Πίνακες Ζωγραφικής

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Ναι το ξέρω.:P
Μου αρέσει και σαν ποιητής και σαν ζωγράφος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
mord79 ο πίνακας που δε θυμόσουν το όνομά του είναι ο νεαρός έρωτας του Καραβάτζιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
καλα αυτος ειναι φοβερος!τον ξεχωρισα και απο τους τρεις οπως ειπε και η Κυριακη σε ανατριχιαζει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Μου αρέσει η Guernica [δεν ξέρω αν γράφεται έτσι :/] του Πικάσσο γιατί δείχνει όλον τον πόνο και την απώλεια που μπορεί να προκαλέσει ο πόλεμος και εκφράζει φιλειρηνικά μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Kλωντ Μονέ










 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
ωραίος ο μονέ....παντα υπάρχει μια αρμονία στους πινακές του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
The great old tree από το θέμα με τις screenshots. :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Mυστηριώδης πίνακας.

Και ο Μονέ καλός είναι. Και Κλιμτ. Υπάρχουν πολλά που θα θέλαμε να ζωγραφίσουμε, και τα βλέπουμε τελικά ζωγραφισμένα από άλλους.

Moυ θυμίζει τότε που ο Χάρι και ο Ρον ήταν στο Απαγορευμένο Δάσος με το αυτοκίνητο του Άρθουρ. Λες να είναι οι προβολείς του αυτοκινήτου αυτοί από πίσω;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
https://www.deshow.net/d/file/cartoon/2008-12/bob-ross-landscape-painting-281-2.jpg
Bob Ross
Κατά τη γνώμη μου από τους καλύτερους της εποχής του και οι πίνακές του μοιάζουν με αληθινές φωτογραφίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Δε μου αρέσει πολύ ο Μπομπ.Είναι πολύ ξεπατικοτούρα οι ζωγραφιές του.Χρησιμοποιεί απλώς μια εύκολη τεχνοτροπία.Δεν έχει κάτι ιδιαίτερο σαν ζωγράφος.Μου αρέσουν τα τοπία που ζωγραφίζει αλλά από ένα σημείο και μετά επαναλαμβάνεται σε κουραστικό βαθμό.
Μου αρέσει πάντως να βλέπω βιντεάκια του που δειχνει πως να ζωγραφίζεις.:D



Βάζω λίγους του Νικόλαου Γύζη:











Και του Λύτρα:




Και τέλος του Ιακωβίδη:
https://elviola.blogspot.com/2007/01/blog-post_3756.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
https://www.deshow.net/d/file/cartoon/2008-12/bob-ross-landscape-painting-281-2.jpg
https://www.deshow.net/d/file/cartoon/2008-12/bob-ross-landscape-painting-281-2.jpg
https://www.deshow.net/d/file/cartoon/2008-12/bob-ross-landscape-painting-281-2.jpg
Οι αλήθεια είναι ότι δεν μου αρέσει ιδιαίτερα... Και δεν σημαίνει ότι κάποιος για να είναι καλός ζωγράφος πρέπει να αποτυπώνει στο χαρτί ότι βλέπει σαν φωτογραφία αλλά να βάζει και αυτός το στίγμα του και να δημιουργεί ατμόσφαιρα εκφράζοντας έτσι τις απόψεις και τα συναισθήματά του.
Πολύ ωραίοι οι πίνακες που έβαλες domenica7!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Θενκς!!^^

Θα συμφωνήσω Μυρτώ με αυτό που είπες.:iagree:Ντάξει.Καλός είναι για να πάρεις ιδέες πως να ζωγραφίζεις με αυτη την τεχνοτροπία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Βάζω λίγους του Νικόλαου Γύζη:

Αυτόν τον πίνακα τον είχα διαλέξει στο μάθημα των Εικαστικών για να τον ζωγραφίσω (:D)... Πολύ εκφραστική η εικονιζόμενη και ο Γκύζης από τους αγαπημένους μου ζωγράφους.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Αυτόν τον πίνακα τον είχα διαλέξει στο μάθημα των Εικαστικών για να τον ζωγραφίσω (:D)... Πολύ εκφραστική η εικονιζόμενη και ο Γκύζης από τους αγαπημένους μου ζωγράφους.:)

A!!Πολύ ωραία!!:D
Αν το έχεις τελειώσει και θες ανεβασε το στο αρτ κόρνερ να το δούμε!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
A!!Πολύ ωραία!!:D
Αν το έχεις τελειώσει και θες ανεβασε το στο αρτ κόρνερ να το δούμε!:xixi:

:nono::nono::P Ο πίνακάς μου κοσμεί έναν από τους τείχους του σχολείου μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgegabgab

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Συμφωνώ, κάποιοι απο τους αγαπημένους μου ζωγράφους είναι ο Πικάσο, ο Ρενουάρ, ο Μπέικον, ο Εγγονόπουλος, ο Γκίκας, ο Βαν Κόγκ και ο Μονέ...

Παρόλα αυτά επειδή η ζωγραφική είναι ανατροπή μήν ξεχνάμε τον ανώνυμο Banksy με το καταπλυκτικό έργο του..!

και τον πίνακα με τα ηλιοτρόπια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Γιώργο τέλειοι πίνακες απλά!!
Ειδικά του Banksy είναι κορυφή.Φοβερός ζωγράφος και δεν τον ήξερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top