ΟΕΦΕ: Μαθηματικά κατεύθυνσης Γ' Λυκείου

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Ε καλά μην παίρνεις κι όρκο...Το ότ έπεσε στο διαγωνισμα της ΟΕΦΕ δεν σημαίνει κάτι...μπορούν άνετα να τη βάλουν...Διαβασε την αν εισαι καλυμμενη καλού κακόυ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreloGreek

Νεοφερμένος

Ο TreloGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μαθηματικά ΟΕΦΕ 2009: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=44834
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joseph

Νεοφερμένος

Ο joseph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Οι απαντήσεις βρίσκονται στο site www.e-kimolia.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timothi21

Νεοφερμένος

Ο timothi21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ Joseph τις ειδα τις απαντησεις και γω εκει τα θεματα δεν βρισκω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
παιδια εγω επειδη κανω ιδιαιτερα, εγραψα σημερα τα θεματα του οεφε. Ωραια θεματακια, δεν τα λες ευκολα, ειχαν ενα επιπεδο.. αλλα ο ρημαδης ο χρονος δ εφτανεεεε... Με τιποτα!!! στο τσακ προλαβα να γραψω το 4Β2, το οποιο ειχα αφησει για το τελος. ομως απεδειξα οτι ειναι μεγαλυτερο η ισο του 2/e.. λετε να πειραζει πολυυυ??? :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goudas

Νεοφερμένος

Ο goudas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
εγω εγραψα το 96αρι μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hearts_alive

Νεοφερμένος

Ο hearts_alive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
In my book τα θέματα ήταν σχετικά εύκολα, ένας αρκετά έμπειρος σε ασκήσεις μαθητής μπορούσε εύκολα να "δει" το ΘΜΤ σε μεταβλητά διαστήματα του 3Δ (έλεος, πήγανε και βάλανε το ίδιο περίπου πράγμα με τις περυσινές πανελλήνιες... και στο ίδιο ακριβώς υποερώτημα... 3Δ), αλλά και να ψυλιαστεί την χρήση της κυρτότητας στο Β2 του 4ου. Από'κει και πέρα έχω να σχολιάσω ότι το 2ο θέμα ήταν αρκετά ψαρωτικό αν δεν είχε κάνει κανείς καλή επανάληψη στους μιγαδικούς και ότι στο 4Α αν δεν έδινε την συνάρτηση που έπρεπε να βρεις, λίγοι θα έβρισκαν την δυσκολούτσικη αντιπαραγώγιση που έπαιζε εκεί.

Α και αν δεν υπήρχε το Β1, φαινομενικά αθώο υποερώτημα, ούτε που θα υποπτευόμουν την χρήση της κυρτότητας.

Οποιοσδήποτε είχε ασχοληθεί σοβαρά καθ'όλη τη διάρκεια της χρονιάς με το μάθημα και είχε κάποια συνθετική ικανότητα έγραφε εύκολα πάνω από 90.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angi

Νεοφερμένος

Η angi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
στο 4ο θεματακι το β με το ολοκληρωμα πρειπει να βγαινει και κατασκευαστικα!!περα απο εφαπτ και κυρτοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Παίδες,ας ανεβάσει κάποιος και τα θέματα της χήμειας του οεφε(σήμερα νομίζω οτι τα έγραψαν τα παιδιά στα φροντιστήρια)!Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
ναιιιιι!! 97!!! γιιιιχαααα!! :jumpy::dance:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
Μπορει καποιος να σκαναρει τα θεματα των θεματων της ΟΕΦΕ για το 2010 μαθηματικα κατευθυνσης (Να πω επισης οτι τα ζηταω για εξασκηση γιατι ΔΕΝ τα γραφουμε στο φροντιστηριο αυτα τα θεματα, τα θεωρουν ηδη εκτος )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspotter

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλό βράδυ σε όλους!
Παιδιά θερμή παράκληση!!! Άκουσα πως τα θέματα των μαθηματικών είναι παλούκια και άκουσα πως πολλά παιδιά βάλαν τα κλάματα και τους έπεσε το ηθικό...Μήπως μπορείετ να τα ανεβάσετε;Θέλω πολύ να τα δω και να προσπ[αθήσω να τα λύσω μιας και δεν πάω φροντιστήριο!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ρε παιδια πατε καλα?
τι βαλαν τα κλαματα και τους επεσε το ηθικο...???
αν ειναι δυνατον να βαλεις τα κλαματα επειδη δεν μπορεις να λυσεις μια ασκηση,μου εχει τυχει να κολλησω στοι πιο απιστευτα ευκολα και να λυσω το πιο παλουκι σε ακυρες στιγμες,μην αγχωνεστε εγω τα περσινα θεματα του οεφε τα ειχα ξεπεταξει σε μιαμιση ωρα και πηγα ο μακακας και εγραψα 14,7 στο τελος,χαλαρωστε λιγο ,δεν σας βοηθαει το αγχος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Άκουσα πως τα θέματα των μαθηματικών είναι παλούκια και άκουσα πως πολλά παιδιά βάλαν τα κλάματα και τους έπεσε το ηθικό...
Συγνώμη ρε παιδιά. Είμαι Β λυκείου και δεν έχω άμεση γνώμη για τα θέματα του οεφε. Όμως επειδή εδώ και τόσο καιρό παρακολουθώ όσα λέτε εδώ στο φόρουμ μου γεννηθήκανε μερικές απορίες. Αν κάποιος θέλει ας μου απαντήσει:
1) Σίγουρα κακό δεν είναι αλλά μήπως τους έχετε παραδώσει σημασία?
2) Είναι δυνατόν να γίνετε τόσος ντόρος με τον οεφε που οι εξετάσεις αυτές δεν είναι παρά μια διαφημιστική εκστρατεία?
3) Μήπως καίνε κάποια θέματα?
5) Με το να βάζουν θέματα όπως λέτε παλούκια δεν απογοητεύουν?
5) Μήπως επίτηδες βάζουν δύσκολα για να δημιουργούν πανικό επειδή έτσι τους συμφέρει?
6) Ξέρετε ότι οεφε είναι ένωση μόνον των ιδιοκτητών φροντιστηρίων?
7) Μήπως με τις εξετάσεις αυτές σας μεγαλώνουν το άγχος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Καλό βράδυ σε όλους!
Παιδιά θερμή παράκληση!!! Άκουσα πως τα θέματα των μαθηματικών είναι παλούκια και άκουσα πως πολλά παιδιά βάλαν τα κλάματα και τους έπεσε το ηθικό...Μήπως μπορείετ να τα ανεβάσετε;Θέλω πολύ να τα δω και να προσπ[αθήσω να τα λύσω μιας και δεν πάω φροντιστήριο!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Τα Σ-Λ ηταν απλα, το δευτερο θεμα ειχε ενα καπως περιεργο ερωτημα, και τα αλλα 2 θεματα τα εχουμε σιγουρα ο καθενας ξαναλυσει απο 3 και 4 και 5 φορες. Τωρα αν σου πεφτει το ηθικο απο θεματα ΟΕΦΕ (που γενικα εχουν τη φημη να ειναι πιο τσιμπημενα), κακο δικο σου. Και μενα μερικες φορες μου ερχεται να βουρκωσω οταν βλεπω τους αλλους να γραφουν και εμενα να μενω στασιμη, αλλα τελικα εκτος απο διαβασμα, αλλο ενα σημαντικο μυστικο επιτυχιας ειναι ο σταρχιδισμος. Γραφεις στα αποτετοια σου τι κανουν οι αλλοι και αφοσιωνεσαι ολοκληρωτικα στο γραπτο σου.
coheNakatos, αυτα ειναι γκουντ νιουζ. :D
Εγω ηξερα οτι τους εδιναν θεματα πανελλαδικων μονο, οχι και ΟΕΦΕ. Ψιλοξεφτιλα βεβαια, αλλα μας βολευει.:P
Ειδικα θετικοτεχνολογικους που εχουν φυσικομαθηματικα και δεν μπορεις να καψεις θεμα εκει, παρα μονο θεωρια. Ας πουμε ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να πεσει η αποδειξη του ορισμενου ολοκληρωματος με την αρχικη του κλπ φετος; Οχι πολλες.:P Αλλα για τις ασκησεις τι να πεις, οτι δεν θα πεσουν οι μιγαδικοι; Οτι δεν θα πεσουν Γ.Τ.; Οτι δεν θα υπαρχει ασκηση με ΘΜΤ ή Rolle?
Μπααα. Αρκουμαστε λοιπον στα παπαγαλέ, εμεις ΑΟΔΕ, οι θετικοι βιολογια.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliastel

Νεοφερμένος

Ο eliastel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

soon

Νεοφερμένος

Ο soon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ορίστε και τα μαθηματικά κατεύθυνσης Γ' Λυκείου αφού δεν τα ανέβασε κανείς:

https://ischool.e-steki.gr/downloads.php?do=file&id=423
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsarida003

Νεοφερμένος

Η katsarida003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Κάνατε τα θεματα OΕΦΕ του 2011 για τα Μαθηματικά??? Πώς σας φάνηκαν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Κάνατε τα θεματα OΕΦΕ του 2011 για τα Μαθηματικά??? Πώς σας φάνηκαν???
Τα 3 πρώτα ήταν οκ...ώραια αλλά όυτε ιδιαίτερα δύσκολα...το 4ο το κοίταγα για κάνα τέταρτο,απελπίστηκα και το παράτησα ετσι :/:
υπέθεσα πως μιλάς για τα κατεύθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stevedionys

Νεοφερμένος

Ο stevedionys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
16, 8 στα κατευθυνσης και 18,3 στα γενικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top