Γενικό -  Οι στόχοι σας

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν της ειπα μην πας ρε fax.Της ειπα απλα να το σκεφτει γιατι ακομα ειναι μικρη και εχει χρονια μπροστα της.Αν δεν σου αρεσει ο στρατος πηγενε απλη ιατρικη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChRistiNOulaa..

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Δεν υποτιμαω οτι εισαι κοριτσι απλα δυσκολα θα αντεξεις...Ειναι στρατος;)
it's my dream
..so θα αντεξω..!
-----------------------------------------
εξαλου απο το δημοτικο το λεω, μη πω νηπιαγωγιο.... ολα γινονται!!!...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
για γυναικες ξερω οτι ειναι 1,65 ... ΝΑΙ μπορεις να βαλεις ποντους μεσα σε 3 χρονια .. κανε μονοζυγο, χωρις πλακα δουλευει... Αν θες καποια συγκεκριμενη σχολη που αποτελει εξαιρεση δεν ξερω πες μου και θα σου πω εχω βιβλιαρακι φετινο για τις σχολες βρισκω οτι θες:D

Aυτό με το μονόζυγο που λες δεν έχεις και άδικο!! Όλοι μου λεν ότι είναι πολύ αποτελεσματικό αλλά θα βάλω πέντε πόντους μέχρι το 2012;; Βασικά παλιά όταν ήμουν πιο μικρή ένας ξάδερφός μου είχε ένα μονόζυγο ανάμεσα σε μια πόρτα στο διαμέρισμά του,εμένα μου άρεζε πολύ να κάνω αλλά μια μέρα αυτό ξεβιδώθηκε, έπεσα και χτύπησα το κεφάλι μου και από τότε έχω τραυματική εμπειρία με το μονόζυγο.Δεν ξέρω ακριβώς για το ποια σχολή από τις στρατιωτικές να επιλέξω αλλά μάλλον ιατρική χωρίς να είμαι και απολύτως σίγουρη, γενικότερα επικρατεί ένα χάος στο μυαλό μου με τις σχολές...και θα ήθελα να σε ρωτήσω που το βρήκες το βιβλιαράκι με τις σχολές που λέει τα πάντα να το πάρω και εγώ και να το μελετήσω μπας και βγάλω καμιά άκρη...

Καμιά άλλη ιδέα για να ψηλώσω;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChRistiNOulaa..

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
κακεεεεεεεεε...! δεν ελεγα στρατιωτικη ιατρικη, ελεγα ιατρικη σκετο στο γυμνασιο εμαθα για τα στρατιωτικα και μου αρεσε η ιδεα...:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
-----------------------------------------
Aυτό με το μονόζυγο που λες δεν έχεις και άδικο!! Όλοι μου λεν ότι είναι πολύ αποτελεσματικό αλλά θα βάλω πέντε πόντους μέχρι το 2012;; Βασικά παλιά όταν ήμουν πιο μικρή ένας ξάδερφός μου είχε ένα μονόζυγο ανάμεσα σε μια πόρτα στο διαμέρισμά του,εμένα μου άρεζε πολύ να κάνω αλλά μια μέρα αυτό ξεβιδώθηκε, έπεσα και χτύπησα το κεφάλι μου και από τότε έχω τραυματική εμπειρία με το μονόζυγο.Δεν ξέρω ακριβώς για το ποια σχολή από τις στρατιωτικές να επιλέξω αλλά μάλλον ιατρική χωρίς να είμαι και απολύτως σίγουρη, γενικότερα επικρατεί ένα χάος στο μυαλό μου με τις σχολές...και θα ήθελα να σε ρωτήσω που το βρήκες το βιβλιαράκι με τις σχολές που λέει τα πάντα να το πάρω και εγώ και να το μελετήσω μπας και βγάλω καμιά άκρη...

Καμιά άλλη ιδέα για να ψηλώσω;;;

μονο το μονοζυγο ξερω δεν ξερω κατι αλλο... το βιβλιαρακι ηταν απο αυτα τα διαφημιστικα που συνηθως ολοι πετανε στα σκουπιδια στον επομενο καδο , δεν ξερω που μπορεις να το βρεις και αν μπορεις να το βρεις . αν μπορεσω θα κανω scan το εξωφυλλο και θα στο στειλω αλλα τωρα δεν το εχω μπροστα μου, το εχει δανειστει μια φιλη μου...:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
τεσπα ον τοπικ


Σ.Μ.Α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Mήπως είσαι λίγο απόλυτος; Τι θα πει πως όλοι πάνε για την αποκατάσταση; Μα αν ήταν πραγματικά έτσι τα πράγματα κανείς δε θα κατάφερνε να βγάλει τη σχολή. Έλα όμως που κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Τυχαίνει να γνωρίζω δύο παιδιά (λόγω των αδερφών τους) που πέρασαν ΣΣΑΣ και έχω συζητήσει, έστω και λίγο, σχετικά. Μπορεί να επικρατεί ό,τι περιγράφεις, αν και δραματοποιημένο, πάντως εντάξει, μην τα ισοπεδώνεις όλα. Οι συγκεκριμένοι δύο τουλάχιστον δεν έχουν μετανιώσει για την επιλογή τους, άσχετα αν επιβεβαιώνουν τη μεγάλη πίεση και δυσκολία.

Όπως κι αν έχει, μπορεί ο στρατός αυτός καθαυτός να μην είναι το όνειρό μου, το ίδιο όμως ισχύει και για τους καφέδες στο κυλικείο της ΑΣΟΕΕ.



Υπάρχουν κοπέλες που τα έχουν καταφέρει; Σαφώς. Γιατί λοιπόν να μην το κάνει και ChRistiNOulaa..; Τίποτα ουσιαστικότερο;


Αδικείς λόγω άγνοιας. Αν θέλεις να δουλέψεις στην ΑΣΟΕΕ μπορείς και με το παραπάνω (οπως και σε όλα τα καλά πανεπιστήμια της χώρας), αλλά επειδή είναι πανεπιστήμιο έχεις και τη δυνατότητα του καφέ. Η ΣΣΑΣ ειναι στρατιωτική ακαδημία δεν ειναι πανεπιστήμιο, ορισμενοι άνθρωποι απλά δε μπορούν να ανεχτούν λογικές του τύπου "γιατί ρε στραβάδια, τι έγινε στις 17 νοεμβρη και πρέπει να έχουμε αργία; Καμιά εθνική γιορτή και δεν το ξέρω;" κι επειδη κι αρκετοί άλλοι δεν μπορούν να το ανεχτούν, απλώς δεν το ξέρουν επειδή κοιτάνε πολύ απόμακρα, καλό ειναι να μη λες "στρατιωτική σχολή" με τόσο ελαφρά καρδιά, πραγματικά είναι κρίμα να βγάλεις 19500 μόρια (δεν ξέρω πόσα θα βγαλεις, αλλά αν στοχεύεις εκεί, κάτι τέτοιο θα επιδιώκεις) και τελικά να αντιληφθής οτι δεν άξιζε τον κόπο. Ψάξτο λίγο παραπάνω, κι εσύ και οποιοσδήποτε άλλος, κι αυτό σαφώς ισχύει γενικά για την τριτοβάθμια μόνο που ένας Μαθηματικός μπορεί τελικά να γίνει Πληροφορικός αν δεν γουστάρει τα Μαθηματικά, ενώ εσένα σε δεσμεύει το στράτευμα για τα επόμενα 18 χρόνια. Δεν υπάρχει τόση ευελιξία στο στρατό και τις ακαδημίες του, οπότε για κάθε μία σκέψη που κάνει κάποιος για την επιλογή μιας πανεπιστημιακής σχολής, εσύ που σκέφτεσαι στρατό, πρέπει να κάνεις δύο ή τρεις.
-----------------------------------------
1)Ειναι ακομα α λυκειου αρα εχει χρονο να αποφασισει.
2)Μπορει να το λεει για λογους αποκαταστασης η μεγαλης βαθμολογιας.
3)Ενα μεγαλο ποσοστο οχι μονο γυναικων αλλα και αντρων παραιτουνται και πηγαινουν απευθειας στην 2η επιλογη τους χωρις 10% η πανελληνιες ξανα γιατι δεν αντεχουν την πιεση.

:bye:

Δεν γίνεται να μεταφερθείς από μια σχολή σε άλλη με αίτηση, παρά μονο με Πανελλήνιες ή με 10%. Μην τα μπερδεύεις, σε κάθε έτος, όπου πέρασες πέρασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
το βιβλιαρακι ηταν απο αυτα τα διαφημιστικα που συνηθως ολοι πετανε στα σκουπιδια στον επομενο καδο , δεν ξερω που μπορεις να το βρεις και αν μπορεις να το βρεις . αν μπορεσω θα κανω scan το εξωφυλλο και θα στο στειλω αλλα τωρα δεν το εχω μπροστα μου, το εχει δανειστει μια φιλη μου...:D:D[/quote]
ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
το βιβλιαρακι ηταν απο αυτα τα διαφημιστικα που συνηθως ολοι πετανε στα σκουπιδια στον επομενο καδο , δεν ξερω που μπορεις να το βρεις και αν μπορεις να το βρεις . αν μπορεσω θα κανω scan το εξωφυλλο και θα στο στειλω αλλα τωρα δεν το εχω μπροστα μου, το εχει δανειστει μια φιλη μου...:D:D
ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια:)[/QUOTE]

αν μπορείς , το στέλνεις και σε μένα ??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Καμιά άλλη ιδέα για να ψηλώσω;;;

Αυξητικές ορμόνες, υποθέτω, αλλά μου φαίνεται λίγο τραβηγμένος ο λόγος και δεν ξέρω πόσο αποτελεσματικό είναι σε τέτοια ηλικία.
Υπάρχει και μια ιδιαίτερα επώδυνη διαδικασία όπου τραβάνε τα κόκκαλα αλλά
1. δεν θες να ξέρεις :D
2. χρησιμοποιείται σε περιπτώσεις όπου δεν υπάρχει άλλος τρόπος και είναι απαραίτητο (πχ νανισμός).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Αυξητικές ορμόνες, υποθέτω, αλλά μου φαίνεται λίγο τραβηγμένος ο λόγος και δεν ξέρω πόσο αποτελεσματικό είναι σε τέτοια ηλικία.
Υπάρχει και μια ιδιαίτερα επώδυνη διαδικασία όπου τραβάνε τα κόκκαλα αλλά
1. δεν θες να ξέρεις :D
2. χρησιμοποιείται σε περιπτώσεις όπου δεν υπάρχει άλλος τρόπος και είναι απαραίτητο (πχ νανισμός).

Εντάξει, είπαμε, να ψηλώσω θέλω, όχι να μου βγει η πίστη:P!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ιατρική Κρήτης. Τέλος. Ό,τι είπα πριν για ΣΣΑΣ, Βιολογικά κλπ δεν ισχύουν. Ήταν στιγμές τρέλας. :P

Μου αρέσει αυτή η καθαρότητα, ω ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrWho

Νεοφερμένος

Η DrWho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευελπίδων [ Όπλα ]

* Όνειρο Ζωής *
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μαθηματικό Θεσσαλονίκης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vαggiω αplα =D

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
αρχιτεκτονική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Αρχιζω και σκεφτομαι για ναυπηγος μηχ/μηχ

Εγώ μηχανολόγων για τη γενική κατάρτιση και μετά μεταπτυχιακό στην (αερο)ναυπηγική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ιατρική Κρήτης. Τέλος. Ό,τι είπα πριν για ΣΣΑΣ, Βιολογικά κλπ δεν ισχύουν. Ήταν στιγμές τρέλας. :P

Μου αρέσει αυτή η καθαρότητα, ω ναι.

Tι βλέπουν τα ματάκια μου;Θα μαι στα ίδια κτήρια με τον Shadowfax:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εγώ μηχανολόγων για τη γενική κατάρτιση και μετά μεταπτυχιακό στην (αερο)ναυπηγική.
Οπως ηρθε η σκεψη ομως ετσι εφυγε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Tι βλέπουν τα ματάκια μου;Θα μαι στα ίδια κτήρια με τον Shadowfax:!:

Συμφοιτητές λοιπόν; Καλά θα 'ναι. :P

και ξαναλεω ΣΜΑ

Και η Ιατρική πού πήγε; :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Παιδια σας ευχομαι καλη επιτυχια και να εκπληρωσετε τους στοχους και τα ονειρα σας.:):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top