4ο Πεδίο Οι καλύτερες σχολές στο 4ο πεδίο

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ποιες ειναι για σας οι καλυτερες/πιο ολοκληρωμενες/αξιολογες σχολες του 5ου πεδιου και γιατι?
Εχουν καλη επαγγελματικη αποκατασταση και προσφερουν καλα χρηματα?

Θεωρω πιο ολοκληρωμενες σχολες του μαρκετινκ-οπα και εδεσα αλλα και την δοικητικη επιστιμη και τεχνολογια οπα.
Οι σχολες με οικονομικων επιστιμων πιστευω πως ειναι πολυ απλες και γενικες χωρις κατι το ιδιαιτερο και πρωτοτυπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
καλυτερα τμηματα κατα τη γνωμη μου ειναι τα λογιστικη-χρημ/κη,διοικητικη επιστημη και τεχνολογια,τραπεζικη και χρημ/κη απ την αποψη οτι σου παρεχουν εξειδικευση και καλη επαγγελματικη αποκατασταση,απο κει και περα καθε οικονομικο τμημα μπορει να γινει καλο με ενα καλο μεταπτυχιακο...για τα τμηματα μαρκετινγκ δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα,θεωρω οτι αν θες μαρκετινγκ ειναι καλυτερα να εχεις πτυχιο διοικησης επιχειρησεων και μεταπτυχιακο στο μαρκετινγκ.....αποψη μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω προτιμω οικονομικο με χιλια! και υστερα ενα ή δυο μεταπτυχιακα αναλογα με ην ειδικοτητα που σου αρεσει πιο πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
ε καλα μη φαμε και τα νιατα μας:Pμετα απο 2 μεταπτυχιακα θα χτυπησεις τα 30 και στην Ελλαδιτσα θα τα κοιτας και θα κλαις μετα...ενα καλο ειναι:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
η καθηγητρια που μου εκανε φετος ιδιαιτερα αοθ εχει τελειωσει οικονομικο υστερα εκανε μεταπτυχιακο στο μαρκετινγκ τωρα κανει το 2ο μεταπτυχιακο και επισης φετος εδωσε με το 10% για διοικησης επιχειρησεων κομοτηνης στο καινουριο τμημα και ειναι μολις 26 ετων!!και επισης δουλευει εδω και 3 χρονια σε φροντιστηριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
οικονομικο με ενα μεταπτυχιακο και κανει φροντιστηρια????ε δεν ειναι και οτι καλυτερο μαλλον γιαυτο κανει και το δευτερο...οποιος σπουδαζει σε οικονομικη σχολη δεν εχει σκοπο να γινει καθηγητης...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
καλυτερα τμηματα κατα τη γνωμη μου ειναι τα λογιστικη-χρημ/κη,διοικητικη επιστημη και τεχνολογια,τραπεζικη και χρημ/κη απ την αποψη οτι σου παρεχουν εξειδικευση και καλη επαγγελματικη αποκατασταση,απο κει και περα καθε οικονομικο τμημα μπορει να γινει καλο με ενα καλο μεταπτυχιακο...για τα τμηματα μαρκετινγκ δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα,θεωρω οτι αν θες μαρκετινγκ ειναι καλυτερα να εχεις πτυχιο διοικησης επιχειρησεων και μεταπτυχιακο στο μαρκετινγκ.....αποψη μου:)

Για χρημ/κη εχω ακουσει οτι δεν ειναι η καταλληλη σχολη για τουλαχιστον την προσφατη χρονικη περιοδο,αφου τα χρηματιστηρια εχουν τα χαλια τους.Εχω διαβασει οτι ο χρηματιστης ειναι απο τις πιο κακες επιλογες για το παρον.

Απο την αλλη δοικητικη επιστιμη και τεχνολογια θεωρω πως ειναι απο τις πιο ολοκληρωμενες σχολες.Πραγματικα

Ασχετο οι βασεις που βγαινουν αυριο,ξερετε κανενα σαιτ να τις δουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Για χρημ/κη εχω ακουσει οτι δεν ειναι η καταλληλη σχολη για τουλαχιστον την προσφατη χρονικη περιοδο,αφου τα χρηματιστηρια εχουν τα χαλια τους.Εχω διαβασει οτι ο χρηματιστης ειναι απο τις πιο κακες επιλογες για το παρον.

Απο την αλλη δοικητικη επιστιμη και τεχνολογια θεωρω πως ειναι απο τις πιο ολοκληρωμενες σχολες.Πραγματικα

Ασχετο οι βασεις που βγαινουν αυριο,ξερετε κανενα σαιτ να τις δουμε?

το υπεπθ..απο χρημ/κη δεν βγαινεις μονο χρηματιστης...βγαινεις πολλα αλλα...λιγοι γινονται χρηματιστες...οι περισσοτεροι ασχολουνται με τραπεζες.αλλωστε το λο-χρη σου προσφερει και την λογιστικη που ειναι ενας κλαδος με πολυ καλη επαγγελματικη αποκατασταση
-----------------------------------------
το ΔΕΤ το θεωρω κι εγω πολυ καλη σχολη αλλα σε καμια περιπτωση ολοκληρωμενοι..ειναι πολυ γενικο τμημα με αποτελεσμα ουτε οι φοιτητες του να μην ξερουν τι σπουδαζουν αν τους ρωτησεις...αλλα εχει πολυ καλες προοπτικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
το υπεπθ..απο χρημ/κη δεν βγαινεις μονο χρηματιστης...βγαινεις πολλα αλλα...λιγοι γινονται χρηματιστες...οι περισσοτεροι ασχολουνται με τραπεζες.αλλωστε το λο-χρη σου προσφερει και την λογιστικη που ειναι ενας κλαδος με πολυ καλη επαγγελματικη αποκατασταση
-----------------------------------------
το ΔΕΤ το θεωρω κι εγω πολυ καλη σχολη αλλα σε καμια περιπτωση ολοκληρωμενοι..ειναι πολυ γενικο τμημα με αποτελεσμα ουτε οι φοιτητες του να μην ξερουν τι σπουδαζουν αν τους ρωτησεις...αλλα εχει πολυ καλες προοπτικες

Μαλλον εχεις δικαιο για το ΔΕΤ.Απλα συνδιαζει πολλα πραγματα η σχολη,οικονομικα με τεχνολογια,και αν εισαι αναποφασιστος την διαλεγεις και ξεμπερδεψες.Υπαρχουν πολλες επιλογες μετα την σχολη αλλα η μη εξειδικευση θα συμφωνησω δεν βγαινει συνηθως σε καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Μαλλον εχεις δικαιο για το ΔΕΤ.Απλα συνδιαζει πολλα πραγματα η σχολη,οικονομικα με τεχνολογια,και αν εισαι αναποφασιστος την διαλεγεις και ξεμπερδεψες.Υπαρχουν πολλες επιλογες μετα την σχολη αλλα η μη εξειδικευση θα συμφωνησω δεν βγαινει συνηθως σε καλο

παντως ειναι παρα πολυ καλο τμημα και με καλη επαγγελματικη αποκατασταση...και εχει μεγαλο πλεονεκτημα το γεγονος οτι ειναι ενα και μοναδικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
εγω παιδια θελω πολυ το δετ ακριβως γιατι συνδυαζει πολυ καλα πληροφορικη και οικονομικα...σε λιγες ωρες θα ξερω αν εχω περασει εκει...εχω πολυ αγχος τωρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
χιχιχι περασα δετ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
χιχιχι περασα δετ!!!!

Μπραβο:no1: ειχε 18400 περιπου-ανεβηκε γυρω στα 200 μορια
Ποσα εβγαλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Μπραβο:no1: ειχε 18400 περιπου-ανεβηκε γυρω στα 200 μορια
Ποσα εβγαλες?
18605 εβγαλα και μπηκα 81ος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
συγχαριτηρια!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ας μην γράψω για τα οικονομικά τμήματα αφού μιλάμε για 5ο σαφώς είναι μέσα οικονομικές επιστήμες,δετ κτλ.

Εγώ ως πρώτη επιλογή είχα το τμήμα Ναυτιλιακών σπουδών πειραιά (μόλις πέρασα :P)

Εκτός από την καλή αποκατάσταση (92%),αρκετά ενδιαφέρον αντικείμενο που μπορεί να συνδυαστεί με οικονομικά,διεθνείς σχέσεις κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ας μην γράψω για τα οικονομικά τμήματα αφού μιλάμε για 5ο σαφώς είναι μέσα οικονομικές επιστήμες,δετ κτλ.

Εγώ ως πρώτη επιλογή είχα το τμήμα Ναυτιλιακών σπουδών πειραιά (μόλις πέρασα :P)

Εκτός από την καλή αποκατάσταση (92%),αρκετά ενδιαφέρον αντικείμενο που μπορεί να συνδυαστεί με οικονομικά,διεθνείς σχέσεις κτλ.

Επειδη ειναι απο τα λιγα που δεν εχω κοιταξει,τι ακριβως κανει και που μοιρει να εργασθει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Επειδη ειναι απο τα λιγα που δεν εχω κοιταξει,τι ακριβως κανει και που μοιρει να εργασθει?


  • Σε υπηρεσίες του Υπουργείου Ναυτιλίας.

  • Σε ναυτιλιακές εταιρίες.

  • Σε ασφαλιστικές εταιρίες και τράπεζες.

  • Σε επιχειρήσεις και σε κρατικούς και διεθνείς οργανισμούς στο χώρο των Θαλάσσιων και Συνδυασμένων Μεταφορών.

  • Ως καθηγητές στην εκπαίδευση (δημόσια ή ιδιωτική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vista

Νεοφερμένος

Ο vista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
παντως ειναι παρα πολυ καλο τμημα και με καλη επαγγελματικη αποκατασταση...και εχει μεγαλο πλεονεκτημα το γεγονος οτι ειναι ενα και μοναδικο

Υπάρχει και το ΔΤ(Διοίκηση Τεχνολογίας) του Πανεπιστημίου Μακεδονίας που έχει παρόμοιο στόχο. Συνδυάζει την Διοίκηση και την Τεχνολογία. Προσωπικά θα σας πρότεινα να δείτε και το τμήμα Διοίκησης Τεχνολογίας ως μια ελκυστική επιλογή με πολύ ενδιαφέρον γνωστικό αντικείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niwths

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Ας μην γράψω για τα οικονομικά τμήματα αφού μιλάμε για 5ο σαφώς είναι μέσα οικονομικές επιστήμες,δετ κτλ.

Εγώ ως πρώτη επιλογή είχα το τμήμα Ναυτιλιακών σπουδών πειραιά (μόλις πέρασα :P)

Εκτός από την καλή αποκατάσταση (92%),αρκετά ενδιαφέρον αντικείμενο που μπορεί να συνδυαστεί με οικονομικά,διεθνείς σχέσεις κτλ.
Οντως ειναι πολυ καλη σχολη με πολλες επιλογες στην αγορα εργασιας,στην οποια σχολη περασα και εγω:D:Dαφου ηταν η πρωτη μ επιλογη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top