Πίνακες Ζωγραφικής

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Bασικά ο Banksy είναι street (graffiti) artist. =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Bασικά ο Banksy είναι street (graffiti) artist. =]
Σ'ευχαριστώ πολύ Χριστιάννα.:thanks:
Είδα κι άλλα έργα του κι κατενθουσιάστηκα!:DΜερικά τα ήξερα ήδη αλλά δεν γνώριζα οτι ήταν δικά του.
Παραθέτω κι εγώ κάποια βιογραφικά του για όποιον ενδιαφέρεται και βαριέται να ψάξει στο google :P :

https://el.wikipedia.org/wiki/Banksy


https://en.wikipedia.org/wiki/Banksy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
μετα απο 4 χρονια ιστοριας τεχνης και 10 χρονια ζωγραφικη μ αρεσουν παρα παρα πολλα αν αρχισω δν 8 τελειωνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgegabgab

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Bασικά ο Banksy είναι street (graffiti) artist. =]


Μα γι αυτο δεν τον ανέφερα με τους υπόλοιπος και είπα οτι απλώς ανατρέπει;).Ο λόγος που παρέθεσα τα έργα του είναι οτι μιλάμε για πίνακες που έγιναν μέσα απο συναισθήματα (και φυσικά γιατί είχε προαναφερθεί ο πίνακας του Βαν Κόγκ με τα ηλιοτρόπια, οπότε μου φάνικε οτι θα εξέφραζε την ίδια την νοοτροπία της δημιουργικότητας ο πίνακας με την νέα παρέμβαση...:D του Banksy. Έτσι κι αλλιώς το θέμα δεν περιορίζει, αν δεν κάνω λάθος φυσικά το πεδίο εργασίας των καλιτεχνών(street artist)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Η Χριστιάννα -αν δε κάτάλαβα λάθος -ανέφερε αυτή την πληροφορία ενημερωτικά ως απλή διευκρίνιση και όχι σαν παρατήρηση.:)

Έτσι κι αλλιώς το θέμα δεν περιορίζει, αν δεν κάνω λάθος φυσικά το πεδίο εργασίας των καλιτεχνών(street artist)!
Φυσικά!Ό,τι θέλετε μπορείτε να ποστάρετε.Αρκεί να έχει σχέση με τη ζωγραφική-σε όποιο είδος κι αν ανήκει αυτή.:)

Πολύ ωραίος ο Banksy!Μπράβο που τον ανέφερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgegabgab

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
ΟΚ ευχαριστώ για την διευκρίνιση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Kandinsky
Vincent Willem Van Gogh
αυτη η εικονα για καποιο λογο μου εχει μεινει στο μυαλο...
Klimt
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν γνωρίζεται κάτι για τον Julian Beever. Είναι ένας πραγματικά αξιοθαύμαστος καλλιτέχνης. Ζωγραφίζει στο δρόμο και τα έργα του από ορισμένη οπτική γωνία φαίνονται τρισδιάστατα.





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Α. Έχω δει δουλειά του, έχει κάνει πολύ ωραία κομμάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
:)https://gangster95.deviantart.com/gallery/ ολοι ειναι δικοι μου!;) περιμενω την γνωμη σας>!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
:)https://gangster95.deviantart.com/gallery/ ολοι ειναι δικοι μου!;) περιμενω την γνωμη σας>!


Πολύ καλοί... Μου άρεσαν ιδιαίτερα ο παπαγάλος, λόγω χρωμάτων και ζωντάνιας και το sunset... Το sunset, μου θύμισε κάτι από Βασιλιά των Λιονταριών.

Βέβαια, είμαι μια απλή θεατής των έργων, δεν έχω κάποια γνώση επί του θέματος ούτε ασχολούμαι ιδιαίτερα, αλλά μου άρεσαν αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
Πολύ καλοί... Μου άρεσαν ιδιαίτερα ο παπαγάλος, λόγω χρωμάτων και ζωντάνιας και το sunset... Το sunset, μου θύμισε κάτι από Βασιλιά των Λιονταριών.

Βέβαια, είμαι μια απλή θεατής των έργων, δεν έχω κάποια γνώση επί του θέματος ούτε ασχολούμαι ιδιαίτερα, αλλά μου άρεσαν αρκετά.
σε ευχαριστω πολυ!!!!!!:thanks: και ερχονται και νεα εργα!;)
-----------------------------------------
:)https://gangster95.deviantart.com/gallery/ ολοι ειναι δικοι μου!;) περιμενω την γνωμη σας>!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
καποιος φιλοτεχνος εδω γυρο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
μπραβο Λευτερη! Ειναι πολυ καλοι ...Μου αρεσε ιδιαιτερα ο πρωτος και αυτος με τον παπαγαλο:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Λευτερή πολύ ωραίοι οι πινακές σου!
υπάρχει όμως ήδη ανοιχτό θέμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Πολύ ωραίοι πίνακες gangster!!Κι εγώ ζωγραφίζω αλλά το τελευταίο καιρό τα χω παρατήσει...Αυτό που ξεχώρισα ήταν το sunset και το peace! Φοβερά! Συγχατητήρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
Λευτερή πολύ ωραίοι οι πινακές σου!
υπάρχει όμως ήδη ανοιχτό θέμα :)

Πολύ ωραίοι πίνακες gangster!!Κι εγώ ζωγραφίζω αλλά το τελευταίο καιρό τα χω παρατήσει...Αυτό που ξεχώρισα ήταν το sunset και το peace! Φοβερά! Συγχατητήρια!

μπραβο Λευτερη! Ειναι πολυ καλοι ...Μου αρεσε ιδιαιτερα ο πρωτος και αυτος με τον παπαγαλο:no1::no1:
ευζαριστω πολυ παιδια!!!:thanks: να΄στε καλα!:) και εμενα το sunset ειναι απο τα αγαπημενα μου!!! και ερχονται και νεα πιο ωραια εργα!;)
-----------------------------------------
https://gangster95.deviantart.com/gallery/ ολοι ειναι δικοι μου!;) περιμενω την γνωμη σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Το φιλι του klimt
και οτι εχει να κανει με το ρομαντισμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Hopper. Έρωτας αγιάτρευτος. (Δεξί κλικ, άνοιγμα εικόνας για να δείτε ολόκληρο τον πίνακα)











 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top