ΟΠΑ: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε

helllo_kitty

Νεοφερμένος

Η helllo_kitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Πρόκειται για το αμφιθέατρο Χ το οποίο βρίσκεται στο υπόγειο. :iagree:


-petros

Κατάλαβα, thnx:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gmat

Νεοφερμένος

Ο gmat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Καλά ακόμη στο 1ο εξάμηνο είμαστε....Μάλλον οικονομική επιχειρήσεων και χρηματοοικονομικής....Το μσν μου είναι ronalexpr@hotmail.com Αν θες κάνε με add για να ψιλογνωριστούμε...Τις προάλλες στην εγγραφή αισθανόμουν λες και πήγαινα στην 1η δημοτικού

Ασε. Γινοταν χαμος με τις ουρες για να παραδοσεις τα δικαιολογητικα. Μηπως ξερεις ποτε θα παρουμε πασο και φοιτητικη ταυτοτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helllo_kitty

Νεοφερμένος

Η helllo_kitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ασε. Γινοταν χαμος με τις ουρες για να παραδοσεις τα δικαιολογητικα. Μηπως ξερεις ποτε θα παρουμε πασο και φοιτητικη ταυτοτητα?

Στις εγγραφές άκουσα να λένε ότι δν πρόκειται να τα πάρουμε πρίν απο 1η του Οκτώβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αν συμπίπτουν μαθήματα κανονικά βάσει οδηγού σπουδών δεν επιτρέπεται να δηλώσεις ένα από τα δύο. Στην πράξη αυτό ποτέ δεν ελέγχεται και στο χέρι σου είναι να διαλέξεις ένα από τα δύο για παρακολούθηση αν σε καίει τόσο πολύ να τα πάρεις και τα δύο τώρα. Σε περίπτωση που είναι υποχρεωτικά του ίδιου έτους και πέφτουν ίδια μέρα να απευθυνθείτε στους καθηγητές σας για αλλαγή προγράμματος, αν και αυτό σπάνια παίζει. Τα επιλογής και των διαφορετικών ετων την κάνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πως μπορώ να μπω στο e-mail μου της ΑΣΟΕΕ τώρα που εχω τη διευθυνση, τον αρχικο password και τον κωδικο πρόσβασης; Πρέπει πρώτα να κάνω αίτηση για να γραφτώ και στην ηλεκτρονική γραμματεία; Και το e-class, στο οποίο γράφτηκα, τι ακριβώς είναι; Θα το εκτιμούσα αν μας κάνατε οι παλιότεροι μια παρουσίαση όλου του συστήματος μηχανοργάνωσης, για ό,τι αφορά το e-mail, το e-class, την ηλεκτρονική γραμματεία και όσα προσφέρει (πχ. ανακοινωση βαθμολογιών, δηλωση μαθημάτων κλπ.). Όταν λέμε "δήλωση μαθήματος" εννοούμε ότι δηλωνουμε οτι θα εξεταστουμε σε αυτό στην εξεταστική του Ιανουαρίου; Αν είναι έτσι, δεν επιβάλλεται να δηλώσουμε και τα πέντε υποχρεωτικα μαθηματα του εξαμήνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
  • Για το mail πηγαίνεις εδώ. Login name βάζεις το p309XXXX (τον αριθμό μητρώου σου δηλαδή με το p μπροστά) και password βάζεις το αρχικό password που λέει το χαρτάκι που πήρατε (φαντάζομαι).
  • Η ηλεκτρονική γραμματεία χρησιμεύει για τη δήλωση μαθημάτων-συγγραμμάτων και ναι, δηλώνεις τα μαθήματα που θα εξεταστείς στην κάθε εξεταστική (Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου-Σεπτεμβρίου). Προφανώς τώρα δηλώνετε μόνο για το χειμερινό εξάμηνο. Είσαι ήδη γραμμένος στην ηλ. γραμματεία αλλά για να συνδεθείς θα χρειαστείς ένα certificate που θα πρέπει να το κάνεις import στον browser σου και θα το πάρεις από το Κέντρο υπολογιστών βάζοντάς το σε usb stick (πρέπει να έχεις και το φοιτητικό πάσο μαζί). Επίσης στην ηλ. γραμματεία βλέπεις και την αναλυτική βαθμολογία σου. Μπορείς να δηλώσεις όποιο μάθημα του χειμερινού εξαμήνου (από οποιοδήποτε έτος νομίζω) θέλεις αρκεί ο συνολικός αριθμός μαθημάτων να μην υπερβαίνει τα 7 + ξένη γλώσσα.
  • Το e-class είναι αυτό που λέει η λέξη. Ηλεκτρονική τάξη δηλαδή. Εκεί στα περισσότερα μαθήματα ο καθηγητής θα ανεβάζει σε slides τις διαλέξεις, θα κάνει ανακοινώσεις (οι οποίες αν εισαι γραμμένος στο ανάλογο μάθημα του e-class θα στέλνονται και στο mail), θα βάζει ασκήσεις και οτιδήποτε σχετικό με το μάθημα.
Καλη αρχή (και πάλι) :no1:

Υ.Γ. : Τα παραπάνω αφορούν το τμήμα πληροφορικής. Δεν έχω ιδέα τι ισχύει στα άλλα τμήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για κάποιο λόγο, όμως, μου λεει οτι το password μου ειναι incorrect.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ασε. Γινοταν χαμος με τις ουρες για να παραδοσεις τα δικαιολογητικα. Μηπως ξερεις ποτε θα παρουμε πασο και φοιτητικη ταυτοτητα?
από όσο έμαθα από βδομάδα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Για κάποιο λόγο, όμως, μου λεει οτι το password μου ειναι incorrect.

Αν δεν έχεις κάνει κάποιο λάθος μπορεί να μην έχουν ενεργοποιηθεί ακόμα οι λογαριασμοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, ίσως να ειναι αυτό. Πότε συνηθως ενεργοποιούνται; Θα χρειαστει να ξαναπαμε στη σχολη για καποιο λογο πριν την εναρξη των μαθηματων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Ναι, ίσως να ειναι αυτό. Πότε συνηθως ενεργοποιούνται; Θα χρειαστει να ξαναπαμε στη σχολη για καποιο λογο πριν την εναρξη των μαθηματων;

μαλλον θα εχεις κανει καποιο λαθος κι εγω περισυ προσπαθουσα επι μια ωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Δεν ξέρω πότε ενεργοποιούνται οι λογαριασμοί. Εγώ πάντως πέρισυ έιχα κάνει την εγγραφή μου την τελευταία μέρα των εγγραφών και ο λογαριασμός ήταν εντάξει. Μπορεί και να θυμάμαι λάθος.

Όχι, δεν υπάρχει κάποιος λόγος να πάτε πριν ξεκινήσουν τα μαθήματα.

@miv : Ρώτα και στο venus όλο και κάτι περισσότερο θα ξέρουν τα παιδιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
εγω ειχα κανει την εγγραφη στις 19 και στις στις 22 ο λογαριασμος ηταν οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Η λογική λέει πως από τη στιγμή που τους έδωσαν το χαρτάκι πρέπει να είναι εντάξει.

Αλλά δεν ξέρω τί παίζει ακριβώς γιατί πρόσφατα έκαναν κάτι αλλαγές στο mail αν και επίσης δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
statakos νομίζω πως δεν βρήκα κανένα στον dias περασμένο. Στο p3080 έχει μείνει το /plir
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Σωστή σε βρίσκω, δεν μου πέρασε καν από το μυαλό να κοιτάξω. :P

Άρα miv υπομονή ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Άντε, γιατι θελω να μπω και στο facebook network των ασοετζήδων και μου ζητάει επιβεβαίωση. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδεια εγω περασα οικονομικων επιστημων πατρας...αλλα προκειται να παρω μεταγραφη στην ασοεε!!!!Επειδη ομως δεν θελω να χασω εξαμηνο...θα παρακολουθω μαθηματα στην ασοεε μεχρι να παρω την μεταγραφη!!!Για αυτο..θα ηθελα να ρωτησω...στις 1 οκτωμβρη τι θα κανουμε??τι ωρα παμε εκει??η μηπως δεν θα γινει μαθημα..και δεν χρειαζεται να ερθω καθολου!!!??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
6 Οκτωβρίου ξεκινάνε τα μαθήματα.

Μπορείς να ενημερώνεσαι από εδώ.

Από το πρόγραμμα στο site βλέπω πως οι πρωτοετείς οικον. επιστήμης ξεκινάτε στις 11 η ώρα στο αμφιθέατρο Α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
6 Οκτωβρίου ξεκινάνε τα μαθήματα.

Μπορείς να ενημερώνεσαι από εδώ.

Από το πρόγραμμα στο site βλέπω πως οι πρωτοετείς οικον. επιστήμης ξεκινάτε στις 11 η ώρα στο αμφιθέατρο Α

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!!!:no1::no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top