ΟΕΦΕ: Φυσική Γ' Λυκείου

vasilis93

Νεοφερμένος

Ο vasilis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Iliaso μηποσ ξερεισ που μπορω να βρω τα 8εματα φυσικησ οεφε 2009?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Συγγνώμη που επεμβαίνω κιόλας αλλά γιατί τα θες; Για την προσομοίωση την Κυριακή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis93

Νεοφερμένος

Ο vasilis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
οχι!!!εγω τα εχω γραψει αλλα εχω χασει τις λυσεις. τα 8ελο για τον ξαδερφο μου. αυτος μου τα ζητησε.
-----------------------------------------
μηπως ξερεις που μπορω να τα βρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
@aleka
Να το θέσω αλλιώς τότε,δεν σε ανάγκασε κανείς να πας αδιάβαστη,διαβασμένη,ΥΠΕΡ-διαβασμένη ( δεν μιλάω επιθετικά,γενικολογίες κάνω:) ).Και αφού λες πως η προσπάθεια πήγε χαμένη(που δεν το πιστεύω),μήπως πρέπει να νιώθεις εσύ τύψεις γιατί διάβασες περισσότερο από το επίπεδο των εξετάσεων;

Αδικία ΔΕΝ υπάρχει,''προσωπική'' άρα και υποκειμενική ''αδικία'' ίσως,αλλά και πάλι είναι θέμα του καθενός τι θεωρεί ως σωστή προετοιμασία.
Όσο για τους μαθητές που γράφουν όπως λες θα συμφωνήσω απολύτως με τον κ. lostG,εξάλλου πάντα οι καλύτεροι θα ξεχωρίζουν από τους καλούς,άλλο το 19.3 και άλλο το 19.5 , όταν όλοι γράφουν.

Εγώ θα σταθώ σε αυτό που προείπα,δηλαδή πως η κάθε προσπάθεια δεν πάει χαμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Μπα, θα προτιμουσα το 17 να ναι 17 και το 19, 19.
Το να γίνεται το 17 19,3 και το 19 19,5 δεν το θεωρώ δίκαιο σε καμια περίπτωση για ενα διαγωνισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Δεν σε καταλαβαίνω.Εγώ εννοώ πως το κάθε μόριο ξεχωρίζει τον μαθητή.
Τέλος,έγραψες 19.5,έγραψε και ο ''μέτρια διαβασμένος'' 19.5,στο συγκεκριμένο διαγώνισμα άρα είστε στο ίδιο επίπεδο ως προς τις απαιτήσεις του συγκεκριμένου διαγωνίσματος.

Αυτά είμαστε 3 σελίδες offtopic,δεν στέλνω πάλι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Θα ηθελα πολυ να κάνουμε την ίδια συζητηση αφου δωσεις πανελληνιες:)
Εννοω πως οκ δεν ειναι το θεμα τι κανει ο άλλος σιγουρα, απλως εαν προκειται για διαγωνισμο και όχι διαγώνισμα, παίζει ρόλο και πως θα γραψουν γενικότερα οι μαθητες σε πανελλαδικό επιπεδο. Εδω σε επηρεάζει εμμεσως και η επιδοση των άλλων.
Αν μπουν εύκολα, θα αυξηθει η βαρυτητα της εκθεσης, η οποια ευκολη-ξε ευκολη ειναι παντα ακρως υποκειμενικη. Καλο είναι να μπαινουν κάποια πράγματα σε ταξη στα 5 μαθηματα ώστε να ισοσταθμιζεται αυτός ο παραγοντας

Καλο σου βραδυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
αρκετά ενδιαφέροντα τα όσα ειπώθηκαν τελευταία για τα δυσκολα εύκολα θέματα σε αυτο το τopic....οπότε μας εκθέσω και εγώ τις απόψεις μου! ναι , ας βγάλω το άχτι μου...)
χμμμ...ναι πιστεύω και εγώ πώς υπάρχουν εύκολα και δύσκολα θέματα.....
αλλα
1) και εύκολα να ειναι (πχ περσινή φυσική) πρέπει να έχεις διαβάσει για να τα λύσεις
2) γενικά είμαι του μέτρου.....θεωρώ πάντα οτι πρέπει να υπάρχει μια διαβάθμιση.......
ναι οκ, ειμαι υπερ δύσκολων θέματων αλλα όχι των τρελών !! (πιο απλα των Μ*λ*κ*ιών)
δηλαδη μιας και λέμε φυσική θεωρώ ιδανικά τα θέμτα του 2006 ..... δυσκολα με διαβαθμισεις, χωρίς ασάφειες, εξεταζαν με πολυ καλα τρόπο ΟΛΗ τν υπάρχουσα ύλη κ αν εχεις διαβασει και αξιζες και εγραφες 20.....
τωρα θμετα οπως αυτα του 2005 , με ενα ακυρο 4 ο θεμα για κρουση, (αν τ εχει δει κανεις)θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μπαίνουν..........
γιατι πρόκειται για εξεταση και οχι για διαγωνισμό......
όποιος θέλει να δειξει να κανει μαγκιες σε τετοια θεματα ας παει στους πανελληνιους διαγωνσμους.....

(πχ εχω μια ιδιαιτερη ικανότητα στην έκθεση αλλα δεν εύχομαι να βάλουν μποούρδες για να γράψω μονο εγώ!!!!)

οι εξετάσεις πρέπει να ειναι εξετάσεις.... λύστε τα θεματα φυσικης του 2006 και 2005 και θα καταλάβετε!!!!!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Iliaso μηποσ ξερεισ που μπορω να βρω τα 8εματα φυσικησ οεφε 2009?

λυπάμαι δεν τα έχω:(...εδώ δεν ήξερα τι είναι καν ΟΕΦΕ :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
οχι!!!εγω τα εχω γραψει αλλα εχω χασει τις λυσεις. τα 8ελο για τον ξαδερφο μου. αυτος μου τα ζητησε.
-----------------------------------------
μηπως ξερεις που μπορω να τα βρω?

Δεν πρόκειται να τα βρεις πριν γράψουν τα φροντιστήρια. Την Κυριακή ούτως ή άλλως κάποιος θα τα ανεβάσει μιας και θα έχουμε γράψει. Υπομονή λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hearts_alive

Νεοφερμένος

Ο hearts_alive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Τα θέματα θα τα χαρακτήριζα αρκετά απαιτητικά και ικανά να δώσουν διαβάθμιση. Εννοείται ότι το 100 θα το έπιαναν μόνο οι άριστα προετοιμασμένοι μαθητές.

Το 3ο θέμα κρύβει πολλές παγίδες στην ερμηνεία της εκφώνησης (δείτε το 3ο θέμα των πανελληνίων του 2004 για να θυμηθείτε πόσοι είχαν καεί από λανθασμένη ερμηνεία της εκφώνησης) ενώ το 4ο είναι μεν απλό στα ζητούμενα ωστόσο απαιτεί άνεση στον χειρισμό δύσκολων μηχανικών συστημάτων από τον μαθητή. Τα θεωρητικά θέματα, και ιδίως της πολλαπλής επιλογής ήταν στο επίπεδο ή και παραπάνω από αυτά που βάζουν στις πανελλήνιες.

Θεωρώ πως θα καιγόταν πολύς κόσμος με τέτοια θέματα.


Προσωπικά τα βρήκα άνετα στη διαχείριση... Άμα έχεις δουλέψει μέσα στη χρονιά, πρόβλημα δε θα'χεις...


Α, ξέχασα, στο 3ο θέμα, στο τελευταίο ερώτημα, πολύ μεγάλη παγίδα έχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
google it
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
αρκετά ενδιαφέροντα τα όσα ειπώθηκαν τελευταία για τα δυσκολα εύκολα θέματα σε αυτο το τopic....οπότε μας εκθέσω και εγώ τις απόψεις μου! ναι , ας βγάλω το άχτι μου...)
χμμμ...ναι πιστεύω και εγώ πώς υπάρχουν εύκολα και δύσκολα θέματα.....
αλλα
1) και εύκολα να ειναι (πχ περσινή φυσική) πρέπει να έχεις διαβάσει για να τα λύσεις
2) γενικά είμαι του μέτρου.....θεωρώ πάντα οτι πρέπει να υπάρχει μια διαβάθμιση.......
ναι οκ, ειμαι υπερ δύσκολων θέματων αλλα όχι των τρελών !! (πιο απλα των Μ*λ*κ*ιών)
δηλαδη μιας και λέμε φυσική θεωρώ ιδανικά τα θέμτα του 2006 ..... δυσκολα με διαβαθμισεις, χωρίς ασάφειες, εξεταζαν με πολυ καλα τρόπο ΟΛΗ τν υπάρχουσα ύλη κ αν εχεις διαβασει και αξιζες και εγραφες 20.....
τωρα θμετα οπως αυτα του 2005 , με ενα ακυρο 4 ο θεμα για κρουση, (αν τ εχει δει κανεις)θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μπαίνουν..........
γιατι πρόκειται για εξεταση και οχι για διαγωνισμό......
όποιος θέλει να δειξει να κανει μαγκιες σε τετοια θεματα ας παει στους πανελληνιους διαγωνσμους.....

(πχ εχω μια ιδιαιτερη ικανότητα στην έκθεση αλλα δεν εύχομαι να βάλουν μποούρδες για να γράψω μονο εγώ!!!!)

οι εξετάσεις πρέπει να ειναι εξετάσεις.... λύστε τα θεματα φυσικης του 2006 και 2005 και θα καταλάβετε!!!!!!!!!:no1:

Ακριβώς αυτό. Τα θέματα του 2006 είχα στο μυαλό μου ως τα πιο αντιπροσωπευτικά που έχουν δωθει μέχρι στιγμης στη φυσική τουλάχιστον.

Διαγωνισμος είναι οι πανελληνιες γιατι οι υποψηφιοι διεκδικουν περιορισμενες θεσεις. Εξετασεις ειναι οι ενδοσχολικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.

lina91

Νεοφερμένος

Η lina91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Υπάρχουν τα φετινά θέματα για Φυσική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lina91

Νεοφερμένος

Η lina91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά εγώ ένα ποστ έκανα για τα θέματα του ΟΕΦΕ, οι απαντήσεις που δώσατε πού κολλάνε; Και γιατί να διαγραφεί; Αν έχει κάποιος παρ' όλα αυτά τα θέματα του 2009 να μου απαντήσει. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥΥ ΟΕΦΕ,ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΝΕ?ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ.?ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ 2009 ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Κάνε ένα πέρασμα στα μηνύματα του παρακάτω και θα βγάλεις άκρη.Η ΟΕΦΕ δεν αφήνει να βγούν στη δημοσιότητα τα θεματα γιατί είναι φαίνεται...κρατικό μυστικό!

https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=44717
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πρώτον, μη γράφεις με κεφαλαία.
Δεύτερον, αν κάνε μια αναζήτηση πριν ρωτήσεις, δεν είναι δύσκολο.
Ορίστε: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=44834

έδιτ: lostG τρομερός συγχρονισμός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karxri

Νεοφερμένος

Ο karxri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

lina91

Νεοφερμένος

Η lina91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top