Ο καθημερινός εξοπλισμός του φοιτητή

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Η σχολικη μου εχει ενα σχεδιακι μπροστα. :redface:
Θα'ναι οκ ή θα με κοροιδευουν?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Τι να πειράζει καλέ;;;; Και αρκουδάκια με φτερά να έχει επάνω, αν αισθάνεσαι άνετα με αυτήν τι σε πειράζει;;; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Δεν ξερω... Εγω μικροδειχνω (πολυ) κιολας! Αν σκασω μυτη με καμια "παιδικη"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto0li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η myrto0li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
η τσαντα ωμου ομως δν ειναι καλυυτερη απο την αποψη οτι μπορεις να την ελεγχεις και να μν την εχεις εκτεθημενη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
η τσαντα ωμου ομως δν ειναι καλυυτερη απο την αποψη οτι μπορεις να την ελεγχεις και να μν την εχεις εκτεθημενη??
Eχεις ενα point
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εγω εχω προς το παρον μια μαυρη τσαντα ταχυδρομου θα βολευει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
ναι καλε μια χαρα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Ε ναι, τα πρωτοετακια (μεχρι να κοψουν κινηση) θα πηγαινουν σε ολα! (Εγω τουλαχιστον θα πηγαινω)
Η δικη μου ειναι μαυρη με γκρι και ροζ, πειραζει? Κανονικο σακιδιακι πλατης....
Εγω εχω μια POLO πλατης...αλλα την ειχα απο την 1η Γυμνασιου και την ειχα βαρεθει να πω την αληθεια:(.Δεν ηθελα να την κουβαλαω ΠΑΛΙ και στο Πανεπιστημιο:(.Ειχα βαλλει στο ματι μια POLO ταχυδρομου:whistle:....και επειδη το συμπαν τα εφερε ετσι, καποιοι γνωστοι μου την εκαναν δωρο:clapup::clapup::clapup:.Αρα τωρα ειμαι ΟΚ!!!
(Ειναι πολυ βολικη γιατι εκτος απο ταχυδρομου, μετατρεπεται ΚΑΙ σε πλατης...αλλα και σε χαρτοφυλακα...:hehe:..ολο το πακετο σε μια τσαντα!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εγω εχω μια puma τσαντα με ενα φερμουαρ.Αλλα τωρα που την ανοιξα ειχα ξεχασει οτι την επαιρνα σε παραλιες με αποτελεσμα να βγει απο εκει μεσα η μιση παραλια της ροδου και ως φυσικο επακολουθο η μανα μου να με κυνηγαει με το γιαταγανι να με σφαξει στο γονατο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Εγώ θέλω να πάρω κάτι σε στυλ ατζέντας. Με σκληρό δηλαδή εξώφυλλο.
Τα χάρτινα πάντα μου σκίζονται. -.- Και τα σπιράλ ειδικά μου γίνονται χάλια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Πάρτε ότι τσάντα θέλετε, κανείς δεν θα σας κάνει παρατήρηση ότι δεν έχετε σωστή τσάντα! Δεν είστε πλέον στο σχολείο ;)

Πάντως μην δώσετε και πολλά, γιατί μαλλον θα μείνει στο ντουλάπι σε συντομο χρονικό διάστημα και είναι κρίμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Παντως μην καταντησουμε σαν κατι ψωνακια της Νομικης που πανε απο το α ετος με το δερματινο χαρτοφυλακα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Παντως μην καταντησουμε σαν κατι ψωνακια της Νομικης που πανε απο το α ετος με το δερματινο χαρτοφυλακα!
Και με κουστούμι ορισμένοι...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Ο ενδυματολογικός κώδικας, όπως θα γνωρίζετε, παίζει μεγάλο ρόλο στον επαγγελματικό τομέα. Στους μηχανικούς ένα τζινάκι και πόλο η πουκάμισο κάνει. Στους δικηγόρους δε, λίγη απόκλιση από σακάκι, πουκάμισο κλπ επιτρέπεται. Είναι βέβαιο πως ορισμένοι το κάνουν γιατί είναι ψώνια.Αλλά αν κάποιοι είναι επιμελείς και διαβάζουν τότε η επίσημη ένδυση είναι το κερασάκι στην τούρτα. Μπορεί και κάποιος δικηγόρος στο πανεπιστήμιο να πάει για να στρατολογήσει φοιτητές για πρακτική άσκηση. Τότε θα ξεχωρίσουνε οι έξυπνοι που προνόησαν και θέλησαν να δείξουν τη σοβαρότητά τους.
Γι'αυτό καλό είναι να είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι για να αρπάξουμε κάθε ευκαιρία που μπορεί να παρουσιαστεί.:)
Ανάλογα με την περίσταση, κάνουμε τον άλλο να μας πάρει στα σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ο ενδυματολογικός κώδικας, όπως θα γνωρίζετε, παίζει μεγάλο ρόλο στον επαγγελματικό τομέα. Στους μηχανικούς ένα τζινάκι και πόλο η πουκάμισο κάνει. Στους δικηγόρους δε, λίγη απόκλιση από σακάκι, πουκάμισο κλπ επιτρέπεται. Είναι βέβαιο πως ορισμένοι το κάνουν γιατί είναι ψώνια.Αλλά αν κάποιοι είναι επιμελείς και διαβάζουν τότε η επίσημη ένδυση είναι το κερασάκι στην τούρτα. Μπορεί και κάποιος δικηγόρος στο πανεπιστήμιο να πάει για να στρατολογήσει φοιτητές για πρακτική άσκηση. Τότε θα ξεχωρίσουνε οι έξυπνοι που προνόησαν και θέλησαν να δείξουν τη σοβαρότητά τους.
Γι'αυτό καλό είναι να είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι για να αρπάξουμε κάθε ευκαιρία που μπορεί να παρουσιαστεί.:)
Ανάλογα με την περίσταση, κάνουμε τον άλλο να μας πάρει στα σοβαρά.

Συμφωνώ απόλυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Απορία: θα πάρουν αυτόν που είναι ντυμένος με κουστούμι ή αυτόν που έχει τις καλύτερες αποδόσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Απορία: θα πάρουν αυτόν που είναι ντυμένος με κουστούμι ή αυτόν που έχει τις καλύτερες αποδόσεις;
Αυτός που έχει καλύτερες επιδόσεις μπορεί να βγεί εξαρχής off γιατί δεν ξεχώρισε! Η καλή ένδυση φανερώνει κίνητρο και αυτό μετράει πολύ στα αρχικά στάδια της εργασίας.Μπορεί να είναι και το κριτήριο του εν λογω δικηγορου εν τελει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Αυτός που έχει καλύτερες επιδόσεις μπορεί να βγεί εξαρχής off γιατί δεν ξεχώρισε! Η καλή ένδυση φανερώνει κίνητρο και αυτό μετράει πολύ στα αρχικά στάδια της εργασίας.Μπορεί να είναι και το κριτήριο του εν λογω δικηγορου εν τελει
Καλλιστεία θα κάνει; Δεν πειράζει, θα υπάρξει ο δικηγόρος που θα πάρει αυτόν με τις καλύτερες επιδόσεις;). Δηλαδή να πάω να αγοράσω ταγερ και να πηγαίνω καθημερινά έτσι στην σχολή; Το σοβαρό ντύσιμο δεν είναι μόνο το ταγερ/κουστούμι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
τι βλακειες ακουω καλε..απλα καθημερινα θα παμε στην σχολη μας..φοιτητες ειμαστε..οταν ανοιξουνε τα παιδια δικηγορικο γραφειο με το καλο το βαζουν το ταγερ ...αν πανε με το τζιν θα χαλασει η φημη τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
τι βλακειες ακουω καλε..απλα καθημερινα θα παμε στην σχολη μας..φοιτητες ειμαστε..οταν ανοιξουνε τα παιδια δικηγορικο γραφειο με το καλο το βαζουν το ταγερ ...αν πανε με το τζιν θα χαλασει η φημη τους?
Που να φορέσουμε και φόρμα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top