Ο πανικός της μάνας μου για τον κορονοϊό δεν βοηθά καθόλου την κατάσταση

PsychoGR

Νεοφερμένος

Ο PsychoGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Θα προσπαθήσω να μην μακρηγορώ, αλλά θα μπορούσα άνετα να γράφω μέχρι άυριο για το τι έχω ζήσει τις τελευταίες δύο μέρες

Το πρόβλημα είναι, ότι δεν είμαι και δεν υπήρξα ποτέ ο τύπος παιδιού που οι γονείς του το καταπιέχουν. Ξέρω ότι είναι πολλοί οι έφηβοι που απλά κάνουν υπομονή με τον αυταρχισμό των γονέων και περιμένουν να ενηλικιωθούν ή να φύγουν από το σπίτι τους. Εμένα οι γονείς μου ήταν πάντα εντελώς συζητήσιμοι και ελεύθεροι σε αυτό το θέμα. Το βασικό τους μέλημα ήταν να διαβάζω, και επειδή από την 1η λυκείου ακόμα απλά το πήρα όλο πάνω μου και κατάλαβαν ότι μπορώ να βγάζω καλούς βαθμούς χωρίς να με ελέγχουν, οπότε χαλάρωσαν τα λουριά.
Φέτος, από την αρχή της χρονιάς το πήρα όλο πάνω μου. Εγώ ασχολήθηκα με τα φροντιστήρια και το πρόγραμμα, εγώ κανονίζω το διάβασμα και εγώ λέω στον εαυτό μου πότε θα διαβάσει και πότε θα βγει. Όταν βγαίνω κλπ δεν ασχολιούνται, ούτε τους πείραζει αν λχ ένα Σαββατο έρθω σπίτι μετά τις 1 γιατί η σχέση μας είναι τέτοια που με εμπιστεύονται απόλυτα...μέχρι που η μάνα μου φρίκαρε με τον κορονοϊό.

Πέρα από το γεγονός ότι ανοίγω τα ντουλάπια και βλέπω 5 γάλατα μακράς διαρκέιας, 5 πακέτα μακαρόνια και κονσέρβες, έχω και ένα κλίμα απαγόρευσης εισόδου από το σπίτι! Σήμερα δεν με άφησε να πάωω για τρέξιμο για λόγους μόλυνσης, και εχθές πρακτικά δεν μου μιλούσε επειδή βγήκα μετά από την ανακοίνωση του υπουργού. Ως διακιολογία χρησιμοποιεί το γεγόνος ότι η γιαγιά μου έχει κάποια προβλήματα υγείας που την καθιστούν ευάλωτη, αλλά πέρα από το γεγονός ότι δεν έχω καμία επαφή εδ'ω και 2-3 μέρες ακριβώς λόγω του κοροναϊού, της απαντάω τηρεί και ΜΟΝΟ τους μισούς κανόνες υγιεινής(έχει απολυμάνει το σπίτι, δεν θέλει να βγαίνουμε και βλέπει 8 ώρες ειδήσεις την ημέρα, αλλά ας πούμε δεν την απασχολεί πχ αν έχει συμπτώματα γρίπης αδερφός μου αρκετά ώστε να αποφύγει την επαφή μάζι του, ή να την αγχώνει το να πάει μέχρι την αγορά ας πούμε )

Το θέμα με όλον αυτό τον πανικό είναι ότι νιώθω ότι μου χαλάει εντελώς την ψυχολογία και με αποσυγκεντρώνει. Προσπάθησα να εξηγησώ ότι ειδικά τώρα που έχει πάθει ζημιά όλο μου το πρόγραμμα και βρίσκομαι σε μία περίεργη φάση με την χρονιά, δεν μπορώ να ασχολούμαι με όλα αυτά. Επειδή όμως μιλάμε για έναν άνθρωπο που λειτουργεί με το συναίσθημα και τον πανικό αυτή την στιγμή, δεν βοηθάει ιδιάιτερα η κουβέντα. Έχετε κάτι άλλο να προτέινετε;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Bλέπει Εισαγγελάτο;
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Θα προσπαθήσω να μην μακρηγορώ, αλλά θα μπορούσα άνετα να γράφω μέχρι άυριο για το τι έχω ζήσει τις τελευταίες δύο μέρες

Το πρόβλημα είναι, ότι δεν είμαι και δεν υπήρξα ποτέ ο τύπος παιδιού που οι γονείς του το καταπιέχουν. Ξέρω ότι είναι πολλοί οι έφηβοι που απλά κάνουν υπομονή με τον αυταρχισμό των γονέων και περιμένουν να ενηλικιωθούν ή να φύγουν από το σπίτι τους. Εμένα οι γονείς μου ήταν πάντα εντελώς συζητήσιμοι και ελεύθεροι σε αυτό το θέμα. Το βασικό τους μέλημα ήταν να διαβάζω, και επειδή από την 1η λυκείου ακόμα απλά το πήρα όλο πάνω μου και κατάλαβαν ότι μπορώ να βγάζω καλούς βαθμούς χωρίς να με ελέγχουν, οπότε χαλάρωσαν τα λουριά.
Φέτος, από την αρχή της χρονιάς το πήρα όλο πάνω μου. Εγώ ασχολήθηκα με τα φροντιστήρια και το πρόγραμμα, εγώ κανονίζω το διάβασμα και εγώ λέω στον εαυτό μου πότε θα διαβάσει και πότε θα βγει. Όταν βγαίνω κλπ δεν ασχολιούνται, ούτε τους πείραζει αν λχ ένα Σαββατο έρθω σπίτι μετά τις 1 γιατί η σχέση μας είναι τέτοια που με εμπιστεύονται απόλυτα...μέχρι που η μάνα μου φρίκαρε με τον κορονοϊό.

Πέρα από το γεγονός ότι ανοίγω τα ντουλάπια και βλέπω 5 γάλατα μακράς διαρκέιας, 5 πακέτα μακαρόνια και κονσέρβες, έχω και ένα κλίμα απαγόρευσης εισόδου από το σπίτι! Σήμερα δεν με άφησε να πάωω για τρέξιμο για λόγους μόλυνσης, και εχθές πρακτικά δεν μου μιλούσε επειδή βγήκα μετά από την ανακοίνωση του υπουργού. Ως διακιολογία χρησιμοποιεί το γεγόνος ότι η γιαγιά μου έχει κάποια προβλήματα υγείας που την καθιστούν ευάλωτη, αλλά πέρα από το γεγονός ότι δεν έχω καμία επαφή εδ'ω και 2-3 μέρες ακριβώς λόγω του κοροναϊού, της απαντάω τηρεί και ΜΟΝΟ τους μισούς κανόνες υγιεινής(έχει απολυμάνει το σπίτι, δεν θέλει να βγαίνουμε και βλέπει 8 ώρες ειδήσεις την ημέρα, αλλά ας πούμε δεν την απασχολεί πχ αν έχει συμπτώματα γρίπης αδερφός μου αρκετά ώστε να αποφύγει την επαφή μάζι του, ή να την αγχώνει το να πάει μέχρι την αγορά ας πούμε )

Το θέμα με όλον αυτό τον πανικό είναι ότι νιώθω ότι μου χαλάει εντελώς την ψυχολογία και με αποσυγκεντρώνει. Προσπάθησα να εξηγησώ ότι ειδικά τώρα που έχει πάθει ζημιά όλο μου το πρόγραμμα και βρίσκομαι σε μία περίεργη φάση με την χρονιά, δεν μπορώ να ασχολούμαι με όλα αυτά. Επειδή όμως μιλάμε για έναν άνθρωπο που λειτουργεί με το συναίσθημα και τον πανικό αυτή την στιγμή, δεν βοηθάει ιδιάιτερα η κουβέντα. Έχετε κάτι άλλο να προτέινετε;
Σε καταλαβαίνω γιατί και εμένα η μάνα μου έχει ρελσθει από τότε που κλείσανε και τα σχολεία με τη δικαιολογία του ότι μένει μαζί μας ο παππούς μας που έχει αναπνευστικό πρόβλημα... Αλλά τηρούμε όλους τους κανόνες υγιεινής και δε γίνεται να μείνουμε μέσα σε 4 τοίχους κλεισμένοι γαι 2 μπορεί και παραπάνω εβδομάδες από τη στιγμή που δεν υπάρχει τόσο σοβαρό πρόβλημα όσο στην ιταλια... Επίσης να αναφέρω ότι επειδή εργάζεται εκείνη βγαίνει κανονικά και παίρνει και λεωφορείο επειδή δεν έχει με άλλο τρόπο να πάει και ο ίδιος μου ο παππούς βγήκε σμρ να κάνει καμία βόλτα και να περπατήσει... Νομίζω τα ΜΜΕ τους τρομοκρατούν και επειδή δε γνωρίζουν τρελενονται και τρελενουν κι εμας μαζί...
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Παιδια εμενα θελει να τα μαζέψουμε ολα κι να παμε στο χωριό😪😂
λεει εκει κινδυνεύουμε λιγότερο .
εν τω μεταξύ βγαινω μόνο για μαρκετ η για περπάτημα .
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,819 μηνύματα.
Η μάνα μου είναι γενικά ήρεμη σε όλο αυτό το κλίμα. Μόνο μου είπε να πλύνω σχολαστικά τα χέρια μου. Βέβαια παίζει ρόλο ότι δεν έχει ακόμα κρούσμα στη πόλη μου.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το σπίτι είναι δικό της. Πρέπει να σεβαστείς τους κανόνες της.
 

PsychoGR

Νεοφερμένος

Ο PsychoGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Το σπίτι είναι δικό της. Πρέπει να σεβαστείς τους κανόνες της.
Κάπου νομίζω είναι λογικό να υπάρχει και μία λογική...

Δεν χρειάζεται να εξηγήσω γιατί ένας άνθρωπος ο οποίος απέχει 5 μήνες από την ενηλικίωση δεν είναι λογικό να ακολουθεί 'τυφλά' εντολές της μάνας του, να μην βγαίνει από το σπίτι του παρά μόνο αν του επιτραπεί κλπ κλπ παρά το γεγονός ότι είναι σε ξένο σπίτι. Το τι πρέπει και δεν πρέπει να σεβαστώ είναι μεγάλο θέμα, και δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα να την ανοίξουμε τώρα. Αν μέσα στους κανόνες των γονιών μου είναι ότι εγώ πρέπει να χοροπηδάω γύρω από το τραπέζι για μία ώρα κάθε πρωί θα όφειλα να το υπακούσω, ακόμα και αν δεν έχει λογική απλά επειδή είμαι ανήλικος;
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Το σπίτι είναι δικό της. Πρέπει να σεβαστείς τους κανόνες της.

Συγγνώμη, αλλά νομίζω ότι ούτε η μάνα του ανθρώπου δε σκέφτεται έτσι. Το σπίτι μπορεί να ανήκει στους γονείς στα χαρτιά αλλά είναι κοινός τόπος ασφάλειας - ή, τουλάχιστον, θα έπρεπε να είναι - για όλα τα μέλη της οικογένειας και όχι για όποιον το βάζει στα «Ιδιόκτητα» της Ε9.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευτυχώς οι δικοί μου είναι ψύχραιμοι!
Γενικά όλοι στην οικογένειά μου συνεχίζουμε κανονικά την καθημερινότητά μας.
Ούτε γεμίσαμε το σπίτι με τρόφιμα ούτε άλλες προμήθειες κάναμε.
΄Εχουμε βάλει αντισηπτικά για τα χέρια μας (επειδή πόσες φορές πια να τα πλύνεις) και βγάζουμε αμέσως τα ρούχα μας μόλις μπούμε στο σπίτι (προβλέπω ότι το πλυντήριο θα τα τινάζει σύντομα).
Αυτό που πραγματικά με θυμώνει είναι η αδυναμία αντίδρασης από μέρους μας απέναντι σε "σεισμούς, λιμούς και καταποντισμούς".
Μου αρέσει να "παλεύω" τις καταστάσεις όλων των ειδών που προκύπτουν στην πορεία της ζωής μου μέχρι να τις καταφέρω και αυτή η μοιρολατρεία με την οποία αναγκαζόμαστε να δεχτούμε όλα τα παραπάνω φαινόμενα, με κάνει να αισθάνομαι ανίσχυρη πράγμα δεν μου αρέσει καθόλου!
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ελα θα μοιραστω κι εγω τον πονο μου! Εγω φοιτω στα ιατρικα εργαστηρια, ειμαι 5ο ετος ζωη να χω οποτε καποιες γνωσεις τις εχω οσο να πεις. Οι γονεις μου απο τοτε που ηρθε και στην Ελλαδα ο κορονοιος, τι οινοπνευματα(ταχα μου ειναι για το τζακι αλλα τους βλεπω εγω καθε τρεις και λιγο που βαζουν), τα ζυμαρικα το ιδιο, τωρα ειπε ο θειος μου να παρουμε λεει και νερα και κονσερβες γιατι ειναι σε έλλειψη. Γενικα επικρατει μια κατασταση πανικου γιατι μαντεψε εχουμε κι εμεις τη γιαγια καποια βραδια σπιτι, 90 χρονων ειναι ζωη να χει. Οταν τους λεω να κλεισω την τηλεοραση και να ανοιξουν κανενα σοβαρο site να διαβασουν , οταν τους εξηγω τι πραγματικα συμβαινει(με ηρεμο τροπο οσο μπορω αλλα ανθρωπος ειμαι , οταν ακουω ολη την ωρα βλακειες λογικο κι εγω να ξεφυγω). Δε μπορω πραγματικα, τωρα ειδικα που και τα αδερφια μου εχουν αρχισει να πανικοβαλονται. Δε λεω να μην προσεξεις, αλλα τοσος πανικος ρε παιδια ελεος. Λιγο τσιλ παρακαλω πολυ
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,222 μηνύματα.
Θα προσπαθήσω να μην μακρηγορώ, αλλά θα μπορούσα άνετα να γράφω μέχρι άυριο για το τι έχω ζήσει τις τελευταίες δύο μέρες

Το πρόβλημα είναι, ότι δεν είμαι και δεν υπήρξα ποτέ ο τύπος παιδιού που οι γονείς του το καταπιέχουν. Ξέρω ότι είναι πολλοί οι έφηβοι που απλά κάνουν υπομονή με τον αυταρχισμό των γονέων και περιμένουν να ενηλικιωθούν ή να φύγουν από το σπίτι τους. Εμένα οι γονείς μου ήταν πάντα εντελώς συζητήσιμοι και ελεύθεροι σε αυτό το θέμα. Το βασικό τους μέλημα ήταν να διαβάζω, και επειδή από την 1η λυκείου ακόμα απλά το πήρα όλο πάνω μου και κατάλαβαν ότι μπορώ να βγάζω καλούς βαθμούς χωρίς να με ελέγχουν, οπότε χαλάρωσαν τα λουριά.
Φέτος, από την αρχή της χρονιάς το πήρα όλο πάνω μου. Εγώ ασχολήθηκα με τα φροντιστήρια και το πρόγραμμα, εγώ κανονίζω το διάβασμα και εγώ λέω στον εαυτό μου πότε θα διαβάσει και πότε θα βγει. Όταν βγαίνω κλπ δεν ασχολιούνται, ούτε τους πείραζει αν λχ ένα Σαββατο έρθω σπίτι μετά τις 1 γιατί η σχέση μας είναι τέτοια που με εμπιστεύονται απόλυτα...μέχρι που η μάνα μου φρίκαρε με τον κορονοϊό.

Πέρα από το γεγονός ότι ανοίγω τα ντουλάπια και βλέπω 5 γάλατα μακράς διαρκέιας, 5 πακέτα μακαρόνια και κονσέρβες, έχω και ένα κλίμα απαγόρευσης εισόδου από το σπίτι! Σήμερα δεν με άφησε να πάωω για τρέξιμο για λόγους μόλυνσης, και εχθές πρακτικά δεν μου μιλούσε επειδή βγήκα μετά από την ανακοίνωση του υπουργού. Ως διακιολογία χρησιμοποιεί το γεγόνος ότι η γιαγιά μου έχει κάποια προβλήματα υγείας που την καθιστούν ευάλωτη, αλλά πέρα από το γεγονός ότι δεν έχω καμία επαφή εδ'ω και 2-3 μέρες ακριβώς λόγω του κοροναϊού, της απαντάω τηρεί και ΜΟΝΟ τους μισούς κανόνες υγιεινής(έχει απολυμάνει το σπίτι, δεν θέλει να βγαίνουμε και βλέπει 8 ώρες ειδήσεις την ημέρα, αλλά ας πούμε δεν την απασχολεί πχ αν έχει συμπτώματα γρίπης αδερφός μου αρκετά ώστε να αποφύγει την επαφή μάζι του, ή να την αγχώνει το να πάει μέχρι την αγορά ας πούμε )

Το θέμα με όλον αυτό τον πανικό είναι ότι νιώθω ότι μου χαλάει εντελώς την ψυχολογία και με αποσυγκεντρώνει. Προσπάθησα να εξηγησώ ότι ειδικά τώρα που έχει πάθει ζημιά όλο μου το πρόγραμμα και βρίσκομαι σε μία περίεργη φάση με την χρονιά, δεν μπορώ να ασχολούμαι με όλα αυτά. Επειδή όμως μιλάμε για έναν άνθρωπο που λειτουργεί με το συναίσθημα και τον πανικό αυτή την στιγμή, δεν βοηθάει ιδιάιτερα η κουβέντα. Έχετε κάτι άλλο να προτέινετε;

Προσωπικά γελάω με την κατάσταση . Το ίδιο θα έπρεπε να κάνεις και εσύ . Δεν θα διαρκέσει πολύ εξάλλου .
Είναι η κλασσική περίπτωση που η πλειοψηφία δεν ξέρει ,αλλά ούτε θέλει να μπει στον κόπο να ενημερωθεί, και απλά πιστεύει οτι ακούει ,καθώς είναι πιο βολικό να πουν "θα κόψουμε κάθε επαφή και δραστηριότητα να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο" . Η λύση είναι απλή,κλείνουμε την τηλεόραση . Είναι ο χειρότερος σύμβουλος για τέτοιες περιστάσεις .

Εφόσον δεν καταλάβουν,προσπάθησε να τηρείς τα προβλεπόμενα μέτρα,να προστατεύεσαι και να περιορίσεις τις εξόδους σου σε λίγες που θα περιλαμβάνουν κυρίως περιπάτους . Ακόμα και εαν δεν συμφωνείς, όσο αυτό καθησυχάζει τους υπόλοιπους, αξίζει να τηρήσεις τα παραπάνω ως ένδειξη σεβασμού και κατανόησης . Προσωπικά δεν το θεωρώ big deal το όλο θέμα,όχι τόσο στο βαθμό που το γιγαντώνουν τα ΜΜΕ τουλάχιστον(για εμάς τους νέους χωρίς προβλήματα) . Αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι ευπαθείς ομάδες μπορεί να είναι μέλη της οικογένειας μας,φίλοι μας και φυσικά λοιποί συνάνθρωποι μας . Ο θάνατος κάποιου απλά επειδή είχε χρόνιο πρόβλημα δεν έχει λιγότερη σημασία απο τον θάνατο ενός εντελώς φυσιολογικού ανθρώπου,έτσι δεν είναι ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω η ψυχραιμία που καταδεικνύουμε σαν λαός αναδεικνύεται ανά πενταετία. Το 2015 δημοψήφισμα, ουρές στα σουπερμάρκετ, ατμ, 2020, ουρές στα φαρμακεία,νοσοκομεία, σουπερμάρκετ, 2025 σε τι προβλέπεται να δοκιμαστεί η ψυχραιμία του λαού μας;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
σε παράνοια όλοι οι γονεις για τα παιδιά τους. Δε μπορείτε να κάνετε τπτ παιδια. Υποστείτε το μείνετε σπίτι και περιμένετε να σταματήσει όλο αυτό.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
σε παράνοια όλοι οι γονεις για τα παιδιά τους. Δε μπορείτε να κάνετε τπτ παιδια. Υποστείτε το μείνετε σπίτι και περιμένετε να σταματήσει όλο αυτό.


ποτέ προβλέπεις να σταματάει ;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από τη μια η Τουρκία από την άλλη ο κορωνοϊός! Από σεισμούς όλο και ψιλοκουνιόμαστε, ακόμα και το προηγούμενο Σάββατο είχαμε ένα 3,9 κοντά στις Αλκυονίδες! Το μόνο που μένει είναι να ενεργοποιηθεί το ηφαίστειο της Σαντορίνης για να μη μας λείπει τίποτα!:angry: :angry: :angry:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,819 μηνύματα.
ποτέ προβλέπεις να σταματάει ;
Καλό είναι να εμπιστευόμαστε ατομα κυρους και όχι βίντεο προκατ με φιγούρες κόμικς που κρύβονται πίσω απο την ανωνυμία τους. Ο νοών νοειτω...

Λοιπον ακολουθειστε τις οδηγίες των ειδικών.
ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΠΙΤΙ
Αλλιως το συστημα θα κρασαρει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Από τη μια η Τουρκία από την άλλη ο κορωνοϊός! Από σεισμούς όλο και ψιλοκουνιόμαστε, ακόμα και το προηγούμενο Σάββατο είχαμε ένα 3,9 κοντά στις Αλκυονίδες! Το μόνο που μένει είναι να ενεργοποιηθεί το ηφαίστειο της Σαντορίνης για να μη μας λείπει τίποτα!:angry: :angry: :angry:

Παρασκευή και 13 σήμερα. Μήπως έχεις συγγένεια με τον πρωθυπουργό;

Το ηφαίστειο Κολούμπο στη Σαντορίνη «βρυχάται» ξανά - Σε επιφυλακή οι αρχές
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παρασκευή και 13 σήμερα. Μήπως έχεις συγγένεια με τον πρωθυπουργό;

΄Ελα τώρα αγαπητέ, με τρόμαξες άδικα! :laugh:
Το δημοσίευμα είναι ενός μήνα πριν (13-2-2020) και αναφέρεται στην εκπόνηση σχεδίου για την άμεση αντίδραση των φορέων σε περίπτωση που εκδηλωθεί δραστηριότητα!


Δείτε αυτό που μου άρεσε πολύ!
1584116642097.png

Οι Guns N' Roses ακύρωσαν τη συναυλία τους που είχαν προγραμματίσει για την Τετάρτη 18 Μαρτίου στην Κόστα Ρίκα, εξαιτίας της εξάπλωσης του κορωνοϊού.
Ανακοίνωσαν την απόφασή τους αυτή, αναρτώντας στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης μία αφίσα από το εξώφυλλο του άλμπουμ τους «Appetite For Destruction»... προσαρμοσμένη στο κλίμα των καιρών.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διάβασα ότι αγγίζουμε το πρόσωπό μας πάνω-κάτω 26 φορές την ώρα και σκέφτηκα :
Τι στο καλό, όλοι ψυχαναγκαστικοί είμαστε;
Σήμερα λοιπόν που το είχα στο μυαλό μου, διαπίστωσα ότι έχουν δίκιο!
Μικρές αυτόματες κινήσεις! Μια έτριβα τα μάτια μου, μια πέρναγα το χέρι από το πρόσωπο για να πάω πίσω τα μαλλιά μου, μια σαν κάτι να με φαγούριζε, μια κάτι διάβαζα ατον υπολογιστή και είχα ακουμπήσει το χέρι μου στο πιγούνι ... Χαμός!
Και όσο κι αν πρόσεχα να μην το κάνω τόσο επαναλάμβανα τις μηχανικές αυτές κινήσεις!
Κάθε δωμάτιο και αντισηπτικό από σήμερα!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top