Οι μπ@ζμένοι εργαζόμενοι της ΔΕΗ

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Το καυνύχτα πάει στο ότι θα μείνουμε στα σκοτάδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ούτως ή αλλως το πρώτο βήμα για την κατάργηση του μονοπωλίου της ΔΕΗ έχει ήδη γίνει αφού πλέον υποβιβάστηκε σε διαχειριστή συστήματος, από ιδιοκτήτης που ήταν. Σε λίγα χρόνια το δίκτυο θα ελέγχεται από το ΔΕΣΜΗΕ και η ΔΕΗ θα είναι μία από τις πολλές εταιρείες που θα παρέχουν ενέργεια, ακριβώς όπως στο αμερικάνικο μοντέλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Αυτό είναι πολύ καλό για όλους εμάς διότι οι αυξήσεις δεν θα είναι αυθέραιτες. Από την άλλη μπορεί οι άλλες εταιρίες να πέσουν στα χέρια ενός και μόνου ατόμου το οποίο θα επωφελείται αφάνταστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erkel213

Νεοφερμένος

Η Ελισάβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Για το μόνο που είμαι σίγουρη είναι οτι θα πληρώνουμε τα διπλάσια κάπιος θα εκμεταλευτεί την κατάσαταση και θα μας βάλει να ακριβοπληρώνουμε. Ηδη υπάρχουν στελέχη μέσα στην ΔΕΗ που πληρώνονται 50.000 ευρώ το μήνα για να διαλύσουν ολοκληρωτικά την δεή .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Τόσα δεν βγάζει ο πατέρας μου όλο τον χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Για το μόνο που είμαι σίγουρη είναι οτι θα πληρώνουμε τα διπλάσια κάπιος θα εκμεταλευτεί την κατάσαταση και θα μας βάλει να ακριβοπληρώνουμε. Ηδη υπάρχουν στελέχη μέσα στην ΔΕΗ που πληρώνονται 50.000 ευρώ το μήνα για να διαλύσουν ολοκληρωτικά την δεή .
Aν σπασει το μονοπωλειο της ΔΕΗ θα πληρωνουμε σιγουρα φθηνοτερο ρευμα και μαλλον χωρις διακοπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erkel213

Νεοφερμένος

Η Ελισάβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
έχει σπάσει ήδη το μονοπώλειο και η κυβέρνηση ψάχνει για πηγές απο το εξωτερικο που είναι πιο ακριβα!!!!!!!!!!!!! απλώς αν ψιφηστεί το νομοσχεδιο και τους βγάλουν όλους απο την μέση θα ειναι ελέυθερη η κυβέρνηση και η αμερική μαζί που τους καθοδηγεί να μας κλέψουν τα λεφτά αλλά σίγουρα θα υπάρξουν εταιρειες τύπου ον η, η φορθνετ που θα πουλάνε πιο φτηνό ρέυμα αλλά το πιθανοτερο ειναι αν διαλυθεί η ΔΕΗ κανείς δεν θα τρέξει να αποκαταστήσει τις βλάβες και σίγουρα θα υπαρχει πιθανότητα να βυθιστούμε στο σκοτάδι για πολλές μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οι βλάβες είναι θέμα του ΔΕΣΜΗΕ, η ΔΕΗ ειναι απλός διαχειριστής. Η απελευθέρωση μόνο κατακόρυφη πτώση τιμολογίων για όλον τον κόσμο μπορεί να σημαίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Eσύ παραπονιέσαι πως δεν έχεις ρεύμα να σερφάρεις ενώ ενα παιδί πεθαίνει...
Επίσης, οι προγόνοι σου στισ σπηλιές είχαν ρεύμα και σερφαραν;
DOnt think so.
Απλά εμείς έχουμε καλομάθει και δεν μπορούμε λεπτό χωρίς ρεύμα.

Το θέμα είναι να έχει και αυτό το παιδί αυτά που έχω εγώ, όχι να είμαι και εγώ στην κατάσταση που είναι και αυτό.

Και ναι, οι πρόγονοι μου είχαν ιντερνέτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erkel213

Νεοφερμένος

Η Ελισάβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
δεν ξέρω miv πάντως δεν θέλω να λέω πολλά οταν θα έρθει αυτή η ώρα θα το δείς με τα ματια σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
δεν ξέρω miv πάντως δεν θέλω να λέω πολλά οταν θα έρθει αυτή η ώρα θα το δείς με τα ματια σου.:)


Το διαπίστωσα όταν ο ΟΤΕ, ως μονοπώλιο χρέωνε τιμές Ζιμπάμπουε (50 ευρώ το μήνα το 1024, ενώ στην Ευρώπη έκανε το πολυ 24) και ως μία από τις πολλές πλέον εταιρείες τηλεπικοινωνιών το έχει ρίξει στα 16 ευρώ μέσα σε δύο χρόνια. Ακριβώς το ίδιο θα γίνει και με την αγορά ενέργειας. Στον καπιταλισμό δε χωράει κανένα μονοπώλιο...
Είναι κοινή λογική οτι ο ανταγωνισμός ρίχνει θεαματικά τις τιμές. Αν με αυτό κάποιοι χάσουν το δημοσιουπαλληλίκι που τους τρέφει τόσα χρόνια δεν πειράζει. Είναι ελάχιστοι μπροστά στο οικονομικό συμφέρον της Ελληνικής κοινωνίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erkel213

Νεοφερμένος

Η Ελισάβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
καλό μόνο για το συμφέρον της κυβέρνησης οχι για το δικό μας.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν είναι δικό σου συμφέρον η πτώση του τιμολογιού της ενέργειας? Τότε ποιανού είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erkel213

Νεοφερμένος

Η Ελισάβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
είναι αλλά δεν θε υπάρξει ετσι με αυτές τις συνθήκες ! ο μόνος τρόπος για την μείωση του τιμολογιόυ της ενέργειας είναι η στροφή πρός τις ανανεώσιμές πηγές ενέργειας........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αφού είναι πιο ακριβές (ακόμα) απο τους συμβατικούς τρόπους παραγωγής ενέργειας.
Ο ανταγωνισμός σίγουρα θα μειώσει τις τιμές, όπως ακριβώς έγινε στις τηλεπικοινωνίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ένα ρουλεμάν μιας ανεμογεννήτριας που χρειάζεται αλλαγή κάθε 6 μήνες λόγω φθοράς στοιχίζει 3 χιλιάδες ευρώ. Η μελέτη, η εγκατάσταση, η συντήρηση καθως και η μεταφορά φορτίων σε τέτοια συστήματα είναι πανάκριβη. Το γνωρίζω πολύ καλά γιατί 2 άτομα της οικογενείας μου ανακατεύονται με τα τεχνικά έργα και σε καμία περίπτωση οι ανανεώσιμες πηγές δεν συνεπάγονται μειωση του τιμολογίου. Ο ανταγωνισμός ιδιωτικού τύπου είναι ο μόνος που μπορεί άμεσα να ρίξει τις τιμές. Αν μιλάμε για ορίζοντα πεντηκονταετίας να το χέσω, με συγχωρείς κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erkel213

Νεοφερμένος

Η Ελισάβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
δέν θα υπάρχει ανταγωνισμός μόνο ενας ιδιώτης θα υπάρχει που θα μας τρελάνει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Από τότε που απελευθερώθηκαν οι τηλεπικοινωνίες ένας ιδιώτης υπάρχει? Με δουλεύεις τώρα??? Υπάρχουν πάρα πολλοί που θα επενδύσουν στην ενέργεια, αυτό ειναι το μόνο σίγουρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erkel213

Νεοφερμένος

Η Ελισάβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
αρχικά δεν θα υπάρξουν αλλα μετά σίγουρα.
καλά μην βαράς miv εγώ απλως λεω την γνώμη και ότι έχω ακούσει.δεν θέλω να κάνω κανένα καβγά ετσι και αλλίως εσυ μπορει να ξέρεις περρισσότερα μιας και εισαι μεγαλύτερος ..... καληνύχτα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αρχικά θα υπάρξουν όπως ακριβώς και στις τηλεπικοινωνίες...Αυτά τα οικονομικά μοντέλα είναι προβλέψιμα. Είναι τουλάχιστον βλακώδες να μιλάμε για μονοπώλιο σε περίπτωση απελευθέρωσης μιας αγοράς σε καπιταλιστικές συνθήκες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top