Ο Γ. Μπαμπινιώτης υπουργός Παιδείας - Έφυγε η Διαμαντοπούλου

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Χμ...

Έχω αρχίσει να πιστεύω πλέον ότι η θέση του Υπουργού Παιδείας είναι ... "σκοτεινή"! Κάθε καινούριος Υπουργός "αλλάζει" και το εκπαιδευτικό σύστημα - είτε έχει τον χρόνο να το κάνει είτε όχι - αλλά στην ουσία όλα μένουν ίδια τόσα χρόνια!

Είμαι περίεργη να δω αν θα κάνει αλλαγές και ο κύριος Μπαμπινιώτης, και αν ναι, ποιες θα είναι αυτές!

Ο Sourotiri όμως έχει δίκιο. Ας τον δούμε πρώτα και έπειτα κρίνουμε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Είμαι περίεργη να δω αν θα κάνει αλλαγές και ο κύριος Μπαμπινιώτης, και αν ναι, ποιες θα είναι αυτές!

Τι θα κάνει άραγε αυτό το ταλιμπανίδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
H Διαμαντοπούλου τελικά τι έργο άφησε για να το συνεχίσει ο Μπαμπινιώτης; Δεν μπορώ άλλο το δούλεμα..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ε και αυτός θα κάνει το δικό του εκπαιδευτικό σύστημα, όπως όλοι οι προηγούμενοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Γιατί βιάζεστε όλοι σας και τον κρίνετε αρνητικά;
Ας δούμε πρώτα τι ενέργειες θα κάνει και μετά βλέπουμε.

Έχει πολλές γνώσεις, ναι. Ελπίζω να κάνει κάτι δημιουργικό και φυσικά προς το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
-σχετικα με τα σχολια π βλεπω για το οτι θα κατσει ενα μηνα ο μπαμπινιωτης ή ο ταδε ή η δεινα και οτι ουτως ή αλλως δε θα προλαβει να κανει τιποτα εχω την εξης προσφατη απορια:εαν δεν ηταν να γινει κατι, προς τι ολος ο συμφερτος; και να πιστευουν οτι αυτο το γρηγορο φρεσκαρισμα θα εχει καποιο θετικο αντικτυπο στην γνωμη του κοινου ειναι πολυ λιγο κατα τη γνωμη μου γιατι η μεταστροφη της γνωμης του κοινου θα ειναι ελαχιστη.πιστευω πως κατι αλλο υπαρχει- και οχι δεν μιλαω για μηχανοραφιες και σκοτεινες συζητησεις σε καποια υπογα. τοσος κοπος και προετοιμασια για κατι τοσο λιγο με προβληματιζει.
ενταξει δεν περιμενω να μοιραστουν μαζι μας τα μεγαλοπνοα σχεδια τους αλλα και παλι εχω την αισθηση οτι βαδιζουμε στα τυφλα με γενικολογιες.
-επισης , η Διαμαντοπουλου σπουδασε μηχανικος και κατι με σχετικη αναπτυξη στο παντειο. η συνδεση της με την παιδεια ... εμ υφισταντο; δυσκολα πιστευω.μου φανηκε πως περισσοτερο 'κομματικων συμφεροντων' ηταν η τοποθετηση της. ο μπαμπινιωτης βεβαιως γνωριζει τα του χωρου αυτο δεν το αμφισβητω. ομως οπως εγραψα και προηγουμενως κανεις δεν μπορει να μαντεψει με σιγουρια τις προθεσεις του.
εαν η διαμαντοπουλου ηθελε να αλλαξει κατι το εκανε.αλλαξε κατι.και υπαρχει η πιθανοτητα πραγματι να πιστευε πως το εκανε για "καλο". τι θα κανουμε εαν μπλεξουμε με εναν που και γνωριζει και πιστευει σε εναν αγωνα σταυροφοριας με στοχο την αναπτυξη της παιδειας ή κατι εξισου βαρυγδουπο;ελπιζω να εχει τα μυαλα μεσα στο κεφαλι του.
-ακομα οσον αφορα τις πανελλαδικες, εχουμε φτασει στο σημειο να ψυχανεμιζουμε την καθε πολιτικη κινηση.ε, καθε φορα γινεται και απο κατι καθονται καποιοι σαν τον γουινι και λενε 'σκεψου σκεψου'. βγαζει καπου αυτο και δεν το εχω αντιληφθει;:hmm: (δεν μιλαω για αποφασεις οπως η μειωση των εισακτεων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depth.hunter

Νεοφερμένος

Η depth.hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
-σχετικα με τα σχολια π βλεπω για το οτι θα κατσει ενα μηνα ο μπαμπινιωτης ή ο ταδε ή η δεινα και οτι ουτως ή αλλως δε θα προλαβει να κανει τιποτα εχω την εξης προσφατη απορια
:εαν δεν ηταν να γινει κατι, προς τι ολος ο συμφερτος; και να πιστευουν οτι αυτο το γρηγορο φρεσκαρισμα θα εχει καποιο θετικο αντικτυπο στην γνωμη του κοινου ειναι πολυ λιγο κατα τη γνωμη μου γιατι η μεταστροφη της γνωμης του κοινου θα ειναι ελαχιστη.πιστευω πως κατι αλλο υπαρχει- και οχι δεν μιλαω για μηχανοραφιες και σκοτεινες συζητησεις σε καποια υπογα. τοσος κοπος και προετοιμασια για κατι τοσο λιγο με προβληματιζει.
ενταξει δεν περιμενω να μοιραστουν μαζι μας τα μεγαλοπνοα σχεδια τους αλλα και παλι εχω την αισθηση οτι βαδιζουμε στα τυφλα με γενικολογιες.
-επισης , η Διαμαντοπουλου σπουδασε μηχανικος και κατι με σχετικη αναπτυξη στο παντειο. η συνδεση της με την παιδεια ... εμ υφισταντο; δυσκολα πιστευω.μου φανηκε πως περισσοτερο 'κομματικων συμφεροντων' ηταν η τοποθετηση της. ο μπαμπινιωτης βεβαιως γνωριζει τα του χωρου αυτο δεν το αμφισβητω. ομως οπως εγραψα και προηγουμενως κανεις δεν μπορει να μαντεψει με σιγουρια τις προθεσεις του.
εαν η διαμαντοπουλου ηθελε να αλλαξει κατι το εκανε.αλλαξε κατι.και υπαρχει η πιθανοτητα πραγματι να πιστευε πως το εκανε για "καλο". τι θα κανουμε εαν μπλεξουμε με εναν που και γνωριζει και πιστευει σε εναν αγωνα σταυροφοριας με στοχο την αναπτυξη της παιδειας ή κατι εξισου βαρυγδουπο;ελπιζω να εχει τα μυαλα μεσα στο κεφαλι του.
-ακομα οσον αφορα τις πανελλαδικες, εχουμε φτασει στο σημειο να ψυχανεμιζουμε την καθε πολιτικη κινηση.ε, καθε φορα γινεται και απο κατι καθονται καποιοι σαν τον γουινι και λενε 'σκεψου σκεψου'. βγαζει καπου αυτο και δεν το εχω αντιληφθει;:hmm: (δεν μιλαω για αποφασεις οπως η μειωση των εισακτεων)

για να καθυστερησουν τις εκλογες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Μου θυμίζει τμήμα από θεατρική παράσταση: εναλλαγή των ηθοποιών για να συνεχιστεί το έργο! Για μια ακόμη φορά, μεταρρυθμίσεις των ανυλοποίητων μεταρρυθμίσεων της Διαμαντοπούλου. Αυτό θα δούμε..μια χιλιοπαιγμένη βιντεοκασέτα. Τα συμφέροντα διατάζουν και ο εκάστοτε υπουργός εκτελεί τις εντολές. Μ' αρέσει που βρίζουμε, βρίζετε.. την Διαμαντοπούλου και όχι τα συμφέροντα πίσω από αυτήν, τα οποία την έστεψαν και υπουργό..Αχ αφελή κόσμε! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μιας και πηρε το υπουργειο παιδειας ο κ Μπαμπινιώτης,δεν καταργει τα κομματα απο μεσα μια και καλη.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gavroulis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Διαβάστε τα WIKILEAKS για τα αλισβερίσια του με τους Αμερικάνους... Στη ζωή, στις συναλλαγές, έτσι και στη πολιτική ισχύει ότι "Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους", Όσο ζούμε στην Pax Americana, θα βλέπουμε στη πολιτική σκήνη να προελαύνουν πρόσωπα επί προσώπων, να ακούγονται φανφάρες, αλλά ουσία; ΜΗΔΕΝ! Εν γένει, εγώ δεν περιμένω από κανένα σφογγοκωλάριο, να αλλάξει τα πράγματα προς το καλύτερο.

https://www.alfavita.gr/artro.php?id=59138
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεωρητικος

Νεοφερμένος

Ο Θεωρητικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Και επιπλέον, ανασχηματισμός λίγο πριν τις υποτιθέμενες εκλογές, δεν έχει νόημα. Επομένως θεωρώ έπειτα από αυτό ότι για εκλογές θα πάμε τον Σεπτέμβρη, ώστε τον Ιούνη να ψηφίσουν το μνημόνιο 3 και τα σχετικά. Έχουν αντιληφθεί τι γίνεται με τον κόσμο που ξυπνά λίγο σε κάποιο βαθμό (όχι ακόμα ικανοποιητικό) και φοβούνται ιδιαίτερα και με τις καινούργιες αντιμνημονιακές κινήσεις-κόμματα.

Οι αλλαγές στα υπουργεία έγιναν λόγω Παπουτσή,που βάζει υποψηφιότητα για πρόεδρος του Πασοκ και έφυγε από το υπουργείο του.
Ας μην φτιάχνουμε σενάρια λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
ουτε ο διαολος δεν αντεξε πολυ μακρια της αυτος τη ζητουσε πιο πολυ απο μας

Χαχα,τον σιχαινόμουν ήδη τον αρχίδη τον Μπαμπινιώτη,τώρα που έγινε και υπουργός θα έχω και έναν λόγο παραπάνω να φωνάζω "ο εχθρός είναι στις τράπεζες και στα υπουργεία".

Καριόλη Μπαμπινιώτη,έρχονται μολότωφ με τ'όνομά σου πάνω.
χαλαραααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Θα το γαμήσει το θέμα με τα θεωρητικά μαθήματα τώρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Ξεκουμπίδια!

Έτσι κι αλλιώς ρε παιδιά για ένα μήνα δεν θα ναι; Πόσες αλλαγές να κάνει πια και αυτός;
μην το λες ...εδω δε ξερουμε τι μας ξημερωνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
έφυγε η Αννούλα μας ; :(
αχ ...θα μου λείψει! :'(

:confused:

μάλιστα.
...αφού λοιπόν η κυρία με τα μαγικά της
έφτασε την ελληνική παιδεία στον πάτο,
και ολοκλήρωσε επιτυχώς το έργο της
πάει να περιλάβει και το υπουργείο ανάπτυξης.

κλάφτε το παιδιά. :cry_x:
μόλις πέθανε και η τελευταία ελπίδα
ότι κάποια στιγμή η ανάπτυξη αυτής της χώρας θα έπαιρνε τα πάνω της.


ΥΓ: Με τον Μπαμπινιώτη υπουργό παιδείας τα greeklish θα απαγορευτούν δια ροπάλου,
ενώ υποθέτω πως στις Πανελλήνιες τα ορθογραφικά θα κοστίζουν αρκετά μόρια στον μαθητή.

Γι' αυτό οι ενδιαφερόμενοι το νου σας! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
γι' αυτό είχε πει ο Γιωργάκης ότι (δεν) θα γίνουμε Ινδία...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
...................................

Επίσης, είπε κανείς ότι το Αρσάκειο προετοιμάζει μόνο για εξωτερικό ή κατάλαβα λάθος; Γιατί αν το είπε, παρακαλείται να μαζέψει την μλκία που πέταξε. Στο Αρσάκειο ήμουν κι εγώ και ξέρω.

Εγώ είπα ότι είναι πρόεδρος σε μεγάλο ιδιωτικό σχολείο (τουλάχιστον μέχρι χθες). Δεν ανέφερα καθόλου τη λέξει ΑΡΣΑΚΕΙΟ μια και εκεί είχε διατελέσει πρόεδρος πιο παλιά όπως και στη ΒΑΡΒΑΚΕΙΟ. Ελπίζω να έγινα αντιληπτός. Τώρα για το ποιος λέει .αλακίες .....

Πρώτα απ' όλα, ΔΕΝ είναι καθαρό ιδιωτικό σχολείο. Είναι ιδιωτικό σχολείο δημοσίου δικαίου, όπου δεν αρκεί απλώς να πληρώσεις για να μπεις. Τα δίδακτρα, ούτως ή άλλως, είναι λιγότερα απ' αυτά των καθαρόαιμων ιδιωτικών (Δούκας, Ελληνογερμανική, Ώθηση, κτλ). Για να μπεις υπάρχει μια σειρά εξετάσεων, που εξαρτάται από το πότε θες να μπεις (Νηπιαγωγείο, Δημοτικό, Γυμνάσιο, Λύκειο).

Κατά τα άλλα, γιατί τον προδικάζετε χωρίς να έχετε δει κάτι. Ας δούμε τι θα κάνει και τον κρίνουμε.

Ανέφερα κάπου τη λέξη ΑΡΣΑΚΕΙΟ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Εγώ είπα ότι είναι πρόεδρος σε μεγάλο ιδιωτικό σχολείο (τουλάχιστον μέχρι χθες). Δεν ανέφερα καθόλου τη λέξει ΑΡΣΑΚΕΙΟ μια και εκεί είχε διατελέσει πρόεδρος πιο παλιά όπως και στη ΒΑΡΒΑΚΕΙΟ. Ελπίζω να έγινα αντιληπτός. Τώρα για το ποιος λέει .αλακίες .....

Το Αρσάκειο,όπως σου είπαν τα παιδιά,παίρνει κάποιες επιδοτήσεις απ'το δημόσιο,αλλά ντάξει,στην ουσία είναι ιδιωτικό σχολείο.Η Βαρβάκειος είναι δημόσιο σχολείο,απλά θεωρείται "πρότυπο δημόσιο" (δεν ξέρω τι ακριβώς διαφορές έχει),και συνεπώς δεν έχει καθόλου διδάκτρα.Παραδέξου απλά ότι πέταξες μαλακία και μην προσπαθείς να τη μαζέψεις.It happens to everybody.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
ΥΓ: Με τον Μπαμπινιώτη υπουργό παιδείας τα greeklish θα απαγορευτούν δια ροπάλου,
ενώ υποθέτω πως στις Πανελλήνιες τα ορθογραφικά θα κοστίζουν αρκετά μόρια στον μαθητή.

Tα greeklish ούτως ή άλλως θα έπρεπε να είναι πλήρως απαγορευμένα σε οτιδήποτε άλλο εκτός υπολογιστή.

Όσον αφορά τις πανελλήνιες, είπαμε, να υπερβάλλουμε λίγο να το διακωμωδήσουμε αλλά το σκότωσες. Δηλαδή ο Φυσικός θα κόψει για ορθογραφικό λάθος;.. Στα θεωρητικά μαθήματα εννοείται ότι πρέπει να γράφεις σωστή ορθογραφία (αλίμονο..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top