Οργάνωση & Διοίκηση Επιχειρήσεων ΠΑ.ΜΑΚ.

katerina_mx

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ο αρης ειναι ΟΔΕ ... εγω ειμαι Λ/Χ ...
ναι βρε το καταλαβα αυτο απλα λεω σε ποιο τμημα στα αγγλικα ειναι (Α-Μα)ή(Με-Ω) για να δω αν ειμαστε μαζι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Ειμαι στο Α-Μα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
ναι βρε το καταλαβα αυτο απλα λεω σε ποιο τμημα στα αγγλικα ειναι (Α-Μα)ή(Με-Ω) για να δω αν ειμαστε μαζι!

Οπ ... με πιανεται αδιαβαστο ... αλφαβητικη σειρα ειναι αυτο??? Αν ναι τοτε ειμαι με σιγουρια στο Α-Μα ...
Καπου ειχα ακουσει οτι αν παρουσιασεις πτυχιο απαλλασσεστε απο το μαθημα για καποια εξαμηνα ... παιζει τπτ τετοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_mx

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Οπ ... με πιανεται αδιαβαστο ... αλφαβητικη σειρα ειναι αυτο??? Αν ναι τοτε ειμαι με σιγουρια στο Α-Μα ...
Καπου ειχα ακουσει οτι αν παρουσιασεις πτυχιο απαλλασσεστε απο το μαθημα για καποια εξαμηνα ... παιζει τπτ τετοιο?
μπα δεν νομιζω..ο αδερφος μου ειναι στην ιδια σχολη τεταρτο ετος με proficiency αλλα εκανε κανονικα το μαθημα..τωρα αν υπαρχει κατι δεν γνωριζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
μπα δεν νομιζω..ο αδερφος μου ειναι στην ιδια σχολη τεταρτο ετος με proficiency αλλα εκανε κανονικα το μαθημα..τωρα αν υπαρχει κατι δεν γνωριζω

κριμα ... και ειπα μηπως χρησιμευσει πουθενα αλλου το proficiency ... εκτος απ'το να διακοσμει τον τοιχο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι βρε το καταλαβα αυτο απλα λεω σε ποιο τμημα στα αγγλικα ειναι (Α-Μα)ή(Με-Ω) για να δω αν ειμαστε μαζι!

αυτο με τα τμηματα με τα επιθετα δεν πηγαινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_mx

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.

katerina_mx

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εσυ σε ποιο εισαι;
στο δευτερο...και δεν ξερω κανεναν να μαστε μαζι αλλα θα τους γνωρισω εκει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Tι γινεται παιδια,πατε καθολου στα μαθηματα;;Πως σας φαινονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
κριμα ... και ειπα μηπως χρησιμευσει πουθενα αλλου το proficiency ... εκτος απ'το να διακοσμει τον τοιχο ...


χρησιμευει στο να περνας το μαθημα και μαλιστα με μεγαλη ευκολια.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikolas_030

Νεοφερμένος

Ο Νικολας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Σκεφτομαι να σπουδασω διοικηση επιχειρησεων....Ξερει κανεις να μου πει ετσι στο περιπου ποσα μορια θελει και ποια μαθηματα ανοικουν σε αυτη;)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Businessman

Νεοφερμένος

Ο Businessman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Καρβάλη (Καβάλα). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ευτυχώς υπάρχουν πολλές επιλογές για σπουδές Διοίκησης Επιχειρήσεων!Υπάρχουν τμήματα και στα Πανεπιστήμια και στα ΤΕΙ και τα επαγγελματικά δικαιώματα μετά από λίγα χρόνια είναι τα ίδια,οπότε και σε ΤΕΙ να περάσεις να πας...
Και ξέρεις γιατί σ'το τονίζω αυτό;Γιατί βλέπω τις βάσεις των πανεπιστημιακών τμημάτων Διοίκησης Επιχειρήσεων που στις κεντρικές πόλεις είναι γύρω στο 17 και βλέπω και τις βάσεις των τμημάτων ΤΕΙ που είναι γύρω στο 13 και πιο χαμηλά αν μιλάμε για επαρχία...έπειτα βλέπω και τα μαθήματα που είναι ίδια μαζί με πολλά άλλα και βγάζω τα συμπεράσματά μου...
If you get my meaning!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Ευτυχώς υπάρχουν πολλές επιλογές για σπουδές Διοίκησης Επιχειρήσεων!Υπάρχουν τμήματα και στα Πανεπιστήμια και στα ΤΕΙ και τα επαγγελματικά δικαιώματα μετά από λίγα χρόνια είναι τα ίδια,οπότε και σε ΤΕΙ να περάσεις να πας...
Και ξέρεις γιατί σ'το τονίζω αυτό;Γιατί βλέπω τις βάσεις των πανεπιστημιακών τμημάτων Διοίκησης Επιχειρήσεων που στις κεντρικές πόλεις είναι γύρω στο 17 και βλέπω και τις βάσεις των τμημάτων ΤΕΙ που είναι γύρω στο 13 και πιο χαμηλά αν μιλάμε για επαρχία...έπειτα βλέπω και τα μαθήματα που είναι ίδια μαζί με πολλά άλλα και βγάζω τα συμπεράσματά μου...
If you get my meaning!:D

τι εννοεις?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Businessman

Νεοφερμένος

Ο Businessman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Καρβάλη (Καβάλα). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Εννοώ ότι έχοντας ο πιτσιρικάς στο νου του ότι με μια καλή προετοιμασία έχει πιάσει τον στόχο είτε γράψει "λίγο" είτε "πολύ",αυτό λειτουργεί ως αγχολυτικό και βοηθάει στο τέλος!
Χώρια το ότι,ίσως κάνει την μαγκιά και γλιτώσει αρκετά μαμησιάτικα φροντιστηρίου!

Προσωπικό παράδειγμα: (για να κάνεις τη σύγκριση με την ανωτέρω κατάσταση)

Φροντιστήριο δεν πήγα ποτέ μου!Προτίμησα να εργάζομαι στην εταιρεία όσο μπορούσα για να έχω ένα καλό χαρτζιλίκι από να τα πετάω στους "παπάδες"...παρ'όλα αυτά ήμουν καλός μαθητής και προσπαθούσα επί της ουσίας "μόνος μου" πάνω από τα βοηθήματα...και ήθελα να περάσω μηχανολόγος!Για δες όμως τι επιλογές είχα: Οι καλές Πολυτεχνικές σχολές (Αθήνα,Θεσσαλονίκη) να θέλουν πάνω από 19000 για να είσαι σίγουρος,με 18500 "παιζόταν" από εκεί και πέρα Πολυτεχνεία της επαρχίας (πολλά από τα οποία καινούργια και "στημένα στο πόδι") κι αυτά ακόμα με 17 χιλιάρικα!Εκεί σκέφτεσαι ότι δεν αξίζει να κοπιάσεις τόσο για τέτοιες σχολές,πόσο μάλλον να πας στην άλλη άκρη της Ελλάδας (π.χ. Κρήτη)!Θυμάμαι ότι αναρωτιόμουν πως είναι δυνατόν με τόσο κορεσμό στο επάγγελμα,με τα χειρότερα να έπονται και σε μια χώρα σχεδόν ανύπαρκτης βιομηχανίας σαν την Ελλαδίτσα μας,να θέλουν όλοι να γίνουν μηχανικοί!!!Τραγικό,αλλά αληθινό...και στον Ευρωπό Κιλκίς να στήναν Πολυτεχνείο θα το γέμιζαν!!!Τελικά η απορία μου έχει μείνει μέχρι σήμερα:P...τέσπα...
Κι έπειτα τι έχουμε;Τα ΤΕΙ,τα οποία ναι μεν είχαν και έχουν ένα σταθερό πρόγραμμα σπουδών,standard υποδομές της προκοπής και πολλά άλλα καλά,ΑΛΛΑ εδώ έχουμε το θέμα των ανύπαρκτων Ε.Δ. (για τους γνωστούς λίγο πολύ λόγους)...μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!
Πράγματι έδωσα εξετάσεις και έβγαλα περίπου στα 14500 μόρια και έτσι ήρθε το ΤΕΙ...

Ο φίλος μας όμως,ΔΕΝ θα αντιμετωπίσει αυτό το πρόβλημα που έχουμε εμείς οι ΣΤΕΦίτες!Άρα μπορεί να πάει στις εξετάσεις μ'αυτό το "μαξιλαράκι" στο μυαλο!

Scusi για τη μακρυγορία,αλλά μια που ο τίτλος είναι "Σπουδές" κατέθεσα και τη δική μου εμπειρία!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos_

Νεοφερμένος

Ο thanos_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια θα ηθελα μερικεσ πληροφοριεσ για την ΟΔΕ ως προς τα μαθηματα της σχολης,την επαγγελματικη αποκατασταση που εχει ενασ αποφοιτοσ τησ σχολησ κλτ. γιατι σκεφτομαι να την δηλωσω πρωτη στο μηχανογραφικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sailormoon

Νεοφερμένος

Η Sailormoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα κάποιος να δώσει μερικές πληροφορίες για την συγκεκριμένη σχολή.Με τι ακριβώς ασχολείται??:hmm::hmm:
είμαι λίγο άσχετη ακόμα..:P :/: συγκεκριμένα άμα κάποιος γνωρίζει για την οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων στην Θεσσαλονίκη :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Μπορεις να μπεις στην ιστοσελιδα του ΑΕΙ ή ΤΕΙ που σε ενδιαφερει να σπουδασεις και να δεις εκει.:) Εγω τουλαχιστον ετσι εκανα. Αν θελεις περισσοτερη βοηθεια πες μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα κάποιος να δώσει μερικές πληροφορίες για την συγκεκριμένη σχολή.Με τι ακριβώς ασχολείται??:hmm::hmm:
είμαι λίγο άσχετη ακόμα..:P :/: συγκεκριμένα άμα κάποιος γνωρίζει για την οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων στην Θεσσαλονίκη :hmm:

Μπορείς να μπείς στο site του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Μακεδονίας (πάτα εδώ) , να δείς τα μαθήματα , τα επαγγλεματικά δικαιώματα και με τι ακριβώς ασχολείται!
Εγώ φέτος πέρασα στο αντίστοιχο τμήμα του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών!
Αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο αφού τα διαβάσεις,ρώτα ελεύθερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naevan

Νεοφερμένος

Ο Naevan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Να ρωτησω και εγω κατι παιδια .. Κατα 99% θα περασω οδε παμακ (1η θα βαλω ημμυ αλλα δυσκολα). κοιταξα λοιπον και γω τα μαθηματα ανα εξαμηνο και πολλα(λογικο ειναι) φαινονται ψιλο θεωρητικα,οπως κοινονιωλογια,μαρκετινκγκ κτλ..αυτα λοιπον πως ακριβως εξεταζονται?πρπ να παπαγαλησω πραγματα οπως το αοδε? γιατι ειμαι καλυτερος στο να δινω απαντησεις "μαθηματικες" παρα σε κειμενο αν με πιανετε :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top