Ο απεγνωσμένος φοιτητής

overclockerd

Νεοφερμένος

Ο overclockerd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σε κατανοώ απόλυτα! και εγω πέρασα φέτος Ηράκλειο και ενιώθα ακριβώς οπώς εσυ.Μάλιστα είμαι απο ακόμα πιο μακριά και ενώ ημουν τεχνολογική κατεύθυνση επέλεξα ένα τμήμα που έχει χημεία! είμαι στο Τμήμα επιστήμης υλικών.Γενικά ακουγά διαφορά για την σχολή, οτι θα γίνουν συγχωνεύσεις κτλπ κατι που με αποθάρρυνε, μια και θα γινόμουν χημικός (υποτίθεται) απο αυτά που διάβασα, όμως παρολά αυτά "τα έβαλα κάτω" και είπα "Ολά γίνονται με κόπο" μπόρει να το έλεγα και παλία, αλλά τώρα το ένιωσα πραγματικά! ενώ γενικά τα είχα όλα ετοίμα, βρέθηκα μόνος πολυ μακριά απο το σπίτι μου.Στην αρχή ήμουν ΧΑΛΙΑ, απίστευτα χάλια! όμως ήδη έκανα παρεές και η σκέψη του 10% εφύγε απο το μυαλό μου, μην ανησύχεις γιά τίποτα, εγώ βασανιζόμουν με τέτοιες σκέψεις και μέχρι τον νοεμβρίο περνούσα χάλια.Τώρα νίωθω πολύ καλύτερα και θα προσπαθήσω να τα πάω καλά στην εξεταστική.Χαλάρωσε και απόλαυσε το, και μην ξεχνάς οτι άνετα κάνεις μεταπτυχιακό,κατατακτήριες και ο,τί αλλο θές αφου τελειώσεις την σχολή σου, που είναι φόβερη.Εχώ ακούσει οτί έχει και δύσκολη θεωρία και πολύ διάβασμα, αλλά μεταξύ μας, ποιά σχολή δεν έχει; σου εύχομαι ο,τί καλύτερο και να σου βγεί ο,τί και να κάνεις, απλα μην σκεφτέσαι ο,τι μπορεί να φύγεις γιατί δεν θα έχεις όρεξη για τίποτα! κάνε και καμιά βολτά, είναι πολυ ομορφή πόλη το Ηράκλειο :) έχει τόσα θετικά! σκέψου το καλοκαίρι μόνο! και πρίν κλείσω, θα ήθελα να σου πώ τι μου έλεγε ο καθηγητής τών γερμανικών μου "Τα παιδιά που διαβάζουν ΔΕΝ χάνονται" που πάρα τις δύσκολιες που αντιμετώπιζουμε στην Ελλάδα, το βρίσκω απιστεύτα σώστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Δεν παω καθολου καλα...την μια κρυο και την αλλη ζεστη ειμαι με την κατασταση την οποια αντιμετοπιζω. Ειναι στιγμες που νιωθω μοναξια και στιγμες που νιωθω οτι προσπαθω να ακολουθησω ενα "ονειρο" το οποιο απαιτει θυσιες για να το πραγματοποιησω και γι'αυτο ειμαι εδω. Ζηταω συγγνωμη αν εχω καταντησει κουραστικος , απλα νιωθω την αναγκη καπου να πω αυτο που αισθανομαι και γενικα αυτο το μπερδεμα το οποιο με απασχολει. Δεν ξερω γενικοτερα αν εχω κανει τη σωστη επιλογη , αν οντως θελω π.χ να ασχοληθω με την Πληροφορικη ή οχι. Πως ακριβως γινεται να νιωθεις σιγουρος για μια επιλογη σου ; Συνηθως μια επιλογη εχει μονο υπερ ή και κατα ; Γνωριζω οτι μακροπροθεσμα η επιλογη μου θα μπορουσε να θεωρηθει πιο "σωστη" αλλα αυτη τη στιγμη δεν ξερω αν θα τα καταφερω, γενικα δεν εχω και καλη αυτοπεποιθηση. Τελος , πλεον δεν νιωθω την διαφορα πρωι-μεσημερι-βραδυ , παρα μονο κοιταζοντας εξω απο το παραθυρο , με την εννοια οτι η καθημερηνοτητα μου εδω δεν εχει κατι το "συναρπαστικο" , απο τη στιγμη που δεν ειμαι ουτε με την οικογενεια μου ουτε και με τους φιλους μου, με αποτελεσμα να εχει καταντησει μια υπερβολικη μονοτονια. Εχω κανει και εδω παρεες , απλα οπως και να το κανουμε ειμαι πιο δεμενος με τα αλλα παιδια τα οποια ειναι Θεσσαλονικη οπου και γενικοτερα παιρναω πολυ καλυτερα. Πιστευω αυτο που μου λειπει περισσοτερο ειναι γενικα να εχω καποιον ανθρωπο κοντα μου ο οποιος με καταλαβαινει και με κανει να νιωθω καλυτερα ...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαλερια007

Νεοφερμένος

Η βαλερια007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ακόμη απεγνωσμένος... περάσαν 3 μήνες!
Πρεπει να πάρεις μια απόφαση.
Μακάρι να μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε όμως η επιλογη πρεπει να ειναι δικη σ κ μονο.
Ζύγισε τα αρνητικα και τα θετικα, γράψτα ρε αδερφε, να τα βλέπεις,ίσως βοηθήσει.
Εγω αυτο κάνω όποτε βρίσκομαι σε δίλλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-39450

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
βλέπω τι φάση περνάς και καταλαβαίνω ότι η επιλογή για το ποια σχολή θα ακολουθήσουν όλα τα παιδιά μετά τις πανελλήνιες είναι πολύ σημαντική... οπότε αυτά που περνάς είναι ένα μάθημα για όλους (εγώ προσωπικά έχω αποφασίσει τι θέλω και ξέρω ότι μου αρέσει:))...... εσύ τώρα προσπάθησε να αλλάξεις τη ζωή σου προς το καλύτερο, αυτό που πραγματικά θες, και κάν'τα όλα τούμπα για να το καταφέρεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Προς το παρον εχω αποφασισει να καθισω να γραψω οσο καλυτερα μπορω στην εξεταστικη και αναλογα με την ψυχολογια την οποια θα εχω υστερα, θα δω αν θα συνεχισω και το 2ο εξαμηνο ή αν θα γυρισω πισω... γιατι ετσι που ειναι ο χαρακτηρας μου, δεν με βλεπω να αντεχω για πολυ περισσοτερο εδω. :/:
Ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας ! :)

=======
EDIT :
Τελικα το αποφασισα , θα γυρισω Θεσσαλονικη και θα δηλωσω με το 10% Οικονομικα , αφωτου τελειωσω με την εξεταστικη εδω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα της εξεταστικης βγηκανε , τα περασα ολα τα μαθηματα εκτος απο ενα το οποιο δεν εχει και ιδιαιτερη σημασια. Παρ'ολα αυτα διαφορα δεν ειδα , δεν ενιωσα οτι αυτο αποτελεσε κινητρο για να συνεχισω. Anyway , μετα απο μια συζητηση με τη μητερα μου ειπα να μεινω Κρητη μεχρι το Καλοκαιρι για τη περιπτωση που δεν περασω Οικονομικα (κατι το οποιο το βρισκω πολυ απιθανο ) . Δεν ξερω ομως κατα ποσο θα βρω το κουραγιο να καθισω να ξαναδιαβασω μαθηματα και να ξανακανω εργασιες για μια σχολη την οποια κατα 99% θα αφησω το Καλοκαιρι για να παω Οικονομικα. Αξιζει λετε την προσπαθεια, την υπομονη αλλα και τα χρηματα που χρειαζονται ; Δεν θα ελεγα οτι οι μερες εδω παιρνανε και ιδιαιτερα ευχαριστα και ειδκα οταν νιωθω (δυστηχως δεν μπορω και να ξερω !) οτι το Καλοκαιρι θα φυγω για μονιμα Θεσσαλονικη. Στις πανελληνιες εβγαλα 16630 μορια στο 5ο πεδιο και παιρνουσα Οικονομικα ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ με τη φετινη βαση του 90% αλλα και την περσυνη. Μετα εχω στο νου μου καποιες αλλες παραπλισιες σχολες στο ΠΑΜΑΚ και εν τελη καποιες αλλες σχετικα κοντα σε σχεση με το που ειμαι τωρα (και οι οποιες σαφως με ενδιαφερουν). Οποτε το ενδεχομενο να συνεχισω τη σχολη μου εδω και του χρονου, το βρισκω εως και τελειως απιθανο αλλα ηρθα κυριως με το σκεπτικο της μητερας μου το "Ποτε δεν ξες τι γινεται". Αυτο που δεν ξερω ειναι τι να κανω πλεον :P ...Απο τη μια βεβαια δεν ειναι και κανα τεραστιο χρονικο διαστημα..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα της εξεταστικης βγηκανε , τα περασα ολα τα μαθηματα εκτος απο ενα το οποιο δεν εχει και ιδιαιτερη σημασια. Παρ'ολα αυτα διαφορα δεν ειδα , δεν ενιωσα οτι αυτο αποτελεσε κινητρο για να συνεχισω. Anyway , μετα απο μια συζητηση με τη μητερα μου ειπα να μεινω Κρητη μεχρι το Καλοκαιρι για τη περιπτωση που δεν περασω Οικονομικα (κατι το οποιο το βρισκω πολυ απιθανο ) . Δεν ξερω ομως κατα ποσο θα βρω το κουραγιο να καθισω να ξαναδιαβασω μαθηματα και να ξανακανω εργασιες για μια σχολη την οποια κατα 99% θα αφησω το Καλοκαιρι για να παω Οικονομικα. Αξιζει λετε την προσπαθεια, την υπομονη αλλα και τα χρηματα που χρειαζονται ; Δεν θα ελεγα οτι οι μερες εδω παιρνανε και ιδιαιτερα ευχαριστα και ειδκα οταν νιωθω (δυστηχως δεν μπορω και να ξερω !) οτι το Καλοκαιρι θα φυγω για μονιμα Θεσσαλονικη. Στις πανελληνιες εβγαλα 16630 μορια στο 5ο πεδιο και παιρνουσα Οικονομικα ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ με τη φετινη βαση του 90% αλλα και την περσυνη. Μετα εχω στο νου μου καποιες αλλες παραπλισιες σχολες στο ΠΑΜΑΚ και εν τελη καποιες αλλες σχετικα κοντα σε σχεση με το που ειμαι τωρα (και οι οποιες σαφως με ενδιαφερουν). Οποτε το ενδεχομενο να συνεχισω τη σχολη μου εδω και του χρονου, το βρισκω εως και τελειως απιθανο αλλα ηρθα κυριως με το σκεπτικο της μητερας μου το "Ποτε δεν ξες τι γινεται". Αυτο που δεν ξερω ειναι τι να κανω πλεον :P ...Απο τη μια βεβαια δεν ειναι και κανα τεραστιο χρονικο διαστημα..:hmm:

αν εισαι βεβαιος οτι θα φυγεις ,γτ συνεχιζεις και διαβαζεις?
ακουσα κατι για 10%,το εχεις ψαξει? ωστε να μην ξαναδωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
αν εισαι βεβαιος οτι θα φυγεις ,γτ συνεχιζεις και διαβαζεις?
ακουσα κατι για 10%,το εχεις ψαξει? ωστε να μην ξαναδωσεις?
Βεβαιος σιγουρα δεν ειμαι , αλλα σιγουρα κλινω προς το οτι θελω να φυγω. Γιατι, το να ειμαι εδω και να μη διαβαζω ή εστω να διαβαζω αλλα για ανουσιους λογους το βρισκω ανουσιο οπως επισης και να το ειμαι εδω. Ναι, το εχω ψαξει αρκετα θα ελεγα , απο τη μια οι βασεις του 10% ειναι απροβλετες αλλα συνηθως το 90% αυτων που δηλωνουν ειναι για να μπουν σε σχολες που δεν περασαν για λιγα μορια. Οποτε εχω την ελπιδα οτι εγω θα ειμαι μεσα σε αυτους που θα μπουν στο Οικονομικο καθως παιρνουσα με τη βαση του 90% και τα δυο χρονια. Ο λογος που ειμαι εδω ειναι καθαρα για να εχω μια "πισινη" και τιποτα αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Βεβαιος σιγουρα δεν ειμαι , αλλα σιγουρα κλινω προς το οτι θελω να φυγω. Γιατι, το να ειμαι εδω και να μη διαβαζω ή εστω να διαβαζω αλλα για ανουσιους λογους το βρισκω ανουσιο οπως επισης και να το ειμαι εδω. Ναι, το εχω ψαξει αρκετα θα ελεγα , απο τη μια οι βασεις του 10% ειναι απροβλετες αλλα συνηθως το 90% αυτων που δηλωνουν ειναι για να μπουν σε σχολες που δεν περασαν για λιγα μορια. Οποτε εχω την ελπιδα οτι εγω θα ειμαι μεσα σε αυτους που θα μπουν στο Οικονομικο καθως παιρνουσα με τη βαση του 90% και τα δυο χρονια. Ο λογος που ειμαι εδω ειναι καθαρα για να εχω μια "πισινη" και τιποτα αλλο.

η ζωη εκει πως σου φαινεται?:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
η ζωη εκει πως σου φαινεται?:hmm::hmm:
Τιποτα το ιδιαιτερο θα ελεγα. Ενταξει ωραια η ανεξαρτησια αλλα απο εκει και περα τιποτα. Εχω μια παρεα , παιρναμε ευχαριστες στιγμες , εχει πλακα, αλλα μεχρι εκει. Για τη πολη νιωθω μια ψιλο-απεχθεια (χωρις παρεξηση :P) , οι δρομοι ειναι αθλιοι και δεν εχει και τιποτα το ιδιαιτερο (κατα τη προσωπικη μου αποψη). Αλλα σαφως δεν ειναι αυτος και ο κυριως λογος για τον οποιο θελω να φυγω. Τωρα δεν ξερω αν φταινε και οι συνθηκες με την εννοια οτι η σχολη μας ειναι σε διαφορετικες εγκαταστασεις (στις παλιες) με αποτελεσμα να ειμαστε μονο 3 τμηματα σε εναν χωρο και μαλιστα ιδιαιτερα παλιο και οχι και τοσο ευχαριστο. Και τελος νιωθω οτι ειμαι "προσωρινα" εδω οποτε δεν το βλεπω και πολυ σοβαρα το θεμα με την εννοια οτι ξεροντας οτι θα φυγω δεν βρισκω κινητρο για να κανω οτιδηποτε εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Τιποτα το ιδιαιτερο θα ελεγα. Ενταξει ωραια η ανεξαρτησια αλλα απο εκει και περα τιποτα. Εχω μια παρεα , παιρναμε ευχαριστες στιγμες , εχει πλακα, αλλα μεχρι εκει. Για τη πολη νιωθω μια ψιλο-απεχθεια (χωρις παρεξηση :P) , οι δρομοι ειναι αθλιοι και δεν εχει και τιποτα το ιδιαιτερο (κατα τη προσωπικη μου αποψη). Αλλα σαφως δεν ειναι αυτος και ο κυριως λογος για τον οποιο θελω να φυγω.
αντε και του χρονου με το καλο εδω, αν ειναι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
αντε και του χρονου με το καλο εδω, αν ειναι:)
Σε ευχαριστω πολυ ...ελπιζω ολα να πανε καλα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Βεβαιος σιγουρα δεν ειμαι , αλλα σιγουρα κλινω προς το οτι θελω να φυγω. Γιατι, το να ειμαι εδω και να μη διαβαζω ή εστω να διαβαζω αλλα για ανουσιους λογους το βρισκω ανουσιο οπως επισης και να το ειμαι εδω. Ναι, το εχω ψαξει αρκετα θα ελεγα , απο τη μια οι βασεις του 10% ειναι απροβλετες αλλα συνηθως το 90% αυτων που δηλωνουν ειναι για να μπουν σε σχολες που δεν περασαν για λιγα μορια. Οποτε εχω την ελπιδα οτι εγω θα ειμαι μεσα σε αυτους που θα μπουν στο Οικονομικο καθως παιρνουσα με τη βαση του 90% και τα δυο χρονια. Ο λογος που ειμαι εδω ειναι καθαρα για να εχω μια "πισινη" και τιποτα αλλο.

oταν λες οικονομικο τι ακριβως ενοεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
α ,και ποσα σου λειππουν? με το 10% οι βασεις ειναι ιδιες?

αμα δεν το συμπαθεις αυτο που σπουδαζεις και θες με βεβαιοτητα οικονομικα μην αγχωνεσαι πολυ,υπαρχουν ενα σωρο οικονομικες σχολες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
α ,και ποσα σου λειππουν? με το 10% οι βασεις ειναι ιδιες?
Μορια δεν μου λειπουν ειχα παραπανω και στις βασεις του 90% και του 10%.

αμα δεν το συμπαθεις αυτο που σπουδαζεις και θες με βεβαιοτητα οικονομικα μην αγχωνεσαι πολυ,υπαρχουν ενα σωρο οικονομικες σχολες!
Ενταξει σιγουρα δεν ανγχωνομαι τοσο , αλλα δεν μπορω να νιωθω και σιγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ενταξει σιγουρα δεν ανγχωνομαι τοσο , αλλα δεν μπορω να νιωθω και σιγουρος. Μορια δεν μου λειπουν ειχα παραπανω και στις βασεις του 90% και του 10%.

ακου που σου λεω! εγω βεβαια ειχα ψαξει τις οικονομικες σχολες της αθηνας και πειραια και της θεσ/νικης δεν τις ξερω καλα...
αμα εισαι βεβαιος για αυτη την επιλογη τοτε μην σκας....οι οικονομικες σχολες ειναι μπολικες...δεν ειναι οπως για παραδειγμα η νομικη ή η θεολογια που ειναι ενα μονο τμημα...σε διαφορες περιοχες...αμα θες καμια συμβουλη επειδη μελλοντικα θαμαστε συναδελφοι πεσμου ....αμα μπορω ευχαριστως!
εγω δεν καταλαβα....αμα δεν σου λειπουν τι κανεις ακομα στην κρητη?(ειμαι ασχετη....καλοπροεραιτα ρωταω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
εγω δεν καταλαβα....αμα δεν σου λειπουν τι κανεις ακομα στην κρητη?(ειμαι ασχετη....καλοπροεραιτα ρωταω)
Να σου πω την αληθεια ωρες ωρες ουτε εγω το καταλαβαινω . :P
Πραγματικα δεν ξερω , ισως ειναι επειδη δεν θελω να νιωθω οτι τα "παρατησα" αλλα οτι απλα αλλαξα σχολη οταν μου δωθηκε η ευκαιρια. Ισως ειναι οτι θελω να εχω μια "καβατζα" στη περιπτωση που δεν περασω ή (λεμε τωρα , το πιο απιθανο ενδεχομενο) να αλλαξω γνωμη στα μεσα του εξαμηνου (δεν προκειτε να συμβει βεβαια :P ) . Παντως , η ολη κατασταση μου φενεται ιδιαιτερα παραξενη , δηλαδη αυτος ο μισος χρονος που εχει περασει μεχρι τωρα... ειναι σαν να ηταν μια περιοδος οριμανσης και ανακαλυψης του εαυτου μου παρα το να ηρθα εδω για να σπουδασω (αν και εριξα διαβασμα του π*υστ@ ), καθως θα φυγω (ελπιζω :P) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Να σου πω την αληθεια ωρες ωρες ουτε εγω το καταλαβαινω . :P
Πραγματικα δεν ξερω , ισως ειναι επειδη δεν θελω να νιωθω οτι τα "παρατησα" αλλα οτι απλα αλλαξα σχολη οταν μου δωθηκε η ευκαιρια. Ισως ειναι οτι θελω να εχω μια "καβατζα" στη περιπτωση που δεν περασω ή (λεμε τωρα , το πιο απιθανο ενδεχομενο) να αλλαξω γνωμη στα μεσα του εξαμηνου (δεν προκειτε να συμβει βεβαια :P ) . Παντως , η ολη κατασταση μου φενεται ιδιαιτερα παραξενη , δηλαδη αυτος ο μισος χρονος που εχει περασει μεχρι τωρα... ειναι σαν να ηταν μια περιοδος οριμανσης και ανακαλυψης του εαυτου μου παρα το να ηρθα εδω για να σπουδασω , καθως θα φυγω (ελπιζω :P) .
εεεε τωρα με μπερδεψες....περιμενε για να καταλαβω....δεν γουσταρεις την πληροφορικη που σπουδαζεις τωρα....αλλα ουτε και για τα οικονομικα εισαι βεβαιος...ρε συ προσεχε μην κανεις καμια βλακεια...εισαι σιγουρος για το τι θα αντομετωπισεις στα οικονομικα?γτ ειναι κριμα να πας εκει και να ξενερωσεις απο το πρωτο εξαμηνο...πεταξου απο την βιβλιοθηκη να δεις τα μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
εεεε τωρα με μπερδεψες....περιμενε για να καταλαβω....δεν γουσταρεις την πληροφορικη που σπουδαζεις τωρα....αλλα ουτε και για τα οικονομικα εισαι βεβαιος...ρε συ προσεχε μην κανεις καμια βλακεια...εισαι σιγουρος για το τι θα αντομετωπισεις στα οικονομικα?γτ ειναι κριμα να πας εκει και να ξενερωσεις απο το πρωτο εξαμηνο...πεταξου απο την βιβλιοθηκη να δεις τα μαθηματα...
Αυτη τη στιγμη νιωθω σιγουρος , απλα αφηνω ανοικτο το ενδεχομενο μεχρι να ερθει η στιγμη του μηχανογραφικου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top