Πίσω στα σχολεία

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Όλες οι γερμανικών του νομού έστειλαν παιδιά για Β στο κρατικό μέσω σχολείου:P και από ότι μαθαίνω σε πολλές περιοχές πολλά σχολεία το κάνουν επίσης;)
Doubt.:)
Εεε ναι :P Εγώ κάνω smart-κοπάνες, δε φεύγω τη μία ώρα για να έρθω ξανά την άλλη, κάθομαι σπίτι μου :hehe: κάνω μοναδικά τετραήμερα ΠΣΚΔ :hehe:
Θεός!
Εγώ πέρυσι πέρασα την εβδομάδα πριν την Τσικνοπέμπτη στο σπίτι μου με πνευμονία και την ημέρα της Τσικνοπέμπτης πήγα με τις πυτζάμες.:hehe:
Είχαμε πει ότι θα πάμε ντυμένοι,λολ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Παιδιά, τι λέει; Πώς πάει το σχολείο; :devil:
(Το ξέρω , δεν είμαι ο πρώτος που το λέει αλλά anyway)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παιδιά, τι λέει; Πώς πάει το σχολείο; :devil:
(Το ξέρω , δεν είμαι ο πρώτος που το λέει αλλά anyway)
To tell you the truth,έχουμε κατάληψη,και θέλω μάθημα. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
To tell you the truth,έχουμε κατάληψη,και θέλω μάθημα. :look:

Εγώ σκέψου ότι αρχίζω μαθήματα στη σχολή 13 Οκτωβρίου και βαριέμαι στο σπίτι, ανυπομονώ να ξεκινήσει η σχολή :P Οπότε μάλλον καταλαβαίνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ σκέψου ότι αρχίζω μαθήματα στη σχολή 13 Οκτωβρίου και βαριέμαι στο σπίτι, ανυπομονώ να ξεκινήσει η σχολή :P Οπότε μάλλον καταλαβαίνω :)
Kοίτα,εμένα θα μου περάσει,σε λίγο καιρό,δεν ανησυχώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Παιδιά, τι λέει; Πώς πάει το σχολείο; :devil:
(Το ξέρω , δεν είμαι ο πρώτος που το λέει αλλά anyway)

Προσωπικά νοσταλγώ τις επίσης λιγότερο βαρετές μέρες του καλοκαιριού.

Εγώ σκέψου ότι αρχίζω μαθήματα στη σχολή 13 Οκτωβρίου και βαριέμαι στο σπίτι, ανυπομονώ να ξεκινήσει η σχολή :P Οπότε μάλλον καταλαβαίνω :)

Λογικό μου φαίνεται, μέχρι τότε απόλαυσες τις μέρες ελευθερίας που σου απομένουν αφού μετά θα χεις να διαβάζεις για την σχολή αλλά δεν είναι όπως για το σχολείο. Στην σχολή κάνεις μαθήματα στο αντικείμενο που εσύ θες οπότε θα τα διαβάζεις με όρεξη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Καντε καζουρα με τους καθηγητες,πειτε καμια χαζομαρα μεσα στην ταξη με τους συμμαθητες σας,γελατε στο σχολειο ολη μερα γιατι θα σας λειψουν ολα αυτα.
Να θυμαστε οτι σε 1 χρονο απο τωρα θα εχετε σκορπιστει σε ολη την Ελλαδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Σήμερα έγινε κατάληψη την πρώτη ώρα (μετά μπήκαν οι καθηγητές...:kill:) και έγινε μάθημα (τη δεύτερη ώρα) και μετά φύγαμε όλοι,κάναμε αποχή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εμείς δεν έχουμε καταλήψεις :P

*Μετά από κόπο και ιδρώτα έκανα τμήμα γερμανικών 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εμείς δεν έχουμε καταλήψεις :P

*Μετά από κόπο και ιδρώτα έκανα τμήμα γερμανικών 8)

Να μαντέψω:
1)τους έταξες δεκαήμερη εκδρομή γύρος Γερμανίας (Βερολίνο-Αμβούργο-Κολωνία-Φρανκφούρτη-Μόναχο-Δρέσδη-Βερολίνο & επιστροφή)
2)τους έκανες πλύση εγκεφάλου και τους μοίραζες φυλλάδια έξω απ'το σχολείο
3)πλαστογράφησες τις δηλώσεις για την ξένη γλώσσα
4)για τα αγόρια:τους είπες πως θα έρθει μία καλλίγραμμη ψηλή νεαρή καθ γερμανικών
για τα κορίτσια:γέμισες τους τοίχους του σχολείου με αφίσες από ρομαντικά τοπία της Γερμανίας (και έχει πολλά πλάκα πλάκα...)
5)τους υποσχέθηκες πως άμα πάνε γερμανικά θα τους κάνεις τα μαθήματα για όλη τη χρονιά
Και πολλά άλλα που τώρα δεν μου'ρχονται...:whistle:

Λέγε τι έκανες???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Να μαντέψω:
1)τους έταξες δεκαήμερη εκδρομή γύρος Γερμανίας (Βερολίνο-Αμβούργο-Κολωνία-Φρανκφούρτη-Μόναχο-Δρέσδη-Βερολίνο & επιστροφή)
2)τους έκανες πλύση εγκεφάλου και τους μοίραζες φυλλάδια έξω απ'το σχολείο
3)πλαστογράφησες τις δηλώσεις για την ξένη γλώσσα
4)για τα αγόρια:τους είπες πως θα έρθει μία καλλίγραμμη ψηλή νεαρή καθ γερμανικών
για τα κορίτσια:γέμισες τους τοίχους του σχολείου με αφίσες από ρομαντικά τοπία της Γερμανίας (και έχει πολλά πλάκα πλάκα...)
5)τους υποσχέθηκες πως άμα πάνε γερμανικά θα τους κάνεις τα μαθήματα για όλη τη χρονιά
Και πολλά άλλα που τώρα δεν μου'ρχονται...:whistle:

Λέγε τι έκανες???:)
:hehe: :hehe: :hehe:
έλειωσα με το ποστ σου!:P
Δεν έκανα τίποτα από όλα αυτά βασικά:P
Καταλήξαμε με τον διευθυντή και την καθηγήτρια των γερμανικών σε 5 άτομα που θα μπορούσαν να συνεχίσουν... Τους το προτείναμε... Τους είπαμε το δυνατό επιχείρημα: αγγλικά είστε επίπεδο Β2, έχετε όλοι Lower δεν είναι κρίμα να μην έχετε ένα επίπεδο Β2 και στα γερμανικά ε και άλλαξαν την επιλογή τους και οι 5! :D ( τελευταία μέρα προθεσμίας σήμερα εντωμεταξύ)
Σημείωση: η καθηγήτρια μας μόνο καλλίγραμμη δεν ειναι:P:P:P:P
Σημείωση 2: φυσικά και πως αν όλα πάνε καλά η εκδρομή της Γ λυκείου θα είναι Γερμανια:P
Σημείωση 3: μόνο ένα κορίτσι θα είναι ( μαζί με εμένα 2) στο τμήμα:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
:hehe: :hehe: :hehe:
έλειωσα με το ποστ σου!:P
Δεν έκανα τίποτα από όλα αυτά βασικά:P
Καταλήξαμε με τον διευθυντή και την καθηγήτρια των γερμανικών σε 5 άτομα που θα μπορούσαν να συνεχίσουν... Τους το προτείναμε... Τους είπαμε το δυνατό επιχείρημα: αγγλικά είστε επίπεδο Β2, έχετε όλοι Lower δεν είναι κρίμα να μην έχετε ένα επίπεδο Β2 και στα γερμανικά ε και άλλαξαν την επιλογή τους και οι 5! :D ( τελευταία μέρα προθεσμίας σήμερα εντωμεταξύ)
Σημείωση: η καθηγήτρια μας μόνο καλλίγραμμη δεν ειναι:P:P:P:P
Σημείωση 2: φυσικά και πως αν όλα πάνε καλά η εκδρομή της Γ λυκείου θα είναι Γερμανια:P
Σημείωση 3: μόνο ένα κορίτσι θα είναι ( μαζί με εμένα 2) στο τμήμα:P:P:P

Είσαι μια καταφερτζού εσύ...:DΑν τα κατάφερες με την ξέη γλώσσα,τότε δεν σε φοβάμαι και για την 5ήμερη στην τρίτη λυκείου!!!

Αλλά έχω ακόμα μία απορία.Με 5 άτομα συμπληρώθηκε τμήμα γερμανικών??? :confused:
(άντε και μία εσύ 6,αλλά και πάλι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Είσαι μια καταφερτζού εσύ...:DΑν τα κατάφερες με την ξέη γλώσσα,τότε δεν σε φοβάμαι και για την 5ήμερη στην τρίτη λυκείου!!!

Αλλά έχω ακόμα μία απορία.Με 5 άτομα συμπληρώθηκε τμήμα γερμανικών??? :confused:
(άντε και μία εσύ 6,αλλά και πάλι...)

Η ταξη μου ειναι 12:P
ειμαστε μισοι μισοι...

Ειμαι ναι:redface: απορω πως με ακουσαν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Φέιλ #2 σε όσους ζητάνε οι καθηγήτριές σας υπέρογκα ποσά για βιβλία Αγγλικών,στο δικό μας,σήμερα έφαγα την φλασιά και τελικά πληρώνουμε 30 ευρώ για τις 3 χρονιές. 2 σειρές από 1.5 χρόνο η καθεμία με 15 ευρώ.
Οπότε,αν θέλετε αντιπαράδειγμα σε περίπτωση που θέλετε να την πείσετε για το ότι ζητάει πολλά χρήματα χρησιμοποιήστε αυτό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να τα αγοράσω 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγώ το λέω,επηρεασμένη από τα Ρητορικά και για όποιον αντιμετωπίζει πρόβλημα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Φέιλ #2 σε όσους ζητάνε οι καθηγήτριές σας υπέρογκα ποσά για βιβλία Αγγλικών,στο δικό μας,σήμερα έφαγα την φλασιά και τελικά πληρώνουμε 30 ευρώ για τις 3 χρονιές. 2 σειρές από 1.5 χρόνο η καθεμία με 15 ευρώ.
Οπότε,αν θέλετε αντιπαράδειγμα σε περίπτωση που θέλετε να την πείσετε για το ότι ζητάει πολλά χρήματα χρησιμοποιήστε αυτό.:P

Εμεις θα πληρώσουμε 10€.θέλει να μας βάζει και τεστ:pfff::angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγώ το λέω,επηρεασμένη από τα Ρητορικά και για όποιον αντιμετωπίζει πρόβλημα.:P

Και πολύ καλά κάνεις:)
Δεν ειναι κατασταση αυτη με τα ακριβα βιβλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top