Ο Γ. Μπαμπινιώτης υπουργός Παιδείας - Έφυγε η Διαμαντοπούλου

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Το Αρσάκειο,όπως σου είπαν τα παιδιά,παίρνει κάποιες επιδοτήσεις απ'το δημόσιο,αλλά ντάξει,στην ουσία είναι ιδιωτικό σχολείο.Η Βαρβάκειος είναι δημόσιο σχολείο,απλά θεωρείται "πρότυπο δημόσιο" (δεν ξέρω τι ακριβώς διαφορές έχει),και συνεπώς δεν έχει καθόλου διδάκτρα.Παραδέξου απλά ότι πέταξες μαλακία και μην προσπαθείς να τη μαζέψεις.It happens to everybody.

Θα σε "στενοχωρήσω" αλλά μιλάω για άλλο ιδιωτικό σχολείο και όχι αυτά που αναφέρατε εσείς και όχι εγώ! Οι .αλακίες είναι σύνηθες φαινόμενο απ΄όλους! Κάποιο δε είναι και πρωταθλητές στο είδος!
Και εγώ σε σχολείο όπως είναι η ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ πηγαίνω και ξέρω καλά τι γίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Θα σε "στενοχωρήσω" αλλά μιλάω για άλλο ιδιωτικό σχολείο και όχι αυτά που αναφέρατε εσείς και όχι εγώ! Οι .αλακίες είναι σύνηθες φαινόμενο απ΄όλους! Κάποιο δε είναι και πρωταθλητές στο είδος!
Και εγώ σε σχολείο όπως είναι η ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ πηγαίνω και ξέρω καλά τι γίνεται!

Βγε αγόγι μου,εκτίθεσαι.Στην αρχή είχες στο μυαλό σου το Αρσάκειο,με το οποίο είναι συνδεδεμένο το όνομα του Μπαμπινιώτη αφού είναι χρόνια πρόεδρος της Φιλεκπαιδευτικής Εταιρείας.Σε διαψεύσαμε,και αντί να παραδεχτείς απλά ότι έκανες λάθος,μας πέταξες τη Βαρβάκειο (της οποίας δεν ξέρω αν ήταν ποτέ πρόεδρος-δεν το αποκλείω).Η Βαρβάκειος όμως είναι δημόσιο σχολείο,κάτι που δεν το ήξερες καν.I mean,αν το ήξερες,δεν θα την είχες φέρει ως παράδειγμα in the first place.Αν κάνω λάθος,πες μας συγκεκριμένα σε ποιο ιδιωτικό σχολείο αναφέρεσαι,να τελειώνει η ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Μα συγγνωμη γιατι δε λες απο την αρχη τι εννοεις να τελειωνουμε; Σ'αρεσει να πετας ενα υπονοουμενο και μετα να κανουμε εικασιες, και να μαζευεις μετα αυτα που δε μαζευονται;
2ος Νικολουδης μας βρηκε...:mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Tα greeklish ούτως ή άλλως θα έπρεπε να είναι πλήρως απαγορευμένα σε οτιδήποτε άλλο εκτός υπολογιστή.

Όσον αφορά τις πανελλήνιες, είπαμε, να υπερβάλλουμε λίγο να το διακωμωδήσουμε αλλά το σκότωσες. Δηλαδή ο Φυσικός θα κόψει για ορθογραφικό λάθος;.. Στα θεωρητικά μαθήματα εννοείται ότι πρέπει να γράφεις σωστή ορθογραφία (αλίμονο..).

Αυτό που λες είναι μεγάλη παπαριά.
Τα greeklish θα τα γράφει όποιος γουστάρει, άμα θες μην διαβάζεις τι γράφει (κι εγώ δεν διαβάζω οτιδήποτε είναι σε πολυτονικό γιατί μου σπάει τα νεύρα [έδιτ: για το ίντερνετ μιλάω ε]). Άκου 'κει "απαγορευμένα".
Ο καθένας γράφει όπως θέλει, αγνόησέ τα άμα δεν θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Καταρχάς πριν από τις πανελλήνιες θα έχουμε εκλογές. Άρα ο Μπαμπινιώτης μένει για κάναν μήνα [λογικά :look:].
Άρα όλα αυτά περί ορθογραφικών στην έκθεση και δύσκολων θεμάτων είναι απλά παπαριές,για να τρομάζουν κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αυτό που λες είναι μεγάλη παπαριά.
Τα greeklish θα τα γράφει όποιος γουστάρει, άμα θες μην διαβάζεις τι γράφει (κι εγώ δεν διαβάζω οτιδήποτε είναι σε πολυτονικό γιατί μου σπάει τα νεύρα [έδιτ: για το ίντερνετ μιλάω ε]). Άκου 'κει "απαγορευμένα".
Ο καθένας γράφει όπως θέλει, αγνόησέ τα άμα δεν θες.

Ενώ το να γράφουμε greeklish στο σχολείο (γιατί μόνο εκεί μπορεί να επέμβει ο υπουργός ας πούμε) δεν είναι παπαριά. Sure mate. Διάβασε τι είπα ξανά. Εντάξει, τώρα αν εσύ γουστάρεις να γράφεις greeklish σε ένα γράμμα που γράφεις σε κάποιον φίλο σου πχ ή να συμπληρώνεις μια αίτηση σε μια δημόσια υπηρεσία με greeklish, οκ, η βλακεία δεν αντιμετωπίζεται εύκολα.

Για περισσότερα, στο θέμα που υπάρχει ήδη για τα greeklish.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimZ12345

Νεοφερμένος

Ο DimZ12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καταρχάς πριν από τις πανελλήνιες θα έχουμε εκλογές. Άρα ο Μπαμπινιώτης μένει για κάναν μήνα [λογικά :look:].
Άρα όλα αυτά περί ορθογραφικών στην έκθεση και δύσκολων θεμάτων είναι απλά παπαριές,για να τρομάζουν κόσμο.
Παρολο που εχει ειπωθει πολλες φορες περι εκλογων μεσα στον Απριλιο αν το σκεφτει κανεις θα διαπιστωσει οτι απο τον Φλεβαρη λενε οτι θα κανουν εκλογες και οσο προχωραει ο καιρος συνεχεια μεταθετουν την ημερομηνια τους. Οποτε δεν ξερω κατα ποσο ειναι ασφαλες να πιστευουμε οτι θα αλλαξουμε υπουργο παιδειας τοσο γρηγορα. Επισης στην εκθεση δεν με προβληματιζει τοσο το γεγονος για τα ορθογραφικα λαθη αλλα γενικοτερα η δυσκολια των θεματων στην εκθεση μιας και ο τυπας ειναι τελειος κολλημενος. Και αν επιπλεον λαβουμε υποψιν μας την απιτηση των πρυτανων για μειωση 50 % των εισακτεων δεν θα μου φαινοταν παραξενο να μας κατακρεουργησουν στην εκθεση.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Παρολο που εχει ειπωθει πολλες φορες περι εκλογων μεσα στον Απριλιο αν το σκεφτει κανεις θα διαπιστωσει οτι απο τον Φλεβαρη λενε οτι θα κανουν εκλογες και οσο προχωραει ο καιρος συνεχεια μεταθετουν την ημερομηνια τους. Οποτε δεν ξερω κατα ποσο ειναι ασφαλες να πιστευουμε οτι θα αλλαξουμε υπουργο παιδειας τοσο γρηγορα. Επισης στην εκθεση δεν με προβληματιζει τοσο το γεγονος για τα ορθογραφικα λαθη αλλα γενικοτερα η δυσκολια των θεματων στην εκθεση μιας και ο τυπας ειναι τελειος κολλημενος. Και αν επιπλεον λαβουμε υποψιν μας την απιτηση των πρυτανων για μειωση 50 % των εισακτεων δεν θα μου φαινοταν παραξενο να μας κατακρεουργησουν στην εκθεση.:/:

Τα θέματα δεν τα βγάζει αυτός,αλλά ειδική επιτροπή. Οπότε;
Και αλλαγή τρόπου βαθμολόγησης των ορθογραφικών δεν πιστεύω να παιχτεί. Πόσο πρέπει να μην του κόβει πια; :P

Τα θέματα δεν έχουν σχέση με τους εισακτέους.-
Είτε εύκολα,είτε δύσκολα ο ίδιος αριθμός ατόμων θα μπει. Απλά με χαμηλότερο βαθμός,δηλαδή πτώσεις στις βάσεις. Άρα ούτε αυτό επηρεάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Παρολο που εχει ειπωθει πολλες φορες περι εκλογων μεσα στον Απριλιο αν το σκεφτει κανεις θα διαπιστωσει οτι απο τον Φλεβαρη λενε οτι θα κανουν εκλογες και οσο προχωραει ο καιρος συνεχεια μεταθετουν την ημερομηνια τους. Οποτε δεν ξερω κατα ποσο ειναι ασφαλες να πιστευουμε οτι θα αλλαξουμε υπουργο παιδειας τοσο γρηγορα.

Ακούστηκε επίσης μεταξύ σοβαρού και αστείου ότι έγινε για να αποφύγει η Αννούλα τα γιαούρτια. Διότι δεν νοείται να μην παρίσταται στις παρελάσεις η υπουργός Παιδείας. Σχετικά με τις εκλογές, πιστεύω το ίδιο, ότι δεν θα γίνουν τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Έφυγε η υπουργός της φωτοτυπίας και ήρθε ο υπουργός του λεξικού.. Ο υπουργός Παιδείας πότε θα έρθει ρε παιδιά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ρε Γιάννη δεν χαίρεσαι; Τουλάχιστον το λεξικό έχει περισσότερα πράγματα σε σχέση με την φωτοτυπία! ;) :P Πιστεύω ότι μόνο όταν πάψει η παιδεία να ανήκει σε κάποιο Υπουργείο δηλαδή, πολιτικό φορέα με κομματική δεοντολογία και θα αλλάζει κάθε 4ετία όπως η κυβέρνηση, τότε θα μιλήσουμε για ουσιαστική παιδεία! Εφόσον εν έτει 2012.. η παιδεία μας "κομματικοσυντονίζεται" η φασολάδα θα είναι ίδια αλλά όχι πάλι με σάλτσα ντομάτας.


υ.γ. αστειάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimZ12345

Νεοφερμένος

Ο DimZ12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Τα θέματα δεν τα βγάζει αυτός,αλλά ειδική επιτροπή. Οπότε;
Και αλλαγή τρόπου βαθμολόγησης των ορθογραφικών δεν πιστεύω να παιχτεί. Πόσο πρέπει να μην του κόβει πια; :P

Τα θέματα δεν έχουν σχέση με τους εισακτέους.-
Είτε εύκολα,είτε δύσκολα ο ίδιος αριθμός ατόμων θα μπει. Απλά με χαμηλότερο βαθμός,δηλαδή πτώσεις στις βάσεις. Άρα ούτε αυτό επηρεάζεται.
Ναι ωραια ο υπουργος παιδειας δεν βγαζει τα θεματα μπορει ομως ανετοτατα να επηρεασει και να καθοδηγησει την επιτροπη ως προς την δυσκολια τους οπως εχει γινει και στο παρελθον. Επισης ειναι δεδομενο οτι η δυσκολια των θεματων επηρεαζει τους εισαχθεους. Γιατι απο τη στιγμη που το κρατος δεν εχει λεφτα για να συντηρησει τα πανεπιστημια μπορουν καλλιστα να βαλλουν παλουκακια το Μαιο, να περασουν λιγοι και ετσι να μπορεσουν να γλυτωσουν χρηματα τα οποια σαφως θα καταληξουν στην τσεπουλα τους χρησιμοποιωντας παντοτε ως δικαιολογια το γεγονος οτι το μορφωτικο επιπεδο των παιδιων μας ειναι χαμηλο και γι αυτο η πλειοψηφια δεν εγραψε καλα κτλπ κτλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γιατι απο τη στιγμη που το κρατος δεν εχει λεφτα για να συντηρησει τα πανεπιστημια μπορουν καλλιστα να βαλλουν παλουκακια το Μαιο, να περασουν λιγοι και ετσι να μπορεσουν να γλυτωσουν χρηματα τα οποια σαφως θα καταληξουν στην τσεπουλα τους χρησιμοποιωντας παντοτε ως δικαιολογια το γεγονος οτι το μορφωτικο επιπεδο των παιδιων μας ειναι χαμηλο και γι αυτο η πλειοψηφια δεν εγραψε καλα κτλπ κτλπ.

Ξέρεις πώς δουλεύει το σύστημα εισαγωγής?

Όχι.

Ψάχνεις λοιπόν πριν μιλήσεις.

Γιατί λες βλακείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimZ12345

Νεοφερμένος

Ο DimZ12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Εξηγησε μου εσυ λοιπον αφου εγω δεν ξερω και λεω βλακειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Τουλάχιστον ξέρει την ετυμολογία της λέξης υπουργός..



αν και αυτό θα το δούμε αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σου είπε ήδη ο carpe βασικά, ο αριθμός εισακτέων κάθε σχολής δεν επηρεάζεται καθόλου απ' τις πανελλήνιες. Θα σου πει ξερωγώ κάθε χρόνο κάθε σχολή "εγώ θέλω τόσους φέτος". Ε, τόσοι θα μπουν άσχετα από το πόσο δύσκολα ή εύκολα είναι τα θέματα. Απλά αν γίνει τόση σφαγή και δε γράψει κανένας, τα μόρια του συνόλου γενικά θα 'ναι κατεβασμένα κι έτσι η βάση της σχολής θα πέσει (αλλά πάλι "τόσοι" θα μπουν). Η βάση θα πέσει στην ουσία γιατί ο τελευταίος απ' τους "τόσους" θα 'χει λίγα μόρια. Το ανάποδο αν τα θέματα είναι εύκολα (θ' ανέβει η βάση γιατί ο τελευταίος απ' τους "τόσους" θα 'χει πολλά μόρια αλλά πάλι "τόσοι" θα μπουν).

Χοντρικά όλο αυτό, μη χαθούμε σε λεπτομέρειες τώρα. Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να γράψεις. Ειλικρινά μόνο αυτό, να γράψεις όσο καλύτερα μπορείς σε οποιαδήποτε θέματα. Από κει και πέρα δε μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο, simple as that.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Κάτι τρέχει στα γύφτικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.


Άννα Διαμαντοπούλου
Υπουργός και Οραματίστρια
7 Οκτωβρίου 2009 – 7 Μαρτίου 2012 ✝
Θα είσαι για πάντα υπουργός στην καρδιά μας!

:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πιο τρομακτική φωτογραφία δε μπορούσες να βάλεις, ε? Ή δε βγαίνει σ' άλλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ρε μαλάκα Αλεξ δεν πέθανε ρε, είπαμε. :P
αλλάζει υπουργείο μόνο.

γράψε καλύτερα την ταφόπλακα του υπουργείου ανάπτυξης
κι άσε την Αννούλα, αυτή δεν τρώγεται με τίποτα. είναι εφτάψυχη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top