Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Και κάτι άλλο: Είναι καλό δύο άτομα διαφορετικού φύλου να είναι μεταξύ τους οι καλύτεροι φίλοι, κολλητοί?
*και να είναι και οι δύο κανονικοί, όχι bi και άλλα τέτοια!
Υπάρχει θέμα για αυτό, εδώ είναι εκτός θέματος.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=39024
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Να μιλάς για τον εαυτό σου. Το τι θα κάνει ο καθένας εκείνη την ώρα είναι δική του υπόθεση. Και τι πάει να πει "μέχρι να μας τύχει"; Καμιά αρρώστια είναι
Σιγουρα εκφραζει ενα μεγαλο μερος. Ολοι φαινονται προοδευτικοι στην αρχη και εχουν υποτιθεται φιλους ομοφυλοφιλους και ειναι μια χαρα αλλα οταν ερθουν πραγματικα σε παρεα με ομοφυλοφιλους τους αποφευγουν(οχι για ολους μην παρεξηγηθουμε) . Ειχα δει παρομοια περιπτωση και με κανε πολυ δυσπιστο οσον αφορα αυτο το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχω φίλους και φίλες με άλλη προτίμηση επειδή εγώ το επέλεξα, δε με ανάγκασε κανένας. Απο τη στιγμή που υπάρχουν άνθρωποι που λένε οτι έχουν φίλους ομοφυλόφιλους, σημαίνει οτι έτσι επέλεξαν γιατί γι'αυτούς δεν είναι εμπόδιο ο σεξ. προσανατολισμός. Αν υπάρχουν κάποιοι που άλλα λένε, άλλα πιστεύουν κι άλλα κάνουν, προβλημά τους. Η πλειοψηφία, πάντως, δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARION-VALO-XXX

Νεοφερμένος

Η marion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εγω ποτε δεν ειχα προβλημα με gay ουτε με lesbians απλα μετα απο μια ερωτικη απογοητευση αρχισα να προβληματιζομαι ...δεν πιστευω πωσ ειναι κατι τ κακο...ισωσ να με κανει πιο καλη!!!γτ με κανει πιο open-mind.........ελεος σε αυτον τον κοσμο δεν μπορουμε να ειμαστε ολοι ιδιοι.....και να ξεχωρισοθμε σασ παρακαλω αλλο bi αλλο λεσβια και gay!!

βασικά ίσως δεν είναι το στυλ της, αλλά η "κρίση" της εποχής, μία ερωτική απογοήτευση που είχε κάποτε και την πλήγωσε πολύ...Κάτι τέτοιο.
Αλλιώς μπορεί να είναι στα αλήθεια.
Πότε το κατάλαβες?
το καταλαβα οταν χωρισα με ενα παιδι μετα ειδα πωσ οι γυναικεσ ειναι παλι καλεσ...και αρχισα μερικα κοριτσια να τ βλεπω διαφορετικα.....

Εσύ νομίζεις οτι είσαι bi επειδή το επιβάλλει το ψευτοgoth στυλ που καταλαβαίνω (απο το nickname) οτι έχεις.
Αν μου το ξαναπείς σε 2-3 χρόνια που θα είσαι πιο συνειδητοποιημένη, θα το πιστέψω.
Χωρίς παρεξήγηση.
οχι και fakegoth dear .......ειπα εγω τπτ γ εσενα????αντε τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δηλαφή ποια η διαφορά μεταξύ bi και λεσβίας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Η πλακα ειναι οτι λενε μερικοι...."εχω φιλους ομοφυλοφιλους" λες και προκειται για κατορθωμα!Ειναι κατι σαν το σκυλο δηλαδη ο καλυτερος φιλος του ανθρωπου ο γκει!:Pυποκριτικο το βρισκω προσωπικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δηλαφή ποια η διαφορά μεταξύ bi και λεσβίας?

Ε οι λεσβιες ειναι μονο λεσβιες, δεν γουσταρουν αντρες. Οι bisexual γουσταρουν και τα δυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
α δεν το ήξερα...οκ...Βασικά εγώ νόμιζα ότι είναι το ίδιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμενε δεν με απασχολουν οι σεξουαλικες προτιμησεις κανενος.....αρκει να μην ειναι προστυχοι και ''ενοχλητικοι'' μπροστα σε αλλους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η πλακα ειναι οτι λενε μερικοι...."εχω φιλους ομοφυλοφιλους" λες και προκειται για κατορθωμα!Ειναι κατι σαν το σκυλο δηλαδη ο καλυτερος φιλος του ανθρωπου ο γκει!:Pυποκριτικο το βρισκω προσωπικα...

Είναι απλά μια έμπρακτη απόδειξη της κατάργησης των διακρίσεων. Αν περνάει έτσι όπως το λες, το πρόβλημα το έχουν άλλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Οπως υπαρχουν "κακοι" ετεροφυλοφιλοι υπαρχουν και "κακοι" ομοφυλοφιλοι...Επιλεγουμε τις σχεσεις μας με βασικο κριτηριο τον ανθρωπινο χαρακτηρα...
Οποτε το αυτονοητο δεν μπορει να αποτελει κανενος ειδους αποδειξη οτι ειμαστε ανεκτικοι απεναντι στο διαφορετικο.Εγω εχω φιλους γκει και δεν θεωρω οτι κανω "ψυχικο" κανοντας παρεα μαζι τους ,ουτε το διατυμπανιζω για να φανω προοδευτικος και υπερμαχος των ανθρωπινων δικαιωματων....
Γενικα αναφερομαι οχι σε σενα συγκεκριμενα επειδη ειναι και τις μοδας τελευταια να λεμε οτι ολοι εχουμε ενα γκει φιλο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το ανέφερα για να δείξω ακριβώς αυτό που λες, οτι σημασία έχει ο άνθρωπος και όχι τελικά τα δευτερεύοντα. Κι έτσι νομιζω πως το εννοούν όλοι. Δεν ξέρω γιατι σ'εσένα περνάει έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Όποιος είναι, απλά να μην το κάνει θέμα και να είναι άντρας στην ψυχή τουλάχιστον, γιατί καλύτερα άντρας στην ψυχή και πουστ__ στο σώμα παρά το αντίθετο
Βλέπε αείμνηστος Νίκος Σεργιαννόπουλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όποιος είναι, απλά να μην το κάνει θέμα και να είναι άντρας στην ψυχή τουλάχιστον, γιατί καλύτερα άντρας στην ψυχή και πουστ__ στο σώμα παρά το αντίθετο
Βλέπε αείμνηστος Νίκος Σεργιαννόπουλος

Είναι το πρώτο μήνυμά σου με το οποίο όχι μόνο θα συμφωνήσω, αλλά με εκπλήσσεις κιόλας!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Προοδεύω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Όποιος είναι, απλά να μην το κάνει θέμα και να είναι άντρας στην ψυχή τουλάχιστον, γιατί καλύτερα άντρας στην ψυχή και πουστ__ στο σώμα παρά το αντίθετο
Βλέπε αείμνηστος Νίκος Σεργιαννόπουλος

Οταν λες να μην το κανει θεμα...τι εννοεις?? να μην το δηλωνει δλδ ή να μην προκαλει??γιατι εχει τεραστια διαφορα....


In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Να μην είναι σαν τους τύπους στα μεσημεριανάδικα, όχι κουνιστός και χαχαχα χουχουχου και τέτοια, δηλωμένη που λέμε. Αξιοπρέπεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Αυτοί είναι μία άλλη κατηγορία΄αυτοί που βλέπεις στα μεσημεριανάδικα. Δεν έχει να κάνει με αξιοπρέπεια αλλά με ψυχολογικά προβλήματα που δημιουργήθηκαν στους ανθρώπους αυτούς που για κάποιο λόγο -ίσως λόγω καταπίεσης, ποιος ξέρει;- με αποτέλεσμα τώρα να έχουν εμμονή με τη σεξουαλικότητά τους. Σίγουρα δεν έχω κάτι με τους ψυχασθενείς, γι αυτό υπάρχει η ψυχιατρική, αλλά ας μην προβάλλονται ως πρότυπα ομοφυλοφιλίας... Γιατί σας λέω, είναι προσβλητικά για τους ομοφυλόφιλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Αυτοί είναι μία άλλη κατηγορία΄αυτοί που βλέπεις στα μεσημεριανάδικα. Δεν έχει να κάνει με αξιοπρέπεια αλλά με ψυχολογικά προβλήματα που δημιουργήθηκαν στους ανθρώπους αυτούς που για κάποιο λόγο -ίσως λόγω καταπίεσης, ποιος ξέρει;- με αποτέλεσμα τώρα να έχουν εμμονή με τη σεξουαλικότητά τους. Σίγουρα δεν έχω κάτι με τους ψυχασθενείς, γι αυτό υπάρχει η ψυχιατρική, αλλά ας μην προβάλλονται ως πρότυπα ομοφυλοφιλίας... Γιατί σας λέω, είναι προσβλητικά για τους ομοφυλόφιλους.

Σ'αυτο εχεις δικιο.Δεν γινεται να προβαλλεται καθε κραγμενη αδερφη σαν το προτυπο του μεσου ομοφυλοφιλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARION-VALO-XXX

Νεοφερμένος

Η marion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
well i think ....εγω ξερω πωσ οταν ενασ αντρασ ειναι ομοφυλοφιλος πολλεσ φορεσ φταιει και ο πατερασ τ για αυτο...ασ πουμε ενα αγορι σε μια οικογενια εχει ως προτυπο αντρα τν πατερα.οταν ο πατερασ του χτυπαει τν μανα τ τοτε το αγορι αρχιζει να μισει τον πατερα του γτ πιστυει πωσ αν ειναι αυτοσ ετσι π ειναι αντρα σ τοτε ολοι οι αντρεσ ειναι ετσι και επιδη αυτη η κατασταση ειναι φρικη το αγορι δεν μπορει να δει αυτο το θεαμα και νομιζει πωσ οταν μεγαλωσει θα γινει σαν τον πατερα τ...ετσι παει προσ τν μανα τ και μαθαινει απο αυτην....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top