Οι συλλογές μας!

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Και με τί πρόφαση προσελκύεις τα κοριτσάκια στο σπίτι σου?

Πρώτον η συλλογή αυτή είναι ηλεκτρονική.
Οπότε ακόμα και αν ενεργοποιηθεί η ακτίνα γκαντεμιάς αυτή θα επηρεάσει το laptop και όχι το σπίτι (μιας και είμαστε σε σεισμογενή περιοχή). :P

Δεύτερον η πρόφαση είναι προφανής: "Έλα γιατί αλλιώς δε θα ξαναπερπατήσεις".

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Κρατάω και τα πάντα από τα ταξίδια στο εξωτερικό, αποδείξεις, εισητήρια, φυλάδια κοκ. Θεωρείται συλλογή;
χα.. το κανω και εγω αυτο
βασικα εξωτερικο δεν εχω βγει :P
αλλα μου αρεσει να κρατω τετοια μικροπραγματα:xixi:
- εχω κρατησει αρκετες αποδειξεις απο μερη που πηγα (εντος ελλαδας παντα), κραταω παντα τα εισητηρια απο την κινηματογραφο, μαντηλακια απο αυτα που δινουν στο αεροπλανα και μυριζουν λεμονι
- επισης ,αν θεωρειται συλλογη :who:, εχω κρατησει μικρα πραγματα απο την καφε μου σχολικη χρονια, δλδ τα ραβασακια, τις ακυρες ζωγραφιες, πρωτυπες εργασιες που καναμε και πολλα τετοια
- οπως και συλλογη απο δωρακια που εχουν συναισθηματικη αξια( μεχρι και στειλο big εχω κρατησει:P)
- καποτε εκανε συλλογη απο κοχυλια και πετρες αλλα πλεον τις σταματησα
- τελος κρατω ομορφα στοιχακια που βρισκω πισω απο τα ημερολογεια, κρατω τα χαρτακια δλδ

ισως ακουγονται χαζα :P

ειχα αρχησει και εγω συλλογη με πορσελανινες κουκλες αλλα τις σπαγαμε:'(
εμειναν μονο 3:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ κάνω συλλογή από φωτογραφίες...
Είναι γλυκιές αναμνήσεις που έχω με φίλους, οικογένεια, από ταξίδια, από γιορτές, κτλ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχω μια συλλογή με κομμουνιστικά χαρτονομίσματα, αλλά δεν την έφτιαξα εγώ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_rouli

Νεοφερμένος

Η maria_rouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
κανω συλλογη απο γραμματοσημα!δεν ειναι και πολυ μεγαλη ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εχω κρατησει ολα τα χαρτακια και τα γραμματα και τις καρτες(που μου δινανε οι φιλες μου σε γεννεθλια) που γραφαμε με τις φιλες μου απο την τεταρτη δημοτικου μεχρι την τριτη γυμνασιου!ακομα προσθετω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εκτός από συλλογές κοχυλιών που έχω γεμίσει πόσα βάζα, κάνω και συλλογή από αποξηραμένα τριαντάφυλλα. Κουφό, το ξέρω. Αλλά μου αρέσει να τα κόβω μικρά (όχι απαραίτητα μπουμπούκια) και να τα αποξηραίνω. Ειδικά τώρα συνέχεια μαζεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Μιλήστε για την συλλογή ή τις συλλογές σας.Εγώ για παράδειγμα έχω μια αρκετά μεγάλη συλλογή νομισμάτων και χαρτονομισμάτων.


ναι θα ερθεις να στη δειξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
οταν ημουν μικρη εκανα συλλογη με αυτοκολητα:Pακομα τα εχω XD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Έχω μια μεγαλούτσικη από νομίσματα,τα περισσότερα ευρωπαϊκά πριν το ευρώ,αλλά και από εκτός Ευρώπης.Και χαρτονομίσματα.Έχω και δραχμές από διάφορες περιόδους.Είχα ξεκινήσει και συλλογή με ευρώ διάφορων χωρών...αλλά τα ξόδεψα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Συνελεγα για πολλά χρόνια σκουριασμένα καρφιά από δρόμους.
Η μητέρα μου τα πέταξε με στην πρώτη ευκαιρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Συνελεγα για πολλά χρόνια σκουριασμένα καρφιά από δρόμους.
Η μητέρα μου τα πέταξε με στην πρώτη ευκαιρία.
Τέτανο θα πάθαινες παιδί μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Τέτανο θα πάθαινες παιδί μου.:P
:D Ημουν μικρό δεν ήξερα απο αυτά. Και για την ακρίβεια έπαιρνα κανονικά καρφια και τα έθαβα στον κήπο για να σκουριάσουν.
(Ψυχανώμαλο I know:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
:D Ημουν μικρό δεν ήξερα απο αυτά. Και για την ακρίβεια έπαιρνα κανονικά καρφια και τα έθαβα στον κήπο για να σκουριάσουν.
(Ψυχανώμαλο I know:whistle:)

Σου έχω νέα.Αν σκάψεις λάκκο κάτι χιλιόμετρα βάθος και θάψεις μέσα τα μολύβια σου,τα τρισέγγονα των τρισεγγόνων των τρισσεγγόνων τον τρισεγγόνων των τρισεγγόνων σου πιθανότατα θα ξεθάψουν διαμάντια! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Σου έχω νέα.Αν σκάψεις λάκκο κάτι χιλιόμετρα βάθος και θάψεις μέσα τα μολύβια σου,τα τρισέγγονα των τρισεγγόνων των τρισσεγγόνων τον τρισεγγόνων των τρισεγγόνων σου πιθανότατα θα ξεθάψουν διαμάντια! :no1:
Πςςς η ιδοτητα του χημικου γινεται εμφανής σε κάθε post. :P
(Είχα και μια συλλογη με απιστευτα ξυσμένα μολύβια. Έπρεπε να την είχα γλιτώσει απο τη μάνα για την αξιοποιήσω:/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Έχω εμμονή με τις συλλογές.
έχω συλλογή από cd μουσικής, ταινιών, τηλεοπτικών σειρών, γραμματοσήμων, κάποιους δίσκους βινυλίου, παλιών νομισμάτων και χαρτονομισμάτων. Μόνο μη με ρωτήσετε πως τα έχω χωρέσει στο δωμάτιο μου..Κάθε φορά που τα βλέπει η μαμά μου θέλει να μου τα πετάξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
εγω συλλεγω εδω κ καμια δεκαρια χρονια (απο τοτε π θυμαμαι τον εαυτο μ), κομιξ Disney, (ασχετως π δεν γνωριζα ν διαβαζω :D) κ κοντευω την χιλιαδα, καθως κ παιδικες ταινιες Disney (καμια 300)..τωρα προσφατα , εδω κ 3 χρονια ξεκινησα αυτες τις γυαλινες μπαλες (π περιεχουν χιονι η χρυσοσκονη) ως ενθυμια απο τ μερη π εχω επισκεφτει (εντος κ εκτος ελλαδος) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
, εδω κ 3 χρονια ξεκινησα αυτες τις γυαλινες μπαλες (π περιεχουν χιονι η χρυσοσκονη) ως ενθυμια απο τ μερη π εχω επισκεφτει (εντος κ εκτος ελλαδος)
^^ <3

Επίσης,από τα πιο ενδιαφέροντα που διάβασα στο θέμα,ήταν η συλλογή από πορσελάνινες κούκλες,
και για τα αποξηραμένα τριαντάφυλλα που ανέφερε κάποιος.

Εγώ παλιότερα,κρατούσα φύλλα αλληλογραφίας.
Eίχα και ένα album με γραμματόσημα,αλλά το βρήκα πολύ βαρετό από ένα σημείο και μετά.

Ανέκαθεν "όνειρο" μου βέβαια,ήταν να κάνω μια μεγάλη συλλογή από μουσικά κουτάκια.
Η κοσμηματοθήκες. :redface:

Τώρα έχω κάποιες νεραϊδούλες σε διάφορα σημεία στο σπίτι,είναι ακριβές,
οπότε δεν μπορώ να παίρνω συχνά,
αλλά θέλω να δημιουργήσω μια γωνίτσα κάποια στιγμή γεμάτη με νεραϊδούλες. :redface:
Κολλήματα είναι αυτά,τι να κάνουμε. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Η κοσμήματα. :redface:

Για μια στιγμή όπως διάβαζα νυσταγμένος λυπήθηκα αυτόν που θα σε πάρει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Για μια στιγμή όπως διάβαζα νυσταγμένος λυπήθηκα αυτόν που θα σε πάρει:P

διάβασες εικονίσματα; ή είμαι off ; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top