Πίσω στα σχολεία

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Γιατί δυσκολεύομαι να τα θυμάμαι,και με το να τα γράφω εδώ όποτε θέλω να θυμηθώ κανα βαθμό (για να τον τρίψω στα μούτρα κανενός συμμαθητή,ας πούμε:whistle:) θα μπορώ να έρθω εδώ και να το θυμηθώ.;)

Γι' αυτό υπάρχουν και τα χρωματιστά χαρτάκια σημειώσεων που πουλάνε τα jumbo :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Και ναι!!!Πήρα 18,5/20 στο τεστ της δραματικής ποίησης!!!:yahoo:
Τώρα περιμένω τα τεστ της βιολογίας,της φυσικής και των αρχαίων!!!Πόσο μου τη σπάει όταν αργούν να μας διορθώσουν τα τεστ!!!:mpinelik:

Ολοι ετσι κάνουν.Γράψαμε πριν δυο βδομάδες τεστ χημείας καναμε μια βδομάδα κατάληψη και είναι ικανή να ερθει την δευτέρα και να μας πει πως δεν πρόλαβε.Η βιολογία είναι πολυ ωραιο μάθημα στην γ γυμνασίου..Τελείως διαφορετικη απο την α γυμνασίου..Με κορυφαίο κεφάλαιο την γενετικη.Θα διαβάζεις το βιβλιο και θα σε πιάνει πονοκέφαλος:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Σήμερα γράψαμε απροειδοποίητο τεστ ιστορία,δεν είχα διαβάσει και τώρα έχω πατώσει!!!!:(

Εν τω μεταξύ σήμερα σπάσαμε κάθε ρεκόρ στο να σπάσουμε τα νεύρα του εικαστικού μας.Κάθε φορά κάνουμε όλο και περισσότερη φασαρία!!!!:yahoo:Φάση απ'το μάθημα σήμερα με τον εικαστικό μας:
(κάποια κορίτσια ήθελαν να πάνε τουαλέτα,και μία μάλιστα είχε πρόβλημα κ δεν άφηνε κανέναν να πάει:kill:)Και ακολουθεί ο εξής διάλογος
-Κύριε έχω πρόβλημα,πρέπει να πάω ΤΩΡΑ αμέσως!!!
-(οι υπόλυποι)Κύριε αφήστε την να πάει,θα σκάσει η φούσκα της!!!
-Λοιπόν κορίτσι μου πήγαινε κάτω στο γραφεί του διευθυντή και πες του ότι τα τελευταία 6 λεπτά
-Κατουριέμαι????
(εδώ σκάσαμε στα γέλια όλοι μας κάποιους τους έπιασε νευρικό,κάποιοι έκλαιγαν...:rofl:)
Τεσπα,αυτός κάποια στιγμή τα πήρε,έστειλε 5 άτομα έξω με τη μία,σε κάποια φάση ήρθε κι ο διευθυντής ξεκίνησε να φωνάζει,και εν τω μεταξύ όταν βγήκαν κάποια παιδιά,βγήκε και ένα άλλο κορίτσι (χωρίς να τη βγάλει ο καθηγητής),απλά πήγε από πίσω και βγήκε και αυτή,και δίνει μία ο εικαστικός μου και βγαίνει έξω,την κυνηγάει στο διάδρομο!!!Έγινε της μουρλής!!!:clapup:

Και την επόμενη ώρα που είχε με το άλλο τμήμα,απ'ό,τι μάθαμε (και ακούσαμε:P),μέτρησαν ως το τρία,και μετά ΤΣΙΡΙΞΑΝ όλοι μαζί (1-2-3 ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!)

:D:D:D:D

Α,επίσης,σήμερα πέταξα σαίτα μέσα σε μάθημα για πρώτη φορά στη ζωή μου!!!:clapup:

(το καταχάρηκα,εννοείται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παναγιωτη πιστεψε με αμα μας βαλουν ξρω εγω την δευτερα τεστ σε μαθημα γενικης παιδειας θα παρω 0 0 0 γιατι τα βιβλια τα εχω αφησει στο σχολειο (εκτος απτα μαθηματικα και γλωσσα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Παναγιωτη πιστεψε με αμα μας βαλουν ξρω εγω την δευτερα τεστ σε μαθημα γενικης παιδειας θα παρω 0 0 0 γιατι τα βιβλια τα εχω αφησει στο σχολειο (εκτος απτα μαθηματικα και γλωσσα)


Μην αγχώνεσαι γενικης είναι.Τι σημασια εχει;;Εσυ για τις πανελλήνιες δεν ετοιμάζεσαι..Τα κατεύθυνσης θα σε βάλουν στο πανεπιστήμιο οχι τα γενικης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εε σιγα μην αγχωνομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αβοκάντο

Νεοφερμένος

Ο Αβοκάντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εε σιγα μην αγχωνομαι

Θα πρέπει όμως να έχεις καλό βαθμό στο απολυτήριο του λυκείου διότι ίσως θα σου χρειαστεί κάποια μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Θα πρέπει όμως να έχεις καλό βαθμό στο απολυτήριο του λυκείου διότι ίσως θα σου χρειαστεί κάποια μέρα.

Με μηδενικό διάβασμα για τα γενικής μέσα στην Γ λυκείου πήρα απολυτήριο 19,7. Οπότε μην αφήνετε το απολυτήριο να σας αγχώνει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Και ναι, αύριο πρώτο διαγώνισμα τετραμήνου. :clapup:
(Διαχείριση Φυσικών Πόρων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τους μιγαδικους γιατι τι τους κανουμε?
Την έχω πολλές φορές φορές ακούσει τη "θεωρία" για τους "άχρηστους" μιγαδικούς αριθμούς. Κι όμως οι μιγαδικοί αριθμοί είναι από τα πιο βασικά κομμάτια των Μαθηματικών. Έχουν πάρα πολλές εφαρμογές στη Φυσική, την Ηλεκτρονική, την Οικονομία, τη Ρομποτική και όχι μόνο. Σωστά λοιπόν και υπάρχουν στην ύλη της κατεύθυνσης, καθώς δίνουν μια εισαγωγική ιδέα των μιγαδικών αριθμών. (Αν και κατά τη γνώμη μου έπρεπε να είναι στην ύλη όλο το κεφάλαιο του βιβλίου και όχι μόνον οι δυο παραγραφούλες που είναι σήμερα).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αβοκάντο

Νεοφερμένος

Ο Αβοκάντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Με μηδενικό διάβασμα για τα γενικής μέσα στην Γ λυκείου πήρα απολυτήριο 19,7. Οπότε μην αφήνετε το απολυτήριο να σας αγχώνει! :P

Είσαι καλός εσύ! 8)
Μυαλό σφουγγάρι που λέμε, ρουφάς γνώσεις με την πρώτη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εγώ πάλι τους μιγαδικούς τους γουστάρω τρελά. Δεν ξέρω αλλά η όλη αυτή η φάση με τρελαίνει.. Από κει και πέρα είναι λογικό στον καθένα να μην αρέσουν πχ εγώ πέρσυ έλεγα γιατί φάγαμε τη ζωή μας στη Β Λυκ να κάνουμε κύκλους, παραβολές, υπερβολές (τα διανύσματα και μαθηματική επαγωγή μ'αρεσαν). Έλα όμως που όλα μπλέκονται μαζί και έχω φτάσει σε σημείο να θέλω να γυρίσω στη Β Λυκ να ξανα κάνω κυκλους, παραβολές, υπερβολές. Με την ίδια λογική κανείς μπορεί να πει γιατί κάνουμε ""κβαντομηχανικη"" στη ΧημΚατ.. Όλα είναι αλληλένδετα.. Εμένα οι μιγαδικοί με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ στις ταλαντώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Τους μιγαδικους λιγο τους βαρεθηκα , λογικα επειδη μου θυμιζαν τα περσινα. Συναρτησεις ειναι φοβερες :inlove: . Αλλα γενικα ολα τα μαθηματα κατευθυνσης φετος (θετικη) ειναι υπεροχα ειδικα η βιολογια (για την κατευθυνσης παντα , στη γενικης κοβω φλεβες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και ναι, αύριο πρώτο διαγώνισμα τετραμήνου. :clapup:
(Διαχείριση Φυσικών Πόρων)

Αυτό το μάθημα ακόμα δεν κατάλαβα γιατί το επέλεξα:confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
εγώ πάλι τους μιγαδικούς τους γουστάρω τρελά. Δεν ξέρω αλλά η όλη αυτή η φάση με τρελαίνει.. Από κει και πέρα είναι λογικό στον καθένα να μην αρέσουν πχ εγώ πέρσυ έλεγα γιατί φάγαμε τη ζωή μας στη Β Λυκ να κάνουμε κύκλους, παραβολές, υπερβολές (τα διανύσματα και μαθηματική επαγωγή μ'αρεσαν). Έλα όμως που όλα μπλέκονται μαζί και έχω φτάσει σε σημείο να θέλω να γυρίσω στη Β Λυκ να ξανα κάνω κυκλους, παραβολές, υπερβολές. Με την ίδια λογική κανείς μπορεί να πει γιατί κάνουμε ""κβαντομηχανικη"" στη ΧημΚατ.. Όλα είναι αλληλένδετα.. Εμένα οι μιγαδικοί με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ στις ταλαντώσεις
Συμφωνώ! Οι μιγαδικοί ειναι απίθανοι! Και ναι, να που φάνηκαν χρήσιμες οι κωνικές τομές! Περι ταλαντωσεων που λες, ειχαμε λυσει μια εξαναγκασμενη που γινοταν στο μιγαδικο επιπεδο (νταξ δεν θα πεσει κατι τετοιο). Απλα ο καθηγητης ηθελε να μας δειξει πως όλα συνδέονται μεταξύ τους!

Αυτό το μάθημα ακόμα δεν κατάλαβα γιατί το επέλεξα:confused::hmm:
Πολύ καλά έκανες και το επελεξες...μαθαινεις ωραια πράγματα και αμα το διαβασεις σου εγγυαται εναν καλό βαθμό!Εγώ το'χα στην β λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πολύ καλά έκανες και το επελεξες...μαθαινεις ωραια πράγματα και αμα το διαβασεις σου εγγυαται εναν καλό βαθμό!Εγώ το'χα στην β λυκειου

Σαν αντικειμενο ειναι πολυ ευκολο... Ομως δεν με πολυ ενθουσιαζει για να πω την αληθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Αυτό το ΑΟΔΕ γιατί το κάνουμε;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Σαν αντικειμενο ειναι πολυ ευκολο... Ομως δεν με πολυ ενθουσιαζει για να πω την αληθεια...
Και τι προτιμάς; Να μαθαίνεις για τον Καρλομάγνο και τι στέφθηκε και πότε και τι έλεγε η Άννα η Κομνηνή;:whistle:
Άλλωστε,αφού δε σε ενθουσιάζει, θα έχετε στη Β' Αρχές Φιλοσοφίας εξεταζόμενο στο τέλος. Να δεις τι ωραία που θα περάσεις.!:P
Σοβαρά τώρα,ευτυχώς που η καθηγήτρια είναι ξύπνια και έχει πείρα,αλλιώς -κόβω που κόβω φλέβα- θα έκοβα όλως δι'όλου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τους μιγαδικους λιγο τους βαρεθηκα , λογικα επειδη μου θυμιζαν τα περσινα. Συναρτησεις ειναι φοβερες :inlove: . Αλλα γενικα ολα τα μαθηματα κατευθυνσης φετος (θετικη) ειναι υπεροχα ειδικα η βιολογια (για την κατευθυνσης παντα , στη γενικης κοβω φλεβες)
Εγω δεν ξερω ποια απο τις δυο βιολογιες ειναι πιο ωραια :P Βεβαια το πρωτο κεφ της ΒιοΓεν ειναι το πιο ωραιο από όλα τα υπόλοιπα κεφάλαια της ΒιοΓεν και ΒιοΚατ
Και τι προτιμάς; Να μαθαίνεις για τον Καρλομάγνο και τι στέφθηκε και πότε και τι έλεγε η Άννα η Κομνηνή;:whistle:
[...]
Ιστορία Βυζαντίου :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top