Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πχ με τα δικα σου κριτηρια που τα συγκρινεις με βαση τα ζωα. Εφοσον κανουν κατι τα ζωα ειναι φυσιολογικο και για τον ανθρωπο. Αρα το συμπερασμα ειναι πως και το να παει καποιος με ενα αλλο ον για να πειραματιστει δεν ειναι κατι το αφυσικο, σωστα?

Ναι πολυ πιθανο. Οπως ειπα κ στο προηγουμενο ποστ ομως, δεν ειναι απαραιτητα αποδειξη, αλλα ενδειξη. Γενικα στα θεματα σεξουαλικοτητας πιστευω οτι δε μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για οτιδηποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εαν αναφερεσαι σε περιπτωση κατα την οποια υπηρξε καποιου ειδους μεταλλαξη με αποτελεσμα να μην τελειοποιηθει το φυλο του ατομου, τοτε οκ, βρισκεται σε συγχιση σχετικα με την σεξουαλικη του ταυτοτητα ομως σε αυτη την περιπτωση μιλαμε για τερατογενεση.

Οταν αναφερομαστε σε υγιεις ανθρωπους διαφορες περιπτωσεις ομοφυλοφιλων εχουν ξεκινησει απο διαφορα περιστατικα που τα εχουν περιγραψει οι ιδιοι. Για παραδειγμα, η συμπεριφορα της οικογενειας απεναντι στο παιδι σαν να ειναι του αντιθετου φιλου γιατι πχ η μαμα να ηθελε κοριτσακι και οχι αγορακι κλπ. Συνεπως, το παιδι επηρεαζεται κοινωνικα και τα ερεθισματα που δεχεται ειναι του αντιθετου φυλου.

Επισης, πολλοι εμφανιζουν σημαδια ομοφυλοφιλιας στην εφηβικη ηλικια! Γιατι γινεται αυτο? Οι ψυχολογοι λενε πως ειναι θεμα φοβου προς το αλλο φυλο. Το σωμα τους το ξερουν αρα ξερουν πως λειτουργει το φυλο τους. Ενω αντιστοιχα ο φοβος για το αγνωστο ή καποια ερωτικη απογοητευση οποτε παλι μιλαμε για κοινωνικους λογους τους οδηγει στην ομοφυλοφιλια.

Βιολογικα να το παρεις παλι δεν γινεται να υπαρξει επαφη οπως ειχα αναφερει διοτι δεν ειναι πλασμενο για αυτο το λογο το σωμα.

Αυτοι ειναι οι παραγοντες που λενε οι ψυχολογοι και δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου. Απο την στιγμη που εσυ τα χαρακτηριζεις "χαζομαρες" λες και εισαι τιποτα το σπουδαιο για να κρινεις τα λεγομενα μου ετσι, δειχνει καθαρα ελλειψη κριτικης ικανοτητας.
Που την ειδες την μεταλλαξη και την τερατογένεση ?Απλα εκανα λογο για αποδειξεις περι του πως ορμόνες κατα την διαρκεια της γεννησης επιρρεαζουνε την σεξουαλικη προτιμηση στο μελλον.
Οσο για τα παραδειγματα κοινωνικης επιδρασεις πανω στην σεξουαλικοτητα , οπως εγραψα (τουλαχιστον 10 φορες ) και δεχεται η επιστημη "The main reasons cited include genetic and environmental factors, likely in combination" , ειπα καθε αλλο απ το οτι το κοινωνικο περιβαλλον δεν επιρεαζει καθολου.Μην προσπαθεις να αποκλίσεις την αποψη μου βαση του κατι που δεν ειπα.
Το σωμα ειναι πλασμενο για διαφορες χρησεις και χρησιμοποιειται με πολλους τροπους
Δεν ειπα οτι εγω ειμαι κατι το σπουδαιο , απλα απαντας ουτε στα μισα μου επιχειρηματα , κατι το οποιο ειναι γεγονος , χαζομαρες ειπες επισης στις κατεδειξα , και παλι δεν απαντησες , αλλο γεγονος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,975 μηνύματα.
Ααα η επικοινωνια ειναι το θεμα... Δηλαδη αμα τα προβατα μιλαγανε ελληνικα τοτε θα ηταν ακρως φυσιολογικο!:lol:


Μπε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ααα η επικοινωνια ειναι το θεμα... Δηλαδη αμα τα προβατα μιλαγανε ελληνικα τοτε θα ηταν ακρως φυσιολογικο!:lol:

Ναι, αν ρωτούσα το πρόβατο και μου έλεγε ότι θέλει να το κάνουμε και ήθελα κι εγώ, θα ήταν απολύτως φυσιολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Και τους ομοφυλόφιλους ο θεός δεν τους δημιούργησε; Οι είναι αυτοδημιούργητοι; Μερέ μπράβο τους!

Μεγα λαθος αυτο που πες. Προεκυψαν στην πορεια δεν δημιουργηθηκαν ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οκ τοτε αυριο το πρωι καθως παω για μαθημα θα σκοτσωσω καμια 10αρια ατομα θα βιασω 5 γυναικες , θα βάλω φωτια μια εκκλησια , θα φαω την αδερφη μου και μετα θα αυτοκτωνίσω και θα θεωρούμε και φυσιολογικος τι ωραια

Τελειως ακυροι παραλληλισμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οκ τοτε αυριο το πρωι καθως παω για μαθημα θα σκοτσωσω καμια 10αρια ατομα θα βιασω 5 γυναικες , θα βάλω φωτια μια εκκλησια , θα φαω την αδερφη μου και μετα θα αυτοκτωνίσω και θα θεωρούμε και φυσιολογικος τι ωραια

Μόνο που αυτά είναι αφύσικα γιατί το άλλο συμβαλλόμενο μέρος στερείται του δικαιώματος επιλογής να ζήσει, να πεθάνει, να βιαστεί ή να μη βιαστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Που την ειδες την μεταλλαξη και την τερατογένεση ?Απλα εκανα λογο για αποδειξεις περι του πως ορμόνες κατα την διαρκεια της γεννησης επιρρεαζουνε την σεξουαλικη προτιμηση στο μελλον.
Οσο για τα παραδειγματα κοινωνικης επιδρασεις πανω στην σεξουαλικοτητα , οπως εγραψα (τουλαχιστον 10 φορες ) και δεχεται η επιστημη "The main reasons cited include genetic and environmental factors, likely in combination" , ειπα καθε αλλο απ το οτι το κοινωνικο περιβαλλον δεν επιρεαζει καθολου.Μην προσπαθεις να αποκλίσεις την αποψη μου βαση του κατι που δεν ειπα.
Το σωμα ειναι πλασμενο για διαφορες χρησεις και χρησιμοποιειται με πολλους τροπους
Δεν ειπα οτι εγω ειμαι κατι το σπουδαιο , απλα απαντας ουτε στα μισα μου επιχειρηματα , κατι το οποιο ειναι γεγονος , χαζομαρες ειπες επισης στις κατεδειξα , και παλι δεν απαντησες , αλλο γεγονος


Μαλλον δεν διαβαζεις αυτα που γραφω αλλιως δεν εξηγειται :p
Παρτο αλλη μια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μεγα λαθος αυτο που πες. Προεκυψαν στην πορεια δεν δημιουργηθηκαν ετσι.

Ενώ ο Αδάμ σου έκανε συμβόλαιο ότι θα πηδάει μόνο την Εύα και όχι το φίδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Τελειως ακυροι παραλληλισμοι.
Για εσενα . Με ποια κρηρια ειναι ακυροι ποιος τα διαμορφωνει αυτα ποιος καθορίζει τι ειναι ακυρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Στη φυση υπαρχουν και περιστατικα σεξουαλικης πραξης μεταξυ ζωων διαφορετικων ειδων. Σαν πραξη προσωπικα κ μονο με αηδιαζει, αλλα δεν ειμαι σε θεση να κρινω αν ειναι αληθινα φυσιολογικο ή οχι.

Θα έπρεπε όμως να πάρεις ξεκάθαρη θέση... όπως και στο θέμα της ομοφυλοφιλίας όπου moderators-συντονιστές και λοιποί συνεργάτες... έχουν βγάλει το πόρισμα περι φυσιολογικότατης κατάστασης!
Μόνο βρε παιδί μου που αναφέρεται σε βιβλία ιατρικής η οποία ασχολείται με την αντιμετώπιση μη "φυσιολογικών καταστάσεων" σημαίνει τουλάχιστον ότι δεν είναι φυσιολογικο!
Και η κατάθλιψη π.χ. οφείλεται σε περιβαλλοντικούς και ψυχολογικούς παράγοντες, και ο αυτισμός π.χ. οφείλεται σε βιολογικούς παράγοντες αλλά σε καμοιά περίπτωση δεν αφορούν φυσιολογικές καταστάσεις.
Βέβαια να που πεις η έγκυρη πηγή πιστοποιημένης γνώσης είναι το ischool team. Οκ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,975 μηνύματα.
Μεγα λαθος αυτο που πες. Προεκυψαν στην πορεια δεν δημιουργηθηκαν ετσι.


Α, κάνω και λάθη. Ε, αφού μιλάει η επιστήμη! Εσύ προέκυψες στην πορεία ή είσαι αυτοδημιούργητος ή λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ναι, αν ρωτούσα το πρόβατο και μου έλεγε ότι θέλει να το κάνουμε και ήθελα κι εγώ, θα ήταν απολύτως φυσιολογικό.


Απο την στιγμη που επι εποχης 2009 ακουγεται φυσιολογικο να το κανει ενας ανθρωπος με ενα ζωο αρκει να εχει την συγκαταθεση του, τι να πω. Απλα ντρεπομαι που απλα ακουγεται κατι τετοιο.
Μια υπογραφη ειναι αυτη που τα κανει ολα φυσιολογικα στην σημερινη εποχη.
Απο το κακο στο χειροτερο παμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για εσενα . Με ποια κρηρια ειναι ακυροι ποιος τα διαμορφωνει αυτα ποιος καθορίζει τι ειναι ακυρο :P

Με το κριτήριο της διασφάλισης της ισότιμης κοινωνικής ελευθερίας της επιλογής, δεν θα το λέμε 200 φορές.
Πρέπει, προτού αναφερθείς στην Ιατρική, να ξεμπερδέψεις στο μυαλό σου τα κοινωνικά απ'τα παθολογικά. Τα πρώτα δεν έχουν καμία δουλειά μέσα στα ιατρικά βιβλία τα οποία άστοχα επικαλείσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Α, κάνω και λάθη. Ε, αφού μιλάει η επιστήμη! Εσύ προέκυψες στην πορεία ή είσαι αυτοδημιούργητος ή λάθος;


Εσυ τι ρολο βαρας, του ευχαριστου διαλειμματος? :p Εχω αυτη την απορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,975 μηνύματα.
Απο την στιγμη που επι εποχης 2009 ακουγεται φυσιολογικο να το κανει ενας ανθρωπος με ενα ζωο αρκει να εχει την συγκαταθεση του, τι να πω. Απλα ντρεπομαι που απλα ακουγεται κατι τετοιο.
Μια υπογραφη ειναι αυτη που τα κανει ολα φυσιολογικα στην σημερινη εποχη.
Απο το κακο στο χειροτερο παμε.

O tempora, o mores! Ενώ στην Αρχαία Ελλάδα ε; Τι καλά που ταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Απο την στιγμη που επι εποχης 2009 ακουγεται φυσιολογικο να το κανει ενας ανθρωπος με ενα ζωο αρκει να εχει την συγκαταθεση του, τι να πω. Απλα ντρεπομαι που απλα ακουγεται κατι τετοιο.
Μια υπογραφη ειναι αυτη που τα κανει ολα φυσιολογικα στην σημερινη εποχη.
Απο το κακο στο χειροτερο παμε.

Αν δεν παραβιάζω την κοινωνική ελευθερία σου, ό,τι κάνω είναι απολύτως φυσιολογικό κι εμπίπτει στα όρια της βούλησής μου, άρα για μένα είναι φυσιολογικό, άρα εσένα δεν σου πέφτει λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ενώ ο Αδάμ σου έκανε συμβόλαιο ότι θα πηδάει μόνο την Εύα και όχι το φίδι...


Θες συμβολαιο για κατι το οποιο εισαι πλασμενος για να κανεις?? αιντααααα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Θα έπρεπε όμως να πάρεις ξεκάθαρη θέση... όπως και στο θέμα της ομοφυλοφιλίας όπου moderators-συντονιστές και λοιποί συνεργάτες... έχουν βγάλει το πόρισμα περι φυσιολογικότατης κατάστασης!
Μόνο βρε παιδί μου που αναφέρεται σε βιβλία ιατρικής η οποία ασχολείται με την αντιμετώπιση μη "φυσιολογικών καταστάσεων" σημαίνει τουλάχιστον ότι δεν είναι φυσιολογικο!
Και η κατάθλιψη π.χ. οφείλεται σε περιβαλλοντικούς και ψυχολογικούς παράγοντες, και ο αυτισμός π.χ. οφείλεται σε βιολογικούς παράγοντες αλλά σε καμοιά περίπτωση δεν αφορούν φυσιολογικές καταστάσεις.
Βέβαια να που πεις η έγκυρη πηγή πιστοποιημένης γνώσης είναι το ischool team. Οκ...!


Δεν παιρνω ξεκαθαρη θεση γιατι δεν εχω ψαξει πολλα για το συγκεκριμενο θεμα και δε νομιζω οτι ειναι τοσο φλεγον ωστε να υπαρχουν πολλα να ψαξω ετσι κι αλλιως.
Το αιωνιο προβλημα σου με τους συντονιστες να το λυσεις καλυτερα.
Μονο που ο αυτισμος και η καταθλιψη δεν αφορουν σε ενστικτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Με το κριτήριο της διασφάλισης της ισότιμης κοινωνικής ελευθερίας της επιλογής, δεν θα το λέμε 200 φορές.
Πρέπει, προτού αναφερθείς στην Ιατρική, να ξεμπερδέψεις στο μυαλό σου τα κοινωνικά απ'τα παθολογικά. Τα πρώτα δεν έχουν καμία δουλειά μέσα στα ιατρικά βιβλία τα οποία άστοχα επικαλείσαι.
Αρ γιου τοκινγκ του μι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top