Ομοφυλόφιλοι: Γάμος και Υιοθεσία

Γάμος και υιοθεσία ομοφυλόφιλων: Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 303)
  • Είμαι ΥΠΕΡ και του γάμου και της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 157 51.8%
  • Είμαι ΥΠΕΡ του γάμου αλλά ΚΑΤΑ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 75 24.8%
  • Είμαι ΚΑΤΑ του γάμου αλλά ΥΠΕΡ της υιοθέτησης παιδιών

    Ψήφοι: 6 2.0%
  • Είμαι ΚΑΤΑ και στα δύο

    Ψήφοι: 56 18.5%
  • Δεν έχω γνώμη.

    Ψήφοι: 9 3.0%

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
έβλεπα μία "κοινωνική εκπομπή"( ο θεός να την κάνει αλλά τέσπα μεσημεριανό ήταν:D) και βγήκε μια καμένη και έλεγε ότι φοβάται να παρουσιάσει το παιδί της στο μέλλοντα σύζυγό της επειδή ήταν γκέι και φαινόταν πολύ. Και οι άλλες οι παρουσιάστριες και μία ψυχολόγος της πλάκας της έλεγαν ότι λένε πάντα. Δεν πρέπει να ντρέπεσαι, είναι παιδί σου και τέτοια.

Κι εσυ θα επρεπε να ντρεπεσαι για τις πολυ κοινωνικες εκπομπες που βλεπεις,στις οποιες τυχαινει να ειναι φανατικη κι η μητερα μου.Αστειευομαι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αυτό εννοείται, αλλά προσωπικά πιστεύω ότι όλα αυτά είναι θεωρίες. Έτσι είναι διαμορφωμένα και μακάρι να αλλάξουν τα πράγματα. Προσωπικά είμαι κατά κάθε είδους ρατσισμού και διαχωρισμού των ανθρπώπου και νομίζω ότι έχει φανεί αυτό.
Εγώ προσωπικά θα είμαι ειλικρινής και θα πώ ότι δεν θα ήμουν τόσο ανοιχτή σε μια παρέα με έναν ομοφυλόφιλο. Δεν λέω ότι δεν θα έκανα παρέα ή δεν θα γινόμουν φίλη, απλά θα ήμουν πολύ επιφυλλακτική στην αρχή...

Και πως φτασαμε σε αυτη την κοινωνια ομως; Δεν την διαμορφωσαν καποιοι με τις αποψεις τους; Δεν λεω οτι θα την αλλαξουμε εμεις σε 5, 10 χρονια, εννοω οτι οταν φτασουμε εμεις 50 και 60 χρονων η κοινωνια θα εχει και ενα στιγμα απο τα δικα μας πιστευω ενσωματωμενα σε αυτην. Ουτε λεω οτι θα ειναι τελειως διαφορετικα με τα σημερινα, αλλα θα μπορει να ειναι ενα βημα παραπερα. Σιγα σιγα αλλαζουν οι κοινωνιες, οχι απο τη μια μερα στην αλλη.

Γιατι να μην εισαι τοσο ανοιχτη; τι προκειται να συμβει δηλαδη, διαφορετικο απο το αν δεν ηταν ομοφυλοφιλος; Δεν το λεω ειρωνικα, απλως θα ηθελα να σκεφτεις και να απαντησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
τι προκειται να συμβει δηλαδη, διαφορετικο απο το αν δεν ηταν ομοφυλοφιλος;
αυτό είναι το θέμα. Ότι δεν διαφέρουν και πολύ από τους υπόλοιπους. Είναι και αυτοί άνθρωποι σαν και εμάς. Λέω ότι είμαι μία από τους πολλούς που παρόλο που το ξέρουν αυτό συνεχίζουν να τους κάνουν παραπέρα μερικές φορές.αλλά πραγματικά λυπάμαι για αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
πολλοι λενε: εεε σιγα δεν εχω κανενα προβλημα με τους ομοφυλοφυλους...ειμαι απελευθερωμενος ανθρωπος εγω κτλ κτλ....αν τουσ ρωτισεις ομως: αν το παιδι σου ηταν ομοφυλοφυλος τι θα εκανες; δε θα ξερουν τι να σου πουν...γι αυτο κι εγω δεν ειμαι απολυτη και γενικα δεν εχω ολοκληρομενη αποψη επι του θεματος....μπορω να πω ομοως οτι δεν ειναι φυσιολογικο...γιατι ολα στη φυση του ανθρωπου ειναι ετσι φτιαγμενα ωστε το αρσενικο να συμπληρωνει κ να ολοκληρωνει το θυληκο και αντιστροφα...γιατι ουσιαστικα ειμαστε μισοι ανθρωποι κ συμπληρωνομαστε απο το αλλο φυλο..αυτο πιστευω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
αυτό είναι το θέμα. Ότι δεν διαφέρουν και πολύ από τους υπόλοιπους. Είναι και αυτοί άνθρωποι σαν και εμάς. Λέω ότι είμαι μία από τους πολλούς που παρόλο που το ξέρουν αυτό συνεχίζουν να τους κάνουν παραπέρα μερικές φορές.αλλά πραγματικά λυπάμαι για αυτό...

Ναι γι'αυτο σε ρωταω να σκεφτεις γιατι κανεις αυτο, αν κατσεις να το σκεφτεις και δε βρεις μια λογικη απαντηση μπορει αν σταματησεις να φερεσαι ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ένας πολύ πολύ καλός μου φίλος είναι ομοφυλόφιλος..όταν μου το είπε φοβήθηκε οτι θα τον κάνω στην άκρη,αλλά πιο πολύ δεθήκαμε,γιατί μου εμπιστεύτηκε κάτι που το ξέρουν πολύ λίγα άτομα..εκτός αυτού,είναι το μόνο άτομο,που ξέρει πώς να μου φτιάξει το ηθικό μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Παντως εγω εχω μια λυση για το προβλημα των ομοφυλοφιλων.
Λοιπον
Καταρχην θα δημιουργησουμε στρατοπεδα συγκεντρωσης ειδικα για τους ομοφυλοφιλους.
Θα τα εξοπλισουμε με τα καλυτερα βασανιστηρια (αερια,τεχνιτος πνιγμος κλπ) αυτος θα ναι ο πρωτος τομεας
Στον δευτερο τομεα θα ειναι τα ψυχολογικα βασανηστιρια (λευκο δωματιο )
Ολοι οι ομοφυλοφιλοι θα φορανε ενα ροζ αστερι για να ξεχωριζουν απο τους αλλους και θα μπορουν να υποστουν το καθε λογης λιντσαρισμα.
Μετα απο ολα αυτα ή θα συνουσιαστουν με γυναικα και θα απορριψουν την ομοφυλοφιλια τους ή θα πεθανουν ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ(satanic laugh)





Πλακα κανω ε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Παντως εγω εχω μια λυση για το προβλημα των ομοφυλοφιλων.
Λοιπον
Καταρχην θα δημιουργησουμε στρατοπεδα συγκεντρωσης ειδικα για τους ομοφυλοφιλους.
Θα τα εξοπλισουμε με τα καλυτερα βασανιστηρια (αερια,τεχνιτος πνιγμος κλπ) αυτος θα ναι ο πρωτος τομεας
Στον δευτερο τομεα θα ειναι τα ψυχολογικα βασανηστιρια (λευκο δωματιο )
Ολοι οι ομοφυλοφιλοι θα φορανε ενα ροζ αστερι για να ξεχωριζουν απο τους αλλους και θα μπορουν να υποστουν το καθε λογης λιντσαρισμα.
Μετα απο ολα αυτα ή θα συνουσιαστουν με γυναικα και θα απορριψουν την ομοφυλοφιλια τους ή θα πεθανουν ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ(satanic laugh)
ο ρατσισμός
του ρατσισμού
τον ρατσισμό
(ωωωωωωωωωωωωωωωω) ρατσισμέ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Παντως εγω εχω μια λυση για το προβλημα των ομοφυλοφιλων.
Λοιπον
Καταρχην θα δημιουργησουμε στρατοπεδα συγκεντρωσης ειδικα για τους ομοφυλοφιλους.
Θα τα εξοπλισουμε με τα καλυτερα βασανιστηρια (αερια,τεχνιτος πνιγμος κλπ) αυτος θα ναι ο πρωτος τομεας
Στον δευτερο τομεα θα ειναι τα ψυχολογικα βασανηστιρια (λευκο δωματιο )
Ολοι οι ομοφυλοφιλοι θα φορανε ενα ροζ αστερι για να ξεχωριζουν απο τους αλλους και θα μπορουν να υποστουν το καθε λογης λιντσαρισμα.
Μετα απο ολα αυτα ή θα συνουσιαστουν με γυναικα και θα απορριψουν την ομοφυλοφιλια τους ή θα πεθανουν ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ(satanic laugh)







Πλακα κανω ε



γελάσαμε.Αντε βρε,σου εύχομαι μεγαλώνοντας να ανακαλύψεις πως εισαι gay.Τότε θα γελάσω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
ο ρατσισμός
του ρατσισμού
τον ρατσισμό
(ωωωωωωωωωωωωωωωω) ρατσισμέ:D

γελάσαμε.Αντε βρε,σου εύχομαι μεγαλώνοντας να ανακαλύψεις πως εισαι gay.Τότε θα γελάσω.:P

Ελάτε ρε σιγά, χιούμορ κάνει, ενάντια στους ρατσιστές:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι πρέπει να αφήσουμε τους ανθρώπους να κάνουν ό,τι γουστάρουν,αρκεί να μην προκαλούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι πρέπει να αφήσουμε τους ανθρώπους να κάνουν ό,τι γουστάρουν,αρκεί να μην προκαλούν.
Ε αυτό ισχύει και για straight άτομα όμως. Άρα λες οτι πρέπει να αντιμετωπίζονται όπως οι straight, ωραία, συμφωνούμε :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ναι,να μην τρέχουν στους δρόμους με πούδρες και τακούνια βρε αδερφέ!λολ
Αν και δεν είμαι σίγουρη κατά πόσο μπορούν να αισθανθούν ολοκληρωμένοι/ες,αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinotubo

Νεοφερμένος

Η Οχι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
let homosexual ppl alone!!!!!!! :D btw im str8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους. αφού δε κάνουνε τίποτα γιατί τους πειράζει ρε αδερφέ; κανένας όμως δεν έχει αρχίσει θέμα για τους bisexual. θα το δούμε και αυτό σε λίγο...έτσι πιστεύω δλδ. πάντως η ομοφυλοφιλία μπορεί να μην είναι κάτι το φυσιολογικό αλλά τώρα πια δεν είναι και το τελείως απίθανο. αν τους αρέσει το ίδιο φύλλο εμείς τι ζόρι τραβάμε; και εγώ έχω φίλους ομοφυλόφιλους και μάλιστα τους τα έφτιαξα εγώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Κι όμως σύμφωνα με τις τελευταίες επιστημονικές έρευνες, η έλξη προς το ίδιο φύλο είναι "φυσιολογική" αν εννοείς: φυσιολογικό = από τη φύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Από την άλλη,πολλοί gay/bi λένε ότι οι άνθρωποι πρέπει να αγαπάνε ανθρώπους και όχι φύλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Σωστο ειναι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
απλά λένε ότι δεν είναι φυσιολογικό γι'αυτό το είπα έτσι. συμφωνώ με την hey joy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εγω ενα εχω να πω:F...the system!!!:no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top