθ + τη ζωή σε ένα χωριουδάκι της Μακεδονίας... (για όσους θα έρθουν από Αθήνα το λέω)!!!!:D

:)

:P
1) ζω σε χωριο της Μακεδονιας οποτε kein Problem :P
2) Αντεχω οσους ανωμαλους καθηγητες θες ( τοσοι οι δικοι μου τι θα γινει αν εχω και καποιους ακομα....)
3) Αντεχω αυτον τον εξαιρετο κυριο:P
Αρκει να παω εκδρομη στο Βερολινο :'(
*Αν δεχτω να μετακομισω θα φερω και την καθηγητρια μου να κανει γερμανικα στο σχολειο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
:P
1) ζω σε χωριο της Μακεδονιας οποτε kein Problem :P
2) Αντεχω οσους ανωμαλους καθηγητες θες ( τοσοι οι δικοι μου τι θα γινει αν εχω και καποιους ακομα....)
3) Αντεχω αυτον τον εξαιρετο κυριο:P
Αρκει να παω εκδρομη στο Βερολινο :'(
*Αν δεχτω να μετακομισω θα φερω και την καθηγητρια μου να κανει γερμανικα στο σχολειο:redface:

Φέρ'την!!!Αυτή που έχουμε εμείς δεν κάνει τίποτα:/:!Τα παιδιά από τα γερμανικά δεν έχουν βγάλει ακόμα ούτε το βιβλίο της πρώτης γυμνασίου (κι ας είμαστε στην τρίτη τώρα:P) και τα παιδιά των γερμανικών ζουν με την αυταπάτη ότι στο τέλος της χρονιάς θα δώσουν για Α1 (και για Α2 οι καλύτεροι) και θα το πάρουν!!!!Οι περισσότεροι εν τω μεταξύ δεν ξέρουν ούτε να συστηθούν στα γερμανικά,μέχρι και εγώ καλύτερα μιλάω!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Φέρ'την!!!Αυτή που έχουμε εμείς δεν κάνει τίποτα:/:!Τα παιδιά από τα γερμανικά δεν έχουν βγάλει ακόμα ούτε το βιβλίο της πρώτης γυμνασίου (κι ας είμαστε στην τρίτη τώρα:P) και τα παιδιά των γερμανικών ζουν με την αυταπάτη ότι στο τέλος της χρονιάς θα δώσουν για Α1 (και για Α2 οι καλύτεροι) και θα το πάρουν!!!!Οι περισσότεροι εν τω μεταξύ δεν ξέρουν ούτε να συστηθούν στα γερμανικά,μέχρι και εγώ καλύτερα μιλάω!!!:clapup:

Και εμας εστελνε καθε χρονο τα παιδια της Γ γυμν για το κρατικο επιπεδου Α ή Β... Ασχολειται μωρε η καλη μου :inlove:
Μονο εκδρομη δεν καταφερε να μας παει :'( ( ηταν να παμε περυσι αλλα εφυγε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μη το ψαχνεται τετιοι καθηγητες υπαρχουν πολοι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Και εμας εστελνε καθε χρονο τα παιδια της Γ γυμν για το κρατικο επιπεδου Α ή Β... Ασχολειται μωρε η καλη μου :inlove:
Μονο εκδρομη δεν καταφερε να μας παει :'( ( ηταν να παμε περυσι αλλα εφυγε)

Είσαι πολύ τυχερή!!!Σ'εμάς αδιαφορούν πλήρως...:/:Πάντως άμα πάρουν αυτοί Α1 χωρίς να ξέρουν ούτε να παραγγείλουν ένα χυμό σ'ένα μαγαζί στα γερμανικά (όταν είχαμε πάει Χαιδελβέργη πρόπερσι πολλά παιδιά της τρίτης που υποτίθεται ότι ήταν για Α2 δεν ήξεραν ούτε αυτό να κάνουν),εγώ θα πάω να δώσω για GDS,και λίγο έβαλα!!!:worry::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Είσαι πολύ τυχερή!!!Σ'εμάς αδιαφορούν πλήρως...:/:Πάντως άμα πάρουν αυτοί Α1 χωρίς να ξέρουν ούτε να παραγγείλουν ένα χυμό σ'ένα μαγαζί στα γερμανικά (όταν είχαμε πάει Χαιδελβέργη πρόπερσι πολλά παιδιά της τρίτης που υποτίθεται ότι ήταν για Α2 δεν ήξεραν ούτε αυτό να κάνουν),εγώ θα πάω να δώσω για GDS,και λίγο έβαλα!!!:worry::clapup:

Ειμαι ειμαι:redface::redface:

:hehe: νομιζω εχουμε ξανακανει την συζητηση για την τυχη των γλωσσων στα ελληνικα σχολεια:/: δυστυχως και οι καθηγητες αδιαφορουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Τις προάλλες γράψαμε τεστ στα μαθηματικά και πήρα 9,4/20!!!!:'(Καταραμένες δυνάμεις!!!!:knife::beating:
Τώρα περιμένουμε τα τεστ της γλώσσας.Εκεί νομίζω πως τα έχω πάει καλά!!!:vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
:hehe: νομιζω εχουμε ξανακανει την συζητηση για την τυχη των γλωσσων στα ελληνικα σχολεια:/: δυστυχως και οι καθηγητες αδιαφορουν...[/I]
Δεν είναι μόνο οι καθηγητές που αδιαφορούν, είναι και οι μαθητές. Εγώ θυμάμαι στο γυμνάσιο οι καθηγ'ητριες είχαν όλη την καλή διάθεση να διδάξουν και εμείς τις βγάζαμε την πίστη. Το ίδιο βιολί και στο λύκειο βεβαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο οι καθηγητές που αδιαφορούν, είναι και οι μαθητές. Εγώ θυμάμαι στο γυμνάσιο οι καθηγ'ητριες είχαν όλη την καλή διάθεση να διδάξουν και εμείς τις βγάζαμε την πίστη. Το ίδιο βιολί και στο λύκειο βεβαία.

Ο καλός καθηγητής πρέπει να μπορεί να προσελκύσει το ενδιαφέρον του μαθητή.
Παναγιώτης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο οι καθηγητές που αδιαφορούν, είναι και οι μαθητές. Εγώ θυμάμαι στο γυμνάσιο οι καθηγ'ητριες είχαν όλη την καλή διάθεση να διδάξουν και εμείς τις βγάζαμε την πίστη. Το ίδιο βιολί και στο λύκειο βεβαία.

Φυσικά! Νομίζω πως κυρίως τα αγγλικά στο γυμνάσιο είναι που είναι αρκετά χαμηλού επιπέδου, είναι που οι περισσότεροι είχαν ένα Β2 άντε το λιγότερο Β1 επίπεδο ε δεν πολύ ενδιαφέρονται... Με την 2η ξένη είναι η προκατάληψη του ότι μέσω του σχολείου δεν μπορείς να μάθεις γλώσσα. Και όντως δεν μπορείς... Οι ώρες είναι λίγες... Τα βιβλία του γυμνασίου ΑΘΛΙΑ. Ε αν ο καθηγητής σκέφτεται όπως τα παιδιά ή δουλεύει βιβλίο-τετράδιο τετράδιο- βιβλίο σίγουρα δεν θα μάθει κανείς τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ο καλός καθηγητής πρέπει να μπορεί να προσελκύσει το ενδιαφέρον του μαθητή.
Παναγιώτης :)
Σόρρυ κιόλας αλλά όταν προσπαθείς να μάθεις στον άλλον 5 πράγματα και έχεις μιθα τάξη 20 παιδιών να τσιρίζει δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Όλοι στο σχολείο ήμασταν του στιλ ας μας βάλει ένα βαθμό και αν θέλω να μάθω αγγλικά/γαλλικά/γερμανικά θα πάω φροντ. Η πλειοψηφία έτσι είναι έτσι και δεν μπορείς να το αρνηθείς. Δεν λέω ότι έχουν πάντα δίκαιο οι καθηγητές καθώς μερικοί είναι απαράδεκτοι αλλά για να γίνει σωστή δουλειά θέλει προθυμια και από τις δύο πλευρές.
Φυσικά! Νομίζω πως κυρίως τα αγγλικά στο γυμνάσιο είναι που είναι αρκετά χαμηλού επιπέδου, είναι που οι περισσότεροι είχαν ένα Β2 άντε το λιγότερο Β1 επίπεδο ε δεν πολύ ενδιαφέρονται... Με την 2η ξένη είναι η προκατάληψη του ότι μέσω του σχολείου δεν μπορείς να μάθεις γλώσσα. Και όντως δεν μπορείς... Οι ώρες είναι λίγες... Τα βιβλία του γυμνασίου ΑΘΛΙΑ. Ε αν ο καθηγητής σκέφτεται όπως τα παιδιά ή δουλεύει βιβλίο-τετράδιο τετράδιο- βιβλίο σίγουρα δεν θα μάθει κανείς τίποτα.
Για τη δεύτερη ξένη γλώσσα μπορείς νομίζω να μάθεις έστω τα βασικά αν ασχοληθείς με το θέμα. Και αν βοηθάει ο καθηγητής φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Εγω εχω δηλωσει ως μαθημα επιλογης τα ιταλικα..δεν το μετανιωνω αν κ το δινουμε ενδοσχολικα σε σχεση με τις εφαρμογεσ υπολογιστων :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εμείς σήμερα και αύριο δηλώνουμε συμμετοχές για το 15μελές.

Ως συνήθως, εγώ δεν βάζω και θα ψηφίσω κάποιον γνωστό που θεωρώ πως μπορεί να βγάλει απόφαση της προκοπής.

Αν και αμφιβάλλω για τους υπόλοιπους, anyway.
Σοβαρα τωρα; Πιστευεις οτι εκει υπαρχει κανεις της προκοπης; :hehe:
Προς το παρων βριζω τα μαθηματικα και τα ορια...δεν υπαρχει περιπτωση να γραψω μαθηματικα
Μα γιατιιιιιι; Ειναι τοσο ωραια τα μαθηματικα φετος :inlove: :inlove: επιτελους κανουμε μαθηματικα. Μας φαγαν τη ζωη με τις μ2λ@κιες περσυ, κυκλοι παραβολες και π**τσες μπλε...
Από τώρα εκδρομή; :confused:
εγω πηγα 1/10 τον πρωτο περιπατο :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top