Γενικό -  Οι στόχοι σας

GtakriZ

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Computer programming, website development, server maintenance.
Μακάρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ξέρει κανείς για στρατιωτικέσ σχολές πόσο πρέπει να είναι το ύψος σου για να περάσεις;

Στις γυναίκες νομίζω είναι 1.65
Ή 1.60 σε κάποιες σχολές... δεν είμαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
και 1,70-1,75 για άνδρες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Τα όρια αυτά του ύψους ισχύουν εδώ και πολλά χρόνια;
Γιατί εγώ γνωρίζω άτομα σε ένα στρατιωτικό νοσοκομείο που δεν τα φτάνουν σίγουρα. Είναι πιο κοντά. Μιλώ για ηλικίες γύρω στα 38 αλλά και γύρω στα 25-28.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Πο ρε στο καλό ούτε το΄1.60 δεν πιάνω. 1,58 είμαι:'(

15 είσαι ακόμη , τότε έχεις χρόνια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
15 είσαι ακόμη , τότε έχεις χρόνια :P
Kαι τι εσύ πιστεύεις ότι θα βάλω πόντους μέσα σε τρία χρόνια;; , γιατί εγώ το βλέπω τελειωμένη υπόθεση.:(...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChRistiNOulaa..

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Kαι τι εσύ πιστεύεις ότι θα βάλω πόντους μέσα σε τρία χρόνια;; , γιατί εγώ το βλέπω τελειωμένη υπόθεση.:(...
για γυναικες ξερω οτι ειναι 1,65 ... ΝΑΙ μπορεις να βαλεις ποντους μεσα σε 3 χρονια .. κανε μονοζυγο, χωρις πλακα δουλευει... Αν θες καποια συγκεκριμενη σχολη που αποτελει εξαιρεση δεν ξερω πες μου και θα σου πω εχω βιβλιαρακι φετινο για τις σχολες βρισκω οτι θες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Χο, χο, ναι, θα με δει. :P

Btw, γιατί Κρήτης συγκεκριμένα;



Ε, μα, υπάρχει επαγγελματίας που δεν αποτρέπει τους άλλους από την επιλογή του κλάδου τους; :xixi:

Αν έχω ακόμα μερικούς ενδοιασμούς αυτοί οφείλονται στην Αστυνομία (δυστυχώς οι απόφοιτοι της ΣΣΑΣ κατατάσσονται και εκεί). Κατά τα άλλα όμως την (χιλιο)προτιμώ από τις πολιτικές ιατρικές.


Την προτιμάς από ποια άποψη; Οι στριατιωτικές σχολές απευθύνονται σε στρατόκαυλους, δε νομίζω να γουστάρεις και τόσο τελικά να έχεις ένα λοχαγό από πάνω σου 18 ώρες το 24ωρο (τις άλλες 6 κοιμάσαι), οσοι πραγματικα νομιζετε οτι θα τα βγάλετε πέρα στις στρατιωτικές να βρειτε άτομα που περασαν εκει και να κουβεντιάσετε. Δεν ειναι ό,τι καλύτερο να βγάζεις 19500 μόρια και στο τέλος, μετά τον πρώτο μήνα, να σηκωνεσαι να φεύγεις κλαίγοντας απ'το στρατόπεδο απ'την ψυχολογική πίεση. Δεν ξερω πόσο ωραιο θα σου φανει να θέλεις να σπουδάσεις γιατρός και να σε ξυπναει ο γαλονάς στις 5 για να πας να σέρνεσαι στα χαντάκια με τους ΟΥΚάδες και μετά να πηγαινεις στη διάλεξη των 9. Το να σπουδάζεις σε πανεπιστημιο και το να σπουδαζεις σε στρατιωτικη ακαδημια είναι δύο εντελώς αντίθετες καταστάσεις και καλά θα κανετε να το αξιολογήσετε αυτό γιατί ολα αυτά που λετε στο Λύκειο καλούτσικα ακούγονται, μετά αλλάζει το πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Χμμ, και πού οφείλεται λοιπόν η αυξημένη ζήτηση της σχολής; Τα πράγματα ίσως να είναι όπως τα περιγράφεις, ιδανικά μόνο για τους λάτρεις του στρατού. Τι συμβαίνει όμως, έγιναν όλοι ξαφνικά ''στρατόκαυλοι'';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οφείλεται αποκλειστικά στο δημοσιουπαλληλίκι και το μηχανισμό τροφοδοτησης του στρατού απ'ευθείας απ'τις σχολές του. Το ότι πάνε πολλοί σε μια σχολή πρώτον δεν σημαινει οτι την τελειώνουν ή ότι κάθονται εκει και το σημαντικότερο δεν σημαινει ότι τους αρέσει κιόλας. Ειναι πολύ απλό, αν τελικά επιλέξεις στρατιωτική σχολή τη λέξη "φοιτητής" να την ξεχάσεις δια παντός, δεν θα εισαι τίποτα τέτοιο. Θα εισαι δόκιμος αξιωματικός με ό,τι αυτο συνεπάγεται για ολη σου τη διαβίωση κι αν πραγματικά δεν σου αρέσει κάτι τέτοιο, ή κάποια στιγμή θα παρατήσεις τη σχολή, ή θα καταντήσεις κομπλεξικός γαλονάς που θα ταλαιπωρεί οπλίτες και θα τρώει τα λεφτά της χώρας. Δεν ξερω αν ειναι αυτό που ονειρεύεσαι. Από τη στιγμή που μου είπαν, για παραδειγμα, πως τρώνε το μεσημεριανό στις στρατιωτικές σχολές, κατάλαβα ότι δεν αφορά όλους η συγκεκριμένη κατεύθυνση. Σίγουρα δεν έχει καμία σχέση με το πως πίνουμε τον καφέ στο κυλικείο της ΑΣΟΕΕ ή του ΕΜΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δηλαδή, πως τρων εκεί το μεσημεριανό;

Γνωρίζω γενικά ότι είναι ζόρικα τα πράγματα εκεί, και πως οι περισσότεροι τα παρατάνε μετά από 5 μήνες "φοίτησης", αλλά τίποτα συγκεκριμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Σε κάποια δραματική σχολή
και δευτερευόντως να πάω σε μια ιατρική σχολή.
ανάλογα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChRistiNOulaa..

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
στρατιωτικη ιατρικη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Αστυνομική σχολή ή προγραμματιστής στο Λονδίνο.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
στρατιωτικη ιατρικη.....
Δεν υποτιμαω οτι εισαι κοριτσι απλα δυσκολα θα αντεξεις...Ειναι στρατος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Οφείλεται αποκλειστικά στο δημοσιουπαλληλίκι και το μηχανισμό τροφοδοτησης του στρατού απ'ευθείας απ'τις σχολές του. Το ότι πάνε πολλοί σε μια σχολή πρώτον δεν σημαινει οτι την τελειώνουν ή ότι κάθονται εκει και το σημαντικότερο δεν σημαινει ότι τους αρέσει κιόλας. Ειναι πολύ απλό, αν τελικά επιλέξεις στρατιωτική σχολή τη λέξη "φοιτητής" να την ξεχάσεις δια παντός, δεν θα εισαι τίποτα τέτοιο. Θα εισαι δόκιμος αξιωματικός με ό,τι αυτο συνεπάγεται για ολη σου τη διαβίωση κι αν πραγματικά δεν σου αρέσει κάτι τέτοιο, ή κάποια στιγμή θα παρατήσεις τη σχολή, ή θα καταντήσεις κομπλεξικός γαλονάς που θα ταλαιπωρεί οπλίτες και θα τρώει τα λεφτά της χώρας. Δεν ξερω αν ειναι αυτό που ονειρεύεσαι. Από τη στιγμή που μου είπαν, για παραδειγμα, πως τρώνε το μεσημεριανό στις στρατιωτικές σχολές, κατάλαβα ότι δεν αφορά όλους η συγκεκριμένη κατεύθυνση. Σίγουρα δεν έχει καμία σχέση με το πως πίνουμε τον καφέ στο κυλικείο της ΑΣΟΕΕ ή του ΕΜΠ.

Mήπως είσαι λίγο απόλυτος; Τι θα πει πως όλοι πάνε για την αποκατάσταση; Μα αν ήταν πραγματικά έτσι τα πράγματα κανείς δε θα κατάφερνε να βγάλει τη σχολή. Έλα όμως που κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Τυχαίνει να γνωρίζω δύο παιδιά (λόγω των αδερφών τους) που πέρασαν ΣΣΑΣ και έχω συζητήσει, έστω και λίγο, σχετικά. Μπορεί να επικρατεί ό,τι περιγράφεις, αν και δραματοποιημένο, πάντως εντάξει, μην τα ισοπεδώνεις όλα. Οι συγκεκριμένοι δύο τουλάχιστον δεν έχουν μετανιώσει για την επιλογή τους, άσχετα αν επιβεβαιώνουν τη μεγάλη πίεση και δυσκολία.

Όπως κι αν έχει, μπορεί ο στρατός αυτός καθαυτός να μην είναι το όνειρό μου, το ίδιο όμως ισχύει και για τους καφέδες στο κυλικείο της ΑΣΟΕΕ.

Δεν υποτιμαω οτι εισαι κοριτσι απλα δυσκολα θα αντεξεις...Ειναι στρατος;)

Υπάρχουν κοπέλες που τα έχουν καταφέρει; Σαφώς. Γιατί λοιπόν να μην το κάνει και ChRistiNOulaa..; Τίποτα ουσιαστικότερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δεν υποτιμαω οτι εισαι κοριτσι απλα δυσκολα θα αντεξεις...Ειναι στρατος;)
δε νομιζω οτι εχει να κανει με το φυλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Υπάρχουν κοπέλες που τα έχουν καταφέρει; Σαφώς. Γιατί λοιπόν να μην το κάνει και ChRistiNOulaa..; Τίποτα ουσιαστικότερο;
1)Ειναι ακομα α λυκειου αρα εχει χρονο να αποφασισει.
2)Μπορει να το λεει για λογους αποκαταστασης η μεγαλης βαθμολογιας.
3)Ενα μεγαλο ποσοστο οχι μονο γυναικων αλλα και αντρων παραιτουνται και πηγαινουν απευθειας στην 2η επιλογη τους χωρις 10% η πανελληνιες ξανα γιατι δεν αντεχουν την πιεση.

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ωραία ρε παιδιά, συμφωνώ. Ξεχάστε όμως το μεγάλο ποσοστό. Ας κάνουν ό,τι θέλουν οι υπόλοιποι. Αν της αρέσει τι θα πει δε μπορεί λόγω φύλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top