ΟΠΑ: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
αυτος και δασολογια να ειχε τελειωσει, θα σ ανελυε την αναγκη γνωσεων πανω στη δασολογια για να ασχοληθεις με τα ομολογα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos053

Νεοφερμένος

Ο tasos053 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σασ παιδια ειμαι στο 1ο ετοσ τησ στατιστικησ και εκτυπωσα τισ σημειωσεισ του μαθηματικου λοιγσμου(παππα και ζαζανη)...μπορειτε να μου πειτε με ποια σειρα πανε τα κεφαλαια των σημειωσεων ????επειδη μπλεχτηκα λιγο για αυτο...ευχαριστω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
γεια σασ παιδια ειμαι στο 1ο ετοσ τησ στατιστικησ και εκτυπωσα τισ σημειωσεισ του μαθηματικου λοιγσμου(παππα και ζαζανη)...μπορειτε να μου πειτε με ποια σειρα πανε τα κεφαλαια των σημειωσεων ????επειδη μπλεχτηκα λιγο για αυτο...ευχαριστω
Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να στειλεις ενα mail στους ιδιους τους καθηγητες(με προτιμηση στον νεοτερο εκ των 2 :p )
Δεν ειμαι στο τμημα σου αλλα αυτα καταφερα να βρω, dpappas@aueb.gr zazanis@aueb.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
πολλα μπορεις να κανεις αλλα (μιλαω εκ πειρας) το 80% των φοιτητων (θα εφαρμοσω ελεγχο υποθεσεων παραμετρων απο στατιστικη αναλυση αν χρειαστει για να το αποδειξω) ειναι "πεσε πιτα να σε φαω" τα θελουν ολα ετοιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυριο θα γινει συνελευση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
αυτο κυκλοφορει

το θεμα ειναι οτι οταν γινεται συνελευση γινεται ενα μπαχαλο, αλλοι εχουν μαθημα αλλοι εχουν

εμεις πχ το χασαμε, κατι φιλοι μου ομως οχι (την τριτη που μας περασε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Περίεργο. Θα γίνει στις 13:00.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Περίεργο. Θα γίνει στις 13:00.
Να υποθεσω οτι μεχρι τη 1 θα γινει κανονικα μαθημα ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Έτσι μπράβο!

47η στην Ευρώπη και 123η στο Κόσμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
σσσσσσ στην ελλαδα δεν εχουμε καταταξεις, οπου παει ο καθενας ειναι το καλυτερο πανεπιστημιο του κοσμου

δεν ανεχομαστε εμεις οτι υπαρχει καλυτερο πανεπιστημιο απο εμας
ΟΧΙ
τωρα ειμαι στην ασοεε, ειναι το καλυτερο πανεπιστημιο του κοσμου, μετα που θα κανω μαστερ στο εκπα, θα ειναι το εκπα το καλυτερο πανεπιστημιο του κοσμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Μπορει να μου πει καποιος τι στο καλο εγινε σημερα?
καραμουζες,φωνες μεχρι και τους πυροσβεστηρες ανοιξαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.

PanahtIstratis

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Guys υπάρχουν πουθενα στο ίντερνετ θέματα προηγουμένων ετών για μαθήματα του ΟΠΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Φοιτητες του ΟΠΑ ριξτε μια ματια εδω...
https://studentsact.tedxaueb.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης (Ιούλιος 2013):
View attachment 57065

Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (Μάρτιος 2012):
View attachment 57066

Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας (Δεκέμβριος 2013):
View attachment 57067

Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (Μάρτιος 2010):
View attachment 57068

Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας (Ιούνιος 2010):
View attachment 57069

Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος Πληροφορικής (Μάρτιος 2012):
View attachment 57070
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikolasathens

Νεοφερμένος

Ο nikolasathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά όποιος μπορεί ας βοηθήσει! Είμαι δευτεροετής φοιτητής στο ΕΜΠ, αλλά φέτος θα κάνω 10% και σκέφτομαι να βάλω ΔΕΤ ΑΣΟΕΕ, καθώς κοίταξα τον οδηγό σπουδών και μου φάνηκε ότι το αντικείμεο θα μου ταιριάζει πολύ. Παρ' όλα αυτά το περιβάλλον μου, μου λέει να συνεχίσω στη σχολή μου και να κάνω μεταπτυχιακό στα οικονομικά και ότι με αυτόν τον τρόπο θα καλύψω και αυτό το πεδίο και επιπρόσθετα θα έχω και τα δικαιώματα του μηχανικού. Εσείς τι λέτε να κάνω; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Με πτυχιο οικονομικων θα ασχοληθεις πχ σε καποιον τομεα οικονομικων,τουριστικα,λογιστικα,χρηματοοικονομικα

Με πτυχιο μηχανικου και οικονομικων θα εχεις πολλα συν στο να απασχοληθεις στα γραφεια μιας τεχνικης εταιρειας μεγαλης-μικρης,μπορεις να στραφεις στα χρηματοοικονομικα οποιαδηποτε στιγμη καθως και θα εχεις μεγαλη γνωση στο τεχνικο κοσμο και στον οικονομικο.

Πολλοι τελειωσαν το εμπ και εκαναν μεταπτυχιακο στα οικονομικα και στραφηκαν εκει και μπηκαν σε διοικητικες θεσεις σε τραπεζες και σε οικονομικα κεντρα.Ειδικα στο εξωτερικο.Γενικα στο εξωτερικο προτιμουνται και μηχανικοι για θεσεις σε οικονομικο κλαδο.Στην ελλαδα αυτο τωρα αρχιζει.

Γενικα εσυ διαλεγεις τι σε τραβαει πιο πολυ.
Εαν δεν σε ευχαριστει ο τεχνικος κοσμος απλα εφυγες,γιατι ειναι πολυ εξειδικευση και η δουλεια συγκεκριμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolasathens

Νεοφερμένος

Ο nikolasathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Απλά σκέφτομαι ότι εφόσον όπως και να 'χει σκοπεύω να ασχοληθώ με τα οικονομικά και είναι αυτό που με ελκύει περισσότερο, θα ήταν καλύτερο να παω τελικά στην ΑΣΟΕΕ έτσι ώστε να πάρω πιο συγκεκριμένες οικονομικές γνώσεις και να μην "αναγκάζομαι" να κάνω τεχνικά μαθήματα, ανάμεσα στα οποία υπάρχουν και κάμποσα που δεν με ενδιαφέρουν και συνεπακόλουθα μου φαίνονται πολύ δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top