Πίνακες Ζωγραφικής

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Βικυ ωραίος αλλά δε με τρελαίνουν οι μελαγχολικές κοπέλες με τα μακριά φορέματα.:P
Άννα πολύ ωραίοι πίνακες!Παράξενοι.Μπορείς να μου πεις τα ονοματά τους αν σου είναι ευκολο;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Βυκι ωραίος αλλά δε με τρελαίνουν οι μελαγχολικές κοπέλες με τα μακριά φορέματα.:P
Άννα πολύ ωραίοι πίνακες!Παράξενοι.Μπορείς να μου πεις τα ονοματά τους αν σου είναι ευκολο;:)


miro's cat
bleu

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!:thanks:

Πωπω!Χάρηκα τώρα γιατί έπεσα μέσα!:DΣτον πρώτο τουλάχιστον.:PΚάπως έτσι υπέθεσα οτι θα λεγόταν.
Πολύ ωραίοι και πάλι!:)Ο δευτερος δε καταλαβαίνω αν θέλει να δηλώσει κάτι παραπάνω..
Να σου πω πώς τον ερμήνευσα;Αλλά μη γελάσεις!:P
Λοιπόν στην απεραντοσύνη του ουρανού των ονείρων ο ζωγράφος σχημάτισε ένα μικρό κόκκινο επαναστατο-ξεναγό (:P)για να βοηθήσει τα δειλά μαύρα πλασματάκια να βρούν τα όνειρα που έχουν χάσει,τα όνειρα που τους έχουν κλέψει.:ntomata::ntomata:

Έχω κι άλλες ερμηνείες αλλά άσε καλύτερα.:P
-----------------------------------------

teresa
picasso.
Πολύ μου αρέσει κι αυτός:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
:bravo::bravo:
Πολύ ωραίοι όλοι!!
Η κραυγή είναι απίστευτος πίνακας.Νομίζω οτι μου διαπερνά τα τύμπανα μια στριγκιά δυνατή φωνή όταν τον κοιτάζω.

και εμενα μ αρεσει πολυ...η εικονα βγαζει ηχο απο μονη της...πιστευω οτι φταινε οι καμπυλοειδεις γραμμες πανω στις οποιες ειναι σχεδιασμενο το ολο σκηνικο...

πεθανε ο Bob Ross????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Bob Norman Ross (October 29, 1942 – July 4, 1995)

Tώωωρα; Πάνε 15 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Bob Norman Ross (October 29, 1942 – July 4, 1995)

Tώωωρα; Πάνε 15 χρόνια.
Να ΄ταν κι άλλος:P

Καλός ο Ρος αλλά οι πίνακες του ήταν κοινότυποι αν και αντιλαμβάνομαι ότι ο απώτερος σκοπός τους ήταν η διδαχή τεχνικών στην ζωγραφική:D

Εγώ βοηθήθηκα αρκετά,ειδικά στα δέντρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Caravaggio (σορρυ δεν θυμαμαι τιτλο:P)




To φιλι του Κλιμτ



Και δυο toulouse lautrec (η αδυναμια μου :P)



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GUITARGIRL 7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η GUITARGIRL 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
El greco
Matisse
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Πολύ ωραίοι πίνακες όλοι οι τελευταίοι!!:no1:
Του Λωτρεκ μου αρέσουν πολύ γιατί όπως και του Βαν σου βγάζουν πολύ έντονα την ατμόσφαιρα αυτού που απεικονίζουν.
Μου άρεσε επίσης και ο τελευταίος ο κόκκινος.

Βάζω και γω λίγους του Gohg:






https://sp-switch.blogspot.com/2008_07_01_archive.html

Και του Λεονάρντο ντα Βίντσι.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.


ΛΥΤΡΑΣ "Βάρκα με πανί", από τους πιο αγαπημένους μου πίνακες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.


ΛΥΤΡΑΣ "Βάρκα με πανί", από τους πιο αγαπημένους μου πίνακες!

Ααα!Πολύ όμορφος Νίκο!!:no1:
Έχει πολύ ωραία πινελιά ο Λύτρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Η προσμονή -Λύτρας


Οι πατατοφάγοι και φυσικα΄τα ηλιοτροπια του Βαν Γκογκ



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Domenica :iagree::iagree::iagree:
Haroula, 'Η ΠΡΟΣΜΟΝΗ' μ΄αρέσει κι εμένα πολύ.

Γενικά ο ΛΥΤΡΑΣ μ΄αρέσει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Η κοπέλα στην *προσμονή* είναι υπέροχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Πού πήγε η προσμονή, ανοίγω τη σελίδα και δεν εμφανίζει τον πίνακα!
Τέσπα, μου αρεσε και η Μόνα Λίζα αλα Μποτερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Δεν αντιλαμβάνομαι καθόλου εύκολα το νόημα που μπορεί να κρύβει ένας πίνακας.
Αν και είμαι των τεχνών,με τους πίνακες δεν τα πάω καλά.Μ'αρέσει πάντως να τους κοιτάζω.:P


:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Είναι σαν την ποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Πολύ ωραίος χαρα!!!:D
Ακριβώς ποιηση όπως το είπες.
Μικρή σκεφτόμουν οτι οι ποιητές είναι οι ατάλαντοι ζωγράφοι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Μάλλον έτσι συμβαίνει γενικότερα στην τέχνη. Συχνά βλέπουμε όμως και καλλιτέχνες που είναι ποιητές κ ζωγράφοι (βλ Εγγονόπουλο):idea:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top