Οδηγός σύμβουλος προς πρωτοετείς φοιτητές

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οδηγός για την αποφυγή κομματόσκυλων,υπάρχει;:P
Εγώ σκέφτομαι να τους τρολλάρω μέχρι τελικής πτώσεως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι να τους τρολλάρω μέχρι τελικής πτώσεως.
Εγω παλι σκεφτομαι να παω για την εγγραφη με τον μπαμπα μου,λετε να τους αποφυγω ετσι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω παλι σκεφτομαι να παω για την εγγραφη με τον μπαμπα μου,λετε να τους αποφυγω ετσι; :P

Ναι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Ωραια τοτε,βρηκαμε την λυση! Θα παμε ολοι με γονεις!:P Εκτος και αν καποιοι ενδιαφερονται πραγματι να μπουν σε καποια παραταξη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εγω παλι σκεφτομαι να παω για την εγγραφη με τον μπαμπα μου,λετε να τους αποφυγω ετσι; :P
Δεν τους εμποδίζει αυτό πάντως... Φάε σκορδο και τζατζίκι, ίσως έτσι τους αποφύγεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα αν μου την πέσει κανας κομματοdog και μου πει “για ο,τι χρειαστείς ειμαι εδώ“ θα του πω “έχεις 5 ευρώ γιατί δεν έχω για καφέ“; :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Εμένα αν μου την πέσει κανας κομματοdog και μου πει “για ο,τι χρειαστείς ειμαι εδώ“ θα του πω “έχεις 5 ευρώ γιατί δεν έχω για καφέ“; :upside:

Θα σου πει, ελα κερναω εγω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα σου πει, ελα κερναω εγω. :P

Μια χαρούλα, θα μου κεράσει 5-6 καφέδες μέχρι να βαρεθεί και να με παρατήσει ήσυχο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Εμένα αν μου την πέσει κανας κομματοdog και μου πει “για ο,τι χρειαστείς ειμαι εδώ“ θα του πω “έχεις 5 ευρώ γιατί δεν έχω για καφέ“; :upside:
Θα στο γυρισει στα φιλοσοφικα "τα υλικα αγαθα δεν εχουν αξια", "η ιδεολογια ειναι το μονο αγαθο και οχι τα χρηματα", "τα χρηματα δεν εχουν ουσια" κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Και τα δυο παίζουν. Εξαρτάται ποιας παράταξης θα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κων.

Νεοφερμένος

Η Κων. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Απο περιέργεια, σε όλα τα πανεπιστήμια οι παρατάξεις έχουν εξίσου έντονη "δράση"; :P Παντού τα ίδια είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Εμενα τα κομματοσκυλα την πρωτη μερα δεν με πλησιασαν καν, γιατι μεγαλοδειχνω και νομιζαν ειμαι απο μεγαλυτερο ετος. Αρα οσοι φαινεστε μεγαλυτεροι ειστε ασφαλεις!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Απο περιέργεια, σε όλα τα πανεπιστήμια οι παρατάξεις έχουν εξίσου έντονη "δράση"; :P Παντού τα ίδια είναι;

Μπα. Σε κεντρικές σχολές τα πράγματα είναι πιο φορτισμένα και κυρίως στις συνελεύσεις. Π.χ. ΑΣΟΕΕ, Νομική. Είχα ακούσει ότι κάποτε είχαν βγει και μαχαίρια σε συνέλευση. Αλλά στις υπόλοιπες σχολές είναι πιο χαλαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Απο περιέργεια, σε όλα τα πανεπιστήμια οι παρατάξεις έχουν εξίσου έντονη "δράση"; :P Παντού τα ίδια είναι;

Ναι. Απλά λόγω κρίσης έχουν αλλάξει κάποια δεδομένα. Θα τα δεις όταν με το καλό γίνεις φοιτήτρια..:)

Θυμάμαι ένα περιστατικό. Με είχε πλησιάσει κοπέλα αριστερής ιδεολογίας 3ου-4ου έτους, με την εφημερίδα παραμάσχαλα για να με ενημερώσει ή/και να με εντάξει στο κόμμα. Η κοπέλα ήταν ένα καλό γκομενάκι, τρωγόταν για 1-2 μήνες "πακέτο all inclusive", με το κλασικό ανοιξιάτικο ντύσιμο φοιτήτριας. Όταν έμαθε ότι ήμουν 3ο έτος, σπάστηκε και εξαφανίστηκε απότομα. Νόμιζε ότι ήμουν πρωτοετής, για να μου πουλήσει φύκια. :redface:

Μάκη μη το λες. Στην επαρχία σε παλιές καλές εποχές πριν το 2008 τα πράγματα κρεμόντουσαν σε τεντωμένο σκοινί. Χάνονταν μαθήματα για πλάκα. Κάθε χρόνο είχαμε διπλές εξεταστικές λόγω καταλήψεων και τα συναφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
1 είναι η συμβουλή μου !

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι. Απλά λόγω κρίσης έχουν αλλάξει κάποια δεδομένα. Θα τα δεις όταν με το καλό γίνεις φοιτήτρια..:)

Θυμάμαι ένα περιστατικό. Με είχε πλησιάσει κοπέλα αριστερής ιδεολογίας 3ου-4ου έτους, με την εφημερίδα παραμάσχαλα για να με ενημερώσει ή/και να με εντάξει στο κόμμα. Η κοπέλα ήταν ένα καλό γκομενάκι, τρωγόταν για 1-2 μήνες "πακέτο all inclusive", με το κλασικό ανοιξιάτικο ντύσιμο φοιτήτριας. Όταν έμαθε ότι ήμουν 3ο έτος, σπάστηκε και εξαφανίστηκε απότομα. Νόμιζε ότι ήμουν πρωτοετής, για να μου πουλήσει φύκια. :redface:

Μάκη μη το λες. Στην επαρχία σε παλιές καλές εποχές πριν το 2008 τα πράγματα κρεμόντουσαν σε τεντωμένο σκοινί. Χάνονταν μαθήματα για πλάκα. Κάθε χρόνο είχαμε διπλές εξεταστικές λόγω καταλήψεων και τα συναφή.

Παίξτο πρωτοετής χαζε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex evangelou

Νεοφερμένος

Ο alex evangelou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Δηλαδή πως μπορείς να αποφύγεις καποιον ενοχλητικο την πρωτη μερα της εγγραφης? αν ο αλλος επιμενει να σε βοηθησει η να σου παρει το νουμερο του κινητου τι θα κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Τα πραματα ειναι απλα.Τους προσβαλετε τους φτηνετε στα μουτρα και αμα εχετε και ορεξη τουσ τραβατε και καμια σφαλιαρα γιαιτι αυτο αξιζει στις παραταξεις και ιδικα δαπ/πασπ.Μακρυα απο κομματοσκυλα.Ειναι τα χειροτερα νεοταξικα σκουπιδια που υπαρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
βρε βρε ποιος επεστρεψε χαχα ... πιτσα μπες τσατ ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
"μακριά από κόμματα μην βρεις μπελά, πατρίς θρησκεία και φαμελιά"
Ε ναι, όταν η ανεργία φτάνει το 60% στους νέους, όταν οι γονείς μας και εμείς γινόμαστε μετανάστες, όταν μας πετάνε από τα πανεπιστήμια για να σπουδάζουν μόνο οι άξιοι (sic), όταν γκρεμίζουν εργασιακά και δημοκρατικά δικαιώματα που κατακτήθηκαν με αίμα κτλ, εμείς αυτό που πρέπει να κάνουμε (και μόνο αυτό) είναι να να μη δίνουμε σημασία. Μακριά από κάθε είδος οργάνωσης , σαν να μην ανήκουμε σε αυτήν τη κοινωνία δλδ. Πάρτε πτυχίο λοιπόν (αν είστε τυχεροί) και άντε να γίνετε ο επόμενος κυρ παντελής:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top