4ο Πεδίο Οι καλύτερες σχολές στο 4ο πεδίο

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Για ΟΔΕ τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Για ΟΔΕ τι λετε?

Πολύ καλή σχολή κατα την γνώμη μου. Επίσης έχει και πάρα πολλές επ[ιλογές στην επαγγελματική αποκατάσταση... Ο καλύτερος μου φίλος είναι 2ο ετής στην Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων. Απ'ότι μου λέει και απ'όσο έχω ψάξει και εγώ, είναι μια χαρά. Αν δεν υπήρχε Ηθεϊκή Οικονομική Επιστήμη ΟΔΕ θα πήγαινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Για ΟΔΕ τι λετε?

Το ΟΔΕ είναι ένα κομμάτι που μπορεί να καλυφθεί και με ένα μεταπτυχιακό (MBA) ακόμη και για κάποιον που δεν έχει πτυχίο στα οικονομικά και γι αυτό προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν είναι η καλύτερη επιλογή για βασικό πτυχίο. Σε μεταπτυχιακά MBA πηγαίνουν πάρα πολλοί και γι αυτό ο κλάδος του ΟΔΕ θα κορεστεί σύντομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Το ΟΔΕ είναι ένα κομμάτι που μπορεί να καλυφθεί και με ένα μεταπτυχιακό (MBA) ακόμη και για κάποιον που δεν έχει πτυχίο στα οικονομικά και γι αυτό προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν είναι η καλύτερη επιλογή για βασικό πτυχίο. Σε μεταπτυχιακά MBA πηγαίνουν πάρα πολλοί και γι αυτό ο κλάδος του ΟΔΕ θα κορεστεί σύντομα.

Εγώ θα συνηστούσα σε όποιον θέλει να κάνει MBA να περιμένει λίγο καιρό σε μια δουλίτσα και μετά από κάποια χρόνια και αφού θα έχει την απαραίτητη προϋπηρεσία να κάνει ένα MBA στην Αγγλία (LBS, LSE, Oxford Said University) ή στην Αμέρική (HBS, Penn. University, CBS κά.)Φυσικά όλα αυτά τα MBA χρειάζονται από 4 εώς και 6-7 χρόνια προϋπηρεσία, αλλά τι να γίνει! Μόνο τέτοιου είδους MBA θα έχουν ζήτηση σε λίγο καιρό. Του ΟΠΑ δεν νομίζω να έχει καθόλου. Ελπίζω να βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
civilara αυτη ειναι η λανθασμενη αντιληψη ενος φοιτητη απο το ΕΜΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
civilara αυτη ειναι η λανθασμενη αντιληψη ενος φοιτητη απο το ΕΜΠ.

Εξήγησέ μου γιατί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Tο ΜΒΑ είναι το πιο γνωστό μεταπτυχιακό. Άλλοι το κάνουν με 5000 euro και άλλοι με 50000-60000 euro. Ε, λοιπόν αν θέλεις να έχεις μια σίγουρη δουλίτσα κάνε αυτό που σου είπα. Θα χρειαστεί να πάρεις ίσως ένα δάνειο, αλλά θα είναι μια επένδυση. Δηλαδή θα τα πάρεις πίσω από την καλύτερη δουλειά που θα έχεις (μάλλον!) από κάποιον χωρίς το ΜΒΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Civilara θα σου πω τους λογους και μαλιστα ειναι και πολλοι.
Αρχικα για να εισαι μανατζερ πρεπει να εχεις γνωσεις βασικων οικονομικων μαθηματων (μικρο, μακρο, λογιστικες, θεωρητικο μανατζεμεντ,χρηματοικονομικα,χρηματοδοτικη διοικηση κτλ) αυτα δεν ειναι δυνατον να τα μαθεις ολα μεσα σ ενα χρονο στο μεταπτυχιακο.Προφανως τα μεταπτυχιακα MBA που παιρνουν ατομα απο τεχνικα ιδρυματα πχ ΕΜΠ δεν τους προοριζουν για να δουλεψουν σε τραπεζες,χρηματοπιστωτικα ιδρυματα,μανατζερ σε εταιριες πχ ασφαλιστικες κτλ αλλα προφανως για το οταν κανουν μια νεα δουλεια πχ αν ανοιξεις εσυ ενα γραφειο η μια τεχνικη εταιρια να εχεις καποιες βασικες γνωσεις μανατζμεντ.Το να διοικεις μια μικρη επιχειρηση η ενα γραφειο δεν χρειαζεσαι ιδιαιτερες γνωσεις αλλα οταν η επιχειρηση μεγαλωνει προφανως και μονο ενα MBA χωρις προπτυχιακο δεν αρκει.Εχεις δει πολλους μηχανολογους ,ηλεκτρολογους η πολιτικους μηχανικους που εκανα μεταπτυχιακο MBA να δουλευουν σε τραπεζες και γενικα μανατζερς σε μεγαλες εταιριες?Συνηθως ο ρολος τους περιοριζεται στην επιβλεψη εργων και αποφασεων που αφορουν μονο τεχνικα στοιχεια και οχι οικονομικα.
-----------------------------------------
randy θα διαφωνισω ως ενα σημειο μαζι σου..προφανως τα mba αναφερονται σ αυτους που δεν εχουν κανει bachelor μανατζεμεντ αλλα για μενα δεν μπορω να καταλαβω γιατι αυτη η τοση μεγαλη διαφορα χρηματων στα MBA...πιστευω πως υπαρχουν MBA φθηνοτερα απο 60000 και εξησου πολυ καλα...γιατι να χαλασεις μια ολοκληρη περιουσια για ενα MBA ?εγω παντως δεν τα το εκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reS_nobOdY

Νεοφερμένος

Ο reS_nobOdY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γιατί,αλλο να λες οτι εκανες το μεταπτυχιακο στο Harvard που κανει 60000-70000 ευρω το χρονο και αλλο οτι το εκανες στην Ασοεε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Γιατί,αλλο να λες οτι εκανες το μεταπτυχιακο στο Harvard που κανει 60000-70000 ευρω το χρονο και αλλο οτι το εκανες στην Ασοεε.

μόνος σου το λες,η διαφορά είναι η μόστρα και λιγότερο η ουσία,
στους διαγωνισμούς του ασεπ και στις περισσότερες εταιρείες δεν έχει καμία διαφορά.
εκεί που παίζει ρόλο είναι αν θες να ακολουθήσεις πανεπιστημιακή καριέρα ή να δουλέψεις σε καμία πολυεθνική κατευθείαν όπου για να γίνει αυτό θα πρέπει να έχεις 1-2 ακόμα πτυχία αλλιώς θα σε έχουν για τους καφέδες και θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.

γενικότερα,εγώ επέλεξα να σπουδάσω σε τμήμα οικονομικών επιστημών και όχι σε διοίκηση γιατί απλούστατα με ένα μεταπτυχιακό είσαι υπερ-καλυμένος με το υπόβαθρο που σου δίνουν αυτά τα τμήματα,και βλέποντας μες στο τμήμα τι σε ενδιαφέρει επιλέγεις και το καλύτερο δυνατό,αφήστε και το ότι υπάρχουν και εταιρείες που στέλνουν τα στελέχη τους σε μεταπτυχιακά προγράμματα και αναλαμβάνουν την πληρωμή ή μέρος των διάκτρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στην ευρωπαική αγορά, πάντως, το MBA της ΑΣΟΕΕ κεφαλαιοποιείται σε πολύ καλό βαθμό, δεν καταλαβαίνω γιατι τείνετε να ισοπεδώνετε τα πάντα. Έχετε μπει στον κόπο να κοιτάξετε ποτέ το βαθμό εκτίμησης του πανεπιστημίου αυτού ως προς τα οικονομικά παγκοσμίως; Αν όχι, δε νομιζω οτι μπορείτε να έχετε άποψη...
-----------------------------------------
Γιατί,αλλο να λες οτι εκανες το μεταπτυχιακο στο Harvard που κανει 60000-70000 ευρω το χρονο και αλλο οτι το εκανες στην Ασοεε.


Και φυσικα αναφέρομαι σε σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Συμφωνω με ολους σας παιδια ..δν εχει νοημα να σκασεις 60000 σε μεταπτυχιακο ΜΒΑ..ελεος πια..καλυτερα αμα εχεις τοσα λεφτα να σκασεις τα 10 η maximum 20 xiliarikakia και με τ αλλα παρε μια mercedes :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Γιατί,αλλο να λες οτι εκανες το μεταπτυχιακο στο Harvard που κανει 60000-70000 ευρω το χρονο και αλλο οτι το εκανες στην Ασοεε.

Koίτα να δεις. Σε θέμα γνώσεων πάνω κάτω τα ίδια σου προσφέρουν. Αλλά τις Ασσοε έχει Rerc. Reptation 5-10 % ενώ στο HBS 100 %. Αυτό σημαίνει πως της Ασσοε είναι ένα απο τα συνηθησμένα ΜΒΑ και δεν έχουν πολύ ζήτηση στον χώο εργασίας. Ελπίζω να σε βοήθησα.
-----------------------------------------
Στην ευρωπαική αγορά, πάντως, το MBA της ΑΣΟΕΕ κεφαλαιοποιείται σε πολύ καλό βαθμό, δεν καταλαβαίνω γιατι τείνετε να ισοπεδώνετε τα πάντα. Έχετε μπει στον κόπο να κοιτάξετε ποτέ το βαθμό εκτίμησης του πανεπιστημίου αυτού ως προς τα οικονομικά παγκοσμίως; Αν όχι, δε νομιζω οτι μπορείτε να έχετε άποψη...
-----------------------------------------



Και φυσικα αναφέρομαι σε σένα.


Φυσικά. Και το Stockholm School Of economics που είναι αρκετά καλύτερο από την Ασσοε σε θέματα ΜΒΑ δεν είναι τόσο καλό στην ευρεση εργασιας....ςδώ μιλάμε για ΜΒΑ καλύτερα στην εύρεση εργασίας. Κανείς δεν ξέρει ποιο είναι το καλύτερο ΜΒΑ γενικά.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reS_nobOdY

Νεοφερμένος

Ο reS_nobOdY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγω δεν ειπα οτι η Ασοεε δεν εχει καλα μεταπτυχιακα,αντιθετως απ'οσα γνωριζω το Μ.Β.Α. της Ασοεε ειναι το 10ο καλυτερο στην Ευρωπη και 37ο διεθνως σε ολο τον κοσμο,συμφωνα με μια ερευνα.Απλά, αμα κανεις ενα μεταπτυχιακο στο Harvard π.χ. ,το λιγότερο που μπορείς να γίνεις στην Ελλάδα είναι διευθυντής ή υποδιευθυντής σε καμιά τράπεζα,πιθανώς και στα κεντρικά της,όχι απλώς και μόνο σε υποκαταστήματα.Καλα ,στην Αμερικη αμα δουλεψεις κιολας βγαζεις τρελα λεφτα,ουτε που φανταζεστε ποσα,για τον απλουστατο λογο οτι το harvard ειναι πανεπιστημιο elite
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το Harvard είναι πιθανότατα το καλύτερο πανεπιστήμιο του κόσμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Το ΟΔΕ είναι ένα κομμάτι που μπορεί να καλυφθεί και με ένα μεταπτυχιακό (MBA) ακόμη και για κάποιον που δεν έχει πτυχίο στα οικονομικά και γι αυτό προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν είναι η καλύτερη επιλογή για βασικό πτυχίο. Σε μεταπτυχιακά MBA πηγαίνουν πάρα πολλοί και γι αυτό ο κλάδος του ΟΔΕ θα κορεστεί σύντομα.

Συμφωνώ απολύτως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

appricot

Νεοφερμένος

Η appricot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια για πειτε, για καποιον που εχει βασικο πτυχιο στην πληροφορικη ειναι καλη ιδεα να κανει μεταπτυχιακο στα χρηματοοικονομικα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Ε τοτε προφανως δεν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα.Ειναι τελειως διαφορετικο να εχεις ενα προπτυχιακο στα οικονομικα πχ απο το τμημα οικονομικης επιστημης η το τμημα λογιστικης και να κανεις μετα ενα MBA,απο το να εχεις ενα προπτυχιακο απο τεχνικο τμημα και να κανεις ενα μαστερ MBA για τους λογους για τους οποιους προανεφερα.Τωρα για το αν θα κορεστει ο κλαδος δεν νομιζω γιατι μεσα απο το ΟΔΕ μπορεις ν ασχοληθεις σε παρα πολλους τομεις των οικονομικων ειτε λογιστικη ειτε μαρκετινγκ ειτε σαν επιχειρησιακος αναλυτηςκτλ..Ουσιαστικα αρχιζεις μ ενα πιο γενικο πτυχιο και καταληγεις σ ενα εξειδικευμενο μεταπτυχιακο(που για μενα ειναι σωστο).Ριξτε μια ματια πρωτα στα προγραμματα σπουδων των ΟΔΕ και τις κατευθυνσεις που εχει πριν βγαλετε συμπερασματα.Αμα ηταν ετσι οπως τα λες προφανως δεν θα υπηρχε λογος να υπηρχε τμημα ΟΔΕ και μαλιστα με 18+ μορια.
appricot λιγο δυσκολο μου ακουγεται αυτο που λες...βασικα δν το εχω ξανακουσει ποτε μου.Δν σκεφτεσαι για κατι αλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πρώτα απ'ολα εσένα civilara το πολύ πολύ το MBA να σου δώσει καλύτερες προοπτικές για διευθυντικές θέσεις σε τεχνικές ή εργολαβικές εταιρίες, από που κι ως που θεωρείς οτι μπορείς να διεκδικήσεις τις ίδιες θέσεις που μπορεί να διεκδικήσει ένας πτυχιούχος manager τετραετούς προγράμματος; Όταν κάποιος από άσχετη ειδικότητα κάνει MBA το κάνει για να πάρει διευθυντικές θέσεις στον τομέα του, δεν το κάνει για να υποκαταστήσει έναν γνήσιο manager, γιατι κατι τέτοιο πολύ απλά δεν γίνεται, εκτός εξαιρέσεων. Συγκεκριμένα για το MBA αυτά και για τη σχολή απ'την οποία προέρχεσαι. Σε άλλα μεταπτυχιακά και με άλλο πρώτο πτυχίο πιθανόν έως κάποιο βαθμό να ισχύει αυτό που λες. Πχ. για κάποιον οικονομολόγο με ΜΒΑ.
-----------------------------------------
Εγω δεν ειπα οτι η Ασοεε δεν εχει καλα μεταπτυχιακα,αντιθετως απ'οσα γνωριζω το Μ.Β.Α. της Ασοεε ειναι το 10ο καλυτερο στην Ευρωπη και 37ο διεθνως σε ολο τον κοσμο,συμφωνα με μια ερευνα.Απλά, αμα κανεις ενα μεταπτυχιακο στο Harvard π.χ. ,το λιγότερο που μπορείς να γίνεις στην Ελλάδα είναι διευθυντής ή υποδιευθυντής σε καμιά τράπεζα,πιθανώς και στα κεντρικά της,όχι απλώς και μόνο σε υποκαταστήματα.Καλα ,στην Αμερικη αμα δουλεψεις κιολας βγαζεις τρελα λεφτα,ουτε που φανταζεστε ποσα,για τον απλουστατο λογο οτι το harvard ειναι πανεπιστημιο elite

Δεν ξέρω ποιος στα λέει αυτά, πάντως δεν έχουν και πολλή σχέση με την πραγματικότητα...Συνήθως σε πληρώνουνε με βάση το βιογραφικό και την απόδοση, κυρίως το δεύτερο, για να μη βάλω την προυπηρεσία. Εκτός του ότι οι θέσεις που περιγράφεις εσύ λέγοντας αυτό...

Καλα ,στην Αμερικη αμα δουλεψεις κιολας βγαζεις τρελα λεφτα,ουτε που φανταζεστε ποσα,για τον απλουστατο λογο οτι το harvard ειναι πανεπιστημιο elite
...δεν απευθύνονται σε καμιά τρελή πλειοψηφία, ασχέτως αν αυτό δεν πρέπει να ενδιαφέρει γενικότερα γιατί ο κλαδος της διοίκησης ούτως ή άλλως προσφέρεται για ανέλιξη. Δεν ειναι κάποιο τυχαίο πανεπιστήμιο οικονομίας και διοίκησης η ΑΣΟΕΕ, κρίμα αν έχεις αυτη την αντίληψη και δεν το λέω για να περιαυτολογήσω, άλλωστε δεν ειμαι καν σε οικονομικό τμήμα του πανεπιστημίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
miv πιστευω πως το management στην Ελλαδα ειναι αγνωστη λεξη για πολλους.Ισως γιατι δν υπαρχουν μεγαλες επιχειρησεις εδω.Σ αντιθεση με το εξωτερικο και κυριως στο δυτικο κοσμο οπου η λεξη αυτη ειναι πολυ πιο ξεκαθαρη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top