ΟΠΑ: Όλα όσα πρέπει να ξέρετε

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
2/2 αρχίζει η εξεταστική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heyday

Νεοφερμένος

Η heyday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
2/2 αρχίζει η εξεταστική!

παλι καλα γιατι δεν εχω προλαβει να διαβασω απολυτως τιποτα!!! πωπω ειδικα οικονομια δεν εχω ιδεα τι θα κανω...ουτε και μαθηματικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
παλι καλα γιατι δεν εχω προλαβει να διαβασω απολυτως τιποτα!!! πωπω ειδικα οικονομια δεν εχω ιδεα τι θα κανω...ουτε και μαθηματικα!!!
Κ γω τα ιδια, οικονομικα και μαθηματικα μονο το ονομα των μαθηματων ξερω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.

Alex0077

Νεοφερμένος

Ο Alex0077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Αυτήν την Τρίτη 20/1 γράφουμε κ την πρώτη πρόοδο στο Αστικό Δίκαιο.. (TMHMA O.Δ.Ε.)

Ύλη Αστικού για 20/01/09: σελ. 43-126 (Βάρκα Αδάμη)
Και σελ.1-124 (Σπυριδάκη)

SOS

1. Πηγές ΔΙκαίου
Πρωτογενείς και Δευτερογενείς
Νόμος-είδη νόμων
Καλή πίστη, χρηστά και συναλλακτικά ήθη
Περιεχόμενο του κανόνα δικαίου

2.Καταστάσεις φυσικού προσώπου
Κατοικία
Σύσταση νομικού προσώπου
Σωματείο - Ίδρυμα

3. Γένεση, κτήση, αλλοίωση κ απώλεια δικαιώματος
Κατάχρηση κ αποδυνάμωση δικαιώματος

4. Πράξη δικαίου κ ικανότητα προς το πράττειν
Δικαιοπρακτική ικανότητα
Περιεχόμενο δικαοπραξίας
Συμβάσεις
Αίρεση κ προθεσμία
Ακυρότητα κ ακυρωσία δικαιοπραξίας
σελ. 115 + 120
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Βγήκε το νέο πρόγραμμα της εξεταστικής χθες για όποιον δεν το πρόσεξε.
https://www.aueb.gr/pages/news/attachments/392.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heyday

Νεοφερμένος

Η heyday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Βγήκε το νέο πρόγραμμα της εξεταστικής χθες για όποιον δεν το πρόσεξε.
https://www.aueb.gr/pages/news/attachments/392.pdf

αχ ωραια ευχαριστω πολυ δεν το χα δει!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ρε παιδια, για να περάσεις ένα μαθημα χρειάζεται να πάρεις 5 ή 4,5?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Ρε παιδια, για να περάσεις ένα μαθημα χρειάζεται να πάρεις 5 ή 4,5?

5 απ' όσο ξέρω!
Βλέπω και εσύ υψηλούς στόχους έχεις, ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heyday

Νεοφερμένος

Η heyday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ρε παιδια, για να περάσεις ένα μαθημα χρειάζεται να πάρεις 5 ή 4,5?

κι εγω για 5 ξερω...να σου πω ρε wolly εσυ που σαι και του ΔΕΟΣ και γνωριζεις τα καθεκαστα, τι θα κανεις με τα μαθηματικα??? εγω σκεφτομαι να μην μπω καν στον κοπο....η υποθεση οσον με αφορα ειναι τελειωμενη!!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
κι εγω για 5 ξερω...να σου πω ρε wolly εσυ που σαι και του ΔΕΟΣ και γνωριζεις τα καθεκαστα, τι θα κανεις με τα μαθηματικα??? εγω σκεφτομαι να μην μπω καν στον κοπο....η υποθεση οσον με αφορα ειναι τελειωμενη!!!:xixi:

Κοίτα, εγω θα διαβασω του φροντιστηριου και οτι γίνει. Πιστευω οτι θα το περασω γιατι το 1/3 της υλης το καταλαβαινω απολυτα. Θα διαβασω και τα αλλα και αφου ειναι παραγωγιση και ολοκληρωματα, θυμαμαι απο περυσι. Θα διαβασω και θεωρια και τι στο διαολο,θα το περασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μην τα παρατάτε ... Προσπαθήστε να διαβάσετε ο,τι βγάλετε και γράψτε ο,τι ξέρετε. Δεν έχετε να κερδίσετε κάτι με το να μην πάτε... Κάθε άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heyday

Νεοφερμένος

Η heyday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Τι να πω, με πεισατε!!!! θα την κανω λοιπον την προσπαθεια...θα δω κι εγω τις σημειωσεις απο το φροντιστηριο και μετα τα παλια θεματα γιατι απ οτι εχω ακουσει επαναλαμβανονται....και ο θεος βοηθος!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

heyday

Νεοφερμένος

Η heyday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
αντε, παιδια, καλη μας επιτυχια απο δευτερα με την εξεταστικη!!! και καλα κουραγια γιατι χρειαζονται!!! προσωπικα διαβαζω καμποσες μερες τωρα οικονομια και τα χω παιξει!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
πακετο,και γω δευτερα γραφω Εισαγωγη στην Επιστημη των Υπολογιστων.:P
νταξ δν ειν κ πανελληνιες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά της ΑΣΟΕΕ ... :no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Καλή μας επιτυχία! Εγώ το πρώτο αποφάσισα να μην το δώσω οπότε για μένα ξεκινάμε την Παρασκευή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Sorry για να καταλάβω αποφάσισες να δώσεις διακριτά αντι επιστήμης ?
Υποτίθεται πως πάει ανάποδα τεσπα ....

Καλή επιτυχία σε όλους :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μάλλον είπε ότι δεν θα περάσω που δεν θα περάσω ας πάω αμέσως στο μάθημα της παρασκευης... εγώ πάντως χωρίς να ξέρω τι παίζει θα σου έλεγα να προσπαθησεις:no1:..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top