Ομορφότερη και ασχημότερη ελληνική πόλη

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,429 μηνύματα.
Πάτρα νομίζω είναι η πιο άσχημη που έχω δει, έπαθα ένα πολιτισμικό σοκ με το πόσο βρώμικη πόλη είναι :sick:
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Πιστεύω ότι το Άργος και το Κιλκίς πάνε λίγο πολύ μπροστά στις πιο άσχημες πόλεις... Τσιμέντο παντού
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Ομορφότερη είναι ή Αθήνα και όλες οι παραθαλάσσιες πλεονεκτούν, εκτός της Πάτρας, δεν μου άρεσε καθόλου όπως και τά Ιωάννινα, πνιγηκα από τά βουνά και την βροχή
Πολύ όμορφο και το Ναύπλιο!!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Πάτρα νομίζω είναι η πιο άσχημη που έχω δει, έπαθα ένα πολιτισμικό σοκ με το πόσο βρώμικη πόλη είναι :sick:
Και βρόμικους ανθρώπους, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
Εμένα δε μου αρέσει και η Τρίπολη αν και συνήθως διαφωνούν μαζί μου.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,429 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Ενοχλώ, να φύγω;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Η Αθήνα μπορεί να είναι ταυτόχρονα η ομορφότερη και η ασχημότερη πόλη. Έχει κάποια σημεία απαίσια πραγματικά, αλλά είναι και κάποια άλλα σημεία που σου προκαλούν δέος.
Από ωραίες πόλεις έχω να αναφέρω και την Ερμούπολη της Σύρου. Επιβλητική!

(Υ.Γ.: @Joji @Micro άντε βρε, καλά στέφανα)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Δυστυχώς μετά την τσιμεντοποίηση των πάντων επί Καραμανλή οι μεγαλουπόλεις έχασαν την ομορφιά τους. Όλες χάλια είναι.

Παρ'όλα αυτά ομορφότερη θα πω την Θεσσαλονίκη και ασχημότερη την Αθήνα που είναι μία ζούγκλα. Βλέπεις φωτογραφίες της Παλιάς Αθήνας (προ του '70) και σε πιάνει τρομερό δέος. Και βλέπεις και φωτογραφίες του σήμερα και σε πιάνει κατάθλιψη. Χίλιες φορές οι κάποτε παραγκουπόλεις των λαϊκών συνοικιών στα δυτικά παρά το σημερινό έκτρωμα με τις τσιμεντοπολυκατοικίες παντού.
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ομορφότερες(από αυτές που έχω πάει) Βόλος Θεσσαλονίκη
Ασχημοτερη Καρδιτσα
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Ομορφη πόλη = όπου υπαρχουν όμορφοι ανθρωποι .
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,870 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 818 μηνύματα.
Όμορφες πόλης που έχω επισκεφθεί

Θεσσαλονικη (Δεν μου άρεσε αρκετά αλλα η Ανατολική περιοχή ήταν πανέμορφη)
Αθηνα-Πειραιάς (Παλιά θα ελεγα ότι είναι άσχημη αλλά αν είσαι με κάποιον που ξέρει την Αθήνα εύκολα είναι από τις ομορφότερες)
Μυτιληνη
Φλωρινα
Ναυπλιο
Καβαλα

Ασχημες
Σερρες (Ποτε δεν ξαναπαω, σκέτη τσιμεντούπολη, οι άνθρωποι καταθλιπτική, αισθάνομαι ότι αν καθίσω 1 μήνα σε αυτή την πόλη θα χρειαστώ ψυχίατρο)
Κοζάνη (Τα ίδια με πάνω, οι δρόμοι μικρή και πραγματικά ασφυκτιείς)


Στη μέση
Καλαματα (Ήταν ωραία παραλιακά αλλά προς το λιμάνι μου έβγαζε την εντύπωση ότι την έχουν ξεχάσει)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top