ΟΕΦΕ: Μαθηματικά Γενικής Γ' Λυκείου

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Σε spoiler γιατι καποιοι δεν το εχουν δωσει
Θεμα 1ο κλασσικα θεωρια και ΣΛ, 2ο θεμα ενα θεμα απο στατιστικη απο ομαδοποιηση δεδομενων με αρκετες πραξεις και πολλα ερωτηματα, 3ο θεμα 2 συναρτησεις πεδια ορισμου, εφαπτομενες, ενα οριακη, και λιγο πιθανοτητες και 4ο θεμα συνδυασμος στατιστικης πιθανοτητες συναρτησεων.
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν τα βρει κάποιος ας τα βάλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Παντως στο δικο μου φροντιστηριο ολοι γραψαμε πιο κατω απ οτι στις πανελλαδικες.Δηλαδη εγω και ο κολλητος μου γραψαμε 18,3 και 18,5 περιπου στον οεφε και πανελλαδικες 19,7 και οι 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Μου φάνηκαν ΑΠΟ πολυ εώς παρα πολυ δυσκολα.το θέμα ειναι οτι για εξάσκηση έλυσα οεφε 2008-2011και σκεφτόμουν οκ θα γράψω σιγα το πραγμα. Και μας βαλαν κατι θέματα.... Δεν ξερω αν φάνηκαν μόνο σε μένα έτσι.. Πείτε και οι άλλοι πως τα είδατε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Και εγώ τα ίδια ακριβώς. Έλυσα τον προηγούμενο καιρό όχι μόνο παλιά ΟΕΦΕ αλλά και πανελλήνιες. Πρώτο θέμα πολύ κλασικό. Δεύτερο θέμα χάθηκα στο Γ-Δ ερώτημα. Τρίτο με συναρτήσεις απλά όμως δεν μπορούσα να αποδείξω την τομή (αν και απέρριπτα την μια από τις τρεις τιμές). Αντίστοιχα θέμα 4 δεν ήξερα πως να αποδείξω τα ν1 και ν2, αλλά και την τομή... Γενικά πιστεύω ήταν πολύ πιο δύσκολα από τις προηγούμενες χρονιές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Λοιπον το Σαββατο πηρα σβαρνα τα θεματα οεφε απο το 2006 μεχρι 2011. Παντα υπηρχε ενα θεμα που επαιρνες 25 μοναδες σχεδον ευκολα, ειχαν βεβαια τι δυσκολιες τους αλλα βγαινανε. Μετα προχωρησα και στα τελευταια θεματα πανελληνιων κυριως 4α θεματα και πιστευα οτι θα γραψω ανετα. Τελικα με αιφνιδιασανε τα φετινα γτ δεν τα περιμενα τοσο δυσκολα και τοσο πολυ συνδυαστικα(και με πολλες πραξεις)... Πιστευω οτι εχω γραψει πανω απο 18 παντως(Αν εχω κανει σωστα τις πραξεις :P ) Αν εχει λυσει καποιος το θεμα Δ το Δ2ia με το πινακακι και τις πιθανοτητες να μας πει περιπου την λυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minos_94

Νεοφερμένος

Ο Μηνάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Άμα έχει κάποιος τα θέματα ας μου τα στείλει με ένα πμ


ευχαριστώ προκαταβολικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Δε ξερω αμα εχω κανει εγω λαθος στις πραξεις αλλα το δευτερο θεμα ηταν απαραδεκτο λογω αποτελεσμάτων.

εκανα ενα μικρο λαθος στις κλασεις και αφου ελυσα ολο το θεμα το καταλαβα, με αποτελεσμα να μου φαει 1+ ωρα ενα σκατο δευτερο θεμα

στην τελικη δεν εκανα αυτο με τα ν1 ν2 που δεν κανατε και εσεις.

υπολογιζω 17-18 αφου δεν εγραψα στην θεωρια εκεινο με τις τρεις μοναδες ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ολη η Ελλαδα δεν εγραψε αυτο με τα ν1 κ ν2 ελεος :P Πραγματικα κατι πρεπει να ελειπε ή επρεπε να παιξεις με την συναρτηση στην αρχη....
Ναι το β θεμα ηταν απαραδεκτο... Δεν φθανει που το διαγωνισμα ηταν τεραστιο και δυσκολο, δεν βαλανε και ωραια νουμερα...
Μηπως θυμασαι τις κλασεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Ολη η Ελλαδα δεν εγραψε αυτο με τα ν1 κ ν2 ελεος :P Πραγματικα κατι πρεπει να ελειπε ή επρεπε να παιξεις με την συναρτηση στην αρχη....
Ναι το β θεμα ηταν απαραδεκτο... Δεν φθανει που το διαγωνισμα ηταν τεραστιο και δυσκολο, δεν βαλανε και ωραια νουμερα...
Μηπως θυμασαι τις κλασεις;;

πωπω κωλοκλασεις μη μου τις θυμιζεις, πηγα και εκανα μια κουταμαρα και τις βρηκα
2,5 - 7,5
7,5-12,5

και μετα ανακαλυψα τη βλακεια μου , και αφου ειχα λυσει ολη την ασκηση με τις παραπανω παλουκομενες κλασεις
τελικα τις βρηκα
4-8
8-12
12-16
16-20
20-24

ενα παιδι απο το φροντιστηριο μου το ελυσε αυτο απο το τεταρτο.

ξενερωσα :-D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εμενα μου ηρθε μια φλασια για τα ν1 και ν2 στο τλευταιο μισαωρο.
0<P(Γ)<1 0<2P(Γ)<2 δηλαδη 0<ν1<2 και επειδη ν1 φυσικος ν1=1
και 0<Ρ(Γ)<Ρ(Δ)<1
0<4Ρ(Γ)<4Ρ(Δ)<4
0<2<ν2<4 αρα ν2=3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Εμενα μου ηρθε μια φλασια για τα ν1 και ν2 στο τλευταιο μισαωρο.
0<P(Γ)<1 0<2P(Γ)<2 δηλαδη 0<ν1<2 και επειδη ν1 φυσικος ν1=1
και 0<Ρ(Γ)<Ρ(Δ)<1
0<4Ρ(Γ)<4Ρ(Δ)<4
0<2<ν2<4 αρα ν2=3

:eek::whistle::/::clapup::confused::hmm::mad::worry::D:P:(:redface::);) γιατί να το πεις αυτό? το περίμενα πολύ πιο δύσκολο... Και τα είχα γράψει αυτά: 0<P(Γ)<1 0<P(Δ)<1 !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ωραιος ετσι πανε οι κλασεις.

ε οχι ρε φιλε ΕΛΕΟΣ τα χω γραψει αυτα μηπως πιασω τιποτα :P Και τελικα το ειχα λυσει τι ηλιθιος ειμαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
μάλλον όλοι τα είχαμε γράψει, είχαμε μπροστά μας την λύση αλλά ΔΕΕΕΕΕΕΝ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsarida003

Νεοφερμένος

Η katsarida003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
παιδιά όποιος έχει τα θέματα ας τα ανεβάσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CrazyScientist

Νεοφερμένος

Η CrazyScientist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδιά τα θέματα δεν γίνεται να ανέβουν στο ίντερνετ πριν μια συγκεκριμένη ημερομηνία αλλά δεν είμαι και σίγουρη :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ναι αλλα καποια φροντιστηρια δινουν τις λυσεις οποτε αν τις εχεις καποιος ας τις βγαλει μια φωτογραφια να τις δουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Εμενα μου ηρθε μια φλασια για τα ν1 και ν2 στο τλευταιο μισαωρο.
0<P(Γ)<1 0<2P(Γ)<2 δηλαδη 0<ν1<2 και επειδη ν1 φυσικος ν1=1
και 0<Ρ(Γ)<Ρ(Δ)<1
0<4Ρ(Γ)<4Ρ(Δ)<4
0<2<ν2<4 αρα ν2=3

H P(Γ) δεν ανήκει στο [0,1];
Άρα δεν μπορεί το ν1 να είναι και το 1 αλλά και τα 0,2;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Σου ελεγε οτι τα ενδεχομενα Γ,Δ ειναι διαφορετικα των Α,Β που το ενα ηταν βεβαιο και το αλλο αδυνατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Τελικα μονο αυτο δεν ειχα κανει .. Μια χαρα αν και μας βγαλανε την παναγια λιγο τα θεματακια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top