Ο καθημερινός εξοπλισμός του φοιτητή

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,411 μηνύματα.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Αφου διαβασα ολες τις γνωμες αποφασισα να μεινω στον παλιο τροπο μου που εμαθα απο μικρος.Θα παρω 6 τετραδια μιας και 6 ειναι τα μαθηματα μου και +2 τετραδια για τα εργαστηρια.Απο στυλο θα φουλαρω αυτους τους pilot που εβαλε ενας αξας πιο πανω ΚΑΙ ειμαστε κομπλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
προτεινω να ειναι μεγαλο σε μεγεθος. Βαρετο να γυριζεις σελιδες...
Η καλυτερη λυση κολλες A4 με γραμμες παντα. . .
You are in my mind.:P

Συμβουλές προς κορίτσια:

Αποφύγετε τα τετράδια με καρδούλες, ζουζουνάκια και τα περίεργα στυλό με φτερά και πούπουλα...
Πέφτει τρελή κοροϊδία!!!

(το ξέρω γιατί το έχω κάνει! Το -κοροϊδία- part! :P:P)
χαχαχαχα:lol: Στο σχολείο όλη η μία σειρά είχαμε φέρει τέτοια περίεργα στυλό και τα χρησιμοποιούσαμε καθημερινά επί ένα μήνα! Ακόμα και μέσα στο απουσιολόγιο τέτοιο είχαμε.:loltooth:
εγώ πρέπει να 'χω κάτι αχρησιμοποίητα τετράδια paul frank, μάλλον θα τα αξιοποιήσω.:P

εγώ προτείνω μπλοκ ριγέ πάντως
Και δεν κουβαλάς βάρος χωρίς λόγο, και αρχειοθετούνται εύκολα χωρίς να ψαλιδίζεις!
Τέτοια είχα στα μαθηματικά , πράγματι είναι αρκετά πρακτικά αλλά είναι δύσκολο να βγάλεις μία σελίδα ανάμεσα σε άλλες... Σε αυτή την περίπτωση, ίσως βολεύει κάτι τέτοιο:

Υπάρχουν όμως και τετράδια σπιράλ με τρυπούλες, για όποιον θέλει να χρησιμοποιήσει μετά κλασέρ (αλλά νομίζω ότι ανεβαίνει και η τιμή και γενικά...δεν:P).

Μια χαρά, απλώς δεν μπορώ τα κοινά μπλοκ, δεν με βολεύουν. Θα δώ, θα δώ.:D
Aυτούς χρησιμοποιώ.
Αυτά και τα <m> με βολεύουν κι εμένα :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Να σας ρωτησω κατι ρε παιδια.Για τα μαθηματα τι θα παρετε?? Εννοω απο τετραδια στυλο και τα λοιπα??

Εγω πηρα για τα μαθηματα μπλοκ-ριγε(ειδα κατι φοιτητριες στο jumbo που τα επαιρναν και πηρα και εγω:P μοιαζουν με μπλοκ-σημειωσεων:P) και ενα τετραδιο σπιραλ.
Απο στυλους:πηρα ενα κουτι με 45 χρωμματιστους στυλους(θα τα χρησιμοποιω μονο οταν κραταω σημειωσεις) και uni lakubo 0.7 και 0.5. Ειναι οι μοναδικοι στυλοι που με εχουν βολεψει!:D
Προς το παρον, αυτα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ρε σοβαρά τώρα,θα παίρνετε μαζί τσάντες,βιβλία κασετίνες τετράδια κτλ; :P
Ένα στυλο και κανα μπλοκ και αυτό εξαρτάται απο το μάθημα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
να ρωτησω κατι ρε παιδια, εσεις στην σχολη σας πηγαινετε με τσαντες βιβλια,κλπ ή απλα ενα τετραδιο για σημειωσεις και ενα στυλο ?:P ( η ερωτηση εχει ξανα γινει και επειδη δεν απαντησαν την ξαναθετω :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
να ρωτησω κατι ρε παιδια, εσεις στην σχολη σας πηγαινετε με τσαντες βιβλια,κλπ ή απλα ενα τετραδιο για σημειωσεις και ενα στυλο ?:P ( η ερωτηση εχει ξανα γινει και επειδη δεν απαντησαν την ξαναθετω :) )
και τι τσαντες παιρνουν τα κοριτσακια?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
να ρωτησω κατι ρε παιδια, εσεις στην σχολη σας πηγαινετε με τσαντες βιβλια,κλπ ή απλα ενα τετραδιο για σημειωσεις και ενα στυλο ?:P ( η ερωτηση εχει ξανα γινει και επειδη δεν απαντησαν την ξαναθετω :) )

αυτο και εγω εχω απορια , φανταζομαι τσαντα με κανα δυο τετραδια μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Απ'οτι καταλαβα ειναι πολυ χρησιμα τα ντοσιε με κλακερ... σωστα??και εχετε ενα για καθε μαθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Απ'οτι καταλαβα ειναι πολυ χρησιμα τα ντοσιε με κλακερ... σωστα??και εχετε ενα για καθε μαθημα?
Ναι... Μεχρι να περασεις το μαθημα!

Ερωτηση προς τα κοριτσακια: Μπορει να ακουγεται γελοιο αλλα με τι τσαντα πατε πανεπιστημιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Εχω παρει για τη σχολη δυο τσαντες απο αυτες που παιρνουμε για βολτα αλλα το μεσαιο προς μεγαλο μεγεθος για να χωραει τετραδια στυλους και τα απαραιτητα, η μια ειναι σε καφε χρωμμα και η αλλη σε μαυρη.
Την καφε την εχω απο περυσι και την επαιρνα καμια φορα στο σχολειο ή στο φρο.:P
Κανει αυτο το ειδος τσαντας?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εχω παρει για τη σχολη δυο τσαντες απο αυτες που παιρνουμε για βολτα αλλα το μεσαιο προς μεγαλο μεγεθος για να χωραει τετραδια στυλους και τα απαραιτητα, η μια ειναι σε καφε χρωμμα και η αλλη σε μαυρη.
Την καφε την εχω απο περυσι και την επαιρνα καμια φορα στο σχολειο ή στο φρο.:P
Κανει αυτο το ειδος τσαντας?:redface:
Ακριβώς αυτό σκέφτομαι να κάνω κι εγώ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Eμενα δεν με βολευουν... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Προσωπικά, παίρνω συνέχεια τη σχολική μου :P (Ναι, από το πρώτο έτος κυκλοφορώ με αυτήν) :whistle:
Με βολεύει περισσότερο, γιατί βάζω μέσα και το νερό μου και όλα τα απαραίτητα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Προσωπικά, παίρνω συνέχεια τη σχολική μου :P (Ναι, από το πρώτο έτος κυκλοφορώ με αυτήν) :whistle:
Με βολεύει περισσότερο, γιατί βάζω μέσα και το νερό μου και όλα τα απαραίτητα ;)
Απορια: Τι χρωμα ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,199 μηνύματα.
Και εγώ με την σχολική κυκλοφορώ..με βολεύει πάρα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Παραλλαγή :P Πράσινο-χακί-καφέ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Είναι όντως βολικές οι σχολικές...
(απλά η δική μου είναι λίγο παρδαλή :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Προσοχη δε την πλενουμε. Εκανα το λαθος και εσκισε ενα κορδονι. Στο τζαμππο ειδα 10 ευρω τσαντες αλλα οχι τις κλασσικες. Αυτες στον ενα ωμο.
Γενικα θα μπορουσα να πω οτι μονο στη περιπτωση που πας σε ολα τα μαθηματα μιας μερας και αυτα ειναι πανω απο δυο , αξιζει να κρατας τσαντα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ε ναι, τα πρωτοετακια (μεχρι να κοψουν κινηση) θα πηγαινουν σε ολα! (Εγω τουλαχιστον θα πηγαινω)
Η δικη μου ειναι μαυρη με γκρι και ροζ, πειραζει? Κανονικο σακιδιακι πλατης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top