ΠΑΜΑΚ vs ΑΠΘ

gospapbig

Νεοφερμένος

Ο gospapbig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ποιο πτυχίο έχει μεγαλύτερη βαρύτητα; Προσωπικά δίνω φέτος πανελλήνιες και το παμακ είναι πιο safe και σίγουρη επιλογή από το απθ . Προφανώς κάνω ότι μπορώ για να πετύχω το μέγιστο αλλά θέλω να ξέρω αν συμφέρει να φας στη μάπα 4 χρόνια με μαθήματα χρηματοικονομικης και οικονομικών (που συμπεριλαμβάνονται στο πρόγραμμα σπουδών παμακ) η να το πάω τάπα μέχρι το τέλος της χρονιάς για να καταφέρω να μπω απθ .
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Ειλικρινά, δεν υπάρχει τρελή διαφορά μεταξύ πτυχίων. Νομικώς είναι ισότιμα. Από εκεί και πέρα μετράει πάρα πολύ και η προσωπικότητα που θα αναπτύξεις, μεταπτυχιακά, διδακτορικά κλπ.

Εαν ρωτάς αν θα έβρισκες πιο γρήγορα δουλειά από το ΑΠΘ παρά από το ΠΑΜΑΚ η απάντηση είναι πως όχι. Το ΠΑΜΑΚ είναι πιο καινούριο πανεπιστήμιο, ουσιαστικά σαν κολλέγιο. Κοίτα να περάσεις κάπου και να ασχοληθείς με κάτι που σου αρέσει.
 

georgem23

Νεοφερμένος

Ο georgem23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ποιο πτυχίο έχει μεγαλύτερη βαρύτητα; Προσωπικά δίνω φέτος πανελλήνιες και το παμακ είναι πιο safe και σίγουρη επιλογή από το απθ . Προφανώς κάνω ότι μπορώ για να πετύχω το μέγιστο αλλά θέλω να ξέρω αν συμφέρει να φας στη μάπα 4 χρόνια με μαθήματα χρηματοικονομικης και οικονομικών (που συμπεριλαμβάνονται στο πρόγραμμα σπουδών παμακ) η να το πάω τάπα μέχρι το τέλος της χρονιάς για να καταφέρω να μπω απθ .
Για ποια σχολή ενδιαφέρεσαι γιατί σπουδάζω στο ΠΑΜΑΚ εφαρμοσμένη πληροφορική μήπως μπορώ να σε βοηθήσω.
 
Top