Οικονομικές επιστήμες

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Όποιος περάσει οικονομικές επιστήμες,τι δουλειά μπορεί να πιάσει μετά;Ο μισθός,η αποκατάσταση κτλ σε τι κατάσταση βρίσκονται;
Όποια πληροφορία μου δώσετε κάθε άλλο παρά άχρηστη θα είναι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Όποιος περάσει οικονομικές επιστήμες,τι δουλειά μπορεί να πιάσει μετά;Ο μισθός,η αποκατάσταση κτλ σε τι κατάσταση βρίσκονται;
Όποια πληροφορία μου δώσετε κάθε άλλο παρά άχρηστη θα είναι!:)


τι ακριβώς εννοείς με το παραπάνω?
με τις σχολές που αναφέρονται ως οικονομικής επιστήμης/οικονομικών επιστημών ή γενικά με κάποια σχολή 5ου πεδίου?
η αποκατάσταση είναι σχετικά καλή και σε σύγκριση με τις περισσότερες σχολές πολύ καλύτερη ΑΛΛΑ όταν έχεις ανεργία 10% όλα είναι σχετικά.

ο μισθός ξεκινάει αν ασχοληθείς με κάτι σχετικό ξεκινάει δυστυχώς με το ανασφάλιστο μπλοκάκι,παέι στο βασικό και βέβαια μπορείς να καταλήξεις και golden boy,manager σε μεγάλη εταιρεία ή τράπεζα κλπ κλπ.

παρόλ'αυτά είσαι ακόμα κάπως μικρός για να σε νοιάζει τόσο πολύ οι συνθήκες και τα δεδομένα αλλάζουν μέσα σε 3 χρόνια κατά πολύ και θα το δεις και εσύ πιο ουσιαστικά κατόπιν ψαξίματος και ερωταπαντήσεων.

το μόνο που έχω να σου πω ως συμβουλή είναι μην κατασταλάξεις στα οικονομικά λόγω πρεστιζ-ονόματος-κύρους και λοιπές άλλες χαζομαρίτσες γιατί τελικά δεν θα κάνεις τίποτα και θα χαραμίσεις την ζωή σου άδικα,το βλέπω στους συμφοιτητές μου και είναι πολύ λυπηρό θέαμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Μιλούσα για τις σχολές που αναφέρονται στις οικονομικές επιστήμες..
Δεν έχω κατασταλάξει κάπου και σίγουρα δεν θα διάλεγα κάτι λόγω ονόματος και κύρους..
Απλά μ'αρέσουν τα μαθηματικά και αυτά που έχουν σχέση με οικονομία κτλ. και το σκέφτηκα ως επιλογή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
τότε είσαι σε καλό δρόμο.
αν τα πας καλά στα μαθηματικά τότε να κοιτάξεις τα τμήματα στατιστικής-λογιστικής και χρηματοοικονομικής.
έχον πιο πολύ ενασχόληση με νουμεράκια σε σύγκριση με τα υπόλοιπα και ειδικά τα οικονομικής επιστήμης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
τι ακριβώς εννοείς με το παραπάνω?
με τις σχολές που αναφέρονται ως οικονομικής επιστήμης/οικονομικών επιστημών ή γενικά με κάποια σχολή 5ου πεδίου?
η αποκατάσταση είναι σχετικά καλή και σε σύγκριση με τις περισσότερες σχολές πολύ καλύτερη ΑΛΛΑ όταν έχεις ανεργία 10% όλα είναι σχετικά.

ο μισθός ξεκινάει αν ασχοληθείς με κάτι σχετικό ξεκινάει δυστυχώς με το ανασφάλιστο μπλοκάκι,παέι στο βασικό και βέβαια μπορείς να καταλήξεις και golden boy,manager σε μεγάλη εταιρεία ή τράπεζα κλπ κλπ.

παρόλ'αυτά είσαι ακόμα κάπως μικρός για να σε νοιάζει τόσο πολύ οι συνθήκες και τα δεδομένα αλλάζουν μέσα σε 3 χρόνια κατά πολύ και θα το δεις και εσύ πιο ουσιαστικά κατόπιν ψαξίματος και ερωταπαντήσεων.

το μόνο που έχω να σου πω ως συμβουλή είναι μην κατασταλάξεις στα οικονομικά λόγω πρεστιζ-ονόματος-κύρους και λοιπές άλλες χαζομαρίτσες γιατί τελικά δεν θα κάνεις τίποτα και θα χαραμίσεις την ζωή σου άδικα,το βλέπω στους συμφοιτητές μου και είναι πολύ λυπηρό θέαμα.

Αν μπορείς λίγο να μου εξηγήσεις αυτό το κομμάτι :confused:
Τι ακριβώς εννοείς με το ανασφάλιστο μπλοκάκι;
Δηλαδή από μισθό δεν παίζει κάτι καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
και εγώ κοιτάω οικονομικές σχολές... θα ήθελαν να μάθω τις διαφορές τους (λεπτομέρειες) ή με άλλα λόγια το τι ακριβώς είναι το καθένα. πχ φοροτεχνικός, χρηματοοικονομική σχολή, οικονομική σχολή κλπ και τι πιθανότητες έχω σε αυτήν την εποχή να πιάσω δουλειά. Τώρα θα μου πείτε ότι ειμαι μικρός για να σκέφτομαι αποκατάσταση αλλά τα πράγματα δεν μπορούν να γίνουν χειρότερα ε? ή μήπως μπορούν?:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top