Ο Γ. Μπαμπινιώτης υπουργός Παιδείας - Έφυγε η Διαμαντοπούλου

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Μήπως, λέω τώρα εγώ, να τον βλέπαμε πρώτα και μετά να κρίναμε;

Ε δεν ειναι και το καλυτερο αυτο. Πχ η προηγουμενη κυβερνηση. Την ειδαμε δε μας αρεσε και μετα εκανε 1 χρονο για να παραδωσει και εκλογες ακομα δεν εχουμε δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μπράβο, μπράβο, γιατί πάνω από όλα αυτό θέλουμε στην παιδεία. Νέα άτομα με όραμα. oh wait
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Πριν από περίπου τρεις με τέσσερις εβδομάδες ο Μπαμπινιώτης μιλούσε στη ΝΕΤ, αναφέροντας τις προτάσεις του για την παιδεία, προετοιμάζοντας ουσιαστικά την έλευσή του στο αντίστοιχο υπουργείο. Το <<όραμα>> το οποίο έχει, όπως ο ίδιος το παρουσίασε, είναι η ύπαρξη των κατάλληλων υποδομών για την παροχή εκπαίδευσης μόνο στα αστικά κέντρα, με τον παράλληλο αποκλεισμο των νησιωτικών για παράδειγμα περιοχών από τις παροχές αυτές. Όταν ρωτήθηκε σχετικά με το τι θα γίνει με τα παιδιά που ζουν σε τέτοιες περιοχές ανέφερε πως δεν είναι δυνατό να <<ζημιωθούν>> τα παιδιά των κέντρων για τους <<λίγους>> των περιοχών αυτών. Η τοποθέτησή του στο υπουργείο παιδείας επομένως στοχεύει στην υλοποίηση των <<μεγαλόπνοων>> αυτών σχεδίων, καθώς έτσι που τα είχε κάνει η Αννούλα δεν μπορούσε να περάσει πλέον τέτοιες αλλαγές. Άρα, καλό θα ήταν να ξεπεράσουμε τις επιφανειακές πρώτες θετικές εντυπώσεις λόγω της φαινομενικής ισχύος του ονόματος του Μπαμπινιώτη και να έρθουμε στην ουσία των πραγμάτων, η οποία και είναι πως η ιδιωτικοποίηση της εκπαίδευσης και οι παροχές προς λίγους δεν είναι μακρυά.

ΥΓ:Τα παραπάνω σχέδια για την παιδεία είναι αποτέλεσμα συνεργασίας της Αννούλας και του Μπαμπινιώτη, καθώς μαζί έβγαιναν στα κανάλια πριν από έναν περίπου μήνα για να διαφημίσουν τις ιδέες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Θα προλάβει άραγε να κάνει τίποτα;

Ε εντάξει ρε συ, αν δεν προλάβει, προς τι ο τόσος ντόρος εναντίον του;

Ε δεν ειναι και το καλυτερο αυτο. Πχ η προηγουμενη κυβερνηση. Την ειδαμε δε μας αρεσε και μετα εκανε 1 χρονο για να παραδωσει και εκλογες ακομα δεν εχουμε δει.

Το βρίσκω πολύ χαζό να κρίνεις κάποιον που δεν έχει προλάβει να κάνει έστω και ένα μικρό πράγμα, καλό ή κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Πριν από περίπου τρεις με τέσσερις εβδομάδες ο Μπαμπινιώτης μιλούσε στη ΝΕΤ, αναφέροντας τις προτάσεις του για την παιδεία, προετοιμάζοντας ουσιαστικά την έλευσή του στο αντίστοιχο υπουργείο. Το <<όραμα>> το οποίο έχει, όπως ο ίδιος το παρουσίασε, είναι η ύπαρξη των κατάλληλων υποδομών για την παροχή εκπαίδευσης μόνο στα αστικά κέντρα, με τον παράλληλο αποκλεισμο των νησιωτικών για παράδειγμα περιοχών από τις παροχές αυτές. Όταν ρωτήθηκε σχετικά με το τι θα γίνει με τα παιδιά που ζουν σε τέτοιες περιοχές ανέφερε πως δεν είναι δυνατό να <<ζημιωθούν>> τα παιδιά των κέντρων για τους <<λίγους>> των περιοχών αυτών. Η τοποθέτησή του στο υπουργείο παιδείας επομένως στοχεύει στην υλοποίηση των <<μεγαλόπνοων>> αυτών σχεδίων, καθώς έτσι που τα είχε κάνει η Αννούλα δεν μπορούσε να περάσει πλέον τέτοιες αλλαγές. Άρα, καλό θα ήταν να ξεπεράσουμε τις επιφανειακές πρώτες θετικές εντυπώσεις λόγω της φαινομενικής ισχύος του ονόματος του Μπαμπινιώτη και να έρθουμε στην ουσία των πραγμάτων, η οποία και είναι πως η ιδιωτικοποίηση της εκπαίδευσης και οι παροχές προς λίγους δεν είναι μακρυά.

ΥΓ:Τα παραπάνω σχέδια για την παιδεία είναι αποτέλεσμα συνεργασίας της Αννούλας και του Μπαμπινιώτη, καθώς μαζί έβγαιναν στα κανάλια πριν από έναν περίπου μήνα για να διαφημίσουν τις ιδέες τους.

Εκτός από τη Κρήτη,κανά δυό του Ιονίου και τη Ρόδο,ποιά άλλα νησιά δικαιολογούν πληθυσμιακά την ύπαρξη ΑΕΙ/ΤΕΙ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Εκτός από τη Κρήτη,κανά δυό του Ιονίου και τη Ρόδο,ποιά άλλα νησιά δικαιολογούν πληθυσμιακά την ύπαρξη ΑΕΙ/ΤΕΙ?

Μιλούσε για δευτεροβάθμια και όχι για τριτοβάθμια εκπαίδευση, παράληψή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ε εντάξει ρε συ, αν δεν προλάβει, προς τι ο τόσος ντόρος εναντίον του;

Είναι και το συμβολικό του πράγματος. Ακαδημαϊκοί/σταρ σαν τον Μπαμπινιώτη, είναι άσχημα παραδείγματα. Και βλέπουμε τελικά τι υπερισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Μιλούσε για δευτεροβάθμια και όχι για τριτοβάθμια εκπαίδευση, παράληψή μου.
Δε το πιστεύω.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Μα δεν τον έκαναν για να κάνει κάτι! Απλά πρέπει να είναι κάποιος υπουργός μέχρι τις εκλογές.
Τώρα για το αν πρέπει να τον κρίνουμε ή όχι,τι να πω; Oι ιδέες του Μπαμπινιώτη λίγο πολύ είναι γνωστές!!!!
Ακόμα μην ξεχνάμε ότι είναι και πρόεδρος σε μεγάλο ιδιωτικό σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
''Ακόμα μην ξεχνάμε ότι είναι και πρόεδρος σε μεγάλο ιδιωτικό σχολείο.''

Τι σημαινει αυτο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Έχει και αυτό τη σημασία του, Χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Προς το θετικο ή προς το αρνητικο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Στο σχολείο αυτό (και όχι μόνο αυτό βέβαια) τα παιδιά δεν δίνουν Πανελλήνιες, προετοιμάζονται κατ΄ευθείαν για το εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Παιδια δεν επιθυμω να αναλαβω καθηκοντα συντονιστη , αλλα θα σας παρακαλουσα οι αναρμοστες εκφρασεις εις βαρος πολιτικων προσωπων που εχουν σταθει με το εργο τους στο πλευρο της χωρας μας, να λειπουν.


που έχουν σταθεί με το έργο τους...
μμμ οκ ..΄λύσε μου μια απορία... αν ας πουμε εγω έλεγα οτι η διαμαντοπούλου δεν στάθηκε στην χώρα μας.. και εσύ λες οτι στάθηκε
και την έβριζα...θα έπρεπε να μου σβησεις το ποστ μου γιατι δεν συμφωνείς με τις απόψεις μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
που έχουν σταθεί με το έργο τους...
μμμ οκ ..΄λύσε μου μια απορία... αν ας πουμε εγω έλεγα οτι η διαμαντοπούλου δεν στάθηκε στην χώρα μας.. και εσύ λες οτι στάθηκε
και την έβριζα...θα έπρεπε να μου σβησεις το ποστ μου γιατι δεν συμφωνείς με τις απόψεις μου?

Αυτό είναι κάτι που δεν πρέπει να γίνεται ΠΟΤΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
αλς
Και πιστευεις πως αυτο ειναι καλο???
Μην τρελαθουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Στο σχολείο αυτό (και όχι μόνο αυτό βέβαια) τα παιδιά δεν δίνουν Πανελλήνιες, προετοιμάζονται κατ΄ευθείαν για το εξωτερικό.

Αυτό δεν ισχύει.Και το ξέρω από πρώτο χέρι αυτό.

Μην λέμε ό,τι μας κατέβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ρε Χαρά, απ΄όλα όσα έγραψα εσύ κατάλαβες ότι είμαι υπέρ του Μπαμπινιώτη; HΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Παιδια δεν επιθυμω να αναλαβω καθηκοντα συντονιστη , αλλα θα σας παρακαλουσα οι αναρμοστες εκφρασεις εις βαρος πολιτικων προσωπων που εχουν σταθει με το εργο τους στο πλευρο της χωρας μας, να λειπουν.

μας εχουν σταθει?επειδη μας εχουν σταθει βρισκομαστε εδω τωρα?δηλαδη αν δεν μας ειχαν σταθει πως θα ημασταν???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top