Γενικό -  Οι στόχοι σας

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ναι απλά οι περισσότεροι θέλουν ιατρική για να χαρεί η μαμά και να κάνουν φιγούρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Χμμ, cris@te σε έχω πετύχει πολλές φορές να το λες αυτό. Κι εγώ το λέω μάλιστα, αρκετά συχνά. Ας μη γενικεύουμε όμως. Αν αυτό υφίσταται, που πραγματικά υφίσταται, νομίζω απαντάται περισσότερο σε μικρότερες ηλικίες. Όπως κι αν έχει, μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Και εν πάση περιπτώσει ας καταλάβουμε πως είναι δύσκολο, έως και αδύνατο, να το καταφέρει κανείς απλά για να ''κάνει το χατίρι'' των συγγενών του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Κοίτα να δεις,αν κάποιος δε θέλει καμία συγκεκριμένη σχολή,απλά διάβαζει και βγάλει πολλά μόρια τι θα δηλώσει;:PΘα φάει πρήξιμο από συγγενείς και καθηγητές και θα πάει ιατρική.Κι έτσι θα γεμίσουμε με γιατρούς που δεν αγαπούν τη δουλειά τους στους οποίους θα εμπιστευόμαστε τις ζωές μας.Και δεν νομίζω πως ισχύει μόνο στις μικρές ηλικίες,βλέπω ξαφνικά όλους τους γνωστούς μου στα καλά καθούμενα να ψωνίζονται και να θέλουν ιατρική χωρίς να ξέρουν γιατί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Άλλο είναι να μιλάς για αυτούς που έβγαλαν φέτος πολλά μόρια και ξαφνικά αποφάσισαν να μπουν ιατρική και άλλο να κάθεσαι και να λες για κάποιον που πηγαίνει α' και β' λυκείου που το έχει ως στόχο και όχι σαν κάτι χειροπιαστό. Δεν είναι το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Κοίτα να δεις,αν κάποιος δε θέλει καμία συγκεκριμένη σχολή,απλά διάβαζει και βγάλει πολλά μόρια τι θα δηλώσει;:PΘα φάει πρήξιμο από συγγενείς και καθηγητές και θα πάει ιατρική.Κι έτσι θα γεμίσουμε με γιατρούς που δεν αγαπούν τη δουλειά τους στους οποίους θα εμπιστευόμαστε τις ζωές μας.Και δεν νομίζω πως ισχύει μόνο στις μικρές ηλικίες,βλέπω ξαφνικά όλους τους γνωστούς μου στα καλά καθούμενα να ψωνίζονται και να θέλουν ιατρική χωρίς να ξέρουν γιατί.

Σου είπα, συμφωνώ· κι εγώ το λέω άλλωστε και το πιστεύω τις περισσότερες φορές. Όμως σου είπα επίσης, περίπου, πως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Γι' αυτό καλό είναι να μη γενικεύουμε γιατί το μόνο που προκαλούμε είναι, δικαιολογημένος, εκνευρισμός. Κατά τα άλλα ok.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Παιδιά αν μπορείτε, σταματήστε να λέτε σε κάθε θέμα τις αποψεις σας περί μελλοντικών ιατρών, αν γίνεται. Εντάξει, τις έχουμε εμπεδώσει πια΄ δε χρειάζεται να επαναλαμβάνεστε. Και τη δική μου άποψη την έχω πει (νομίζω μέσω ενώς σχόλιου σε ένα μήνυμα του χρήστου) δεν χρειάζεται να τη ξαναπώ.

Και για να μείνω on-topic, ο στόχος μου είναι η Ιατρική. (Θυμάμαι Shadowfax, κάποτε σ'ένα μήνυμα σου είχα πει και τους λόγους, γιατί σου είχε κάνει εντύπωση επιμονή μου.)

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Παιδιά αν μπορείτε, σταματήστε να λέτε σε κάθε θέμα τις αποψεις σας περί μελλοντικών ιατρών, αν γίνεται. Εντάξει, τις έχουμε εμπεδώσει πια΄ δε χρειάζεται να επαναλαμβάνεστε. Και τη δική μου άποψη την έχω πει (νομίζω μέσω ενώς σχόλιου σε ένα μήνυμα του χρήστου) δεν χρειάζεται να τη ξαναπώ.

Συζήτηση κάνουμε, δε μπορούμε να συμφωνούμε σε όλα. :xixi:

Και για να μείνω on-topic, ο στόχος μου είναι η Ιατρική. (Θυμάμαι Shadowfax, κάποτε σ'ένα μήνυμα σου είχα πει και τους λόγους, γιατί σου είχε κάνει εντύπωση επιμονή μου.)

:bye:

Και ακόμα μου κάνει, και ακόμα σε συγχαίρω γι' αυτή. :P

Όσο για μένα είμαι πάλι ανοιχτός στην επιλογή μου. Φυσικά, πάντα, κάτι σχετικό με 3ο πεδίο, Βιολογία κ.λπ. Θα δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Σας εύχομαι να περάσετε όλοι όπου επιθυμήτε!!!:jumpy:

Εγώ θέλω να περάσω χημικό. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soula

Νεοφερμένος

Η Soula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μέσα μαζικής ενημέρωσης Παντείου...Είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου:P... Βασικά λατρεύω την δημοσιογραφία αλλά κυρίως την αρθρογραφία γιατι μου αρέσει να γράφω..Επίσης με ενδιαφέρει η διαφημιση και το marketing...Γενικά είναι μία σχολ΄που σου παρέχει άπλετες δυνατότητες και επιλογές. Εσένα τι σε ενδιαφέρει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Αν πιάσω αρκετά μόρια (πράγμα λίγο απίθανο με τα δεδομένα της παρούσης!) θελώ Παιδαγωγικά Αθήνας αλλιώς...το μεγάλο μου όνειρο!!Κρατική Σχολή και μαγειρική!!Τι ωραίο να είσαι σεφ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω θα παρω ιστορια γενικης για να περασω ΣΑΣΣ νομικη


























































:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
εγω γαλλικο ινστιτουτο και το ιονιο πανεπιστιμιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λέγοντας γαλλικό ινστιτούτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liberta

Νεοφερμένος

Η Ελευθερια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας,
εγω θελω να περασω στρατιωτικη οδοντιατρικη...
θα χρειαζομουν την βοηθεια σας γιατι γνωριζω μονο οτι για να ακολουθησω τον στοχο μου θα πρεπει να επιλεξω θετικη κατευθυνση...ο διαχωρισμος στα πεδια πώς γίνεται ?
Και πώς γινεται (αν γινεται ) η επιλογη πεδιου , όπως η επιλογη κατευθυνσης?( διαλεγεισ κατευθυνση και επιλεγεισ και πεδιο ?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Θερωριτική:1o
Θετική:2ο,3ο,4ο
Τεχνολογική:2o.4o
Και στο 5ο πας από όλες με μαθ γεν και οικονομία.
Η σχολή που θες είναι στο 3ο,άρα πας μόνο από θετική και μπορείς να δηλώσει μόνοι 2 πεδία,δηλαδή αυτό κια άλλο ένα αν θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Πολιτικοί μηχανικοί Αθήνας .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Φυσικό Κρήτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smartkid1

Νεοφερμένος

Η smartkid1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Θερωριτική:1o
Θετική:2ο,3ο,4ο
Τεχνολογική:2o.4o
Και στο 5ο πας από όλες με μαθ γεν και οικονομία.
Η σχολή που θες είναι στο 3ο,άρα πας μόνο από θετική και μπορείς να δηλώσει μόνοι 2 πεδία,δηλαδή αυτό κια άλλο ένα αν θες.



:bye:Να ρωτησω κατι....Εγω θελω να σπουδασω στρατιωτικη φαρμακευτικη πρεπει αναγκαστικα να παω θετικη κατευθηνση?????????Αν παω τεχνολογικη??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αναγκαστικά θετική.Αλλιώς θα έχεις απώλεια μορίων και δεν θα πιάσες τη βάση.
Συμβουλή:Μην μπαίνεις σε αυτή τη μικροαστικη νοοτροπία του εύκολου.Είναι γελοίο να πας τεχνολογική για να γλιτώσεις στο σχολείο τα μαθήματα που θα κάνεις στη σχολή.Μην ακούς τι λέει ο κάθε κομπλεξικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mizzkaterinaki

Νεοφερμένος

Η Mizzkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Οικονομικα ΣΑΣΣ Θεσσαλνικη/Ναυτικων Δοκιμων και καμια αλλη π αφορα τα οικονομικα πιθανοτατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top