Οργάνωση & Διοίκηση Επιχειρήσεων ΠΑ.ΜΑΚ.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Γενικότερα το πτυχίου οικονομικου θεωρείται πιο δυνατό;
στην ίδια κατηγορία ανήκουν από άποψη ακαδημαϊκού επιπέδου. Το τι θεωρεί καθένας δυνατό έρχεται από τη προσωπική του αντίληψη.

Εγώ πάντα έχω την αντίληψη ότι η διοίκηση επιχειρήσεων/μανατζμεντ πρέπει να ακολουθείται σε επίπεδα μεταπτυχιακού επιπέδου , ώστε μπορεί να εξασφαλίζεται ένα καλό msc αργότερα σε HR/Marketing. Aν και νομίζω ότι αν κάποιος έχει ΜΒΑ, θα του είναι λίγο πισωγύρισμα να κάνει msc στο ΗR/Marketing.

Άλλοι έχουν την αντίληψη ότι πρέπει να ξεκινάνε από κάτι γενικό και να πηγαίνουν σε κάτι εξειδικευμένο αργότερα.

Αν κάνεις προπτυχιακό στη διοίκηση επιχειρήσεων και από τη στιγμή που σου αρέσει το marketing, μπορείς να κάνεις ένα msc στο εν λόγω αντικείμενο που θα σου αποφέρει, αυτό που ζητάς. Ωστόσο προτού προβείς σε ένα msc, μετά την αποφοίτηση από το προπτυχιακό σου καλό είναι να δουλέψεις στο αντικείμενο που θα σου αρέσει για να δεις αν είναι αυτό που επιζητάς σε μεταπτυχιακό. Οπότε υπομονή
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Η Eri0611 ,η αποψη μου για την οικονομικη επιστημη ειναι οτι ειναι ενας κυκλος. Στο κεντρο ειναι η Διοικηση Επιχειρησεων και στην περιμετρο οτι αλλο σχετικο θες ( οικονομικη επιστημη, λογιστικη, ναυτηλιακη διοικηση, διοικηση τουρισμου, μαρκετινκ,βιομηχανικη διοικηση , μοναδες υγειας, δημοσια δικοικηση,ευρωπαικη διοικηση,κλπ). Απο το κεντρο πας στην περιμετρο , αλλα και αναποδα με ενα μεταπτυχιακο μιας ακτινας δρομο.
Αυτο που ζοριζει παραπανω ειναι ο δρομος προς την λογιστικη και αν την θελει καποιος πολυ, καλο ειναι να την πιανει αυτουσια απο την αρχη της.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eri0611

Νεοφερμένος

Η Eri0611 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Η Eri0611 ,η αποψη μου για την οικονομικη επιστημη ειναι οτι ειναι ενας κυκλος. Στο κεντρο ειναι η Διοικηση Επιχειρησεων και στην περιμετρο οτι αλλο σχετικο θες ( οικονομικη επιστημη, λογιστικη, ναυτηλιακη διοικηση, διοικηση τουρισμου, μαρκετινκ,βιομηχανικη διοικηση , μοναδες υγειας, δημοσια δικοικηση,ευρωπαικη διοικηση,κλπ). Απο το κεντρο πας στην περιμετρο , αλλα και αναποδα με ενα μεταπτυχιακο μιας ακτινας δρομο.
Αυτο που ζοριζει παραπανω ειναι ο δρομος προς την λογιστικη και αν την θελει καποιος πολυ, καλο ειναι να την πιανει αυτουσια απο την αρχη της.
Εντάξει η λογιστική δεν με πολύ ενδιαφέρει εξάλλου απλά μεταξύ των δύο αυτών σχολών κοιτούσα διαφορές κλπ και νομίζω κλείνω προς διοίκηση
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top