Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
απο το οτι κανουν κυβερνηση δυο κομματα καθε φορα ενω ολοι τους βριζουν και στην τελικη τους ψηφιζουν σαν προβατα,
απο το οτι η Πετρουλα ανεβαζει 50% τηλεθεαση
απο το οτι πληρωνω φροντιστηρια και δινω περιουσιες εκει..
τη στιγμη που πουθενα αλλου δε γινεται στην Ευρωπη, ε εγω λεω οτι πολλα δεν πανε καλα παντως...

ας μην εθελοτυφλουμε..ανελευθερια ειναι. Ακομη και απο το οτι δεν εχουν ελευθερο χρονο οι νεοι. Απο το οτι η ζητηση των ψυχοφαρμακων εχει αυξηθει.
Απο το αγχος που μας δημιουργει το συστημα που μας διελυσε και που το ονοματιζουν καπιταλισμο. (ουτε καπιταλισμος ειναι)...
Εγώ νομίζω πάντως πως αν γουστάρεις ψηφίζεις ΠΑΣΟΚ αν δεν γουστάρεις δεν ψηφίζεις.
Όλα στο χέρι σου είναι.Κάθε επιλογή έχει και τις συνέπειες της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
απο το οτι κανουν κυβερνηση δυο κομματα καθε φορα ενω ολοι τους βριζουν και στην τελικη τους ψηφιζουν σαν προβατα,
απο το οτι η Πετρουλα ανεβαζει 50% τηλεθεαση
απο το οτι πληρωνω φροντιστηρια και δινω περιουσιες εκει..
τη στιγμη που πουθενα αλλου δε γινεται στην Ευρωπη, ε εγω λεω οτι πολλα δεν πανε καλα παντως...


και οι καταλήψεις στα πανεπιστήμια, οι ξυλοδαρμοί καθηγητών, το κάψιμο καταστημάτων, ελληνικό φαινόμενο είναι. δέν γίνονται πουθενά στην ευρώπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενα απο τα πραγματα που με ενοχλουν ειναι αυτο

Και στελνω μια απλη φωτογραφια διοτι υπαρχουν και ανηλικοι και δεν ειναι απαραιτητο να δουν τα εκτροπα που γινονται σε αυτες τις "παρελασεις"


Σε όλες τις πορείες γίνονται διάφορα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
ακριβως το ιδιο,ποιος σου ειπε πχ αν ενα παιδι θελει τους γονεις που εχει??Το οτι αυτοι το "δημιουργησαν"δεν σημαινει πως το παιδι τους θελει..
Σου ξαναλέω, δεν είναι το ίδιο γιατί πολύ απλά δεν είναι φυσιολογικό να έχεις gay γονείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
χαχαχ...μια μολοτωφ στη μαπα ειστε ο καθενας,....κολλημενα μυαλα...ναι.

Ειστε πολλοι οντως , ειστε το συστημα που μπαστακωνεται στον τοπο και δυσκολα φευγει.


Δεν πειραζει εμεις ειμαστε δολιοι και λιγοστοι, δολιοι και διαλεγμενοι...οι λιγοι προσφερουν λυσεις παντα.
Η ιστορια γραφεται με ανυπακοη...
Βάλε στο μυαλό σου επιτέλους ότι πλέον ο προοδευτισμός είναι κατεστημένο και όχι ο συντηρητισμός.
Εδώ κόψανε τραγουδίστρια στην Αγγλία επειδή ήταν ενάντια στους γκέι γάμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Εγώ νομίζω πάντως πως αν γουστάρεις ψηφίζεις ΠΑΣΟΚ αν δεν γουστάρεις δεν ψηφίζεις.
Όλα στο χέρι σου είναι.Κάθε επιλογή έχει και τις συνέπειες της.


οχι οχι φιλε μου

το συστημα επιλογης πολιτικων δεν ειναι δημοκρατικο..

Αν το 35% ψηφισε ΠΑΣΟΚ στις ευρωεκλογες υπαρχει αλλο 65% που δεν ψηφισε και αλλο 50% σχεδον του πληθυσμου που απειχε απο τις ευρωεκλογες...μην με τρελαινεις τωρα, δεν ειναι πλειοψηφεια αυτο...
-----------------------------------------
και οι καταλήψεις στα πανεπιστήμια, οι ξυλοδαρμοί καθηγητών, το κάψιμο καταστημάτων, ελληνικό φαινόμενο είναι. δέν γίνονται πουθενά στην ευρώπη.

απολυτα λογικο που δε γινεται στην Ευρωπη..

αν το κρατος μου προσφερει παιδεια κι οχι μαλακιες της πλωρης γιατι να καψω το σχολειο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Αν το 35% ψηφισε ΠΑΣΟΚ στις ευρωεκλογες υπαρχει αλλο 65% που δεν ψηφισε και αλλο 50% σχεδον του πληθυσμου που απειχε απο τις ευρωεκλογες...μην με τρελαινεις τωρα, δεν ειναι πλειοψηφεια αυτο...
Μπορούσε να πάει να ψηφίσει και να μην αράζει στις παραλίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
και οι καταλήψεις στα πανεπιστήμια, οι ξυλοδαρμοί καθηγητών, το κάψιμο καταστημάτων, ελληνικό φαινόμενο είναι. δέν γίνονται πουθενά στην ευρώπη.

Πλακα κανεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Μπορούσε να πάει να ψηφίσει και να μην αράζει στις παραλίες.


:nono:


το γεγονος οτι παει στις παραλιες και απαθει να ψηφισει τους μαλακες πρεπει να σου λεει κατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
οχι οχι φιλε μου

το συστημα επιλογης πολιτικων δεν ειναι δημοκρατικο..

Αν το 35% ψηφισε ΠΑΣΟΚ στις ευρωεκλογες υπαρχει αλλο 65% που δεν ψηφισε και αλλο 50% σχεδον του πληθυσμου που απειχε απο τις ευρωεκλογες...μην με τρελαινεις τωρα, δεν ειναι πλειοψηφεια αυτο...
-----------------------------------------


απολυτα λογικο που δε γινεται στην Ευρωπη..

αν το κρατος μου προσφερει παιδεια κι οχι μαλακιες της πλωρης γιατι να καψω το σχολειο???


Αν γίνει αναγωγή και συμπεριληφθούν αυτοί που δεν ψήφισαν τότε
ΠΑΣΟΚ 19%
Ν.Δ 17%
ΚΚΕ 4,3%
ΛΑΟΣ 3,5% και δε συμμαζεύεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Μπορούσε να πάει να ψηφίσει και να μην αράζει στις παραλίες.
Ε οχι και αραζε,αλλα κανεις δεν προβαλε ανθρωπους που ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ δεν πηγαν να ψηφισουν,ε και ναι απο το να ψηφισει ενα ματσο μαλακες καλυτερα να παει να κανει μπανιο(αν και κατε εμε καλο θα ταν μια "εναλλακτικη"εκδηλωση)ελεος...ειναι χαζο και μονο σαν ιδεα..Να ψηφισω ποιον θελω να με εξουσιαζει λες και ειμαι προβατο που χρειαζομαι τσοπανι αν ειναι δυνατον,υποτιμουν την νοημοσυνη μου,δεν ειμαι ηλιθια να θ ελω καποιον να μου κανει υποδειξεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
το γεγονος οτι παει στις παραλιες και απαθει να ψηφισει τους μαλακες πρεπει να σου λεει κατι...]
Ας ψηφίσει άλλο κόμμα ή στην τελική ας φτιάξει ένα δικό του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Σε όλες τις πορείες γίνονται διάφορα πράγματα.

Δεν σημαινει πως πηρα το μερος αλλων πορειων οπως πχ να πετανε μολοτωφ που κανουν οι αναρχικοι και προκειται για πληγη αυτου του τοπου...

Τα συγκεκριμενα πραματα που γινονται στις παρελασεις αυτες μπορει να μην αφορουν καταστροφες ιδιοκτησιων αλλα καταστροφη της αισθητικης και των αξιων των ανθρωπων λογω των ασεμνων πραξεων που κανουν δημοσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
ότι γίνεται άσεμνο στα κρυφά (βλέπε παπάδες) δεν είναι άσεμνο. Το τι είναι άσεμνο είναι καθαρά υποκειμενικό.

Η αισθητική επίσης. αλλιώς θα παντρευόμασταν όλοι το ίδιο άτομο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Εγώ ξανατονίζω ότι πλέον ο φιλελεύθερος προοδευτισμός είναι κατεστημένο.
Όποιος θέλει να το παίξει λοιπόν ενάντια στο κατεστημένο ας εναντιωθεί σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν σημαινει πως πηρα το μερος αλλων πορειων οπως πχ να πετανε μολοτωφ που κανουν οι αναρχικοι και προκειται για πληγη αυτου του τοπου...

Τα συγκεκριμενα πραματα που γινονται στις παρελασεις αυτες μπορει να μην αφορουν καταστροφες ιδιοκτησιων αλλα καταστροφη της αισθητικης και των αξιων των ανθρωπων λογω των ασεμνων πραξεων που κανουν δημοσια.


Kαι οι χειρονομίες των κουκουλοφόρων και οι βρισιές άσεμνες ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
το θεμα λεει ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑ εχουμε ξεφυγει εντελως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Δεν σημαινει πως πηρα το μερος αλλων πορειων οπως πχ να πετανε μολοτωφ που κανουν οι αναρχικοι και προκειται για πληγη αυτου του τοπου...

Τα συγκεκριμενα πραματα που γινονται στις παρελασεις αυτες μπορει να μην αφορουν καταστροφες ιδιοκτησιων αλλα καταστροφη της αισθητικης και των αξιων των ανθρωπων λογω των ασεμνων πραξεων που κανουν δημοσια.

πω ρε κολλημα που εχετε φαει οτι οι αναρχικοι πετανε μολοτωφ....ελεος γαμωτο

δεν πεταει κανεις αναρχικος μολοτωφ...

παμε ξανα:

αλλο αντεξουσιαστης, αλλο αναρχικος, αλλο κουκουλοφορος.

κατω απο μια κουκουλα μπορει να κρυβεται ενας αντεξουσιαστης, ενας που δεν εχει να φαει, ενας που ζει σε παγκακια..

ο αναρχικος ποτε δεν θα παει να σπασει γιατι ειναι εναντια στις αρχες του. Αλλιως δεν ειναι αναρχικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
ότι γίνεται άσεμνο στα κρυφά (βλέπε παπάδες) δεν είναι άσεμνο. Το τι είναι άσεμνο είναι καθαρά υποκειμενικό.

Τωρα που το ανεφερες αυτο, εδω ειναι μεγαλη ειρωνια. Αν οι παπαδες κανουν ασεμνα τοτε πεφτετε για να τους φατε, ενω οι ομοφυλοφιλοι που τα κανουν και δημοσια και μας προσβαλουν οχι απλα δεν τους κατακρινετε, αλλα τους υποστηριζετε κιολας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
χαχαχ...μια μολοτωφ στη μαπα ειστε ο καθενας,....κολλημενα μυαλα...ναι.

άν το πάμε έτσι, τότε και εσύ και οι άλλοι αντεξουσιαστές που κάνεις παρέα, χρειάζεστε απο ένα δακρυγόνο στην μούρη, μπάς και ξεθολόσεται λίγο απο την θολοκουλτουριάρικη μαστούρα σας.

αναρχεία= ψοφια ιδεολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top