Γενικό -  Οι στόχοι σας

Frida!

Νεοφερμένος

Η φρειδερικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου αγγλικη φιλολογια λεω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Ψυχολογια, Ιστορια, Μουσικολογια. Η Ψυχολογια ειναι μια ακρως ενδιαφερουσα επιστημη, η Ιστορια ηταν παντα το αγαπημενο μου μαθημα, αφου απο πιτσιρικα 10 χρονων οταν με ρωτουσαν ποιο ειναι το αγαπημενο μου μαθημα ελεγα "Ιθτορια" (δεν μπορουσα να πω το "σ" :P ) και η Μουσικη ειναι η αγαπη της ζωης μου, ο αερας που αναπνεω, το αιμα που κυλα στις φλεβες μου κλπ κλπ κλπ μελοδραματικα :P. Αν και ο πατερας μου δεν συμπαθει καμια απο τις 3, γιατι λεει πως "Οι ψυχολογοι τρελαινονται, οι Ιστορικοι μενουν ανεργοι και οι μουσικοι-μουσικολογοι- καταντανε τζανκις και αργοσχολοι", ενω πιστευει πως απο κανενα απο τα 3 επαγγελματα δεν βγαζεις χρηματα. Εξαλλου παντα ηξερα πως ηθελε να με καμαρωνει σε ιδιωτικες κλινικες και στα εδρανα, με σπιτια στο Λονδινο, στο Λος Αντζελες, στο Κανκουν κλπ κλπ κλπ . Αλλα που θα παει, θα το χωνεψει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ΗΜΜΥ
ή φυσικο ή πολιτικος μηχανικος.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγώ, αν και είναι ΑΡΚΕΤΑ ΝΩΡΙΣ, έχω ήδη ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ σχέδια για τους στόχους μου... Βασικά, θέλω να τελειώσω Φαρμακευτική στη Θεσσαλονίκη και έπειτα να πάω στην Αυστραλία για δουλειά(είναι λίγο μακριά αλλά καλά είναι..). Για την ακρίβεια παραείναι αισιόδοξα αλλά χώρις κάποιον στόχο δε μπορώ να συνεχίσω!!!



Αν δεν καταφέρω αυτό τότε θα τελειώσω Σχολή μαγειρικής και πάλι στην Αυστραλία θα πάω για δουλειά!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Έχω ξαναπεί ότι στην Ελλάδα, το επίπεδο γνώσεων στις σοβαρές επιστήμες είναι πολύ υψηλό σε παγκόσμιο επίπεδο. Σε υποδομές και οργάνωση πάσχουμε λόγω παθογένειας (π.χ. χρηματοδότηση, κομματισμός,...κτλ) αλλά και σε αγορά εργασίας (ανύπαρκτη). Βαριέμαι να επαναλαμβάνομαι.

Σκοπός είναι να μπεις ή να τελειώσεις την Ιατρική; Δεν είναι επιστήμη που πάει σε όλους όσους μπήκαν, γι' αυτό και βλέπεις και φοιτητές Ιατρικής να μην τελειώνουν ποτέ. Δεν σημαίνει ότι όποιος έβγαλε 19.999 μόρια θα τελειώσει την Ιατρική ή οποιαδήποτε επιστήμη. Αυτό ισχύει σε κάθε επιστήμη στην Ελλάδα. Στο εξωτερικό απλά δεν σε αφήνουν να γίνεις αιώνιος φοιτητής. Σε έχουν ήδη διαγράψει..:) Για να τελειώσεις Πανεπιστήμιο στην Ελλάδα δεν θέλει μόρια αλλά ικανότητες, στομάχι, υπερένταση, κουράγια, εξυπνάδα,...κτλ που δεν τις έχουν όλοι οι μαθητές ασχέτως αν πέρασαν. Γι' αυτό και το διαφορετικό προφίλ των πτυχιούχων, αιωνίων φοιτητών...κτλ. Τα πολλά ή λίγα μόρια είναι άσχετα από αυτό περιμένει τον μαθητή όταν γίνει φοιτητής. Θέμα που όλοι θέλουμε να μην το σκεφτόμαστε και ξαφνικά αποτελεί μια μόνιμη πραγματικότητα από το 3ο έτος και μετά. Φοιτητική ζωή ή φοιτητής δεν σημαίνει μόνο μπουζούκια ή κλάμπς..


δεν ειναι τοσο υψηλες οι προυποθεσεις...θελουν καλο απολυτηριο...νομιζω πρεπει να δωσεις και πανελληνιες και να γραψεις καλα(αλλα για αυτο δεν ειμαι σιγουρος)
και Γερμανικα Γ2(αλλιως πρεπει να γραψεις εξετασεις στη γλωσσα)

και εκτος απο επιπεδο πανεπιστημιου σημαντικος παραγοντας ειναι η ανεργια ...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερ!να

Νεοφερμένος

Η κατερ!να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Κτηνιατρικη...δυσκολη αλλα ειναι το μονο πραγμα που θελω να κανω!! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsabouras

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους! Νέος εδώ!
Είμαι μαθητής της Α' Λυκείου. Οι στόχοι μου είναι:(τα γράφω με την σειρά που ΠΡΕΠΕΙ να γίνουν.)
1)Απολυτήριο Λυκείου
2)ECPE (Michigan)
3)Ταξίδι για Αγγλία - Εγγραφή στην ΟΑΑ (Oxfor Aviation Academy)
4)Απόκτηση βασικού πτυχίου ιδιωτικού αεροσκάφους.
5)Ταξίδι για Αριζόνα
6)Απόκτηση του ATPL & CPL (Airliner Pilot License & Commercial Pilot License)
7)Χαρτιά - Δουλειά σε καλή αεροπορική εταιρία φυσικά εκτός Ελλάδος.

Οι λόγοι που θέλω να φύγω έξω είναι πολύ απλοί.
1)Δεν έχω σκοπό να περάσω 4~5 χρόνια μέσα στο στρατόπεδο της Ικάρων.
2)Η Ελλάδα δεν είναι "καλή" για θέματα αεροπορίας.

Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι θα πρέπει να κόψω την φράτζα από το μαλλί. (είμαι emo τι να κάνουμε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
λογοθεραπεια θα ηθελα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
εγω θελω ηλεκρτολογων μηχανικω υπο0λογιτσων εμπ ή χημικών μηχανικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iamtacoc

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Ρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγω θέλω αρχιτεκτόνων μηχανικών .... αλλα μιας και ξέρω οτι αποκλείεται να γράψω 22000 μορια προσανατολίζομαι σε καποια αναλογη σχολή .... και μετα αμα μπορέσω να μπω με κατατακτήριες μιας και προς το παρόν ειναι το πάθος μου ...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Ιατρική ή Ψυχολογία <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ψυχολόγος ή Μαθηματικός. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos777

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
ενα γκομενακι απο την φιλοσοφικη...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ιατρική ή Ψυχολογία <3

Ψυχολόγος ή Μαθηματικός. :)

Παράξενους συνδυασμούς κάνατε...:P
Στο τέλος λόγω του ότι βρίσκονται σε διαφορετικά πεδία, θα χρειαστεί να επιλέξετε ένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Με τον κατάλληλο συνδυασμό κατευθύνσεων και μαθημάτων επιλογής μπορούν να τα έχουν και τα δύο στα μηχανογραφικά τους. Δεν παίζει θέμα λοιπόν.

Αυτά με το τρέχον σύστημα βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ιατρική ή Ψυχολογία
Ψυχολόγος ή Μαθηματικός.
Με τον κατάλληλο συνδυασμό κατευθύνσεων και μαθημάτων επιλογής μπορούν να τα έχουν και τα δύο στα μηχανογραφικά τους. Δεν παίζει θέμα λοιπόν..
Με τις απώλειες μορίων, κάποιοι συνδυασμοί από τους παραπάνω είναι πολύ δύσκολοι και κάποιοι εντελώς αδύνατοι πρακτικά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ε ναι ρε συ, εντάξει, θεωρώ δεδομένο ας πούμε ότι κάποιος που θέλει ιατρική θα πάει θετική. Anw, καλά έκανες και το ανέφερες, αφορμή να ψάξουν για τέτοια λεπτά σημεία.

Επαναλαμβάνω αν δώσουν με αυτό το σύστημα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Δασκάλα...το αγαπημένο μου επάγγελμα.. Αν και γνωρίζω ότι θα δυσκολευτώ πάρα πολύ στην επαγγελματική αποκατάσταση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickooo

Νεοφερμένος

Η vickooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ρε παιδια ειμαι Β' λυκειου θεωρητικη..παντα ηθελα να περασω νομικη αλλα ο πατερας μου μου λεει οτι ειναι πολυ δυσκολο μετα να καταφερω να βρω δουλεια;)
δεν θελω για δικηγορος αλλα για συμβολαιογραφος..το επαγγελμα αυτο ειναι κλειστο..ακουγα κτ οτι θα ανοιξει αλλα δεν βλεπω τιποτα:confused:
μηπως γνωριζετε τιποτα?
εκτος απο αυτο τον τελευταιο καιρο σκεφτομαι κ για στρατιωτικη ψυχολογια..ξερω οτι εχει πολυ υψηλη βαση αλλα θα προσπαθησω:)
εσεις τι γνωμη εχετε γι'αυτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lgeorgia95

Νεοφερμένος

Η lgeorgia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
χημικο στο ΑΠΘ
ονειρο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top