Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Φυσικά και έχει δικαίωμα, αρκεί να μην καταπατά τα δικαιώματα των άλλων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σαν μια απλή εναλλακτική όταν κάθε πιθανότητα εύρεσης κατάλληλου ετερόφυλου ζευγαριού εχει χαθεί. Την ερωτική ετεροφυλοφιλική σχέση τη θεωρώ ισότιμη με την ομοφυλοφιλική. Η οικογένεια όμως είναι εντελώς άλλο πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω πως στο μυαλό σου αντιλαμβάνεσαι αυτά τα δύο ως διαφορετικά και σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ την ανατροφή των παιδιών "εναλλακτική".Ο κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα στο να φτιάξει τη δική του οικογένεια δεν μπορείς να πιστεύεις στα δικαιώματα των ομοφοιλοφίλων χωρίς να συμπεριλάβεις αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω πως στο μυαλό σου αντιλαμβάνεσαι αυτά τα δύο ως διαφορετικά και σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ την ανατροφή των παιδιών "εναλλακτική".Ο κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα στο να φτιάξει τη δική του οικογένεια δεν μπορείς να πιστεύεις στα δικαιώματα των ομοφοιλοφίλων χωρίς να συμπεριλάβεις αυτό
+1 :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πιστεύω στα δικαιώματα των ομοφυλοφίλων σαν ζευγάρια εραστών, όχι όμως σαν φυσιολογικές οικογένειες. Δεν θα μπορέσω ποτέ να κατανοήσω γιατί δύο ομοφυλόφιλοι θέλουν να αναγκάσουν ένα παιδί να υποστεί αυτό το πράγμα. Λυπάμαι, αλλά σε μερικές χώρες του κόσμου, συμπεριλαμβανομένης της δικής μας, δεν πρόκειται να τους αναγνωρίσω ποτέ ένα τέτοιο "δικαίωμα". Πιστεύω στην κλασική ανατροφή των παιδιών κι αν το πάω ακόμη κι ενα βήμα παραπέρα, δε νομίζω πραγματικά οτι η ομοφυλοφιλική σχέση εχει το ίδιο συναισθηματικό υπόβαθρο με την ετεροφυλοφιλική, ώστε να είναι ικανή να στηρίξει το θεσμό της οικογένειας.

ΥΓ: Τι σκεπτικό είναι αυτό που παρουσιάζεις; Δηλαδή αν αποδεχτώ περισσότερες ελευθερίες για μια κοινωνική ομάδα πρέπει να αποδεχτώ ανεπιφύλακτα όλο το "πακετάκι" χωρίς να περάσω από το φίλτρο της κρίσης μου μία προς μία τις προτεινόμενες αυτές ελευθερίες και τελικά ν'αποδεχθώ αυτές που θεωρώ οτι έχουν λογική βάση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πιστεύω στα δικαιώματα των ομοφυλοφίλων σαν ζευγάρια εραστών, όχι όμως σαν φυσιολογικές οικογένειες. Δεν θα μπορέσω ποτέ να κατανοήσω γιατί δύο ομοφυλόφιλοι θέλουν να αναγκάσουν ένα παιδί να υποστεί αυτό το πράγμα. Λυπάμαι, αλλά σε μερικές χώρες του κόσμου, συμπεριλαμβανομένης της δικής μας, δεν πρόκειται να τους αναγνωρίσω ποτέ ένα τέτοιο "δικαίωμα". Πιστεύω στην κλασική ανατροφή των παιδιών κι αν το πάω ακόμη κι ενα βήμα παραπέρα, δε νομίζω πραγματικά οτι η ομοφυλοφιλική σχέση εχει το ίδιο συναισθηματικό υπόβαθρο με την ετεροφυλοφιλική, ώστε να είναι ικανή να στηρίξει το θεσμό της οικογένειας.
Φάσκεις και αντιφάσεις πως είναι δυνατόν να θεωρείς ίσα τα ομοφυλοφιλικά ζευγάρια όταν δεν δέχεσαι ότι η σχέση μπορεί να έχει το ίδιο βάθος με τα ετερόφυλα ζευγάρια.Έχω δει πολλά ζευγάρια φιλων μου (ετερόφυλα) που η σχέση τους είναι ένα αστείο , τώρα ένας αντράς επειδή έχει βιώσει τα πάθη ενός άντρα τον καταλαβαίνει καλύτερα και ίσως αυτο αποτελεί ένα γόνιμο έδαφος για μια πολύ ωραία σχέση αυτή η λογική δεν μου ακούγεται πολύ τρελή.Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να δώ το υποτιθέμενο βάθος των σχέσεων (γενικά)

ΥΓ:Αν πιστεύεις ότι όλοι οι άνθρωποι δεν έχουν ίσα δικαιώματα μη δεχτείς όλο το πακέτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εντάξει, αν μιλαμε για ξεπέτες, σχέσεις χωρίς βάθος, τότε εξ'ορισμού ειναι ανίκανες για οικογένεια, είτε της μιας όχθης, είτε της άλλης. Σχετικά με τον προβληματισμό μου εν σχέση με το παράλογο σκεπτικο σου δε μου απάντησες. Νομίζω εχω δικαίωμα να ορίζω την οικογένεια σαν ενα συνδεσμο ανθρώπων που ικανοποιούν κάποιες συνθήκες. Δεν ξέρω για σένα, πάντως για μένα οικογένεια δε σημαίνει απλά ενα δεσμό ανθρώπων επειδη έτσι τους ήρθε να ζήσουν μαζί, οπότε είναι και δικαίωμα τους. Γι'αυτό το σκοπό υπάρχουν και οι απλές σχέσεις.

Δεν φάσκω κι αντιφάσκω. Απλά εσύ υπερτονίζεις ό,τι σου κατέβει. Η διαφοροποίηση ανάμεσα στην ποιότητα ετεροφυλοφιλικής σχέσης και ομοφυλοφιλικής συνδέεται μονο με τη δημιουργία οικογένειας. Σαν απλές σχέσεις εραστών το τόνισα, τις θεωρώ ισότιμες. Μην επιλέγεις αποσπάσματα απο το κείμενό μου. Οι ιδέες μου τελειώνουν στην τελεία, όχι στo κόμμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τον miv. Μόνο μία οικογένεια , αποτελούμενη από έναν άντρα και μία γυναίκα, θα μπορεί να παρέχει το απαραίτητο συναισθηματικό υπόβραθρο πάνω στο οποίο θα στηριχτεί το παιδί για να ανατραφεί σωστά. Τώρα, κάποιοι θα τρέξετε να πείτε "Με τους χωρισμούς, όμως, τί γίνεται;" Μα, θα σας πω εγώ, χωρισμός μπορεί να υπάρξει και μεταξύ των ομόφυλων ζευγαριών.
Όσον αναφορά, τα δικαιώματα περί ανατροφής παιδιών. Τί νομίζετε ότι είναι; Είναι αντικείμενο να λέτε "Αχ, θέλω κι εγώ!". Η ανατροφή παιδιών πρέπει να γίνεται με υπευθυνότητα, και όπως είπαμε παραπάνω, χρειάζονται και τα δύο φύλα στην οικογένεια, για να μπορεί να λειτουργεί αρμονικά για το παιδί, και συνεπώς για ολόκληρη την κοινωνία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Οι ομοφυλόφυλοι μπορούν να δεθούν συναισθηματικά το ίδιο δυνατά με τους ετεροφυλόφιλους, όπως και να αγαπήσουν. Αυτοί δεν είναι άνθρωποι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν έχει τίποτα παράλογο το σκεπτικό μου , δεν μπορείς μιβ να έχεις το σκεπτικό δέχομαι το πακέτο για τα ετερόφυλα ζευγέρια και θα επεξεργαστώ εάν ισχύει και για ομοφυλοφιλικά γιατί παραβιάζει την βασική αρχή των αθρωπίνων δικαιωμάτων.Όπως και να ορίζεις την οικογένεια οι ομοφυλοφιλόφιλοι μπορούν να χτίσουν τη δική τους.

Evris7 οι ομοφυλόφιλοι δεν μπορούν να είναι υπεύθυνοι?Τώρα που είναι και τα δύο φύλα στην οικογένεια όλα λειτουργούν αρμωνικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Evris7 οι ομοφυλόφιλοι δεν μπορούν να είναι υπεύθυνοι?Τώρα που είναι και τα δύο φύλα στην οικογένεια όλα λειτουργούν αρμωνικά

Σωστό:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ας τα φτιάξουν τότε απλά, ας κάνουν κι ένα άτεκνο συμβόλαιο συζυγικής σχέσης για να καθορίσουν περιουσιακά και λοιπά νομικά ζητήματα. Για την οικογένεια δεν αρκεί απλώς ένα δυνατό συναισθηματικό δέσιμο, αλλιώς θα παντρευόμασταν και θα φτιαχναμε οικογένειες καμια 40αρια φορές στη ζωή μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Εγω no prob έχω ούτε για το νομοσχέδιο που βγαίνει, δικαίωμα τους είναι. Η εκκλησία έχει δικαίωμα να μην τελεί τέτοιους γάμους μόνο στο χώρο της. Άλλωστε η Ελλάδα δεν έχει μόνο Χριστιανούς, συνεπώς δεν μπορεί η εκκλησία να καταδικάζει τέτοια ψηφίσματα.

Από ότι έχω διαβάσει δεν είναι επιλογή το να είναι κάποιος ομοφυλλόφιλος, συνεπώς είναι κάτι σαν γενετική ανωμαλία που συμβαίνει σε όλους τους ζωντανούς οργανισμούς. Είχα ακούσει πάντως ότι λόγω της μόλυνσης αυτές οι ανωμαλίες αυξάνονται. Τελικά όμως μπορούν να διορθοθούν. Επιστήμονες κατάφεραν να αλλάξουν τον σεξουαλικό προσανατολισμό των σκουληκιών. Κάτι τέτοιο λοιπόν θα μπορεί να γίνει και με τους ανθρώπους σε 20-30 χρόνια αν διευθετηθεί το θέμα. Αυτό θα ήταν πολύ σημαντικό, καθώς από τη στιγμή που θα γενιόμαστε όποιο σεξουαλικό προσανατολισμό και να έχει κάποιος, θα πέρνει το σωστό.
Συγγνωμη,...
αλλα αυτο θεωρειται διορθωση????
εγω θα λεγα οτι αυτοι οι επιστημονες κανουν κατι εντελως αφυσικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Evris7 οι ομοφυλόφιλοι δεν μπορούν να είναι υπεύθυνοι?Τώρα που είναι και τα δύο φύλα στην οικογένεια όλα λειτουργούν αρμωνικά

Μα φίλε μου, προβλήματα μπορεί να υπάρχουν και στα ομόφυλα ζευγάρια. Τί γίνεται με τα υγιή πρότυπα; Το παιδί που θα μεγαλώνει σε μια τέτοια οικογένεια, τί πρότυπα θα έχει; Ένα κορίτσι θα έχει ανάγκη για μια μητέρα, ένα πρότυπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν έχει τίποτα παράλογο το σκεπτικό μου , δεν μπορείς μιβ να έχεις το σκεπτικό δέχομαι το πακέτο για τα ετερόφυλα ζευγέρια και θα επεξεργαστώ εάν ισχύει και για ομοφυλοφιλικά γιατί παραβιάζει την βασική αρχή των αθρωπίνων δικαιωμάτων.Όπως και να ορίζεις την οικογένεια οι ομοφυλοφιλόφιλοι μπορούν να χτίσουν τη δική τους.

Evris7 οι ομοφυλόφιλοι δεν μπορούν να είναι υπεύθυνοι?Τώρα που είναι και τα δύο φύλα στην οικογένεια όλα λειτουργούν αρμωνικά

Για τα ετεροφυλα ζευγάρια δεν δέχομαι κανένα πακέτο, γιατί υπάρχει δεδομένη κατάσταση. Η κουβέντα γίνεται ανεξαρτητως για τα ομόφυλα. Και τέλος πάντων, όχι, όπως την ορίζω εγώ την οικογένεια κι όπως ορίζεται απ'την ανθρώπινη ιστορία δεν υφίσταται για άτομα του ίδιου φύλου.
Ps, βασική αρχή των ανθρωπίνων δικαιωμάτων ειναι η απαγόρευση των διακρίσεων. Δε νομίζω οτι κάνω καμιά διάκριση όταν διαφωνώ με την ανάληψη συγκεκριμένων καθηκόντων απο μια μερίδα ανθρώπων. Διαφορετικά, διάκριση ειναι επίσης και το να μην επιτρέπεις σε έναν ανειδίκευτο εργάτη να γίνει γενικός διευθυντής πολυεθνικής. Γιατί, άνθρωπος δεν είναι κι αυτος; Απλώς, πρέπει να καταλάβεις, οτι ουσιαστική ελευθερία και ισότητα δεν υπάρχει, γιατί πολύ απλά οι άνθρωποι δεν ικανοποιούν συνολικά ενα καθολικό σύστημα προδιαγραφών, αλλά κάποιες απο αυτές κάθε φορά, συνεπώς είναι ικανοί μονο για ορισμένα πράγματα καθε φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
το καταλαβαινω αυτο που λες miv..παλια ισως να ειχα κι εγω αυτο το σκεπτικο..
αμα παρεις ομως τα καταλληλα ερεθισματα και δεις μια τετοια οικογενεια απο κοντα θα αναθεωρησεις πιστεψε με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Για την οικογένεια δεν αρκεί απλώς ένα δυνατό συναισθηματικό δέσιμο, αλλιώς θα παντρευόμασταν και θα φτιαχναμε οικογένειες καμια 40αρια φορές στη ζωή μας...

Νομίζω, μίλησε!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Από ότι έχω διαβάσει δεν είναι επιλογή το να είναι κάποιος ομοφυλλόφιλος, συνεπώς είναι κάτι σαν γενετική ανωμαλία που συμβαίνει σε όλους τους ζωντανούς οργανισμούς. Είχα ακούσει πάντως ότι λόγω της μόλυνσης αυτές οι ανωμαλίες αυξάνονται. Τελικά όμως μπορούν να διορθοθούν. Επιστήμονες κατάφεραν να αλλάξουν τον σεξουαλικό προσανατολισμό των σκουληκιών.

Για πες περισσότερα. Απ' όσο ξέρω τα σκουλήκια είναι ερμαφρόδιτα...

Αυτό θα ήταν πολύ σημαντικό, καθώς από τη στιγμή που θα γενιόμαστε όποιο σεξουαλικό προσανατολισμό και να έχει κάποιος, θα πέρνει το σωστό.

Αν το θελήσει:D.

Σιγά μη το θελήσει κανένας. Εσύ θα ήθελες να αλλάξεις το δικό σου σεξουαλικό προσανατολισμό; Ε, με τον ίδιο τρόπο σκέφτονται και οι ομοφυλόφιλοι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τον miv. Μόνο μία οικογένεια , αποτελούμενη από έναν άντρα και μία γυναίκα, θα μπορεί να παρέχει το απαραίτητο συναισθηματικό υπόβραθρο πάνω στο οποίο θα στηριχτεί το παιδί για να ανατραφεί σωστά. Τώρα, κάποιοι θα τρέξετε να πείτε "Με τους χωρισμούς, όμως, τί γίνεται;" Μα, θα σας πω εγώ, χωρισμός μπορεί να υπάρξει και μεταξύ των ομόφυλων ζευγαριών.
Όσον αναφορά, τα δικαιώματα περί ανατροφής παιδιών. Τί νομίζετε ότι είναι; Είναι αντικείμενο να λέτε "Αχ, θέλω κι εγώ!". Η ανατροφή παιδιών πρέπει να γίνεται με υπευθυνότητα, και όπως είπαμε παραπάνω, χρειάζονται και τα δύο φύλα στην οικογένεια, για να μπορεί να λειτουργεί αρμονικά για το παιδί, και συνεπώς για ολόκληρη την κοινωνία!

Δεν νομιζετε ομως οτι ενα ομοφυλο ζευγαρι μπορει να αναθρεψει με αρχες και αξιες ενα παιδι? Εξαλλου ενα ομοφυλο ζευγαρι μπορει καλιστα να αναπτυξη μια σχεση που ξεπερνα το καθαρα ερωτικο στοιχειο.
τοτε θεωρειτε οτι δεν εχουν δικαιωμα να δημιουργησουν οικογενεια?
εφοσον δεν επιτρεποταν η υιοθετηση και δεν υπαρχουν επαρκη στοιχεια για τη συμπεριφορα των παιδιως που μεγαλωσαν σε ενα τετοιο περιβαλλον δεν πιστευω οτι μπορει καποιος να ισχυριστει με βεβαιοτητα οτι οι ομοφυλοφιλοι δεν μπορουν να μεγαλωσουν ενα παιδι.
τελος τι πιστευετε για ανθρωπους που μεγαλωνουν ενα παιδι(απορροια απο μια ετεροφυλη σχεση) αλλα ειναι ομοφυλοφυλοι. θα πρεπει η προνοια να παρει το παιδι? εγω δεν το νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

single

Νεοφερμένος

Η single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Μια έννοια παρεξηγημένη.
Ποιά ή άποψη σας ;
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα αν είναι σωστοί πολίτες.
Και άλλωστε δεν με αφορούν οι σεξουαλικές προτιμήσεις ΚΑΝΕΝΟΣ.

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι του:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top