Ο καθημερινός εξοπλισμός του φοιτητή

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Και θα πάρεις τσάντα για ένα μπλοκάκι πάχους 0.50cm; Καλά, γούστα και βολέματα είναι αυτά. ;)
Είναι πολύ κουραστικό να κρατάς μια μαλακία στο χέρι σου όλη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Καλά, γούστα και βολέματα είναι αυτά. ;)
Αυτό ακριβώς. :P

Βασικά είναι τελείως άχρηστο αυτό το τόπικ γιατί στο τέλος θα πάμε όλοι όπως μας βολεύει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εγω θα εχω ενα μπλοκ ή τετραδιο ια ολα τα μαθηματα και θα κανω εκει τις σημειωσεις μου και μετα στο σπιτι θα εχω ενα τετραδιο για καθε μαθημα και θα τα καθαρογραφω εκει...ετσι θα τα μαθαινω καλυτερα,θα φτιαχνω τα γραμματα μου(γιατι τα προχειρα γραμματα μου ειναι σαν ορνιθοσκλισματα :P ), θα αφηνω τα κενα που θελω και γενικα θα τα φτιαχνω οπως με βολευει!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Εγω θα εχω ενα μπλοκ ή τετραδιο ια ολα τα μαθηματα και θα κανω εκει τις σημειωσεις μου και μετα στο σπιτι θα εχω ενα τετραδιο για καθε μαθημα και θα τα καθαρογραφω εκει...ετσι θα τα μαθαινω καλυτερα,θα φτιαχνω τα γραμματα μου(γιατι τα προχειρα γραμματα μου ειναι σαν ορνιθοσκλισματα :P ), θα αφηνω τα κενα που θελω και γενικα θα τα φτιαχνω οπως με βολευει!!!!!!
Πιστευω ειλικρινα οτι αυτο ειναι τελειως περιττο. Ασε που θα τρως ολο τον χρονο σου και μαλιστα χωρις ουσιαστικο αποτελεσμα. :whistle:


Οι Α4 με τις γραμμες και τις τρυπες ειναι οτι καλυτερο εχω διαβασει μεχρι τωρα απλο και πρακτικο

Αναλογως την διαθεση, τα ρουχα και τι δουλειες εχεις να κανεις επιλεγεις την τσαντα (ή την καθολου τσαντα).
Ποτε δεν μου αρεσαν οι μεγαλες γυναικειες τσαντες αλλα απο την αλλη φοβαμαι μην με κλεψουν με την τσαντα πλατης. Απο την αλλη επειδη μετα το πανεπιστημιο θα εχω καπακι μαθημα πιανου θα πρεπει να κουβαλαω τα βιβλια μου μαζι, που ειναι αρκετα βαρια εδω που τα λεμε.. και αρα θα πεσει πολυ βαρος σε καποιον απο τους δυο ωμους :hmm:
Οποτε βρισκομαι σε διλημμα αλλα who knows οπως μας βολεψει.

Οσο για τον dress code για τον οποιο εχει γινει λογος..
Ειμαι η μονη που οσες φορες εχω παει στο πανεπιστημιο νοιωθω ντυμενη σαν σχολιαροπαιδο, ασχετη με τη σχολη και σαν την μυγα μεσ' το γαλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Και ναι ανοιγω θεμα τι εχετε σκοπό να φορεσετε την πρωτη μερα στη σχολή σας? Απευθύνομαι φυσικα στους πρωτοετεις, ωστοσο θα εκτιμουσα ιδιαιτερα και τους παλιους που θελουν να μας δωσουν τα φωτα τους......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
τζινακι all star και ενα πουκαμισο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ταγεράκι στεγνά και kitten τακουνάκι :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Σιγουρα η εξωτερικη εμφανιση δεν ειναι το παν αλλα οταν βρίσκεσαι μεταξυ αγνωστων σιγουρα εχει σημασια καθως ειναι αυτη η πρωτη εντυπωση που θα σχηματισει ο αλλος για σενα και που θα αποθηκευτει ακουσια στο υποσεινηδητο του... επομενως σιγουρα παιζει ρολο επειτα ρωταω οχι μονο για να παρω συμβουλες καθως πιστευω οτι γενικωτερα πρεπει παντου να σαι ο εαυτό σου και να ντυνεσαι οπως νιωθεις ανετα αλλά θα ηθελα να ξερω ρε παιδί μου και οι αλλοι πως το βλεπουν δηλαδη υπαρχει καποια που θα σκασει μυτη με δωδεκάπομντο ή κανενας με χαβανεζικη βερμουδα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeThess

Νεοφερμένος

Ο GeorgeThess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

semeon

Νεοφερμένος

Η semeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Και ναι ανοιγω θεμα τι εχετε σκοπό να φορεσετε την πρωτη μερα στη σχολή σας? Απευθύνομαι φυσικα στους πρωτοετεις, ωστοσο θα εκτιμουσα ιδιαιτερα και τους παλιους που θελουν να μας δωσουν τα φωτα τους......
Ό,τι σ'αρέσει. Μόνο μη σκάσεις με τακούνια ταγιέρ και μάξι φορέματα και μείνουν όλοι έτσι->:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ να κάνω μία ερώτηση;
Γιατί να κουβαλάτε όλες τις σημειώσεις και τα βιβλία σας μαζί καθημερινά;

Ναι έχεις δίκιο. Δεν είναι απαραίτητο -εκτός αν το ζητούν οι καθηγητές/τριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ντοσιέ με σημειώσεις, 1-2 στυλό.


These should be enough.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Κινητό. Εισητήρια. Κλειδιά. Λεφτά.

Δεν κρατάω σημειώσεις, οπότε όχι ντοσιέ. Δε διαβάζω στη σχολή, οπότε όχι βιβλία. Δε θέλω τίποτα άλλο, οπότε όχι τσάντες.

Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εισιτήριο*

Σημειωσεις γιατί δεν κρατάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εισιτήριο*



Σημειωσεις γιατί δεν κρατάς;

Απλά δεν τις χρειάζομαι. Και λίγο αυτό που 'πε ο πάπας λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
*googles it*

Ε καλά, δεν είν' όλα τα κεφάλια ίδια, αυτό λέω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ντοσιέ με σημειώσεις, 1-2 στυλό.


These should be enough.

Ναι. Αυτά πρέπει να υπάρχουν οπωσδήποτε. Από 'κει και πέρα ο/η καθένας/μία κρίνει τι άλλο του/της είναι απαραίτητο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που να πουλάει τέτοιου είδους (δερμάτινες) τσάντες;

Αν βρίσκομαι σε λάθος θέμα, ας με μεταφέρουν οι διαχειριστές στο κατάλληλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top