Γενικό -  Οι στόχοι σας

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μπορει να πηγαινω ακομα 3η γυμνασιου μα ο στοχοσ μου εινε να γινω φιλολογος παιδια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ironm@iden

Νεοφερμένος

Ο ironm@iden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
βασικά ο στόχος μου είναι στυα αλλά αν δεν μου βγεί στα μόρια οτιδήποτε εχει να κάνει με πληροφορική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγώ έχω βάλει στόχο τη Διαιτολογία-Διατροφολογία!!! Πιστεύω θα τα καταφέρω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
μονο εγω θελω ιατρικη Γερμανιας ρε παιδια????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γιατί όχι Ελλάδας; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Γιατί όχι Ελλάδας; :P

γιατι το πανεπηστημιο του Μοναχου ειναι ανωτερο απο τα ελληνικα
και εχω συγγενεις εκει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
ανώτερο; :hmm::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.

καλυτερο επιπεδο σπουδων,υποδομες
απλως πχ το πανεπηστημιο Μοναχου(ιατρικη) ειναι καλυτερο απο αυτο Ελλαδας:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

Kαλυτερο εννοει λογικα.Πες μου τωρα οτι πιστευεις οτι τα ελληνικα πανεπιστημια Ιατρικης ειναι καλυτερα απο τα Γερμανικα;:eek:

Το θεμα ομως ειναι οτι περα του οτι ειναι πολυ καλα απαιτουνται πολλες προυποθεσεις για να μπεις.Δεν ειναι σαν την Ελλαδα που δινεις Πανελλαδικες ,πιανεις ταδε μορια και μπηκες.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
βιολογία;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ιατρικο ΣΣΑΣ :yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Αγγλική Φιλολογία Α.Π.Θ.!!!! Χαλαραααααααα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Voula pap

Νεοφερμένος

Η Voula pap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μου αρεσουν παιδαγωγικα αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra..roxy

Νεοφερμένος

Η dimitra..roxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
εγω ιατρικη με κοβω αλλα οχι στην ελλαδα στην γερμανια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Αγγλική Φιλολογία Α.Π.Θ.!!!! Χαλαραααααααα!!!!!
Και εγώ τα ίδια:clapup: Αλλά και Αθήνα να πάω δεν με χαλάει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Γάζι (Ηράκλειο). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
εμένα μου αρέσουν οι φυσικές επιστήμες... και νομίζω ότι προς τα εκέι θα στραφώ. Αλλά και το οικονομικό δεν θα με χάλαγε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Kαλυτερο εννοει λογικα.Πες μου τωρα οτι πιστευεις οτι τα ελληνικα πανεπιστημια Ιατρικης ειναι καλυτερα απο τα Γερμανικα;:eek:

Το θεμα ομως ειναι οτι περα του οτι ειναι πολυ καλα απαιτουνται πολλες προυποθεσεις για να μπεις.Δεν ειναι σαν την Ελλαδα που δινεις Πανελλαδικες ,πιανεις ταδε μορια και μπηκες.:hmm:

ναι αλλα για να περασεις ιατρικη εδω ειναι πολυ δυσκολο...και δεν θελω να κανω φροντιστηρια γιατι τα βρισκω ασκοπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Kαλυτερο εννοει λογικα.Πες μου τωρα οτι πιστευεις οτι τα ελληνικα πανεπιστημια Ιατρικης ειναι καλυτερα απο τα Γερμανικα;:eek:

Το θεμα ομως ειναι οτι περα του οτι ειναι πολυ καλα απαιτουνται πολλες προυποθεσεις για να μπεις.Δεν ειναι σαν την Ελλαδα που δινεις Πανελλαδικες ,πιανεις ταδε μορια και μπηκες.:hmm:

Έχω ξαναπεί ότι στην Ελλάδα, το επίπεδο γνώσεων στις σοβαρές επιστήμες είναι πολύ υψηλό σε παγκόσμιο επίπεδο. Σε υποδομές και οργάνωση πάσχουμε λόγω παθογένειας (π.χ. χρηματοδότηση, κομματισμός,...κτλ) αλλά και σε αγορά εργασίας (ανύπαρκτη). Βαριέμαι να επαναλαμβάνομαι.

Σκοπός είναι να μπεις ή να τελειώσεις την Ιατρική; Δεν είναι επιστήμη που πάει σε όλους όσους μπήκαν, γι' αυτό και βλέπεις και φοιτητές Ιατρικής να μην τελειώνουν ποτέ. Δεν σημαίνει ότι όποιος έβγαλε 19.999 μόρια θα τελειώσει την Ιατρική ή οποιαδήποτε επιστήμη. Αυτό ισχύει σε κάθε επιστήμη στην Ελλάδα. Στο εξωτερικό απλά δεν σε αφήνουν να γίνεις αιώνιος φοιτητής. Σε έχουν ήδη διαγράψει..:) Για να τελειώσεις Πανεπιστήμιο στην Ελλάδα δεν θέλει μόρια αλλά ικανότητες, στομάχι, υπερένταση, κουράγια, εξυπνάδα,...κτλ που δεν τις έχουν όλοι οι μαθητές ασχέτως αν πέρασαν. Γι' αυτό και το διαφορετικό προφίλ των πτυχιούχων, αιωνίων φοιτητών...κτλ. Τα πολλά ή λίγα μόρια είναι άσχετα από αυτό περιμένει τον μαθητή όταν γίνει φοιτητής. Θέμα που όλοι θέλουμε να μην το σκεφτόμαστε και ξαφνικά αποτελεί μια μόνιμη πραγματικότητα από το 3ο έτος και μετά. Φοιτητική ζωή ή φοιτητής δεν σημαίνει μόνο μπουζούκια ή κλάμπς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

euler92

Νεοφερμένος

Ο euler92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ποια;

Αλλά και πάλι, κι άλλες σχολές είναι σε ακυρότατες πόλεις, έχουν όμως πιο ψηλά μόρια από τη συγκεκριμένη. Μήπως δεν προτιμάται γιατί ακριβώς είναι "λίγο απ' όλα" ?
Oι ακυρότατες πόλεις είναι κοντά στα μεγάλα αστικά κέντρα.
Μα ακόμα και το μέλλον σας το ρυθμίζετε ανάλογα με την απόκτηση κύρους;:eek:A,είσαι σίγουρος πως ξέρεις τον τρόπο με τον οποίο προκύπτουν οι βάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ιατρικη,κτηνιατρικη,φαρμακευτικη,χημικο και φυσικα παντα ηθελα να γινω βιολογος γενετιστρια...!!αλλα και η ιατρικη ειναι αλλιως...δεν ξερω..μου αρεσει πολυ αλλα και παλι....εχει και τα κακα του...10 χρονια σπουδων,πολυ δυσκολη σχολη,πανδυσκολο στις πανελληνιες να μπεις,και εχει και αρκετα κακα σαν δουλεια(κουραση,τα κακα γεγονοτα που μπορει να πρεπει να πεις σε καποιον συγγενη,οχι προσωπικη ζωη..)δεν ξερω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top