Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,085 μηνύματα.
Το μεγαλο ερωτημα ειναι ενα:Ειμαστε ετοιμοι να δουμε gay ζευγαρια να κυκλοφορουν στον δρομο χερακι-χερακι;
Δηλαδή τι περιμένουμε για να είμαστε σε ετοιμότητα για κάτι τέτοιο; :what:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
εγω παντως το εχω δει αυτο το θεαμα,δλδ ειχα δει ενα ζευγαρι αντρων(νεων παιδιων) στο διπλανο τραπεζακι της καφετεριας!ενταξει...η αληθεια ειναι οτι φρικαρα λιγο αλλα τι να κανουμε?μετα απο λιγο το συνηθισα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Από τη στιγμή που δεν είναι στην ανθρώπινη φύση αυτό, είναι απολύτως φυσιολογικό να φρικάρουμε όταν βλέπουμε ένα τέτοιο θέαμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Από τη στιγμή που δεν είναι στην ανθρώπινη φύση αυτό, είναι απολύτως φυσιολογικό να φρικάρουμε όταν βλέπουμε ένα τέτοιο θέαμα.

Που ξερεις ποια ειναι η ανθρωπινη φυση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,085 μηνύματα.
Από τη στιγμή που δεν είναι στην ανθρώπινη φύση αυτό, είναι απολύτως φυσιολογικό να φρικάρουμε όταν βλέπουμε ένα τέτοιο θέαμα.
Στην ανθρώπινη φύση είναι και το να χέζουμε. :P



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γιατί απ' όσο ξέρω δύο φύλα υπήρχαν εξαρχής στον άνθρωπο. Το αρσενικό και το θηλυκό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι για λόγους αναπαραγωγής.
Για λόγους σαρκικής απόλαυσης και συναισθηματικής ολοκλήρωσης όμως δεν νομίζω να παίζει ρόλο το φύλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Και εγώ χ*στηκα για τη σαρκική απόλαυση και συναισθηματική ολοκλήρωση της κάθε ανώμαλης αδερφής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ευτυχώς είσαι απο τους πολύ λίγους πλήρως καθυστερημένους εδώ μέσα.
Ελπίζω όταν μεγαλώσεις να αλλάξεις λίγο, αν και με τόσο κακή αρχή δύσκολα σώζεται η κατάσταση.

Δεν μπορεί κανείς μας να ορίσει το "φυσιολογικό" και το "ομαλό", δεν είμαστε τίποτα μπροστά στο μεγαλείο της φύσης το οποίο κατανοούμε σε πολύ μικρό βαθμό.

Να ξέρεις πάντως οτι με τόσο απόλυτες και αβάσιμες απόψεις που έχεις, σύντομα θα σε αγνοούν ή θα σε δουλεύουν όλοι για αυτά που λές, όπως κάνω εγώ ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
οπως εχω ξαναπει και εγω σιγουρα δν μπορεις να ξερεις τι ειναι φυσιολογικο και μεσα στην ανθρωπινη φυση.
Παντως αρκετοι ανθρωποι ειναι ομοφυλοφιλοι και πρεπει να το σεβομαστε γιατι ειναι επιλογη τους.απλα να μν υπερπροβαλλουν τν ομοφυλοφιλια στα μμε γιατι η αληθεια ειναι πως θα παψει να υπαρχει η πλειοψηφια ετεροφυλικων ζευγαριων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι θα γίνει trend και η ομοφυλοφιλία; Τι λες μωρέ :P .
Δεν είναι επιλογή άλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Και εγώ χ*στηκα για τη σαρκική απόλαυση και συναισθηματική ολοκλήρωση της κάθε ανώμαλης αδερφής...

Να ξερεις οτι η πλειοψηφια των ομοφοβικων σαν εσενα ειναι ανωμαλες αδερφες αλλα φοβουνται να το παραδεχτουν στους εαυτους τους. Καλη τυχη στη ζωη σου!

οπως εχω ξαναπει και εγω σιγουρα δν μπορεις να ξερεις τι ειναι φυσιολογικο και μεσα στην ανθρωπινη φυση.
Παντως αρκετοι ανθρωποι ειναι ομοφυλοφιλοι και πρεπει να το σεβομαστε γιατι ειναι επιλογη τους.απλα να μν υπερπροβαλλουν τν ομοφυλοφιλια στα μμε γιατι η αληθεια ειναι πως θα παψει να υπαρχει η πλειοψηφια ετεροφυλικων ζευγαριων.

Δε νομιζω οτι τα ΜΜΕ εχουν τοση δυναμη πια, εξαλλου δεν ξερουμε κατα ποσο ειναι επιλογη ή εκ γενετης (μαλλον προς το δευτερο παει). Το μονο που εχουν καταφερει τα ΜΜΕ με την προβολη των ομοφυλοφιλων ειναι να νομιζουν οι ομοφοβικοι και οι ανοητοι οτι ολοι οι ομοφυλοφιλοι του κοσμου ειναι σαν αυτους που προβαλλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
εντάξει, αναιρώ το χαρακτηρισμό ανώμαλες. Το αδερφές παραμένει ... :iagree:

Και δεν είμαι ομοφοβικός ούτε ανόητος. Απλά νιώθω μια απέχθεια προς αυτά τα άτομα που πάνε ενάντια στην ανθρώπινη φύση, η οποία δεν είναι να ικανοποιείται (το σκότωσα) ο άνθρωπος, αλλά να βγάζει απογόνους. Γι' αυτό και υπάρχει και η απόλαυση στην όλη πράξη. Για να ενθαρρύνεται ο άνθρωπος στο να κάνει απογόνους. Δεν υπάρχει έτσι στο ντούκου. Το κάθε πράγμα στη φύση εξυπηρετεί κάποιο σκοπό. Το ίδιο ισχύει και για την απόλαυση κατά τη διάρκεια της σεξουαλικής επαφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
εγω παντως σου ξαναλεω πως δεν μπορεις να ξερεις τι ειναι καθορισμενο απο τν φυση και τι οχι!τι θεωρειται φυσιολογικο και τι οχι...και πως νιωθει σεξουαλικα ικανοποιημενος ο καθενας,γτ οι ομοφυλοφιλοι ετσι αισθανονται τν "απολαυση" συνουσιαζομενοι με το ιδιο φυλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Απλά νιώθω μια απέχθεια προς αυτά τα άτομα που πάνε ενάντια στην ανθρώπινη φύση, η οποία δεν είναι να ικανοποιείται (το σκότωσα) ο άνθρωπος, αλλά να βγάζει απογόνους.
Εγώ κάνω σεξ μόνο για να ικανοποιούμαι και να ικανοποιώ, δεν έχω σκοπό να κάνω απογόνους αυτή τη στιγμή.
Είμαι ανώμαλος, θα το κοιτάξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
εντάξει, αναιρώ το χαρακτηρισμό ανώμαλες. Το αδερφές παραμένει ... :iagree:

Και δεν είμαι ομοφοβικός ούτε ανόητος. Απλά νιώθω μια απέχθεια προς αυτά τα άτομα που πάνε ενάντια στην ανθρώπινη φύση, η οποία δεν είναι να ικανοποιείται (το σκότωσα) ο άνθρωπος, αλλά να βγάζει απογόνους. Γι' αυτό και υπάρχει και η απόλαυση στην όλη πράξη. Για να ενθαρρύνεται ο άνθρωπος στο να κάνει απογόνους. Δεν υπάρχει έτσι στο ντούκου. Το κάθε πράγμα στη φύση εξυπηρετεί κάποιο σκοπό. Το ίδιο ισχύει και για την απόλαυση κατά τη διάρκεια της σεξουαλικής επαφής.

Η απεχθεια αυτη ειναι η ομοφοβικοτητα.
Και μιας και λες για φυση, οι αγελαδες δεν εχουν καν οργασμους και ομως κανουν απογονους, γιατι ετσι; Δε χρειαζονται ενθαρρυνση αυτες; Παρα πολλα ειδη στο ζωικό βασιλειο κανουν ομοφυλοφιλικο σεξ για να ενισχυσουν τους κοινωνικους δεσμους τους και γιατι τους αρεσει, αυτα τα ζωα πανε εναντια στη φυση? Οι ανθρωποι διαφερουν απο τα ζωα γιατι εχουν τη λογικη, και τα ζωα δρουν με βαση το ενστικτο τους, το οποιο τους λεει ομως να κανουν τα παραπανω. Πανε εναντια στη φυση τοτε;; Μηπως η ομοφυλοφιλια ειναι κατι απολυτως φυσιολογικο μεσα στη φυση, ειδικα απο τη στιγμη που δεν ειναι επινοηση του ανθρωπου???

Και τελος, αν η φυση μας οριζε να κανουμε μονο απογονους, δεν θα θελαμε ποτε να κανουμε σεξ χωρις να εχουμε σκοπο τα παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Odanila

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Κάτι άσχετο που διάβασα πριν λίγο τα δελφίνια και οι άνθρωποι κάνουν σεξ και για λόγους διασκέδαση και όχι μόνο για αναπαραγωγή..... λέτε και άλλα ζώα να το κάνουν αυτό???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κάτι άσχετο που διάβασα πριν λίγο τα δελφίνια και οι άνθρωποι κάνουν σεξ και για λόγους διασκέδαση και όχι μόνο για αναπαραγωγή..... λέτε και άλλα ζώα να το κάνουν αυτό???

Χμ στο wiki λεει

Humans, bonobos[16] and dolphins[17] are the only species known to engage in heterosexual behaviors even when the female is not in estrus, which is a point in her reproductive cycle suitable for successful impregnation. These three species, and others, are also known to engage in homosexual behaviors.[18]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Η απεχθεια αυτη ειναι η ομοφοβικοτητα.
Και μιας και λες για φυση, οι αγελαδες δεν εχουν καν οργασμους και ομως κανουν απογονους, γιατι ετσι; Δε χρειαζονται ενθαρρυνση αυτες; Παρα πολλα ειδη στο ζωικό βασιλειο κανουν ομοφυλοφιλικο σεξ για να ενισχυσουν τους κοινωνικους δεσμους τους και γιατι τους αρεσει, αυτα τα ζωα πανε εναντια στη φυση? Οι ανθρωποι διαφερουν απο τα ζωα γιατι εχουν τη λογικη, και τα ζωα δρουν με βαση το ενστικτο τους, το οποιο τους λεει ομως να κανουν τα παραπανω. Πανε εναντια στη φυση τοτε;; Μηπως η ομοφυλοφιλια ειναι κατι απολυτως φυσιολογικο μεσα στη φυση, ειδικα απο τη στιγμη που δεν ειναι επινοηση του ανθρωπου???

Και τελος, αν η φυση μας οριζε να κανουμε μονο απογονους, δεν θα θελαμε ποτε να κανουμε σεξ χωρις να εχουμε σκοπο τα παιδια.

Συμφωνω απολυτα.Η ομοφυλοφιλια ειναι ενα παθος (οπως οτιδηποτε εχει σχεση με το σεξ,απ'τον φετιχισμο μεχρι την ετεροφυλοφιλια) που μπορει να συναντηθει παντου στην φυση.

Δηλαδή τι περιμένουμε για να είμαστε σε ετοιμότητα για κάτι τέτοιο; :what:

Περιμενουμε να περπατανε οι ομοφυλοφιλοι στον δρομο χωρις να λαμβανουν ρατσιστικα σχολια ή -ακομα χειροτερα- επιθεσεις βιας.Αν ειναι να νομιμοποιηθει ο gay γαμος και οι 8 στους 10 περαστικους να επιτιθενται στους gay,τοτε δεν υπαρχει το παραμικρο νοημα να νομιμοποιηθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
μα ο γαμος των ομοφυλοφιλων περισσοτερο γινεται για περιουσιακους λογους...δλδ οσο αναφορα το μοιρασμα της περιουσιας και τα δικαιοματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top